10699
  • Qwerty4
    #9295
    én most vagyok arrafelé, már csak 4 olyan izét kell átkapcsoljak B-re.nagyon durva!!!!!!
    Ugy-e fel kell menni az emeletre nem foglalkozni alul, ott van egy robot egy lift mellett, gondolom fel kell a liftel menni, ugy-e?
  • thief3
    #9294
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!

    Karrast láthatod egy atombiztos üvegfal mögött az utolsó küldetésben de kard ki kard nem küzdesz meg vele.
  • BBird
    #9293
    Az utolsó lenne ez a küldetés? De hisz Karras -t még nem is láttam... pedig gondolom le kell majd "kaszabolni". Vagy nem? Ennyi lenne!?
  • thief3
    #9292
    Ezek szerint az utolsó, nyisd meg külön lejátszóval, ha úgy sem megy..
  • BBird
    #9291
    Igen, eddig beadta őket. Azt nem tudom, hogy az összeset-e, de láttam videókat. "Sikeres küldetés" "Misson Failed", Misszió előtti videók...
    Én is a videóra gyanakszom... hibás lenne valamelyik!?
  • thief3
    #9290
    Videókat egyébként eddig beadta neked küldetések közben? Mert itt is az van, egy végső ami a 3. részre is előre utal! Ez a nem semmi.
  • Qwerty4
    #9289
    Igaz elég sok, a Thief-ben biza sok kettő is.
    Ma viszont érzem ki lesz játszodva, tegnap este elintéztem a 14. missziót, ez nagyon könnyű volt, biztos azért mert már ismert volt a terep az előző pályáról, nameg nem is voltak benne nagy rejtélyek.

    A T1-ben nem is gondoltam hogy annyira könnyű lesz az utolsó küldetés, csak előre kellett sétálni, elmenekülni a szörnyektől, csúszkálni.Talán az volt a nehéz amikor a vízfolyósón kellett úszni.
  • BBird
    #9288
    Megőrülök! :-)
    Van egy olyan sejtésem, hogy a Thief 2 -ben tegnap éjszaka végigjátszottam azt a küldetést, ahol a Katedrálisban össze kellett állítani a jeladót, amit később csatlakoztatni kellett a az "A" jeladó mellé, végül az adótornyokat "B" -re állítani.
    Ahogy ezzel végeztem, s kiléptem a katedrálisból bejön a Statisztika, majd a Tovább gombra nyomva felugrik a főmenü. Ugye jól gondolom, hogy ez még nem a vége, csak valami bug!?
  • KGy
    #9287
    Na igen, de az a "csak kettő" még elég sok...
    Ugyanis az utolsó küldetés itt nem olyan egyszerű és magától értetődő, mint az első részben.

    Viszont lehet mindenféle alkatrészeket gyártani a gyárrészlegekben, ami elég jó poén.
  • Qwerty4
    #9286
    Megfigyeltem én is hogy ott az óránán a kettősnél hiányzott egy kis darab, gondoltam hogy valahol meg kell szerezni.a könyveket aztán sorra megtaláltam, Lorna békén hagyott.Most indulok és kihozom a hullákat.

    találtam egy végigjátszást angolul, de nem nagyon értettem egészében a dolgokat:
    http://www.3dactionplanet.com/thief/walk/

    Talán idáig a Thief legjobb küldetése volt a T2 Mission 10, kíváncsi vagyok mi lesz a Thief 3-ban, ha kijátszom a 2-őst egyből fogok neki a Deadly shadows-nak.
    Már alig várom, végülis ezenkívül csak 2 misszió van hátra, holnap meg lesz.

    Köszi a helpet!!!
  • thief3
    #9285
    Thief 2 10. mission etalon a szememben, teljes szabadság érzése és a lüktető városé

    A könyveket a szellemek békében nyugvása érdekében kell elolvasni -mind a könyvtáron belül található- majd a titkos járat felől indulva balra a 3. könyvespolcnál kell a titkos ajtót kinyitni és a benn lévő 2 holttestet kihozni ==> eltűnik a kísértő szellem. Ezután a galériára kell felmenni és az M betűnél elolvasni Gervaisius titkos levelezésének részletét.

