10699
  • Dani8
    #9939
    MEGCSINÁLTAM! Megy a thief 2! Kgy, ezt a módszert is beírhatod a tech gyikba. Szóval: A Thief 1 nekem nem indult el bármivel is próbálkoztam, amikor elindítottam rögtön kilépett hibajelentéssel. Egyszer még megpróbáltam, és elindult, el is kezdtem vele játszani. Másnap megint nem volt jó, újraraktam de semmi. Egyszer megint nekiálltam, hátha. Várjunk csak... Az xfire-ba minek vagyok bejelentkezve ha nem is fogok játszani netes játékkal? Kilépek belőle, megint nem jó. Áhh akkor mégis játszok netessel. Na de azért 1 utolsó próbát. HOPPÁ! Elindult! Rájöttem hogy az xfire segít neki. Teljesen meglepődtem. Végigjátszottam, gyerünk tovább a Thief 2vel. Nem indul 95ös kompatibilitásban, 98an igen, de bármit próbálok cpu minden nem indul el, csak tölteni kezd el. Ma láttam amikor internetesen akartam vmivel játszani, hogy xfiren a játékok között bentvan a Thief 2, és ott volt hogy launch. Elindítottam, nem ment. És leesett. HÁT PERSZE! Ha a Thief 1-et is 95ös kompatiblitásban segítette, akkor lehet hogy ezzel is elindül 95ösben, és lehet hogy akkor megy! Xfire segítségével elindult 95ösben, és elindult! És rögtön már 2 CPU-n volt. Hála az Xfirenek, énis 100%os fan lehetek! Annyit sajnálok, hogy a Thief 1 után ennyit kihagytam és nem lesz olyan összetett a játék, de amíg a Thief 4 megjelenik még van idő hogy újra végigtoljam az összeset.
  • Dani8
    #9938
    Én pedig megtaláltam az első thief 4 traillert! http://youtube.com/watch?v=5Orln1Z2CvQ :D
  • tep
    #9937
    :D
  • KGy
    #9936
    Ezt most találtam és nagyon megtetszett. Kár, hogy olyan rövid.
  • thief3
    #9935
    Többek között.

    Egyébként ma este nekiálltam újból az elejétől és 3 óra alatt végigszaladtam a pályán. Szerencsére megtaláltam az ablakpárkányt és mindent ami kellett ezután, de fenntartom hogy nagyon elcseszték a tájékoztatás/kijelzés hiányával az egyébként egész kis korrekt missziót.
  • hykao #9934
    Hát én még egyelőre csak ismerkedem a pályával, de egy térkép jól jött volna hozzá...
  • thief3
    #9933
    Megint úgy jártam mint eleddig minden T3 FM-el. Elakadtam...

    Innentől spoiler!:

    Elvileg megtaláltam már az amulettet de nem tudom hol van az a bizonyos párkány ahova le kéne raknom.
    Másrészt írnak a fórumon egy parfümről amit el kell készítenem, találtam is hozzá már virágot meg döglött bogarat, a harmadik hozzávalót valószínűleg még nem(azt sem tudom mi lehet az) mivel az oroszlánfejű szökőkút nem csinál semmit ha használni akarom.

    A készítő(k) azzal vágták haza ezt a küldetést hogy az embernek fogalma sincs mit talált már meg és mit nem, a tárgylistában nem szerepel pl a virág. Másrészt olyan övön aluli helyre sikerült az amulettet tenni ahol az életben nem találom meg magamtól (élet = az FM törléséig eltelt idő)

