10699
  • Crazy Mate
    #9335
    A Thief 1-et honnan lehet beszerezni,ez olyan mint a morrowind,hogy oda megyünk,ahova akarunk,akkor lopunk,amikor akarunk,és a küldetéseket is akkor fogadjuk le,amikor akarjuk?
  • Qwerty4
    #9334
    ja biztos azért, mert neki emberemberáldozat kellett.
    köszi.
  • Qwerty4
    #9333
    ja értem, én azt a faszerű állatot öltem meg.az miért nem volt jó?
  • KGy
    #9332
    Az, hogy vér kell az oltárnak, azt jelenti, hogy ott is kell kiontani. Vagyis a legjobb, ha a környéken leütsz valami élőlényt (pl. a sámán, aki ott bóklászott), odacipeled az oltárra, majd ott belelősz egy nyilat vagy döfködöd a tőrrel, hogy vér folyjon.

    A moha és víz nyílvesszőt meg jól gondoltad
  • Qwerty4
    #9331
    Hello újból mindenkinek!!!
    Megint segítségért kiáltok.
    Szóval Thief 3 - 5. misszión vagyok a pogányok birodalmában.
    Kiderítettem hogy víz, moha és vér áldozat kell hogy a mancsot sértetlenül elvegyem.Elértem a barlanghoz ahol egy nagy állat van és 3 rés ahova kell tenni az áldozatokat.
    Én nyílvesszőkkel(moha és víz) próbálkoztam meg azzal hogy megölöm azt az állatot(vér), meg is csináltam, de a mancsot nem tudom elvenni.
    Mi a probléma?
  • thief3
    #9330
    OFF
    Dizájn szembpontból a CSS(2) jobb megoldás, a tisztán flash oldalak meg sztm használhatatlanok.
    http://www.cssbeauty.com/
    ON
  • KGy
    #9329
    Azért CSS van benne, az újabb oldalakon az összes kiemelés meg fontosabb bekezdéstípus CSS alapon formázott. "Menő dizájn" alatt valami csili-vili flash cuccot képzelnék el, vagy legalább grafikus linkeket a navigátoron, de ilyesmire biztos nem számon rá magam egy ideig.
  • thief3
    #9328
    Ne is törődj a CSS hiányával, nagyon jó ez így képekkel. Talán könnyebb is lesz a nyomtatása
    Az a beszélgetés valóban büntet
  • Qwerty4
    #9327
    jó kezdeményezés volt a végigjátszás tőled, többet nem lesz időm végigjátszani a DP-t, de talán fogok nosztalgiázni a végigjátszás elolvasásán...
    Király!!!
  • tep
    #9326

    az őrök párbeszédein behaltam
  • KGy
    #9325
    Üdv!

    Na, a honlapomon már látható valami v0.000000001 alfa verziójú előzetes kezdemény a magyar Thief végigjátszásból. Pontosabban kész vagyok az első, Lord Baffordos pályával... Na jó, meg írogattam mindenféle általános Thief ismertetőt...

    Egyúttal maga a honlapom is újult egy kicsit: megszüntettem az elavult frame-eket, és egy kicsit dinamikusabbá vált az oldalsó böngészősáv (igényesebb dizájnt viszont még most sem tervezek, mert se időm, se elég művészi érzékem nincs hozzá...).

    Lehet kritizálni.
  • thief3
    #9324
    Nincs mit, Kőszeg György érdeme ez is.
  • Ferencz István
    #9323
    Kösz, sikerült a feliratok is és a feladatok is magyarok, EZER KÖSZÖNET NEKED!!!
  • thief3
    #9322
    Utóbbi.
    KGY oldaláról idézem:
    -2004.10.15 A feladatok, megegyzések szövegei. Fordítás állapota: Teljes.
    -2006.06.25 A játékban elhangzó párbeszédek. Olvasásukhoz a Beállítások menüben kapcsold be a feliratozást! Fordítás állapota: Teljes.
    Link a bannerban (Thief3 magyarítás 2)
  • Ferencz István
    #9321
    Valaki tudna segíteni?
  • Ferencz István
    #9320
    Sziasztok!
    Megvan a Thief: Deadly Shadows és amikor felteszem a magyarítást akkor a feladatokat és a párbeszédeket nem magyarosítja le, csak a tárgyakar, tippeket stb.. A magyarítás nem tartalmazza ezek fordítását vagy én csináltam vmit rosszul? Előre is THX!!!
  • KGy
    #9319
    A readme nekem is 1.0-t ír, de attól az még nem igaz :)
    A Thief2 verzióját legegyszerűbben úgy tudod meg, hogy elindítod a játékot, majd Alt+Tab-bal átváltasz a Winsdows-ra. A tálcán a Thief 2-nél ott lesz a verziószám is.

