10699
  • jpwadkan
    #10059
    hihi, a hivatalos fórumon már kezdenek egymás torkának esni a user-ek, hogy legyen-e Garrett vagy ne
    szerintem értelmetlen a kérdés, bízom benne h valahogy visszaírják a történetetbe és az eredeti szinkront is sikerül elintézni, különben pontlevonással indítok a hangulat értékelésénél
    szívesen látnám még az ezermesterek visszatérését, vagy legalábbis a robotjaikat meg a gépeiket, szerintem nagyon egyedi hangulatot adtak a második résznek, ebből a szempontból talán az volt a legjobb része a sorozatnak
    ami a fogadást illeti én a DarkMod-ra szavazok, ha csak most kezdik szervezni a társulatot, akkor lehet, hogy még a 2010-es megjelenés is vad elképzelés...
  • masterthief
    #10058
    mindegyiket. Bocs a hibáért4
  • masterthief
    #10057
    Remélem hogy, valami értelmes csapattal fog közreműködni az EIDOS és nem cseszik el az új Procect-et.Őszintén bízok benne hogy, Garreth barátunkat nem modern kőntősben látjuk újra, hanem, a régi formájában, a középkori dark fantasy világában. Mindörökké THIEF AMEN Ja, és a The Dark Mod mielőbb legyen kész , és még több Thief 3 FM készüljőn, mert már kijátszottam mind 0-ik-et. (már amelyiket lehetett)
  • KGy
    #10056
    Még csak most toborozzák az embereket, úgyhogy egy ideig még várhatunk. Remélem, Stephen Russelt sikerül megnyerni az új résznek is.

    Mindenesetre a "Mi lesz előbb, négyes metró vagy euró?" jellegű fogadások közé felvehetjük a "DarkMod vagy Thief 4" kérdést is.
  • tep
    #10055
  • Garrett27
    #10054
    Akkor talán már NEM IS KELL MONDANI, hogy akkor mégis lesz THIEF 4!!!!!
  • Garrett27
    #10053
    Hogy őszinte legyek, a legutolsó pont tetszik a legjobban. Ha télleg betartják, akkor már ezzel is különbözik a legtöbb multitól!

    És csatlakozom KGy-hez-hoz :) Készíthetnél egy vidit had szórakozzunk egy kicsit, FRAPS-szal, vagy GameCam-al, mindegy, majd feltöltés youtube vagy hasonlóra :D
  • RMarvin
    #10052
    Semmi akadálya. Milyen programmal tudok videót készíteni?

    Az se lenne rossz, ha megbeszélnénk előre itt egy időpontot, amikor egyikünk szervert indít, s akinek van kedve hozzá, az bekapcsolódhatna. Fontos dolog, hogy megkezdett játék közben már nem lehet csatlakozni, csakis a szerver indításakor, amikor a játék nehézségi fokozatát lehet beállítani a szokott módon.
  • KGy
    #10051
    Ha csinálsz egy-egy jobb videót, esetleg megoszthatnád. Eddig nem nagyon volt kivel kipróbálnom a Thief-et multiban, úgyhogy csak azt néztem meg, működik-e.

    Ja, és itt nem a speedrun a lényeg, bár lehet, hogy koopban még tovább javíthatók lennének az eredmények.
  • RMarvin
    #10050
    Kipróbáltuk a Thief2-t multiban, s ahogy ígértem itt az első beszámoló:

    Röviden összegezve: hihetetlenül jó móka volt!!! Az első pályát nyomtuk végig, s még a néhány bug ellenére is rendkívül szórakoztató volt. Skype-on tartottuk a kapcsolatot, mert azért egy ilyen játéknál bizony nagyon meg kell beszélni minden egyes lépést.
    - Már egymás "mozdulatain" is hülyére röhögtük magunkat. A guggolásos járásnál olyan az animáció, mint amikor egy 90 éves néni derékszögben előredőlve sétál. A kihajlásos animáció is nagyon jópofa.
    - Érdekes, hogy a játékosok úgymond át tudnak sétálni egymáson, ami nem rossz dolog főleg akkor, amikor egy őr üldöz éppen és a másik pont útban van ilyenkor.
    - Ami külön öröm, hogy az ellenfelek intelligenciája képes kezelni azt, hogy egyidejűleg több player van jelen.
    - Az se rossz élmény (és látvány), amikor egyszerre ketten csüngünk egy inda-nyílvesszőn.
    - Az első pályánál az volt a "gond", hogy eleve tilos volt bárkit megölni, nincs gyorsmentés, max újraéledés. Azaz, amikor felfedezett egy őr, simán végigkergetett a fél pályán, s csak nagyon nehezen sikerült lerázni. Ezután már olyan ideges volt, hogy a legapróbb mozdulatra is simán beindult.
  • jpwadkan
    #10049
    szerintem nem jó teljesen kijátszani egy játékot, mert simán elveszíti a varázsát, unalmas lesz
    volt amit régebben évente elővettem és a végén nem volt túl izgalmas mert annyi idő kevés volt, h elfelejtsem a pályákat, igyexem inkább jegelni hosszabb időre a stuffokat...mostanában szerencsére () amúgy sincs sok időm játszani
  • Garrett27
    #10048
    hogyne, pusztán a vicc kedvéért, de akkor is csak miután alulról-felülről-jobbról-balról télleg szarra játszod a játékot :D
  • Takimate
    #10047
    hú ! Ez az én fejemből is kipattant mikor már ronggyá játszottam a Thief gold-ot.
    Zöldfülűként beírtam az egyik TTLG fórumba, hogy mérjük össze ki milyen gyorsan tud megcsinálni egy pályát.
    Visszaírtak, hogy "hmm.. ez megérne egy weboldalt !"
    Aztán leesett, hogy csak szivattak :)