    Az órából kihagytak egy alkatrészt így nem működik, a keresett szerszámos láda amivel ez orvosolható, a bálterem 2. emelete előtti előtérben van.
  • Qwerty4
    #9284
    olvastam egy angol végigjátszásba hogy könyveket kell olvassak méghozzá 4-et, de az mind a könyvtárban van?Én csak egyet találtam, nemhogy a könyvtárban, de az egész misszióban.
  • Qwerty4
    #9283
    leütöttem, mert megölni nem lehetett aztán a 9-esig sétáltam vele, könnyű volt mert már mindent kinyírtam úgyhogy semmi nem veszélyeztetett se engem, sem őt.
    Igaz nagyon nyomasztó.

    Idáig a 2-esbe a 10. misszió tetszett a legjobban, nagyon élveztem a tetőkön járni.

    Most a 13.-on avgyok, elég nehéz, tudom az órával kell valamit csinálni ott a szellemes könyvtár mellett, de pontosan merre kell állítani és hol nyílik ki az ajtó ahhoz a bizonyos lépcsőházhoz?
  • thief3
    #9282
    Te ütötted ott le :) Én elsőre úgy jártam, hogy nem olvastam el az útvonaltervét amit a pálya elején megszereztem és így el sem indult a szálláshelyéről.
    Lost City a mechanisták és a természet erői révén kissé megváltozott, nekem jobban bejön mint az egyben, egy teljesen elszeparált nyomasztó barlangváros.
  • Qwerty4
    #9281
    na végre, megtaláltam a 4-esbe, nem néztem át elég alaposan a 4-es site-ot.
  • Qwerty4
    #9280
    Egy kicsit már szégyenlem a kérdezősködést de muszály, 12. misszió, újból az elveszett városban, egyébként az első részben sem élveztem nagyon és most sem.
    Szóval megakadtam, összejártam asszem mindegyik site-ot, de Cavador testvért nem találtam.Emlékesztek hogy melyik site-ba lehetett?
    A kivezető utat megtaláltam csak még meg kellene találjam Cavadort.
    Vagy ha nem emlékesztek kb. hogy nézhetett ki az a hely.
    Érdekes egy épületet nem találtam ami az első részban volt, egy nagy várról van szó körülötte pedig vulkán és röpködtek a tűzes golyók, és a tetején egy hiányos lépcsővel.
    Please help!!!
  • thief3
    #9279
    Úgy rémlik vissza kell vinni mindenképpen a letét kulcsát, máskülönben logikátlan is lenne hogy másolatot készíts róla és ne vegyék észre annak eltűnését.

    3. részhez angol nyelvűt tudok neten ill. valamelyik újság leközölt egyet, a másodikhoz szintén nyomtatott sajtóban találtam walkthrough-t ami lényegre törő így sok finom apróság felett elsiklik. Sokszor teljesen másképpen oldották meg a feladatokat mint én, ami sztm nagy pozitívuma a játéknak.
  • Qwerty4
    #9278
    Bevált, egymás után vagy ötször töltöttem újra a játékot és nem lett fekete a képernyő.

    És tényleg jó lenne egy végigjátszás, főnleg a Thief 2-höz, mert már kerestem a neten, de sehol sem találtam magyar nyelvűt, a 3. résznek nem tudom van-e még nem is kerestem.
    A Dark Projectnek viszont van a CheatCodeX nevű programban van.

    És egy kérdés, csak Thief 2 Hallgatózás misszió, ott normál nehézségi fokozaton a cella kulcsát vissza kell vinni ahonnan elvettük, mert te írtad hogy nehéz fokozaton kell visszavinni.Azért kérdem, mert normálisan szeretem kijátszodni a küldetéseket, én meg csaltam hogya következő misszióra adjon.
  • Qwerty4
    #9277
    Igen ATI Alastor 9550 256 MB 128 bites, elég jó ezért nagyon csodálkoztam mi baja lehet, hisz egy ilyen kártyával állítólag simán kellene menjen, még túl jó is a Thief 2-höz.

    Köszi.Remélem most jó lesz.
  • KGy
    #9276
    ATI kártyád van? Ez ugyanaz, mint az "nVidia fekete képernyő probléma", csak míg nVidiánál szinte mindig jön a baj, addig ATI-nál csak néha, véletlenszerűen.

    Megoldás: Thief 2 esetén a user.cfg-ben a safe_texture_manager sor elől a pontosvesszőt kivenni, Thief 1 esetén meg van letölthető patch.