    Valaki esetleg már végigvitte?
  • Dani8
    #9932
    Nekem alapból 1 CPU-n van a Thief 2, ezen meglepődtem. Kiveszi a másodikat magától. A Thief 1nél pedig kellett állítgatni.
  • hykao #9931
    Pár napja elérhető egy újabb érdemleges T3 rajongói küldetés: Valley.
  • KGy
    #9930
    Nem, kompatibilitást nem kell állítgatni, a Thief 2 patch meg erre nincs hatással. Viszont többmagos proci esetén itt is ki kell kapcsolni egy kivételével az összes cpu-t.
  • Dani8
    #9929
    Nem megy, szinte minden verziót megpróbáltam. Nem lehet hogy a telepítőt át kéne állítani 98as kompatibilitásra mint a Thief 1nél?
  • Dani8
    #9928
    Megpróbálom a korábbi patchel.
  • Dani8
    #9927
    Megvan
  • KGy
    #9926
    user.cfg-ben safe_texture_manager elől pontosvessző törlése?
  • Dani8
    #9925
    Van egy olyan tervem, hogy végig viszem a Thief sorozatot 1-3ig. Az 1el kész vagyok, a 2 viszont nem akar elindulni. Amikor új játékot kezdek megy a videó meg minden de aztán rámegyek a feladatoknál hogy tovább elkezd tölteni és hibaüzenettel leáll. Hibajelentéses, gondolom ismerős mindenkinél. Nálam az újabb patch van fent, lehetséges hogy a régebbivel menne? (Azt még nem próbáltam.) Légyszi segítsetek mert nagyon akarok vele játszani, ugyanis tetszik az 1 és a 3.
  • thief3
    #9924
    Akarod mondani "vedd meg" igaz?
    ----
    Tudom nem általános probléma amivel most megküzdöttem.
    Gondolom ismeritek az iMac-et(nem az enyém, csak a rendszergizda vagyok). Szép, nagy meg minden(24"), adtak hozzá Leopárd OS-t. Itt kezdődött a probléma mivel játszani nagyon nem szoktam, de azért közös kedvenc játékunkat csak felraktam volna rá kipróbálás céljából.
    Gugli.. találtam valami programot amivel a 2. rész elvileg megy. Installálás rendben megvolt viszont nem indult el.
    Sebaj, emulált windows. Ez sem nyerő ötlet, viszont jól néz ki ablakban az "ablakok".

    Megoldás: Bootcamp, natívban feltettem AZ OPRENDSZERT (XP).
    Tanulság: szép csomagolása van ennek a pc-nek
  • OpraZoltan
    #9923
    joe1980 toltsd le az egesz jatekot ne a demojat
  • KGy
    #9922
    Nekem még sosem jött elő ez a hiba, de többen már írtak hasonlót. Így ami a GYIK-ban van erről a jelenségről, az mások tapasztalatán alapszik. Ha segít, örülök, ha viszont más megoldást találsz, írd meg, és akkor frissítem a bejegyzést.
  • OpraZoltan
    #9921
    nem tudom. bocs
  • joe1980
    #9920
    sziasztok.Letöltöttem ennek a játéknak a demóját és valamit nem értek.A filmek meg mindenek van hangja de se a fömenü se a játék közben nincs hang ezt hogy lehet orvosolni?
  • Dani8
    #9919
    ááá a francba. Ott van már csak elmentve, amikor ki van robbantva a kapu. Akkor nem fogom holnap megcsinálni, mert inkább azt viszem ahol tartok a játékban, de majd pár hét múlva talán megpróbálom. De addig más is megcsinálhatja.
  • Dani8
    #9918
    Rendben, akkor holnap majd megpróbálom kirobbantani, úgyis a robbanótöltet után elmentettem.:)
  • Takimate
    #9917
    Hogy ezt én mennyit próbálgattam anno ! A Speed Potion nem jutott eszembe !
    Csak próbáltam magam ugrásokkal begyorsítani de a kötelet nem sikerült elkapnom.
    Egyébként (mint bizonyára sokan tudjátok) ezen a linken egy csomó trükkös végigjátszás található :)
    Lytha's way
  • KGy
    #9916
    Nem próbáltam, de talán igen, mert a Thief 2-ben pl. egy ilyen robbanótöltettel kirobbantottam kíváncsiságból a földszinti ajtót a Mechanista toronyban, amit egyébként sehogy nem lehetne kinyitni (fal van mögötte ).

