10699
  • KGy
    #9656
    Mászókesztyűd van már? A kikötői boltban kaphatsz, azzal fel tudsz jutni.
  • zsebe27
    #9655
    Help!
    Valaki tudna nekem segíteni! Az óratornyos küldetéssel vagyok elakadva. Hogyan jutok fel a csöveken az óratoronyba. Látom az őrzők jelét, de oda nem tudok feljutni. Valaki le tudná nekem írni a pontos megoldást. Illetve még egy a kikötőben Bibe hagy nekem egy levelet, de hol sehol sem találom. A válaszokat előre is köszi.
    Dani
  • Plata
    #9654
    Mert beszólt.
  • Plata
    #9653
    Az elsö pályán énis azt csináltam,tökjó vót.
  • _Vegeta_
    #9652
    Nekem speciel az a legnagyobb elvezet amikor egy palyat kitisztitok es utanna szabadon futkarozhatok. :)
  • hykao #9651
    Na most kérlekszépen azt a csókát felesleges volt leütni, meg megölni, mert az nem támad neked, amíg te sem neki...

    Amúgy meg pont az a lényege a dolognak, hogy kicsit nehezebb legyen a dolog...ha mindenkit szépen lassan kiiktathatnál, úgy mi lenne az élvezet benne, hogy szabadon futkározhatnál bárhova?
  • Plata
    #9650
    "A thief3ba pedig a varos maga nagyon zavaro. Nem ereztem hogy egy sztorit jatszok vegig csak azt hogy rohangalok a varosba es ha leutok egy ort otterem a helyen egy masik. Raadasul kivulrol latom garrettet hogy eljem bele magam ha latom hogy nem en vagyok?"

    Ez engem is zavart,levertem eggy ört,ottermett eggy másik,stonemarket-ben van eggy sikátor,ahol császkál eggy ör féle,inkább olyan kalózos beütése van,na én leütöttem mert beszólt,erre lépek eggyet ujra jön a fickó,eztis leütöm,párlépés és ujra otvan,pedig elötte direkt kifigyeltem,csak 1 járkál a sikátorban.Szal ahányszor leütöttem ennyiszor ujra termelödik.Kipróbáltam hogyha megölöm ujra termelödik-e.fejbelöttem és igyis ujratermelödött.
  • Plata
    #9649
    hát az én tetszési sorrendem:
    1.Thief3
    2.Thief3
    3.Thief3
  • tep
    #9648
    az én tetszési sorrendem :
    1. thief gold
    2. thief 3
    3. thief 2
  • _Vegeta_
    #9647
    Koszonom szepen a magasroptu gondolatmenetedet.

    1. Nem szitkozodom, a meglatasaimat kozlom ellentetben veled.
    2. Dejo hogy jobban ismersz engem mint en sajat magamat, ezentul hozzad fordulok mikor valamit nem tudok eldonteni jo?
    3. Ha megprobalsz egy kicsivel ertelemsebb hozzaszolasokat gyartani talan még meg is hallgatlak.
  • chopin42
    #9646
    Hogy miért vagy kecseg?
    Azért, kérlekszépen mert alaptalanul szitkozódsz.
    HA végigvitted volna pl a thief3-mat, akkor az árvaházas pályától beszartál volna.
  • _Vegeta_
    #9645
    ???
  • chopin42
    #9644
    KECCSEEEEG!!!!!!!!
  • _Vegeta_
    #9643
    Ok nem dicsekves, rossz szohasznalat. My fault. De hogy lasd a teljes kepet vissza kell menned es megnezni mi volt elotte. Ugyan meg mindig az mm7 a kedvencem a sorozatbol, de legalabb mar tudom mit beszelek. Erted? :)
    En pedig hogy mennyit jatszok gepen, hat evente max 1-2 jatek kerul szoba.

