10699
  • mike369
    #4295
    Na, kiraktam a jólmegbuherálomazinimet.txt-t is!
  • hiba
    #4294
    2 evre 40rongybol ?:)
    9800prot mar lattam aki ennyiert vett - hat hogy hol ott ahol ennyiert adtak :)
  • hykao #4293
    vagy tegyél még egy kicsit hozzá, és újonnan egy 9800-as, vagy pedig használtan, de még sok garanciával rendelkező 9800-as az én javaslatom.
    nekem egy 9800pro-ra softmodolt 9800se van, de ezt nem ajánlom, mert zsákbamacsak, hogy lehet-e modolni.

    vagy méginkább várj egy kicsit, amig befutnak nálunk is az új ati kártyák, tuti lemennek a 9800-asok árai ezzel egyidőben!
  • tibor16
    #4292
    Remélem nem indítok lavinát (ATI/Nvidia), de a jövőhét elején veszek VGA kártyát, és ugye van egy "kis" dilemám....szóval off-ban szivesen venném a tanácsokat, -hátha van olyan tipp, ami számomra megengedhető (kb 40 e FT). Azért nem hardver fórumba írtam, mert ezek a játékok a kedvenceim, tehát - menj a forrásshoz.. - innen a legjobb a tapasztalat. Szóval, szívesen venném a tanácsokat... ( persze, 1-2 évre szeretek előre gondolni....)
  • hykao #4291
    Ahol be lenne listázva, hogy mi micsoda magyarul? jó lenne!
    korábban belinkeltem egy elég hosszú .ini beállító listát az eidos fórumáról, van benne egy-két dolog, ami a FREAK féle .txt-ben nincs (betűfont méret állítástól a memória cache méretéig sokminden).
    Előkotorjam azt is?
  • hiba
    #4290
    bazzeg, mentesnel kiba** a desktopra
    ezt mer csinalja ?
  • Andie
    #4289
    Irjak rá ini buheráló proggit?
  • Andie
    #4288
    Apám?!! Én nem találtam ezt a bort :( Láma :(
    Na, van még mit gyakorolnom.

    Viszont eddig ez a kastélyod pálya teccett a legjobban. Olyan Lord Bafford's mansion feeling a régi szép idökböl :)
  • hykao #4287
    megkértem mike-ot, hogy ha lehet rakja már fel a magyarítás oldalra az .ini buherátor .txt-det!
  • hykao #4286
    2000+, 1gb ddr, 9800pro, minden fullon, 4x élsimítás a játék menüjében, vsync viszont nincs bekapcsolva, mert anélkül sem darabolódik a kép.
    Egyébként a játék mozgatás közben kikapcsolja az élsimítást, csak ha nem mozogsz, akkor él az élsimítás!
    Bloom nincs bekapcsolva, mert akkor is automatikusan levesziaz élsimítást.

    Nem tudom, mennyi az fps, de játszható mindenütt.
  • Zoleeca
    #4285
    Igen, azt értettem, hogy mit miért csináltál, csak azt nem tudtam hogy hogyan. De azért köszönöm, majd mindjárt meglesem FREAK cuccosát, és meglátom, hogy mi lesz. Egyébként engem is zavart hogy folyamatosan nyomom a SHIFT-et. Mert én is inkább gyaloglós vagyok (csak óvatosan).
  • Zoleeca
    #4284
    Kökönöm szépen! :)
  • hykao #4283
    Hmmm, én elloptam az erszény pénzt is, meg egy márkás bort is, amit a spájzszerűségben találtam, és nekem is eltűnt a jegyzetek közül...
  • Andie
    #4282
    Jaaaaaa, leesett
    Nyilván a megvalósitás módjára irányult a kérdés, csak még "korán" van
    Igen, ahogy Freak irta, csak nálam nem 0.60000 van, hanem 0.5000. De ez ugye szabadon állitható.
  • Andie
    #4281
    Pontosabban? Hát.. leirhatom, bár nemtom mi nem volt világos :)
    Szóval : Vegyük alapul, hogy 3 sebesség létezik a játékban. Lopakodás, Séta, és Futás.
    - Kurzor nyilakra Garrett sebessége Séta. Ugyanúgy, mint anno thief 1-2 -ben, tehát ugyan valamennyire zajos, de mégsem fut. A játék során 90%-ban ezzel a sebességgel mozgok, hisz lopakodni csak ott kell, ahol közelben AI van, futni meg akkor, ha már nagyon közel van :) Persze az elhagyott részeken, üres utcákon lehet futni, de nekem ez nem egyeztethetö össze a thief-style-lal, azaz egy tolvaj nem rohangál fejvesztve, hanem megfontoltan mozog ott is, ahol nem kritikus a helyzet.

