10699
  • thief3
    #9456
    Sry a személyes bevezetőért de még mindíg nem kötötték be a telót és a net csak utána jöhet... szóval nem tudom mikor olvashatom a kérdésemre a választ de bízom bennetek.

    Szóval az új gépem (ami lényeges a játék szempontjából):
    ASUS P5W-DH Deluxe; Intel Core Duo E6400; 2x1GB DDRII800 Corsair TWIN2X; Sapphire ATI X1800 512MB
    NEM vagizni vettem hanem dolgozni, node hamár van csak kihasználnám.

    No és a promlémáim:
    -Thief 2 úgy ahogy van lefagy (talán az alaplapi HD hangkari miatt?)
    -Thief 3 pedig akkor akad be(nem fagy) mikor zárt törnék fel

    Grr... elég idegtépő hogy a Doom 3 Ultra High Quality-n röccenésmentesen fut(ami abszolúte nem érdekel) de a kedvenc gámám meg nem megy :/

    Köszi a válaszokat előre!
  • hykao #9455
    Nemrégiben én is vaciláltam, hogy maradjak-e az AGP-nél vagy váltsak, de végül úgy döntöttem, hogy még nincs kedvem PCI-re váltani (új alaplap, proci, ramok + windows miatt...), úgyhogy végül vettem egy AGP-s 7800GS-t. Bár az AGP-s példányok kezdenek egyre idegesítőbb mértékben drágábbak lenni a PCI-sekhez képest, de mégis olcsóbb volt így a váltás, mintha még alaplapot, procit, ramokat is kellett volna cserélni...
  • KGy
    #9454
    A négy legrégebbi T3 FM-et láttam (The Walk, Evicted, meg már nem tudom), azok még felejtősek voltak. Az a helyzet, hogy most nem is tudnék többet nézni, mert éppen kipurcant a videókártyám, ezért egy régi gef2 MX-et használok ideiglenesen (az első két részhez az is elég, míg a végigjátszás készül). Új kártya vételben amiatt is bizonytalan vagyok, hogy szerintem újonnan már AGP-be nem érdemes beruházni, a PCIe-hez viszont már új alaplap is kéne (vagyis proci és memória is), szóval egy rahedli pénz.

    A Minimalistban a TPS nekem nem is hiányzott, bár az első végigjátszás után már én is át-átváltottam párszor TPS-re (ami szvsz kicsit csalás, ha így akarok jobban kilátni mondjuk a sarok mögül). Ami az értékek csillogását illeti, engem kifejezetten zavart a T3-ban, egyszerűen nem volt kunszt megtalálni a kincs 100%-át (jó példa az Óratorony belsejében egyik falon magasan csillogó kincs - ezt nagyon gáznak tartottam). Emellett mégsem kellett felforgatni minden helyszínt az első részekben - az nyilvánvaló, hogy egy fatál vagy csákány nem minősül kincsnek, viszont ami az, azt csak kellő közelségből tudod megállapítani - mint a való életben.

    Az új "textúrapakk" szerintem is tök jó, végre nem tart tovább a textúrák telepítése, mint magát a játékot feltenni :)
  • hykao #9453
    Melyik négyet nézted? Én már megnéztem egy párat. Az első próbálkozások elég gyengék voltak. Úgy értem nem túl sokat mutattak. Azonban mostanra már azt hiszem mondhatni, hogy van néhány, ami egészen érdekes. A Garrettloader is egészen jól szuperál. Eleinte azt hittem, hogy elég macerás lesz ez az FM dolog a Thief3-nál - már ami az FM-ek installálását, elindítását és az eredeti játék visszaállítását illeti -, de úgy tűnik mégis életképes lesz a dolog. A Garrettloaderrel csak pár kattintás az egész.
    Szerencsére John P. textúrái is kompatibilisek az FM-ekkel (és a Minimalisttal is). Az ember csak lefuttatja az ibt_patcher.exe-t egy-egy FM installálása után, és máris a John P. féle textúrákban pompázik a játék! :)
    Ráadásul egy ideje John P. egy installerben összesítette az összes textúrát és az egyéb módosításait, és a korábbi lassú installer rutint is teljesen lecserélték, egy sokkal gyorsabbra.

