10699
  • linimil
    #9979
    OK. KÖszi ez jó sok ötlet. KIpropbálom mindet
  • KGy
    #9978
    Mondjuk tedd fel a ddfix patch-et (Thief 1 és 2-höz), ami amellett, hogy újabb alternatíva a videokártyás problémákra, lehetővé teszi nagyfelbontású .dds textúrák használatát is.

    Thief 2-höz pl. itt van a textúrapakk. Azt hiszem, ezzel szó szerint értheted, hogy a játék újat fog mutatni:

    Előtte - utána

    De vannak egyéb nyalánkságok is, pl. a jobb minőségű Thief 2 textúrák, illetve karakterek átültetése az első részbe, stb.
  • linimil
    #9977
    Van valami hír? Szerintetek mit csináljak a Thieffal hoyg mutasson vlami újat?
  • KGy
    #9976
    Ugyan Thief 4 még nincs, de most az lehet hír, hogy november 30-án volt éppen 10 éves a Thief (boldog szülinapot), és az évfordulóra való tekintettel hirdettek egy Fan Mission készítő versenyt, amihez elkészültek a pályaművek.
  • linimil
    #9975
    HAli! MÉg minig semmi hír hogy els-e 4? Mert szóban volt valami azthiszem a gamestar írt blamit februárban. Előre is köszi!
  • masterthief
    #9974
    Szia KGy! köszi a választ, de ahogy írtam sajna nem tudok angolul. Majd csak elboldogulok vele, bár az lenne a legjobb ha jelenntkezne valaki olyan aki játszott már vele.
  • KGy
    #9973
    Az eredeti játékban is vannak olyan sisakos őrök, akiket nem lehet leütni, biztos ezek is ilyenek.

    Egyébként nem játszottam még vele, de ezen a fórumon van egy csomó kérdésre válasz, talán a tiédre is.
  • masterthief
    #9972
    Sziasztok! Valaki közületek játszott-e, játszik-e a CoSaS 2 Mission X-el? Lenne 1 kis gondom vele.1:lehet hogy a gépem gyenge mert sok időbe telik míg betölti a pályát kb 5 perc. De játék közben nem szaggat kicsit sem.(ez fura kicsit) Az 1.13-as patch-et is felraktam. 2: mem tudom leütni az őröket hátulról, csak kong a sisakjuk és rengeteget kell ráhúznom a búrájukra míg kiterülnek. 3:nyillal is elég nehéz leteríteni mert legalább a 3. lövésre fekszik ki. (hiába nem látnak engem) 4:ami a legfontosabb hogy nem tudok sajnos angolul, így elég nehéz. Amit tudtam próbáltam lefordítani de Így is elég nehéz. pl a maszk használata. A 2. feladatnál el vagyok akadva. Nem tudom hogy vigyem véghez a feladatot. Valami olyasmi a feladat hogy: a lift melletti retesz hatalom. Tehát lent vagyok az alagsorban ahol van az "elevator" és a kapcsolók. Nem tudom mit kell csinálni. A vizes nyilat pl nem tudom itt használni, hogy a fáklyákat ki tudjam oltani. Ha lekapcsolom valamelyik kapcsolót akkor szaladnak felkapcsolni ha a falon levő áramdobozokból kiszedem a "flare"-t felkapcsolják a riasztót. Nem tudok továbbjutni. Ha valaki tud segítsen! Köszönöm!
  • KGy
    #9971
    A DarkMOD még nem sok mindent, bár már van hozzá egy-két előzetes demó (amúgy egy Doom3 mod), a Thievery meg egy multiplayer thief, nekem kissé túl pörgős, de ha szeretnél UT-zni középkori hangulatban, talán bejöhet...