  • jpwadkan
    #10046
    persze hogy nincs értelme, de ez nem is arról szól (a Diablo-t megcsinálni bő 3 perc alatt, vagy a Doom-ot negyedóra alatt mi értelme van? pedig azok nem lopakodósak)
    mellesleg lehet h előbb-utóbb majd jön egy elvetemült, aki full lopakodással is megcsinálja
  • tep
    #10045
    expert-en tovább tartana :P
  • RMarvin
    #10044
    Hát, ennél a játéknál tényleg semmi értelme a speedrun-nak amellett, hogy érdekes. Hihetetlen biztos kézzel operált a játékos, mert pl a sziklaszirt börtönben az őrszem ablakán beugorva egyből elkapta a megfelelő kapcsolót, vagy pl Bafford kastély főbejáratán így átmenni, az nem semmi. Viszont kincsekből nem szedett össze semmit, s az is elengedhetetlen ahhoz, hogy végigcsinálja a pályát. (az viszont nem semmi mutatvány volt, amikor futás közben leszedte az őrről a trónterem kulcsát...)
  • Garrett27
    #10043
    Ez így szép. De akkor nincs értelme a "stealth" kategóriának (amiben ugyebár a Thief The Dark Project-et tartom az éllovasnak és az első játéknak, ahol lopakodhattunk a sötétben) - szórakozásnak viszont megfelel :)
  • jpwadkan
    #10042
    Thief 1 speedrun
    A Deadly Shadows után ezt is megcsinálták, részemről sok szeretettel várom a második rész speedrun-ját, ami szerintem a legjobb volt hangulatra a sorozatból (szívesen megnéztem volna a harmadik rész grafikájával).
    Bár őszintén szólva nem teljesen értem ezeket a figurákat, ott már inkább unalmas a dolog, ha jobban ismeri egy játék pályáit, mint a saját lakását.
  • RMarvin
    #10041
    Az az érdekes, hogy játékon kívül sem játsza le, pedig télleg telepítettem a VobSub-ot. Azért ciki a dolog számomra, mert anno minden gond nélkül ment a dolog. Biztos, hogy valami codec-hiba, mert magát a múvikat is eléggé szaggatottan játsza le még külső indításkor is.

    Mindegy, korral jár: pl most csinálnám végig másodszor a Thief3-at profi szinten, de az árvaházas pályánál inkább bedobom a törülközőt, mert egyszerűen nincs már hozzá idegem. (hasonló dolog, hogy 16 évesen még simán végigálltam egy 5 pácienst érintő másfél órás kórházi boncolást, de ma már 31 évesen képtelen lennék rá)

    Mindenesetre elvileg beélesítjük haverral a Thief2 multiplayert hétvégén, majd küldöm a beszámolót róla!
  • KGy
    #10040
    Ha önmagában játszod le (tehát játékon kívül), akkor sem jelennek meg? Nem tudom, mi lehet a baj, de végső soron a
    végigjátszás oldalán is megnézhető az összes videó magyar felirattal. HD minőséghez minden videó alatt van külön link is.
  • RMarvin
    #10039
    ÖÖÖ... valamiért nem jelennek meg a videjók alatt a magyar feliratok, pedig feltelepítettem a vobsub-ot. Mi lehet a kakesz?
  • RMarvin
    #10038
    Esetleg nem rakta át valaki a Thief1 pályáit a Thief2 alá "Fan Mission"-ként?
  • Garrett27
    #10037
    #10023 , ki tudja, reménykedjünk...
  • Garrett27
    #10036
    Kössz, én se tudtam róla
  • RMarvin
    #10035
    Hűha, ez télleg működik multiban!!! Csak pár percet futtattam, s eltekintve néhány apró semmiségtől remekül működik (leütöttek cipelését nem látja a kliens, így az ő monitorán ugyanott maradnak a testek) Viszont LAN-on és neten is egyaránt használható, beépített szerverböngészővel, játékos modell-választási lehetőséggel, és 1-2 további jópofa opcióval. A készítők annyit írtak, hogy az uccsó pálya egyáltalán nem működik, további 2 játszható, az összes többi pedig 100%-osan működik, úgyhogy lehet veretni. Max létszám: 8 fő / szerver.