    A Minimalistban nekem csupán három dolog nem tetszik. Az egyik, hogy sajnos technikai okok miatt nem támogatja a TPS nézetet, a másik pedig a használható tárgyak átszinezése, ami az eredeti játékban ugye elütő világoskék volt - a minimalist féle barna ugyan jobb, viszont az árnyalatokat teljesen elhagyja. Valamint az ellopható értékek felvillanásának elhagyása. Ez utóbbi szerintem hasznos dolog, abban a tekintetben, hogy nem kell összebarmolni teljesen egy-egy helyiséget, hogy ráleljünk mi érték és mi nem. Engem nagyon zavarna, ha mindenhol iszonyatos rumlit hagynék magam után, mert ugye szinte lehetetlen a felvett tárgyakat normálisan visszahelyezni... :)
    Szerencsére a Minimalist installerében is választható néhány komponens, így a fentebb említett két dolog installálása kihagyható. (A használható tárgyak átszínezését úgyis sokkal jobban oldotta meg John P. szerintem: a színárnyalat is jobban eltalált, és átszínezéskor nem maradnak el az árnylatok sem)
    Viszont a mozgó menüháttér, a HUD, a betűtípus, stb. tetszik a Minimalistben.
    Ennem azonban nem sikerült. Emlékeim szerint azt írta a készítő, hogy egy étel 1/4 életpontot jelent, tehát négy étel elfogyasztásával emelkedik egy rubinnal (vagy pajzzsal) az életerő szintünk, de én akárhogy próbáltam nem sikerült megennem semmit... Csak felvette, majd eldobta, akármit nyomtam... :(

    Az FM-ek listázhatósága nagyon hasznos a Garrettloader oldalán, és a pontértékelések is elég sokatmondóak: KATT
    Az általam eddig megnézett kb. 10 FM-ből nekem is a jelenleg legnagyobb pontszámot kapott három FM tűnt kiemelkedőnek. (The Bridge, The Crypt, All the World is a Stage) E hármat nyugodt szívvel ajánlom, szerintem nagyon hangulatosak. :)
  • KGy
    #9452
    Ez a Minimalist tényleg nagyon jó, korábban már néztem. Majd az újabb Thief 3 FM-eket is megnézem, 4 után leálltam velük, szóval már van némi pótolnivalóm.
  • hykao #9451
    Korábbi Thiefek hangulatához még: Minimalist 1.4.1. a Thief 3-hoz. Ez amennyire csak lehet a Thief 3-at a korábbi Thiefekhez teszi hasonlatossá.

    Illetve John P.-nek is van már Thief 1 szerű Garrett textúrája.


    The Bridge rajongói FM + Minimalist 1.4.1. + John P. féle Thief 1 Garrett textúra állítólag már elég ütősen visszahozza a korábbi thiefek hangulatát! :)
  • RMarvin
    #9450
    Először én is kibuktam a robotokon, de aztán megszoktam őket. Utólag pedig csak dícsérni tudom az ötletet, mert annyira egyedien néznek ki, amennyire csak lehet. Mégcsak hasonlóval sem találkoztam más játékokban.
  • hykao #9449
    Akkor nézd meg a "The Bridge" rajongói küldetést. Állítólag az is a korábbi Thiefek hangulatára hajaz.
  • KGy
    #9448
    Lejjebb ugyanabban topic-ban írják a robotról:

    "It's only a static mesh unfortunately."