    Más módszer: A 2. CD-n lévő panel.exe is kiírja, vagy nézd meg magában az .exe-ben a Windows-zal (Tulajdonságok -> verzió -> termékverzió)
  • Randal
    #9318
    Sziasztok!
    Lenne pár kérdésem.
    Megvan nékem a Thief 1 Gold és a Thief 2 (1.0-ásnak írja a readme)
    A Thief 2-re felrakjam a patchet? Uyganis elméletileg 1.07-re kellene rakni (vagy ez az eredeti?)

    Találtam ezt a oldalt:
    Thief Circle

    Innen melyik használó által készített javításokat ajánljátok?
  • Qwerty4
    #9317
    Az is igaz hogy az FPS módban az ember jobban beleéli magát a játékba, tehát valósághűbb is, ez is egy jó pont az FPS-nek, de én inkább a könnyebb játszhatóságot díjazom benne.

    nem is szeretnék vitatkozni csak kíváncsi vagyok hogy az emberek hogy gondolják ezt, melyiket szeretik jobban és miért?
    Pl. az én környezetemben még annyira se szeretik a TPS játékokat mint én, rá se néznek.Én is csak nagyon ritkán kezdek beel ilyen játékba.
  • thief3
    #9316
    FPS.
    Ez nyújtja a legnagyobb átélést, egyébként olyan mintha egy bábot irányítanék.
    A szereplőkkel való azonosulás illuzióját ez adja vissza leginkább. Soha az életben nem látod magad egyébként hátulról felülről max felvételről...
    Van persze ahol egyértelműen jobb az "isten" nézet (pl. stratégia) vagy mert a mozgáson van a hangsúly mint a Splinter Cell-ben és az alapnak számító Tomb Raider-ben is.

    Lényegében ez nem lehet vita tárgya hiszen választható, kinek mi tetszik.
  • Qwerty4
    #9315
    Köszi a linket!
    tényleg szép változást tapasztaltam, ezért érdemes letölteni.
    Mivel látom egy 2006-os pachről van szó vajon megbírja a videókártyám:Ati Alastor 9550 256 MB 128 bit.Csak azért kérdem mert a pach nélkül is úgy éreztem hogy akadozott, de lehet nem a kártya miatt.még talán a Zone Alarmra meg az
    f-Prot-ra gyanakszom túlságosan lassítsák a gépet, túl sok memóriát foglalnak, valószínű miattuk akadozgatoott egy picit.

    Hogy miért htráltat a TPS nézet?:valamennyire a mozgás nehezebb, harcolni is nehéz TPS módban.Igaz hogy nagyobb teret lehet belátni, ez az ilyesfajta játékokmál hasznos is, de egyszerűen mégis nem tudok így magamból annyit kihozni amennyit FPS módban.
    Vagyis nekem egy nehézségi fokozat emelésnek is számít.

    Szerintetek melyik nézet jobb a Thief 3-nál?:FPS vagy TPS. - ezt mindenkitől kérdeztem.
  • hykao #9314
    Igen, John P.... :) Íme: KATT IDE
    ...itt pedig az eredeti és az új John P. féle textúrákat hasonlíthatod össze: KATT (vidd a kívánt képre az egérmutatót, és várd meg, hogy betöltődjön a másik)

    Hát ha eddig meg voltál elégedve vele, akkor a textúrapakk felrakása után le fog esni az állad. :)

    Átvezető videók akadnak - szerencsére feliratozva.
    TPS nézet hátráltat??? Ezt nem értem, hogy hogyan. Talán, mert szokatlan vagy mi?
    Amúgy szerintem a TPS nézettel egyrészt szebb a környezet, mert messzebbről látjuk a dolgokat, másrészt pedig nagyobb teret látunk be, ami az ilyen játékoknál - ahol nem az a téma, hogy csak mész, azt henteled az ellent - kifejezetten jól jön...ha majd beköszönt a valódi 3D-s megjelenítés kora, akkor teljesen elfogadható lesz az FPS nézet...addig viszont a TPS nézet hivatott "megadni" azt a pluszt, ami egy 2D-s megjelenítés nyújtotta perspektíva és az emberi szem által belátható perspektíva között van...
  • Qwerty4
    #9313
    John P.??????Ezt pedig hol találom?KGy oldalán megvan?
    Úgy egy órája instaláltam fel a játékot grafikailag meg vagyok elégedve vele.
    Csak annyit csináltam még hogy beállítottama billentyűzetet és az első pályát kijátszodtam, vagyis a kiképzést.
    Örülök hogy első személyből nézhetem, jó hogy lehet váltani 3. személyre is, mert eléggé érdekes úgy is, csak egy kicsit hátráltat engem.biztos fogom használni de nagyon keveset.