    Tudom hogy van belso nezet, ha nem lett volna kette is tortem volna a dvdt, persze ha pluszba még meg is lett volna. :D
  • hykao #9642
    Lol má'! Dicsekvés? Miről beszélsz? :) És úgy tudtam a 3. résszel kezdeni, hogy értelemszerűen az előző részek valahogy elkerülték a figyelmemet... Előfordul az ilyesmi, nemde? Mert igaz, hogy több, mint 20 éve PC-zek, de azért voltak olyan évek, amikor szinte nem is ültem a gép elé... Évente csak néhány játékra van időm és kedvem (a sok gagyiság már nem köt le...).

    Amúgy meg ha te csak kívülről tudtad látni Garrettet a T3-ban, akkor gondolom nem sokat időztél a játék beállításával...
  • _Vegeta_
    #9641
    Na kezdjuk szepen sorjaban. huhh :)

    #9634: A thief1ben az volt a zsenialis hogy mindenkinek volt benne valami ami miatt leesett az alla. Van akinek az ujszeru felfogas tetszett(lopakodjunk ne oljunk, nem vagyunk tankok), van akinek kozepkori,fantasy kornyezet pl es volt olyan mint pl en aki a misztikumot latta benne (constantine, csonthalom, a kard)...
    Speciel en unalmasnak talaltam a csak rablos or leutos reszeket. Egyszeruen tul monotonok voltak. Bar a thief1 rablos palyai meg igyis sokkal jobbak mint a thief2 rablos palyai. Thief 2 ben mindig vartam hogy na-na-na mikor lesz mar megint egy palya amitol leesik az allam de nem jott. :)
    Az ujsagirok sose erdekeltek, mind hulye. :P

    #9637: Hat hykao ezzel en valahogy nem dicsekednek. Tudod amikor en vegigjatszottam a mm7-et es aztmondtam hubaz ez mien jo jatek volt, akkor onkenytelenul is elovettem a regebbi epizodokat amikkel meg nem jatszottam. Te mivel nem jatszottal se a thief1-el se a thief2-vel nem vagy megfelelo vitapartner. Igazandibol azt nem ertem hogy tudtal egy jatekot a 3.resszel kezdeni?? :S

    #9640: Enis valahogy igy ereztem. Se a thief2 se a thief3 nem rossz jatek foleg a mostani hiperszuper vackok kozott, de az elso resztol fenyevekre vannak.

    A thief3ba pedig a varos maga nagyon zavaro. Nem ereztem hogy egy sztorit jatszok vegig csak azt hogy rohangalok a varosba es ha leutok egy ort otterem a helyen egy masik. Raadasul kivulrol latom garrettet hogy eljem bele magam ha latom hogy nem en vagyok?
  • KGy
    #9640
    A második rész alapsztorija sem lenne rossz - mint ahogy az egész sorozat kimagaslik történet tekintetben -, csak a megvalósítás szerintem ebben a részben sikerült a legkevésbé. Sok helyen úgy éreztem, hogy a küldetésekhez írták a történetet, és nem fordítva. Amit a Mechanisták köré kitaláltak, az teljesen profi, Karas karaktere is tökéletes, és egészében véve örülhetnénk, ha sok más játék legalább ezt a "mélypontot" megütné.

    Az elvarratlan szál a fő történet szempontjából szinte szükséges is, hiszen ez indokolja a folytatást (és de, Warren Spector álmodott is a folytatásról, mert eleve trilógiát tervezett), viszont az egyes küldetésekben zavaró a sok nyitott szál, mert összefüggéstelenné teszi a történetet. Gondolok itt pl. Hagen hadnagy bemártására, hiszen érdekelt volna, hogy később mi lett vele. Basso is viszonozhatta volna a szívességet, vagy legalább mutatkozhatott volna még, ha már vele kezdődött a történet, így viszont valahogy nem illik az egész sztoriba.

    Aztán pl. Gervaisius házát nagyon furcsa indíttatásból látogatjuk meg, és szerintem nem is teljesen logikus a dolog (abból, hogy valaki egyszer megbízott minket ókori rituális maszkok lopásával az Elveszett Városból, miért következik az, hogy szerezhetünk egy olyan high-tech maszkot, amit Karras szolgái viselnek... ) Szerintem ez a két maszkos pálya is olyan küldetés volt, amit először elkészítettek, aztán kitaláltak egy kapcsolódási pontot, hogy beillesszék a játékba.