    Nem baj, hangulatelemként is király. (Mondjuk a Thief 2-ben egyébként sem voltam oda a robotokért, de így utólag bármi jöhet, ami a hangulatot visszaidézi )
  • thief3
    #9447

    Nem semmi a háttérben az a Thief3 robot, nomeg a többi Metal Age tárgy

    (sajna átmenetileg nincs netem így csak lassan értesülök új hírekről)
  • hykao #9446
    Új Garrett modell (T3-hoz)
  • hykao #9445
    Na most meg a "The Crypt" nevű rajongói küldetéssel gyűlt meg a bajom... Valaki végigvitte ezt?
    A feladatok-jegyzetek szövegeit sikerült előcsalnom végül. (hogy hogyan azt magam sem tudom, egyszer csak az egyik betöltés óta már megjelennek :O)

    Na szóval ennek a "The Crypt"-nek az összes feladatával megvolnék, kivéve, hogy szerezzem meg a Rueben által talált összes értéktárgyat, illetve, hogy hagyjam el a temetőt. Csakhogy az összes megszerezhető értéktárgy 100%-át megszereztem, mindhárom megszerezhető különleges értéktárggyal együtt. Mi és hol lehet, amit nem találtam meg? :O Illetve ha már megvan a megszerezhető cuccok 100%-a, akkor hogy lehet, hogy mégse szereztem meg mindent? :O
  • hykao #9444
    Ja, értem már. Gondolom nehezebb fokozaton játszottál. Én csak normálon nyomtam, de így is teljesítettem még a legnehezebb fokozat kritériumait is a 96%/4 különleges értéktárggyal, holott elég lett volna csak 40%/1.

    Darkloader??? Az nem csak az első két részhez jó? :OOO
    Én GarrettLoadert használok, de még a legújabb 1.41-es verzióval sem jelennek meg azok a rohadt feladatok/jegyzetek... :(((
  • tep
    #9443
    a rácsos kapukat én is néztem , de semmi szerepük nem volt......
  • tep
    #9442
    ----mert kiírta , hogy 3/2 van meg......de azt nemtom , hogy mi volt az.

    ....jah , darkloader után láthatóvá váltak a feladatok.

  • hykao #9441
    Köszi, végül sikerült felugranom oda is. 4 különleges tárggyal és 96%-on zártam a küldetést.

    ...de honnan tudtad, hogy az utolsó különleges nincs meg? Melyik nem volt meg?
    Neked rendesen megjelentek a feladatok és a jegyzetek?
  • hykao #9440
    Na végre sikerült végigvinnem! Megkerestem a feladatok szövegeit a játék mappáiban található fájlokban, és így már pofonegyszerű volt. (csak az eredeti kulcsot kellett még visszavinnem a helyére, és aztán visszasétálni a kiindulópontra...)

    Azon gondolkodom, hogy esetleg nem az lehet-e az oka annak, hogy nálam nem jelennek meg a feladatok, jegyzetek, hogy esetleg valami más verzióm van. Ugyanis rémlik, hogy a magyarítást amikor csináltuk valami .csc kiterjesztésű fájlba kellett beírni a módosításokat, de úgy emlékszem csak egy SchemaMetafile_HardDrive.csc fájl volt. Azonban most van 5 db .csc kiterjesztésű fájl (SchemaMetafile_DVD1.csc, SchemaMetafile_DVD2.csc, SchemaMetafile_DVD3.csc, SchemaMetafile_HardDrive.csc és SchemaMetafile_Memory.csc) és a SchemaMetafile_HardDrive.csc csak 37 mega körül van, én meg úgy emlékszem, hogy anno valami kétszáz megás fájl volt...
    Aztán lehet, hogy nem jól emlékszem, de mindenesetre erre a verzióra pl. sehogy sem tudtam feltelepíteni rendesen se a mi-, sem pedig KGY magyarítását.
  • tep
    #9439
    a szobor szemeit úgy tudod elveni , hogy a szobor melletti nagy dobozra felmászol és onnan átugrasz.

    .....nekem már az összes loot-om és feladatom megvolt , csak az utolsó különleges nem.......pedig vagy 100* végigjártam a területet.
    ......ezen aztán annyira felhúztam magam , hogy letöröltem a játékot

  • hykao #9438
    SPOILER
    Ma volt időm ismét elővenni a "The Bridge" T3 rajongói kiegészítőt. Ahogy korábban már írtam, sajna a feladatok és a jegyzetek szövegei nem jelennek meg, csak a feladatok előtti négyzetecskékből látom, hogy hány feladat van még hátra. Jelenleg kb. 4 négyzetecske nincs még bepipálva, a többi már igen, illetve kb. 87%-a megvan a helyszíneken ellopható értékeknek (ebből kb. 3 különleges értéktárgy).