    Majd számolj be, kíváncsi vagyok.
  • Dani8
    #9915
    A visszatérés a katedrálishoz című pályánál ki lehet robbantani azt az ajtót is a töltettel amin a legelején bejöttünk a talizmánok segítségével?
  • Dani8
    #9914
    Én se használtam a játékhoz sebességitalt, csak most megnéztem^^ Amúgy azt tudom, hogy nehezebb fokozaton nem jó, de azért megemlítettem.
  • Qwerty4
    #9913
    Én imádtam mindkét részben az Elveszett Várost.Baromi jó hangulata volt mindkét verziónak.
    Meg úgy általában is nagyon szeretem, ha többrészes játékoknál felhasználnak az egyik korábbi epizódból ismert helyszínt.
  • KGy
    #9912
    Kár, hogy ez nehezebb fokozaton nem elég - medálokat kell visszaszerezni, egy csomó kincset kell rabolni, a Dark Project verzióban meg még a víz talizmánja is ezen a pályán van. De szép mutatvány - gratula.

    A katedrálishoz való visszatérés is lerövidíthető (már ha nem a Gold verzióval játszol): ki kell támasztani a bejárati ajtót mondjuk egy környéken heverő csonttal, és akkor az nem fog becsukódni. De hát minek hagyná ki az ember a pálya nagy részét, ha pont az egyik legjobb PC-s játékkal játszik, nem igaz?

    Az Elveszett Várost (tűz talizmán megszerzése) egyébként nagyon szerettem az első részben, viszont a másodikban teljesen megváltozik a hangulata a betelepített gépektől. Az sem rossz, de az első jobban tetszett.
  • tep
    #9911
    a három részt úgy vittem végig , hogy nem is használtam a sebesség italt :)
    (sztem más se nagyon)
  • Dani8
    #9910
    Hogyha az a "titkos projekt" a Thief 4, akkor csak most kezdték el csinálni, vagy már az is lehet hogy hamarosan megjelenik?

    A Thief 1 Tűz talizmános pályájához találtam egy rövid utat: van egy hely, amikor rá lehet látni arra az épületre, amiben a tűz talizmán van. Megpróbáltam csak úgy viccből átugrani, láttam hogy egész közel vagyok ahhoz az alsó emelethez, és azokba a kiálló akármikbe meg bele lehet lőni a kötél nyílvesszőt. Úgy csináltam meg, hogy vettem 2 sebesség italt, majd amikor a kilátóra értem, belelőttem abba a kiálló valamibe egy kötél nyílvesszőt. Majd megittam a sebesség italt és simán átugrottam az alsó emeletre. Ezután nagyon nehezen sikerült beugrani a tűz talizmánhoz, a titok az volt, hogy a kötélen csak félig kellett felmászni. Azthiszem ha azután lövöd a kötél nyilvesszőt miután ottvagy akkor nehezebb beugrani/nem lehet. Megszereztem a talizmánt, majd kimentem az alsó emelet párkányára, és ott a kötelemen felmásztam arra a kiálló valamire, és onnét a tetőre. Ezután egy sebesség itallal sikerült visszaugranom. Jelentősen lerövidíti a pályát.:)
  • KGy
    #9909
    A DarkMOD elsősorban egy FanMission készítő környezetnek készül, válaszul a nehézkes T3 hivatalos pályaszerkesztőre. Szóval elvileg akár mindegyik FM készítő saját főhőst is kreálhat, ugyanúgy, mint az első két rész FM-jeiben. Nincs kimondva, hogy a főhős Garrett (pontosabban szerzői jogok miatt hivatalosan ki van mondva, hogy nincs Garrett - "We will be making no references to any Thief trademarks or Eidos’ intellectual property. The Dark Mod is not Thief--there is no Garrett, no Keepers, no Mechanists, etc."), tehát elvileg minden legfeljebb csak nagyon hasonló lesz a Thief világához.