    A grafikával meg vagyok elégedve, megfelel a 2004-es szintnek és így sokkal élvezetesebb lesz a játék mint az 1-nél v. a 2-nél.
    Viszont egy dolgot hiányoltam nem tudom majd lesz-e később, a hangulatos missziók közötti videókat.
  • hykao #9312
    Ne felejtsd el felrakni John P. taxtúrapakkját, hogy tényleg szép éles legyen a látvány... :)

    Amúgy meg alapból FPS nézetben indít a játék emlékeim szerint, de én üdvözlöm az opciót, hogy TPS nézet is választható, véleményem szerint a TPS nézet sokkalta jobban illik az ilyen stílusú játékokhoz. Splinter Cell sorozat, Hitman széria sem véletlenül arra fókuszál.

    (egyébként Splinter Cell esetében is meg lehet oldani az FPS nézetet, csakúgy ahogy pl. a Max Payne-hez is volt FPS mod...az már más kérdés, hogy minek ragaszkodni hozzá az ilyen stílusú játékok esetében...)
  • KGy
    #9311
    Választható a nézet. A honlapomon is van pár screenshot a játékból, ezek közül csak egy készült 3. személyű nézetből. Szóval ne aggódj, megmarad az első személyű játékmód is
  • Qwerty4
    #9310
    húúúúúúúúú!!!!nagyon ott van a T3,már grafikailag is meg leszek elégedve vele.
    Néztem screenshotokat is, csak egy dolog zavart, az hogy úgy láttam a játékot 3. személyként nézzük, de olyat is láttam hogy első személyből.
    Vagy lehet választani a két mód közül, vagy megjelenik mindkettő a játékban???
    De hogyha 3. személyben van biztos úgy is megszokom, mert a splinter Cell - Pandora Tomorrow is olyan és ki tudtam játszani.
  • thief3
    #9309
    Grat. üdv a klubban!
    Gondolom nem kell, minden esetre kedvcsinálónak felraktam netre a kedvenc Thief 3 trailer-em (ez ugyan nem tükrözi a játék lényegét mivel túl akciódús és véres, mégis hatásos valamint a zene is tetszik alatta)
  • mellon
    #9308
    Örülnék, hogyha csak ennyi lenne a gond, de sajnos nem. Az 1.18as fennt volt. Azért nem írtam le mert gondoltam anélkül fel se megy a játék, nemhogy játszanék is vele. Már az előző hozzászólásom előtt is átnéztem az oldalad, de nem találtam megoldást a problémámra :( .

    @Qwerty4
    Jó neked, nekem anno nem indult el a Thief: The Dark Project.
    Szerintem is érdémes kipróbálnod nehezebb fokozaton, főleg a Thief3at, mert az nem olyan nehéz, mint pl a 2. Amikor másodikra játszottam ki a Thief:DS-t, már az összes pálya experten volt. A játékélmény mellett az lessz a kihívás, hogy minden pályát 100%ra teljesítek, és nem 94%-95%ra. Hmmm esetleg hogy maximum 3 embert üthetek le egy pályán
    És nem utolsó sorban GRATULÁLOK a végigjátszáshoz!
  • Qwerty4
    #9307
    vagyis azt akartam írni:kösz a gratulációt.
  • Qwerty4
    #9306
    annyira már nincs türelmem, örülök hogy ki tudtam játszani normál módon is.
    elég türelmetlen emberke vagyok, csoda hogy a Thiefet megszerettem, mert leginkább 2. világháborús meg sci-fi fps-eket játszom ahol csak kell előre menni és lőni.A Thief-hez viszont kell sok ideg meg kitartás.

    kész a gratulációt.
  • tep
    #9305
    ezeket végigjátszhatnád expert-fokozaton is .......sokkal jobb , több tennivaló van benne.......de így is gratula
  • Qwerty4
    #9304
    Thief - The Dark Project - Normal - Completed - 2005. február
    Thief 2 - The Metal Age - Normal - Completed - 2006. augusztus

    Na végre kijátszodtam a Thief 2-őt!!!!!!!!!!!!
    13 óra 50 perc volt a játékidőm normál nehézségi fokon.Neketek mennyi volt, csak úgy kíváncsi vagyok rá?
    Holnap már kezdem is a Thief 3 - Deadly Shadowst, biztos még fogok kérdezősködni a végigjátszással kapcsolatban.