    - Ctrl-t lenyomva bekapcsol a lopakodás mód. Ez azt jelenti, hogy lefelezi a sebességet.

    - Shiftet lenyomva a futás mód kapcsol be, ez megduplázza a normál sebességet.

    Az options.ini meg a mydocuments/thief-deadly shadows/savegames könyvtárban van. Eredetileg az User Options könyvtárban, aztán mióta feltettem a magyarositást, az "Egyéni beállitás" könyvtárban :)

    Ha gondoljátok, kiteszek egy options.ini-t valami sitera (netán a magyaritás mellé, ha Mike is benne van)
  • Shep
    #4280
    Aki bekapcsolja az élsimítást az milyen kártyával nyomja és akkor hány fps-el fut a game?
  • FREAK
    #4279
    Parancsolj
  • Zoleeca
    #4278
    "Egyébként az ini-ben sokkal hatásosabban lehet a bill.kódokat és egyebeket állitani.
    Mostmár odáig eljutottam, hogy a kurzornyilakra Garrett SÉTÁL, mint thief1/2-ben, ha nyomom a CTRL-t akkor LOPAKODIK, ha a shift-et, akkor FUT! Igy mostmár eléggé jól irányitható."

    Ezt leírnád pontosabban? Köszi. Meg nem tudom most ti az options.ini-ről beszéltek, mert nekem olyan sehol sincs :(
  • hykao #4277
    Viszont billentyű állítgatásra nekem nem volt semmi gondom...
  • Andie
    #4276
    Tökmindegy, ebben a sorrendben pakoljad a cuccokat a pacákra :)
  • Andie
    #4275
    Hykao : Még a jegyzetekben is megjelenik, hogy a widow would like to drink some wine. Aztán a hallban hallani is egy kis vitát az egyik cseléd, és a fönökasszonya között, hogy nem szabad vinni bort a luvnyának, mert igy is meg van zakkanva, és meg fogja vádolni, hogy nemis bor, hanem méreg. Na énis gondolkodtam, hogy vajon miféle bort lehetne vinni, mondom biztos lesz valami spec loot, borosflaska, miegymás, de nem találtam sehol. Végül fogtam a konyhából (ahol a kemencék vannak) egy üveget, felcipeltem a csajhoz, és ledobtam az asztalra (szépen le is gurult a földre). De abban a pillanatban megszólalt, hogy köszöni szépen a bort, mostmár könnyebben viseli Robertja távollétét, aki biztosan nemsokára visszajön, stb stb. Semmi kiirás vagy változás nem történt, csak eltünt a notes-böl ez a mellékfeladat.
    Na, aztán késön vettem észre, hogy amit egyik kezemmel adtam, azt a másikkal elvettem : a ládából elvettem a börerszényt, ami az özvegynek volt félretéve. Ugyanis ezután láttam csak a notes-ban, hogy a nöcinek kell ez a zsé a túléléshez. Hát mindegy, majd legfeljebb elborozgat bánatában :)

    Kifagyás : már énis lelöttem mindent a háttérböl, zonealarm, meg minden, szinte tök szüz géppel inditom (még a taskmanagert is átfésültem, hogy semmi gyanús ne fusson).
    Egyébként épp mesélem FaterX-nek priviben, hogy tegnap 23-03-ig jáccottam, és egyszer sem állt le töltés közben! Ugyanis letiltottam a töltés közbeni tippeket és idézeteket, melyek gyanúm szerint a problémát okozták, és úgy látszik bejött a dolog. No persze lehet, hogy csak szerencsés nap volt a tegnapi :)

    Mike : most egy kis séta a gellérthegyre, aztán mai napi kötelesség letudva, délután már csak forditás és a sétáért cserépe kapott palacsinta zabálás van tervben
  • FREAK
    #4274
    640x480? :D

    úgy elhiszem :)
  • pinehead
    #4273
    Hol vannak ott ábrák??
    A földön csak fekete "pacákat" látok...
  • Voltan
    #4272
    A kék ábrára lőjél water arrowt, a zöldre moss arrowt, a vörösre meg tegyél egy embert, és eressz bele egy szimpla arrowt.
  • AMD Norbee
    #4271
    HELP