    Thief elvonási tünetek kezelésére javaslom a sok megjelent Fan Mission-t. Thief 3-hoz értelemszerűen a TDS szűrőt állítsd be. Thief 3 FM-eket a GarrettLoader segítségével telepíthetsz.
  • Garrett27
    #9970
    nah eszembe jutott, hogy meginn meg kéne csinálni a hármat
  • linimil
    #9969
    Hi all! Az lenne a kérdésem hoyg a darkmod és a Thievery miket csinál? MÚlt hétvégén nyomtak kia Thief3mat:) PÉnteken megszereztem vasárnapra kinyomtam:D NAgyon jó game!!!! Remélem a foyltatás is meglésez nem csak tervezgetik hoyyg "talán" kéne.
  • OpraZoltan
    #9968
    Mien az uj demo paja?
  • _Atti_
    #9967
    hát ha a thief's den tetszett valamennyire ez nagyon fog. Nagyon korrektül játszható az egész, tele van részletekkel, a thief 3 nagyon sok küldetését hazavágja.

    pár tipp nem lőnék el semmit :

    a hullákat nemfeltétlenül kell cibálni miután megfogod egy részét utána a használ gombbal vállra lehet kapni őket.

    a scrollal messzebb tolhatod a kiválasztott tárgyat középső egérgombbal forgathatod.
  • Garrett27
    #9966
    Engem az érdekelne, miért írták a Gamestar januári vagy februári számában, hogy Thief 4 lesz, mikor bárhova nézek, még most sem tudni róla. Ők talán valami előzetes infóhoz hozzá juthattak, amihez a többiek nem? (most nem arra a bizonyos, internetet bejárt cikkre utalok, amelyben egy "T"-vel kezdődő játékon dolgozik egy programozói gárda), bár inkább nekik kéne a kérdést feltenni...
  • chopin42
    #9965
    Nemtom, a képek alapján nem annyira lehengerlő...
  • hykao #9964
    Az még a jövő zenéje, de addig is: megint megjelent egy bemutató TDM küldetés:

    The Tears of St. Lucia

  • Takimate
    #9963
    köszi kgy !
  • OpraZoltan
    #9962
    mikor jelenik meg a TDM?
  • KGy
    #9961
    Több ismert probléma is felmerülhet, megoldásokhoz esetleg nézz körül itt.

    Végszükség esetén, ha tényleg nem akarsz videókat, egyszerűen töröld le őket a merevlemezről, és az install.cfg-ben (Thief 2: darkinst.cfg) a movie_path útvonalát javítsd át úgy, hogy a CD-n se keresse azokat.
  • jpwadkan
    #9960
    passzolom a kérdést, ezer éve nem láttam thief cfg file-t, vannak itt szakértők, remélhetőleg valamelyikük észreveszi a kérdést
    ha indeo codec kell, azt én innen szedtem
  • Takimate
    #9959
    tényleg az indeo codec..
    valamelyik cfg ben be tudom esetleg állítani, hogy ne legyenek pl videok ?
    Az talán megoldaná a problémák.
    Egyébként nem gyenge gép, csa a videókártyája asszem integrált.
    De a deus ex pl megy rajta, szal sztem az nem gáz.
  • jpwadkan
    #9958
    hm...az első két thief-fel nekem is volt gondom úgy fél éve, a video-k miatt szállt el a stuff és az indeo codec frissitése oldotta meg a problémát...abban viszont már nem vagyok teljesen biztos, h rögtön indítás után nyekkent meg vagy a menü még bejött...szóval lehet h Nálad nem ez a gond, de nem írtál sok konkrétumot (hibaüzenet? oprendszer, mit takar az a régi gép stb), én meg gondoltam, hogy ötletnek ez is megteszi
  • Takimate
    #9957
    sziasztok !
    Arra mi lehet a megoldás, hogy a Thief-exe-re katt után előjön a SEND, DON'T SEND hibaüzenet ?