    Részletek és egyéb lehetséges problémákra megoldás itt.
  • Qwerty4
    #9275
    futtattam, de semmi problémát nem talált
  • Pretorian
    #9274
    dxdiag -ot futtattál már? Ha valami gáz van, ott kiderül.
  • Qwerty4
    #9273
    Hát nem tudom miért de a Thief 2-vel úgy látszik mindig baj van.
    Szóval játszok a tegnap, már a 12. küldetést nyomatom és ha pl. egy levélről v. a térképről visszatérek a játékba v. ha mentést indítok el, egyszerűen sokszor kidob és azt írja hogy a Direct3D driveremmel gond van, tehát túl régi pedig 2006-os és a videókártyám is elég jó.
    A játék elején is csinálta egyszer, de most rendszeresen.
    Újra telepítettem a játékot és a Drivert is de csak folytatta tovább a rendetlenkedést.
    Mit csináljak?Valakinek ilyesféle tapasztalata volt-e a Thiefnél?
    Ja és amikor az 1-es Thiefet játszodtam tavaly ugyan más videókártyával és géppel de valami hasonlót csinált.
  • KGy
    #9272
    A szinkronnal az a baj, hogy ha nem profi színészek adják a hangot, agyoncsapja az egész játék hangulatát. A TTLG-n írta valami francia illető, hogy talán a 2. részt először franciául tudta megvenni, de olyan silány a hivatalos fordítás hangminősége, hogy teljesen tönkreteszi a játékélményt, ezért inkább megszerezte angolul is.

    Ha játszott valaki a T2X-szel, ott is hasonló dolog figyelhető meg, pedig az igazán profi munkának mondható. Pl. pár őrnek nagyon gyatra lett a hangja, az egyes szituációkat egyáltalán nem "átéléssel" reagálják le, illetve a játék alatti párbeszédek jó része is olyan gyenge minőségű vagy halk, hogy alig értek belőle valamit. Még jó, hogy legalább a főszereplők hangja elég élvezhető lett.
  • RMarvin
    #9271
    Bár a párbeszédek kapcsán egy jó kis szinkron talán mégjobb lenne!!!
  • RMarvin
    #9270
    Az biztos, hogy nagyon jó lenne!

    Szerintem sokan kedvet kapnának hozzá, hogy újra végigvigyék a gémeket. Köztük én is. Ahogy már korábban is írtam, én egy grafikai update-et látnék szívesen, esetleg a Thief1 pályákat átvinni a Thief2 alá. Időm sajnos semmi nincs arra, hogy nekivágjak.
  • thief3
    #9269
    Ha mindezt még képekkel is illusztrálnád...
    Amolyan gyűjtői változathoz való feltétlen elkéne :]
    Nem csak egy egyszerű útmutató kellene, hogy mit kell tenni a sikeres küldetéshez, hanem tippek trükkök és a rejtett dolgok feltárása + az ellenségek leírása gyenge pontjaikkal, Garrett fegyverei... mint ahogy az eredeti igényes mellékletekben szokták (sőt még ott se) :]

    Én is gondolkoztam már ilyenen, de csak a 2. részt veséztem ki annyira hogy elmondhassan jobban ismerem mint a tenyerem.
  • KGy
    #9268
    Már régen motoszkál bennem, hogy kéne egy magyar végigjátszást írni a Thief sorozathoz, csak eddig nem vitt rá a lélek, hogy nekikezdjek. Azon túl, hogy tartalmazná a profi fokozaton való végigjátszást meg a zsákmány 100%-ának megtalálását, az olyen jellegű problémák is egyértelműen benne lennének, mint amik mostanság itt a fórumon is felmerültek.

    De hogy igazi pluszt is adjon a magyar nyelvű végigjátszás, arra gondoltam, hogy az első két rész leírása tartalmazná a játékban kiváltható párbeszédek fordítását is (mert ugye a feliratozás csak a 3. részben vált lehetségessé).