    Szóval ezerszer ezer köszönet a linkért KGy, a fordításért és az oldaladon feltüntetett egyéb hasznos grafikai kiegészítésekért. Isten vagy közöttünk!
  • RMarvin
    #10034
    Az origi UT alá készítették. Végül is nem lett volna rossz, mert sikerült jó kis feelinget belerakni, de az UT-s modellekkel csúnyán hazavágták az egészet. Úgy tudom, hogy a Thief2 után akartak kiadni egy Thief 2 Gold nevű játékot, melyben lett volna multiplayer már. Csak hát az enyészeté lett a dolog.

    Köszi a linket KGY, ezzel a munkával még nem találkoztam. Megyek is megsasolni közelebbről.
  • Takimate
    #10033
    t4?
  • hykao #10032
    Ha jól emlékszem valamelyik UT alá is csináltak valami Thief szerű modot, talán Thievery mod vagy milyen néven.
  • KGy
    #10031
    Akkor itt jegyzem meg, hogy a Thief 2-ben be volt tervezve a multiplayer, csak aztán letiltották. Néhány lelkes emberke azonban újra élesítette, bár még nem minden küldetés megy vele tökéletesen.

    Nem új a hír, de hátha valaki még nem tudott róla...
  • RMarvin
    #10030
    Hát, én abból indultam ki, hogy a végrehajtók gyakorlatilag mindenkit megtámadnak és megölnek, legyen az civil vagy a városi őrség. S mivel nem éppen meggyőzhetőek az igazunkról, így menniük kell. Szerintem az élőhalottakkal egy kategóriába tartoznak, hiszen mindkét típusú szeplőt egy felsőbb csoport hozott létre a saját céljai érdekében.

    A multival kapcsolatban asszem értem mire akarsz kilyukadni: gyakorlatilag "nem fér bele" a történetbe az, hogy több főszereplője legyen. Sajnos sok játékgyártó kerülte ki az értékes cooperative játékmód beépítését a hasonló nézetekkel, ezért is van az, hogy - függetlenül a Thieftől - az elmúlt egy évtized játékaiban a multiplayer nem szólt másról, mint az egymás lemészárlásáról, hiába s próbáltak belemagyarázni taktikát meg egyéb marhaságokat. Véleményem szerint megfelelő pályaszerkesztéssel igen is létre lehetne hozni olyan sikeres többjátékos módot a Thiefhez, ahol igenis kemény összedolgozás szükségeltetik a sikerhez. Ha megnézed az első 3 részt, gyakorlatilag végig lehetett úgy vinni, hogy senkit sem kellett szinte leütni, elég volt az árnyékban kúszni.
  • Garrett27
    #10029
    Hát nem tom, multi tán csak akkor legyen, ha egy a tolvaj, a többi meg őr/polgár stb, mert az mégiscsak hogy lenne, ha tele lenne Garrettekkel a multi és a fél város eltünedezne...

    Amúgy meg valamit mostanáig nem értek: a végrehajtók "rosszak" vagy nem? Mert mondjuk a fa-szörnyek ugye ellenségként szerepelnek, de inkább mindigis igyekeztem őket kikerülni, semmint legyilkolászni (azt az egyet kivéve amelyik az egyik talizmánt őrizte), de a végrehajtókat nem tudom a zombikhoz hasonlítani, mármint ami az ellenséges tábort illeti.
  • RMarvin
    #10028
    Reméljük a legjobbakat. Viszont lévén (már) negyedik rész, nagyon kíváncsi vagyok, hogy a történeten kívül mi lenne az a plusz, aminek illene belekerülni. Továbbra is ordítva hangoztatom, hogy legyen már végre multiplayer cooperative rész!!! Akinek nem tetszik, az még nyomulhat nyugodtan single playerben. Bár a fantasy vonalra személy szerint nem tartok igényt...

    Most játszom újra a 3. részt. Eddig egyetlen embert nem öltem meg, s kb 3 vagy 4 embert ütöttem csak le. Ellenben az összes szörnyet könyörtelenül lemészároltam: fa-szörny, élőhalott, örző-végrehajtó.
  • MR ME
    #10027
    komoly a banner
  • Garrett27
    #10026
    Ahhh, annyi a játékhoz fűződő reményem, hogy attól félek, a végén mégha lesz is, elvisz mindent a profit-érdekeltség és nem az lesz, aminek sokak szerint is lennie kellene, meg had ne soroljam..
  • KGy
    #10025
    Az Eidos Montreal honlapján még nincs dátum, csak hogy hamarosan jön a leleplezés. Kíváncsian várom...
  • Garrett27
    #10024
    Erről a képről volna szó (remélem a photobucket itt megjelenik...), ha igaz, amit a fórumozó ír, és télleg friss újságból van a scan...

  • Garrett27
    #10023
    Állítólag május 11 lesz az a dátum, amely a következő Thief bejelentésének napja LENNE

    Tud vki többet???
  • OpraZoltan
    #10022
    Kosz
  • KGy
    #10021
    2009-re már béta release-t ígérnek.
  • OpraZoltan
    #10020
    Mikor jon a darkmod?

    Ezt akartam kerdezni