    A szövetkezés Viktóriával nagyon jó ötlet, meg az a film is, amiben ez megköttetik (Garrett egyáltalán nem rajong az ötletért, Viktória gyakorlatilag egyoldalúan csikarja ki a dolgot a határozott fellépésével), csak utána kissé furcsa "románc" kezd kialakulni közöttük, ami szerinem egyáltalán nem illik Garrett-hez.

    A fenti elmarasztaló kritikák ellenére a 2. rész is nagyon tetszik, az alapsztori, és főleg a befejezés igen profin sikerült. Olyannyira, hogy igen nehéz volt azt a négy évet kivárni, míg megérkezett a folytatás, amiben szerencsére nagy gonddal ügyeltek az ilyen apróságokra, illetve sok visszautalás található a régi történetre is.
  • _Atti_
    #9639
    szerintem is remek volt a kettő sztorija..a karakterhez pedig teljesen ment és bár meglepő volt talán mégis elvárható ami történt(hogy nem vállalta be hogy segit victoriának a vége előtt)..remek volt.. egyik legjobb fordulat játékkaraktertől. Az hogy tanult hibájából a háromban talán tulságosan is meglátszik, már hajlandóbb hogy ne legyen annyira önfejű.
  • hykao #9638
    Ja, és még valami. Mivel én csak a T3-mal és annak rajongói küldetéseivel játszottam, így sajna nincs viszonyítási alapom, hogy a korábbi részekhez készült rajongói küldetések mennyivel jobbak vagy egyáltalán jobbak-e a T3 komolyabb rajongói küldetéseihez képest. Esetleg aki már nyomatott mindkét (korlátozódjunk most csak a T2-re és a T3-ra) játékhoz készült rajongói küldetéseket, tehetne egy kis összevetést itt.
  • hykao #9637
    Igen, valóban nekem csak a 3. rész jöhet szóba! :) Megvolt a 2. rész, de belekukkantottam, és hát már túl "régies" volt nekem...maci fejű karakterek, szinte semmi fizika stb...úgyhogy elajándékoztam. De van esély rá, hogy egyszer elkészítik a korábbi részek pályáit is a T3-hoz a rajongók - akkor biztos megnézem azokat is. Az editor lehet, hogy kötülményesebb, mint a korábbi részekéi, node hát ha mindig csak a könnyebb út lett volna választva a számítástechnikában, lehet, hogy még ma is csak PONGot játszanánk a TV-n... :))) Kipróbáltam a Minimalist peccset a T3-hoz, és az összes eddig elkészült rajongói küldetést - ezek fényében bizakodó vagyok. Remélem lesznek még jó kis rajongói küldetések a T3-hoz, és várom a Doom3 motorhoz készülő DarkModot...
  • hykao #9636
    utólag tettél elérhetővé bárki számára, a játék nem tartalmazza
  • Plata
    #9635
    Holvan a Thief 3 editora?
    Nekem eredetiben van meg de nem találtam ilyet.
  • thief3
    #9634
    Hmm, a drámát látom nem szereted, pont az a meghökkentő hogy az ellenséggel szövetkezik. Az meg hogy vannak elvarratlan szálak annak köszönhető hogy valójában maguk sem álmodtak folytatásról hiszen éppenhogy kiadták a második részt máris becsukták a boltot.
    Pedig megvan a cikk miszerint 4!!! új részre szerződtek le (Thief Gold, Thief2 és még másik kettő -sajnos örök időre homályba került- rész)

    A melyik a legjobb -mint már 1001-szer elmondtam- szubjektív, nem tudom minek ócsárolni a 2. epizódot bármilyen szempontból hiszen egyetlen hibája a már akkor elavultnak számító motor. Mélypont a sok zombi :P
    Nagyon sok újságíró le is húzta az első pálya utáni lopakodásból Buffy-vá váló szenteltvizes nyíllal lövöldöző démonvadászt. (bocs de ha már őszintének kell lenni)
    T3-ban nem is tudom, a múzeumos pálya nekem sokkal hangulatosabb a Karras visszaemlékezéssel mint a "halálhajó" :)

    Viszont az árvaház mindent überel (annyira egyedi).