    Szerintetek lenne értelme? Valószínűleg elég lassan haladnék vele a munka mellett, de mivel már amúgy is 7 éves az első rész, talán már nem is fog hajtani a tatár
  • Qwerty4
    #9267
    De a 7. pályán tényleg előre amikor játszodtam nem módosult a feladat.
    Csak amikor másodszor játszodtam végig akkor módosult, ez csak játékhiba lehet.

    felraktam a magyarítást természetesen.Abba igazad van tényleg nem azt írta hogy lopjam el a levelet hanem csak olvassam el, ez így logi.Én a levállal együtt követetm a kardos csajt, ok ott biztos ez a baj.
  • thief3
    #9266
    Komolyan mondom mosolyt csalsz az arcomra. Szó sincs játékhibáról csak nem érted mi történt, valaki pont az orrod előtt orvul meggyilkolta a rendőrtisztet a 7. misszióban így MÓDOSULTAK A FELADATOK.

    A követős pályán a levél elolvasása után TEDD VISSZA A HELYÉRE, mert majd felveszi az eredeti címzett és őt kell a továbbiakban követned.

    UI: magyarítást felraktad?
  • Qwerty4
    #9265
    Pont ott a Murus-nál akadtam meg az 1-es Thiefbe keményen, egy hétig voltam ott azon a pályán ami a 7. emlékszem rá.
    Sajna bevetettem a cheat-et, de ha majd kijátszodtam a Thief 2-t a Hallgatózás missziót újból megtámadom, hogy tényleg kijátszodottnak mondjam.

    A bankos misszión is sikerült túljutnom thief3 segítségével.Az egyik irodába találtam meg az alagsorba vezető titkos lejárót.Amúgy tényleg nagyon jó pálya.

    Az azután levőt is sikerült kijátszani, ahol a serrifhez be kell törni.
    Itt kiderült hogy biztosan játékhibáról van szó.
    Szóval a 2. emeleten vagyok, megyek fel a 3.-ra ahol a seriff állítólag kellene aludjon de ki van nyírva.Ott közbe én is kinyírtam mindenkit.Bemegyek a muki szobájába ahol holtan találom, holtan nem lehet végre hajtani azt a feladatot hogy zsaroljam meg.Az kipipálatlan maradt.A 700 kincs is megvolt.Köröztem az egész pályán hátha elmenekült a serrif.Aztán kezdtem rájönni hogy valami baj lehet, mert már az egész villát és környékét végig jártam.Úgy döntöttem újra kezdem a pályát, megint elértem a 2. és a 3. emelet közti lépcsőhöz, ahol kiderült hogy megölték a serrifet, itt változtak a feladatok hogy szerezzek vaalmi bizonyítékot hogy ki ölhette meg, viszont amikor előre játszodtam nem változott meg a feladat és így lehetetlen volt teljesíteni a pályát.De végül sikerült végigvinni.

    Most a 8. misszión vagyok, ahol egy csajt kell követni, én követem, nem vesz észre egészen a piactérig ahol leteszi a levelet, elolvasom ami csak egy feladat, tehát kiírja hogy teljesítettem.Ezután jönnek a bajok, állítólag tovább nem kellene kövessem, mert a feladat az hogy addig kövessem észrevétlenül amíg a levél amit visz célt ér.Ami állítólag itt kell legyen:
    Piactér.
    Ha nem lássátok világítsátok ki a képernyőt, mert sötét!
    Tehát ha tovább követem akár észrevétlenül is mindig teljesítetlen lesz az a feladat hogy k9vessem észrevétlenül, ha ott maradok a piactéren akkor is egy idő után teljesítetlen lesz.Itt mi lehet a baj?

    Én normál nehézségi fokozaton játszom a Thief 2-t, a Hallgatózás pályán ebbe a fokozatba is vissza kell vinni a cella kulcsát ahonnan elvettem?
  • KGy
    #9264
    Újra itthon...

    Na igen, a Thief-ben előfordul pár olyan feladat, amit szóban magyaráznak el, de az első részben ezeket mindig ugyanúgy kell megoldani, ezért nem volt gond a magyar verzióban a teendőket az eredeti feladatleíráshoz biggyeszteni (pl. a Szem utasításai vagy Murus testvérnek a segítség)

    A Thief 2-ben a hallgatózásos pálya azért nehéz, mert Karras egy igen hosszú monológ végén mondja el, hogy hol van a kulcs, ami mindig véletlenszerűen változik, és van vagy egy tucat lehetséges helye. A Thief2-ben még nem feliratozhatók az elhangzó szövegek, ezért ha nem tud valaki angolul, ez a pálya elég nehéz lehet (mivel a legnehezebb fokozaton vissza is kell csempészni a kulcsot az eredeti helyére). Erre egy lehetséges stratégia lehet, hogy a párbeszéd kihallgatásáig EGYETLEN KULCSOT SEM VESZÜNK FEL, hanem hagyjuk mindet a helyén. A párbeszéd után a jó kulcs felvételekor rögtön látni fogjuk, hogy ő az igazi, ezért majd vissza is fogjuk tudni vinni a megfelelő helyre.