    Ha jól vettem ki, akkor valami szobrocskát kellett volna találnom a régiségkereskedés padlásán lévő páncélteremben, ám ott csupán egy halottat találtam, valaki kipakolta előttem a széfet... (ha minden igaz emígyen egy vagy két feladat meg is hiúsult, de mivel nem jelennek meg nálam a feladat szövegek, így nem jelenik meg azok áthúzása sem...)
    Miután fény derült rá, hogy valaki emgelőzött a városőrök ellepték az épületet, és magát a híd környékét is (főkaputól-főkapuig)...

    Na szóval most fingom sincs merre, hogyan tovább... Elméletileg már új bejárható terület nincs (térkép szerint), azonban van még két rácsos kapu, amit nem tudok kinyitni egyik kulccsal sem. Lehetséges lenne, hogy majd csak a rajongói kiegészítő végén lehet átjutni pl. ezen a kapun vagy csak amolyan pályadísz lenne?

    Hogy a csudába tudom kilopni Lord Shemonov szobrának szemeit?


    Akinek fent van ez a rajongói kiegészítő, legyen olyan kedves, és készítsen már néhány képet a feladatokról és a jegyzetekről. A kikötéseket és a feladatok közül azokat, amelyeket az alapjáték szövegállományából olvas ki - megjeleníti a program (megszerezhető értéktárgyak ellopott %-a és az ellopott különleges értéktárgyak darabszáma).
  • _Vegeta_
    #9437
    kar. :(
    thx
  • hykao #9436
    Nincs.
  • Qwerty4
    #9435
    Itt találhatsz képeket a Thief 3-ról:www.playware.hu
  • Qwerty4
    #9434
    húú nem toom, nézd meg a bannerban a Thief MOD-ok-nál,van ott 3 link, talán kapsz valamit
  • _Vegeta_
    #9433
    Kerdes: Tudtok-e olyan palyarol palyakrol amik a T1es palyak csak t3as motorra megcsinalva? :))
  • Qwerty4
    #9432
    ja volt, válaszoltak is, de én nem csak egy embernek tettem fel a kérdést, úgyhogy örülök hogy te is kifejtetted az álláspontodat
  • sssssss1981
    #9431
    ja hogy ez erre volt válasz...
  • sssssss1981
    #9430
    Alapértelmezésben FPS, úgy jobb az irányítás, viszont adott esetben hasznos lehet váltani ideiglenesen. Például mikor elbújsz egy ajtó mellett, s be kellene látnod, akkor nem kell a fénybe dugnod a fejed, mert átváltva belátsz. Dobozok mögé leguggolás hasonlóképp, ilyen helyzetek nagyon gyakran előfordulnak, a játék természetéből adódik, hogy a szemszögváltás nagy segítség. (BTW a Q-E-s kihajlásnak nem sok értelme van így, ahogy megcsinálták. Lassú, s addig nem reagál, amíg teljesen vissza nem hajol.

    Erre persze lehet mondani, hogy csalás, "de jure" viszont nem az, nem számít cheat-nek, és nekem nagyon tetszik a cinematikus hatás is, ami nálam az átélést csak növeli. Gyönyörű a figura közelről is, ahogy lélegzik, az arca, távolról is, nagyon szépen jár, lopakodik, csupán a szépség, vagy egy-egy screenshot (ill. vidiklip :)) kedvéért is át-átváltogattam, hogy megnézzem pl., hogyan közelítek, s ütök le valakit, a gyorsgombot sem rakták messzire. Nagyon okos dolog, hogy TPS-ben pusztán az egérforgatásra nem reagál a szereplő (vagyis nincs az a "csak a hátát látom" típusú oldschool effektus), hanem a kamera körbeveszi őt. Egyébként innen is látszik, hogy a TPS-nek szándékosan cinematikus funkciót szántak. Nagyon szép látószögek tudnak keletkezni.
  • Takimate
    #9429
    Uh köszi :) Belevágom a fejszémet :))
  • KGy
    #9428
    No, az már nehezebb tészta...
    A Thief 3 hangjainak egy kisebb része valami különös kódolású .wav-ban, illetve a PC-s verzióban a legtöbb elhangzó szöveg .ogg formátumban van tárolva a CONTENT\T3\Sounds\ könyvtár SchemaMetafile_*.csc file-jaiban. A hivatkozási indexek (kissé hiányosan) illetve a feliratok a SchemaMetafile_HardDrive.csc-ban vannak (specifikáció itt). Az indexek tartalmazzák a hangok formátumát, hosszát, illetve egy azt, hogy a hang pontosan melyik csc file-ban található (ennek kódolását lásd itt).