    És végül megköszönöm mindenkinek aki segített olyan helyeken ahol elakadtam, főnleg KGy-nek és thief3-nak.

    B-Bird:nálam normálisan lejátszotta mindkét filmet a játék végén.
  • KGy
    #9303
    A T2X videóinak csak VP3 codec kell, Indeo-val a Thief eredeti videói készültek. Az Indeo codec (újra)telepítésének csupán egy jótékony mellékhatása, hogy utána a Thief újra le tudja játszani a videókat, mint a "regsvr32.exe /s LGVID.AX" trükk esetén.

    A lefagyásos jelenség talán amiatt van, hogy 1.07-es Thief-et használsz. A leírás írja, hogy a T2X előtt mindenképpen fel kell rakni az 1.18-as patch-et. A linket nem ismétlem meg újra, lásd #9300-as hozzászólás
  • mellon
    #9302
    Sziasztok.
    Nekem is videókkal van a propblémám de a T2X ben :). Felraktam a játékot, de nem játszotta le az intrót, erre felraktam az Indeo codecet, és ekkor lejátszotta. Már régebben elkezdtem a játékot, de a múzeumos pályánál abbahagytam (sokáig jutottam :)), és most innen folytattam, de amint befelyeztem a küldetést sötét képernyő és thief2.exe hibát észlelt és leáll a játék . Újból felraktam a játékot, Indeot leszedtem (és most már nélküle is ment az intro), de továbbra is kilép a küldetés végén. Kipróbáltam a lentebb írt megoldást is de semmi javulás.
    Szerintem a codecek háborognak. Mindenféleképpen akarok játszani a T2X el ezért nemsokára újrarakom a Wint, és bízom benne hogy ezután jó lessz.
    A VP3 codec mellé mire kell az Indeo codec, mert amikor először játszottam(elkezdtem) a T2X-et akkor nem kellett?
  • BBird
    #9301
    Köszi az infót!
    Néztem reggel, csak sajnos nem volt elég időm, hogy átböngésszem. :-)
  • KGy
    #9300
    A Thief1/2-ben van egy apró bug, ami miatt nem mindig játszódnak le a filmek a játékban XP alatt. Garantált reprodukálási mód: a Thief indítása előtt játssz le valami videót a Media Player-rel.

    Friss Windows indítás után megint már menni fognak a videók, egészen addig, míg ismét nem használsz Media Playert vagy egyebet. Hogy ne kelljen újraindítani a Windows-t Thiefezés előtt, a Thief könyvtárában add ki a következő parancsot egy cmd prompt-ból: "regsvr32.exe /s LGVID.AX" (idézőjelek nélkül). Esetleg mentsd el ezt a sort egy moviefix.bat file-ba, hogy ne kelljen mindig beírni. Én kitettem egy parancsikont rá az asztalra is, és Thief előtt mindig ezt futtatom.

    Szóval a katedrálisos pálya után a statisztika képernyő előtt van egy jó kis "legyőztük a világot, vége a dalnak" videó, amiről kár lemaradni... :)

    A múltkor is közölt kérdések-válaszok link egyébként erre a problémára is közöl megoldást a "Problémamegoldás modern rendszerkörnyezetben" pont alatt.
  • thief3
    #9299
    Nem valószínű, biztonsági okokból én is vettem a régi nagy dobozos változat mellé egy EVM-eset(és erről már tudtam biztonsági mentést készíteni).

    @Qwerty4 próbálnád csak meg Expert fokozaton 7 kapcsolóval...
    Egyébként menj északra, a térkép jelöli a helyeket, ahol lehetetlennek tűnik a bejutás az a jó irány :]
  • BBird
    #9298
    Igen, pincében én sem jártam. De ha túl vagy ezen a pályán, kíváncsi vagyok, hogy nálad simán tovább lép-e.
    Nekem mondjuk EVM eredetiben van meg... lehet az a baja!? ;-))
  • Qwerty4
    #9297
    most már tudom, azóta egyet sem találtam.csak sikerülni fog.meg a pincében is jártam, de gondolom semmi értelme nem volt odamenni?!.
  • thief3
    #9296
    igen, az a legkönnyebb eset :] a többi helyen nem lesz ilyen egyszerű a dolgod