    A bankos pálya meg nagyon király. Szerintem az egyik legjobb a Thief2-ben.
  • thief3
    #9263
    A "pincébe" simán le kell sétálni a megfelelő lejáratnál az földszintről. Van egy jól őrzött rész ahol a páncélterem reteszét nyithatod ki(mikor zöld lesz a lámpa a gombok nyomkodása révén)

    Lesz még cifrább nyugalom :]
  • Qwerty4
    #9262
    a 3. emeleten levő biztonsági irodában kikapcsoltam.
    Azta mindenit még az alagsort nem is láttam!!!!Na majd csak megkapom.
    Tehát az alagsorba lehet bejutni a gobok nyomogatásával?És az alagsorban vaalmit kell csinálni nem ami kinyítja a páncélszekrényt.
    A páncélszekrénynél jártam és ki is kapcsoltam azt a kamerát, hogyha ott maradtam nem támadott semmi robot, de ki nem tudtam nyitni.

    Lesz még ennél keményebb misszió?
    Köszi a helpet!!!!
  • thief3
    #9261
    A 6. vagyis Bankos pályával belenyúltál a "lecsóba" rendesen.
    Először is a 3. emeleten a biztonsági irodában kell kikapcsolni a főbejárati őrszemeket(legalább is ajánlott)
    Aztán ami tényleg nélkülözhetetlen az az alagsor meglátogatása. Emlékszem elsőre mennyire ilyesztő és nehéz volt.. a lényeg hogy itt egy szigorúan őrzött "belépés csak meghatalmazással" résznél kell gombok nyomogatásával(nincs túl sok variáció, előbb-utóbb meglesz) zöld színű lámpát gyújtani.
    A páncélterem előtti robotszemet is érdemes kikapcsolni, ha más nem egy tüzes nyíllal, persze a robotokat előbb ajánlott elintézni. Benn pedig a 11-es letétet az előző pályáról szerzett kulcslenyomatból készült key-el kell kinyitni, majd elvinni a benne lévő terhelő bizonyíték erejű hangfelvételt.
    Röviden ennyi emlékeim szerint.
  • Qwerty4
    #9260
    Hogy mit is kért pontosan:nem volt benne a feladatokba az hogy vigyem vissza azt a bizonyos cella kulcsot, csak az hogy nyomtassam belé a viasztáblába majd azután vegyem el azt a viasztáblát, tehát vegyem magamhoz és azzal menyjek a pálya elejére.
    Na nem számít most már bevetettem a Ctrl + Shift + Alt + End-et, és sjna a bankos pályán vagyok.
    Itt megint megakadtam:Hogyan lehet kinyitni a páncélszekrényt, esetleg mivel???
    Nem toom mi van velem egyfolytába megakadok a Thief 2-nél pedig a Thief 1 simábban ment.
  • thief3
    #9259
    jó vicc
    Én meg azt figyeltem meg -a túlzás nélkül kb. 20. végigjátszás után - hogy mindig máshol találtam meg ezt a kulcsot.
  • thief3
    #9258
    Kulcsot megtaláltad úgy olvasom, logikusan viasszal másolat kell készíteni, a kulcsot vissza kell tenni a helyére és vissza pálya elejére.
  • tep
    #9257
    biztos , hogy nem játékhiba........én már nem emléxem , h mit hova kellett rakni , de talán a többiek igen (Hykao,KGy)
  • Qwerty4
    #9256
    Szerintetek cheatezzek, hogy adjon a következő misszióra, amúgy jól játszodnék ha elvenném azt a tömböt és vissza mennék a főkapuhoz, ami amúgy a küldetés végét jelentené???!!!
    Nem szeretnék chatezni.Szóval jól csinálnám?