    UI: Hykao-nak meg csak az utolsó rész jöhet szóba, még jó hogy mi Thief-ezők se vagyunk egyformák ;)
  • _Vegeta_
    #9633
    Aha szivesen csinalnek egypar palyat de sajna a palyaszerkesztokhoz tok hulye vagyok. Najo ez egy jo kis magyar leiras majd atbongeszem hatha tudok valamit alkotni. :)
  • KGy
    #9632
    A Gold másik két plusz küldetése már nagyon tetszik (főleg az operaházas), egyedül a Tolvajok szövetsége nem jött be.

    A T2 szerkesztője szintén a DromEd, csak barátságosabb a régi változatnál, illetve kezeli a 2 rész által hozott újdonságokat, pl. színes fényforrások, animált ég, időjárás, stb. Én sosem készítettem el egyetlen küldetést sem, így sok segítséget sem tudok adni, de a TTLG fórumokon nagyon sok leírást találsz, illetve a thief-thecircle oldalról sok demo mission tölthető le, ami egy-egy technológia / trükk megvalósítását mutatja be (pl. lámpást hordozó őrök, speciális karakterek/fegyverek stb.)
  • _Vegeta_
    #9631
    Egyetertek az a plusz 3palya nem lett jo, talan azert mert kutyafuttaba csinaltak. Viszont a the sword palya plussza nagyot dob a mar eleve zsenialis palyan. :)
    T2: tuloztam es okkal. De meg igyis tobbre tartom mint a mostani 20-ad rangu jatekokat.
    T3: mar nem az en stilusom. Kulso nezet valami hanyadek ez nem valami sprinter cell. A tor is undorito lehet hogy egy tolvajnak esszerubb a tor, de akkoris constantine kardja nagyon über volt. :)

    Mas: a T2nek mas a kuldiszerkesztoje? A T1 szerkesztoevel babraltam egy keveset, de nem sikerult semmit osszehozni. :)
  • KGy
    #9630
    Pedig van igazság _Vegeta_ meglátásában. Történetileg sztem is a Thief 2 a mélypont (bár baromságnak azért nem mondanám). Ott eléggé húztam a számat, amikor Garrett közli Viktóriával, hogy sokáig dolgozik, ne várjon rá ébren (annak a "nőnek", aki az első részben kikaparta Garrett fél szemét). Ugyanakkor tény, hogy küldetések is a második résszel készíthetők legkönnyebben, bár ez a történettől tök független.

    A 3. rész történtete szerencsére sokkal jobb a másodiknál, de az elsőt így sem übereli. Emellett a Gold verzió új küldetéseivel nem vagyok maradéktalanul kibékülve - szerintem a Tolvajok Szövetsége c. pályának elég sok helyszínét igénytelenül dolgozták ki.
  • _Vegeta_
    #9629
    ????
  • thief3
    #9628
    lol
    "T2ben en azt vartam hogy visszahozzak constantine-t, azert egy isten csak feltud tamadni ujbol. :) Erre micsinaltak? Nagy baromsagot. :)"

    Nos ha alázni akarnálak akkor annyit mondanék nc.
    Méghogy isten háháhá, segítek kicsit: az istenek halandóak sztd?
    Nagy baromságot csináltak? A Thief története filmeket megszégyenítő módon összetett mintha a kezdetektől fogva 3 részt terveztek volna.