    Reménykedtem hogy egy régebbi gépen is elindul a Thief.
    A DEus EX pl gond nélkül fut. Ebből gondoltam a Thief is fog.
    Ötlet valaki?
    Köszi
  • hykao #9956
    Újabb The Dark Mod FM

    Kis bemutató videócska
  • hykao #9955
    Új T3 FM, érdekessége a kötélnyíl: KATT
  • Mr_no_NaMe
    #9954
    Köszi!
  • KGy
    #9953
    Itt fenn vannak a Thief zenék, de ezek pusztán a videók hanganyagai, meg néhány fan mix. Maguk a videók amúgy a YouTube-on is fent vannak (pl. Thief: DP intró, de megtalálod a többit is). Olyan anyagokról, ami a zenék vágatlan verziója lenne, nem tudok (leszámítva az első linkről elérhető játékbeli háttérzenéket).
  • Dani8
    #9952
    Hmm, érdekes. Nálam is volt ilyen, és amikor újratettem működött, és jó lett végig. Próbáld meg így:

    1.) Uninstalláld a játékot, ha még nem tetted meg.

    2.) A Thief Gold telepítéséhez Windows XP alatt mindenképpen Win95 vagy Win98/ME komptatibilitást kell beállítani, különben a telepítés el fog akadni valami "Windows NT és DirectX nem megy együtt" jellegű hibaüzenettel. Ezt a következőképpen kell megoldani:

    Tedd be az első CD-t, és a Sajátgépben (My Computer) keresd ki a Setup-ot. Erre jobb kattintás, majd a Tulajdonságok (Properties) menüpontban a Kompatibilitás (Compatibility) fülön válaszd ki a Windows 98 kompatibilitási módot. A feltelepített játék már minden további állítgatás nélkül futni fog.

    3.) Indítsd el a telepítést a Setup-ra kattintással (miután a fenti kompatibilitási módot beállítottad), és értelemszerűen cserélj CD-t, amikor a telepítő kéri.

    4.) Innen töltsd le a 3 közül azt, amelyik verzió neked is van, és nevezd át thief.exere a .zipben levő filet, majd cseréld le a Thief 1 mappájában levőre.

    5.) Ha gondolod, installáld a magyarítást.

    6.) Indítsd el az xfiret, (thief 1nél nem szükséges a beloggolás), és simán indítsd el az ikonjáról a játékot úgy, hogy ne legyen bent a tulajdonságok/kompatiblitás fülnél az, hogy futtatás a következő kompatibilitási üzemmódban.
  • Mr_no_NaMe
    #9951
    Valakinek nincs meg a Thief theme zenéje? Ami az intro alatt megy. Jó lenne mind a három theme, de ha csak valamelyik van meg közülök az is jó. Nem találom sehol őket pedig nagyon jók.
  • Nolycsy
    #9950
    Hát már kipróbáltam mindet közülük, de egyik sem működik, az eredmény ugyanaz: elindítom a játékot, azonnal fekete képernyő és hibaüzenet, majd kilép. A thieffix patch is rajta van, meg magyarítás is, kompatibilitással telepítettem, XFire-ból indítom, de semmi..:( Nem értem, hogy először ment a játék indításáig, mostmár addig sem, pedig semmit sem csináltam.
  • Dani8
    #9949
    Természetesen a Thief 1-2 technikai kérdések legaljára, és ne a lapéra.
  • Dani8
    #9948
    Ne aggódj, menni fog. Menj ideés ott olvasd el a legutolsó megoldást, az valószínüleg segíteni fog. De ha nem még lehet nézelődni, szinte ott minden fent van.:)
  • Nolycsy
    #9947
    Helló!
    Szokásos problémám van: Nem indul a Thief 1. Eleinte elindult a játék, csak mikor a pályának kellett volna betöltődnie, lett a nagy feketeség. Mostmár ez se.. Már be sem tudok lépni, mert rögtön hibaüzenetet ír ki, pedig semmit sem állítottam át. A kompatibilitásos cucc nem vált be. töltöttem le patch-et is, de azzal sem ment. Mi lehet a probléma?
  • KGy
    #9946
    Közzétettem a megoldást.
  • zzeN
    #9945
    Erre sose gondoltam volna, h a 2 mag miatt van.Köszi, mostmár jó minden;)
  • KGy
    #9944
    Ez azért van, mert többmagos procid van. Az intró film normális esetben csak akkor indulna el, ha fél percig nem nyúlsz semmihez a főmenüben. A megoldás: a játék elindulása után válts át az asztalra és a feladatkezelőben a Folyamatok fülön kapcsold ki a Thief3-hoz tartozó processznél egy kivételével az összes CPU-t (jobbklikk, Affinitás menüpont). Ha nem akarod ezt minden indításnál megcsinálni, használd az imagecfg programot (kis leírás itt), ami a Windows szerver verziójához jár, de XP-n is működik, és tartósan, programonként beállíthatod vele a CPU konfigurációt. Csak másold be a System32 és System32\DllCache könyvtárakba, aztán parancssorból működik.
  • zzeN
    #9943
    Hy all!
    Régebben szerettem ezt a játékot(T3), gondoltam h most újra felteszem.Felraktam, 1.1 patch, magyarítás, és amikor bejön a menü egy szöveg jön be, vmi idézet, és hiába kinyomom egyfolytába visszajön.Vkinek van 5lete erre a hibára?THX!
  • Dani8
    #9942
    Nah akkor azért ide is bemásolom a gamestaros verziót:

    Nálam úgy volt, hogy a futtatáshoz be kellett pipálni azt a kompatiblitásnál, hogy futtatás a következő kompatiblitási üzemmódban, és ott bármelyik kompatiblitással elindult (xfire nélkül). Csak az volt a gond, hogy úgy nem ment a pálya. Ha nem volt bent a pipa, nem indult el. Viszont ha beléptem xfirebe, akkor elindult úgy is, hogy nem volt bent a pipa, és így ment a pálya is. Szóval a lépések:

    - Játék felinstallálása.smile.gif
    - Rátenni a patchet.
    - ;safe_texture_manager elől pontosvesszőt törölni.
    - Az Xfire-t elindítani (nem kell beloggolni).
    - Elindítani a játékot, 1 híján az összes CPU-t kikapcsolni, priorítást magasra tenni (bár az utóbbi nem szükségszerű).
    - Élvezni a játékot.

    Annyi baj van vele, hogy néha a gombok designja elromlik, meg hogy ha a főmenüből akarok betölteni, akkor kiakad, ezért azt kell csinálnom, hogy kezdek egy új játékot, és esc-et nyomok amikor már látom hogy megy a pálya, és olyankor töltöm be a mentésemet, és azután tudok menteni, betölteni, csak a beállításoknál akad ki. Azt meg úgy oldottam meg, hogy amikor beléptem a játék főmüjébe, akkor beállítottam mindent, utána meg betöltöttem azt ahol tartok a szokásos módszerrel.

    U.i.: Annyit figyeltem még meg, hogy nálam csak akkor indul el pipa nélkül, hogyha előbb beloggolok az Xfirebe, és ott a Thief 2-nél rámegyek, hogy Launch. Azután már indíthatom az ikonján is. Azt nemtudom, hogy amikor rámegyek hogy Launch, számít-e hogy milyen kompatibilitásban van, ezért nem írtam oda a lépésekhez. De majd talán valaki megnézi. Én már nem merem uninstallálni, nehogy elromoljon, ugyanis amikor először elindult a pálya, akkor amikor láttam hogy jó, újra tettem, mivel csak a fele volt magyar, de azóta romlott el a gombok designja.
  • KGy
    #9941
    Érdekes megoldás, gratulálok a sikerhez. Nekem ez így kicsit kusza, de ha röviden összefoglalod a pontosan szükséges lépéseket, akkor kiteszem ezt a megoldást is a honlapomra. Furcsa, hogy nálam pont akkor fagy le a játék, ha bekapcsolom a Win9x kompatibilitást a játékra, de nélküle gond nélkül megy.

    Mindenesetre boldog lopkodást!
  • Qwerty4
    #9940
    Annyi időd van a Thief4-ig, hogy akár az összes részt 10x (v. lehet többször is) végigtoljad. :)
    A Thief 4 nem máról holnapra fog megjelenni.