    Mivel ez nem egy játék lesz, hanem egy pályaszerkesztő környezet, az sem értelmezhető, hogy "a főhős a TDM-ben". Már csak azért sem, mert azt írják, hogy ha kész lesz, csak pár demó küldetés fog megjelenni hozzá, amivel a fanok már elkezdhetnek dolgozni a saját küldetéseiken (vagyis eleinte csak olyasmik lesznek, mint a már kiadott alfa demó). Természetesen tervben van, hogy készítenek majd egy saját készítésű küldetéssorozatot is, de ez csak valamikor a TDM megjelenése után várható: "Once the tools are released, we have plans to create our own campaign for release at a later date."
  • hykao #9908
    Te, a játékos! :)
  • OpraZoltan
    #9907
    Ki is lesz a foszereplo a TDM ben? (mar mint a jatekban)
  • hykao #9906
    Két új bemutató videócska a TDM-ből. Az egyikben a patkányok, a másikban pedig egy NPC lifthasználata kerül bemutatásra: http://www.thedarkmod.com/
  • KGy
    #9905
    Az nem crack, hanem a hivatalos javítópatch. Azt pedig, hogy ismerősként adtam egy "biztonsági másolatot", nem kéne reklámozni, mert még azt hiszik, ilyesmivel foglalkozom (úgyhogy ne is kérje senki, nem üzérkedem a játékkal). Az XP-n való futtatás mikéntjét meg tartalmazza a banneren lévő link is. Amúgy örülök, hogy ha megy a játék - amióta új munkahelyem van, ritkán vagyok MSN-en, úgyhogy régen beszéltünk. :)

    Természetesen könnyű mondani, hogy mindenki vegye meg eredetiben, mert az első két részhez már nagyon nehéz hozzájutni, bár online nem lehetetlen megvásárolni. A Gold teljes, 1 óráig működő verziója meg le is tölthető, utána ki kell fizetni a játék árát.
  • Dani8
    #9904
    Hát itt nem nagyon van élet..:P Amúgy egy régebbi témához visszatérve XP-n tökéletesen elfut.

    Én nekem Kgy-től van meg az 1-2 és a T2X, de először egyik se futott mert még nemtudtam hogy kéne megcsinálni, meg nem olvastam el a Readmet:D. De most újra nekiálltam mert unatkoztam. Kgy rátett a DVD-re egy cracket ami a lefagyásokat megszűnteti. Bár csak akkor, ha 1 CPU-n megy a játék, ezért mindig miután beléptem beállitottam hogy 1 CPU-n menjen (affinitás), ezután a prioritást magasra tettem, és el is lehetett kezdeni játszani. A javító crack linkje:
    Dark Project: http://www.thief-thecircle.com/download.asp?fid=726
    Gold:
    http://www.thief-thecircle.com/download.asp?fid=727
    (Nem biztos hogy ezek azok, de azt hiszem)
  • OpraZoltan
    #9903
    Mikor jelenik meg?
  • KGy
    #9902
    Szerintem olvasd el a fórumszabályzatot, mielőtt ilyet kérsz. Meg mint mondtam, a patchelt Doom számon tartja a kiosztott kódokat, vagyis ha valaki adna egyet, az máris egy foglalt kód lenne, tehát nem használhatnád. Persze az emlegetett offline trükközgetés működne (és ha keresel, biztos találsz használható kódot), de ahhoz, hogy rendesen és online is használhasd a játékot (még ha DarkMOD esetén nincs is tervben a multiplayer), meg kell azt venni.
  • OpraZoltan
    #9901
    Valaki nem tud adni egy licenc kodot hogy tudjam ki probalni a darkmod demojat?
    Kerlek segitsetek
  • KGy
    #9900
    Talán ebay. Bár akkor máris neten keresztül jutottál hozzá :)