    Karras meg az én kedvenc boss-om :P

    Egyébként hogy félresöpörjem a hülyeséget a 2. rész a legjobban szerkeszthető, sajna a Halálos Árnyak editora túl macerás.
  • hykao #9627
    már ezerszer volt róla szó, nemrégiben is...olvass kicsit vissza!
    ...és próbálj meg helyesebben írni... :)
  • pucsurka
    #9626
    Ezt má tom most ott akadtam el amikor azt a halyót ameik tele van zombival megcsináltam és ott leírja h a kapitály hazavitte az erekjét amikor odamegyek és mászkálok kiderül h 1 titkos ajtót kell megnyitni és akkor a galériában be lehet rajta jutni és az a kapcsoló a kapitány(halott) dolgozószobályában van de nem találm meg a kapcsolót a szobában? Hogy néz ki vagy mi az?
  • pucsurka
    #9625
    Lenne még 1 kérdésem hogyan kell használni a falra mászó kesztyűt?
  • _Vegeta_
    #9624
    A t3 egy nagy kaki, mar bocs még a t2hoz kepest is. :)
    Nem csak ez a problemam vele, de "rohangaszo zombik" jáj hidegrazas kerulget tole. :)
    Aztan meg mi ertelme egy olyasmit felujitani mi eleve szep? Nem a q3-t texturazzak/modellezik ujra hanem a q1-t pl. :)

    Palyat szerkeszteni pedig nemtudok pedig probalkoztam mar jediknighhoz es kulonbozo jatekokhoz is palyat csinalni, de nem megy nekem. Otletem akana boven, csak nem ertek a palyaszerkeszteshez. :(
  • hykao #9623
    Ezesetben szvsz nem...a logikus az lenne, hogy a régebbieket hagyni, és csak a legújabbal foglalkozni... :) Az, hogy a T3 története mennyire tetszett ebből a szempontból lényegtelen, mert gyakorlatilag olyan küldetést hozol össze magadnak, amilyet csak akarsz (és amilyet a korábbi motorokkal nem tudsz) összehozni...
    A T3 textúrái nem korlátozódnak 256x256 képpontra, sokkal jobb a fizika, sokkal jobb az árnyék-fény hatás...stb...stb...
  • pucsurka
    #9622
    kösz a választ ?;)
  • _Vegeta_
    #9621
    Nem a leglogikusabb a legregebbi cuccokkal kezdeni a felujitast? :)
    Amugy a valaszom ecceru. A thief1 szerintem a sorozat messze legjobb tagja. A t2 sztoria borzaszto. Nem is hiszem hogy jaccok meg vele barmikor. A t3rol meg ne is beszeljunk. Felevente mindig eloveszem egykis Bonehord palyara vagy the sword palyara. ^^
    Amugy a T1gold palyajat fantasztikusan kiegeszitettek.

    T2ben en azt vartam hogy visszahozzak constantine-t, azert egy isten csak feltud tamadni ujbol. :) Erre micsinaltak? Nagy baromsagot. :)
  • hykao #9620
    De miért mindenáron a legrégebbi - első - játékot akarnád variálni?
  • _Vegeta_
    #9619
    Megprobaltam utannanezni a Darkengine max 256x256os texturakat kezel a gond csak az hogy a fal,fold stb texturak ha nagyobbak akkor egyszeruen szethuzza oket, tehat max a modellek texturajat lehet novelni egy kicsit. :\ Jo vona ha az eidos kiadna a forraskodot akkor lehetne varialni. :(
  • KGy
    #9618
    Hogy mekkora a maximális méret, azt nem tudom, de valamilyen szintig biztos lehetséges javítani, hiszen pl. a hőmérők, vagy a gyárakban, az öntőformák közelében található mércék elég nagy felbontásúak, legalábbis teljesen közelről is élesek.

    A második rész már tele van nagyobb felbontású textúrákkal, de hogy ez csak a motor fejlesztése miatt lehetséges-e (hasonlóan pl. a nagyobb színmélységű textúrákhoz, melyek valóban csak az újabb motor miatt használhatók), abban nem vagyok biztos.
  • _Vegeta_
    #9617
    Hali KGy!

    Szerinted megoldhato hogy a T1/Gold-ba nagyobb felbontasu texturakat gyartson az ember? Kiprobaltam sajna ha nagyobb texturat teszek be akkor az a jatekba is nagyobb meretbe jelenik meg. Tehat szethuzza. :)