    A honlapomon található CSCTagEditor a felirattal ellátott hangok feliratait képes szerkeszteni, illetve az egyes hangokat le is tudja játszani (bár hangok tömeges exportálására nincs felkészítve). Az indexeket önállóan is fel tudja építeni, így azokat a hangokat is megtalálhatjuk, amik a specifikáció szerinti beolvasáskor kimaradnának. Lejátszáskor a megnyitott .csc file-lal azonos könyvtárban létrejön egy play.ogg file, amiben a legutoljára lejátszott hang van, tehát azért egyesével mégiscsak tudsz hangokat exportálni, igaz, ez nem túl kényelmes megoldás.
  • Takimate
    #9427
    Sikerült. Bár ezek nagyon rövidek ;-/ Namajd összefűzöm őket.

    S a thief 3 ból hogyan lehet kiszedni a hangot ?
  • KGy
    #9426
    Pontosan. :)
  • Takimate
    #9425
    Köszönöm ! Tehát átnevez. kicsomagol. mp3-ba alakít. örül.
    Így ?
  • RMarvin
    #9424
    Alapvetően nem vagyok pesszimista, de nekem úgy tűnik, hogy ez a Dark Mod sohasem fog elkészülni. Átlagban 3-4 évente szoktam kompletten konfigurációt cserélni, de azt hiszem a megjelenésig ez a csere kétszer is meg fog esni.

    Pedig hihetetlen gyönyörűek az eddigi screenshot-ok. Nem okoskodni akarok, de a helyükben kidobnék egy épphogy megbízhatóan működő alap, 1 pályás verziót ami tartalmaz néhány modellt, hadd csurogjon földig a nép nyála. Szerintem könnyebben szereznének támogatókat és segítőket a mod-hoz.
  • KGy
    #9423
    A Thief 1-2 hangjai az snd.crf file-ban vannak, ami gyakorlatilag .zip állomány. A hangok ezen belül .wav-ban vannak.
  • Takimate
    #9422
    Sziasztok !
    Áú de rég jártam erre.. Szégyellem is magam :)

    Keresgéltem a neten thief háttér sound-ot, de sajnos nem találtam.
    Tudom annak idején volt olyan FM amiben benne volt.
    Felraktam a Thief GOLD ot de nem rak fel snd mappát :-/
    Van ötletetek, hogy (lehetőleg mp3-ban) hogyan lehet kiszedni a háttér hangokat.

    Az igazi ok az, hogy szeretném azt érezni (nem fogom) amit pl a Donw in the bonehorde-ban éreztem, most, mikor az Oblivion barlangjaiban mászkálok :)))))
    Köszi előre is.
  • hykao #9421
    Igen, köszönet érte Rage47-nek! :)
  • KGy
    #9420
    Úgy látom, már meg is történt. Király!
  • hykao #9419
    Megkérem a banner készítőjét, hogy iktassa be azt a linket is, ha tudja.

    Amúgy frissült a http://www.thedarkmod.com/ oldal, link a bannerben.
  • KGy
    #9418
    Ilyen és hasonló problémákra a válasz megvan a Thief technikai GYIK oldalon.

    Esetleg ezt is fel lehetne venni a linkek közé, vagy ha félő, hogy így sem venné észre senki, akár külön, a banner alá is ki lehetne tenni valami kiemelt színel, hogy "Ha technikai kérdésed/problémád van, először itt nézz körül: ...".
  • kilyking
    #9417
    Köszi!