    Azon a pályán vagyok ahol vmi Jacknall's Paw-ot kell fell venni, meg is találtam az hol van (annál a kurva nagy gyökérnél) de sajna nem tudom felvenni. A bejárat elötti levél vmi rituáléról beszél de nem tudok semmiféle rituálét.
    Szóval PLS HELP
  • FREAK
    #4270
    ez alatt mit értesz?
  • Zsoldos
    #4269
    van valami cheat ami megad minden lootot?
    (nem reverzibilis az egyik palya nem tudok visszamenni egy cuccokert..)
  • mike369
    #4268
    Halad-halad, csak most kicsit visszavettünk a tempóból!
  • hykao #4267
    No látod? Engem is folyamtosan hol itt - hol ott kidobált, meg megállt a töltés, néha még kék halál szerű kifagyás is volt... Ha a vírusírtót kiiktattam akkó' is.
  • hykao #4266
    A vágyaid nem állnak összhangban a realitással...
  • hykao #4265
    Andie! Az hogy van? Lehet bort vinni a vak özvegynek a Kilátó Kastély tornyába??? Úgy látszik nem figyeltem ott, én csak azt szűrtem le a dumából, hogy van értékes bor, és el lehet lopni. Hogy van? Lehet vinni neki? Mi történik akkó'?
  • AMD Norbee
    #4264
    Már kész van a fordítás??
  • FREAK
    #4263
    az előző részeknél tényleg volt kihívás nehezebb fokozaton, itt csak önszopatás
  • Microtus
    #4262
    Állok a sötét kapualjban, már vagy vagy 5 perce töröm a zárat ezerrel, nézek jobbra..., nézek balra..., egyszercsak megszólal egy hang a hátam mögött, hogy jó reggelt, vagy mi... erre megfordulok, látom a lépcsőn áll ház ura, bambán néz, dobtam mindjá' egy hátast az ijedtségtől...ez meg mintha mi sem történt volna kinyitja az ajtót és nyugisan besétál. Mondom se süti, se kávé?
  • big boss
    #4261
    Köszi,közben rátaláltam a kapcsolóra,az állítást meg kipróbálom.
    Most a toronnyal próbálkozom,de talán majd tiszta szemmel.
    'ccakát,vagy... reggelt!
  • Andie
    #4260
    SPOILER!
    bigboss : a kapcsoló az iróasztal alatt van a dolgozó szobában (van egy nagy terem, középen egy hosszú asztal. ennek a teremnek az egyik oldalából nyilik a dolgozószoba, a másikból meg a konyha, ahol nyitogatni lehet a kemenceajtót :)

    A billentyüállitás-hatására-kidobja-az-asztalra dolog nekem is volt. Mindaddig, amig kézzel bele nem javitottam az options.ini-be. Azóta nem csinálja. Egyébként az ini-ben sokkal hatásosabban lehet a bill.kódokat és egyebeket állitani.
    Mostmár odáig eljutottam, hogy a kurzornyilakra Garrett SÉTÁL, mint thief1/2-ben, ha nyomom a CTRL-t akkor LOPAKODIK, ha a shift-et, akkor FUT! Igy mostmár eléggé jól irányitható.

    Gyerekek, ez a falmászás brutál :) nagyon bejön :)
    Most végeztem a kastélyos pályával (ezért megy a kapcsolós téma :), de ahol lehetett falat másztam. Ja, ez a "vigyél bort az özvegynek" dolog is bejön. Mostmár nemcsak lopd el ezt, lopd el azt van, hanem télleg interkativ, sokoldalú a dolog.
    Na jóccaka!
  • big boss
    #4259
    Ism.bolyongok!Végigjártam az összes asztalt,alánéztem, (lerúgva a lámpákat)semmi kapcsoló. Czúszni,(mászni) nem tudok a "ctrl"-ekkel,(de lehet,hogy nem is lehet).Ja!Ha változtatni akarom a bill.kezelést,mindig kidobja az asztalra a game-et.De ezen már túl vagyok.(a könyvtár melleti /ground/ pályán tekergek.Az I.em.is végigjárva.
    Szóval hol van az a qrva kapcsoló?
  • Andie
    #4258
    Sziasztok!

    Nem vagyok elveszve, csak épp hétvége, kirándulás asszonnyal, maszekmeló, no meg éjszaka 1 kis játék

    con fileok : ION storm fórumon feldobtam a kérdést addigis, amig nem találok valami mailt a srácokhoz...

    játék : néha pályatöltés közben, mikor a csik kb 60%-nál van, akkor kifagy a játék. A vinyó villog, mint az állat, mintha töltene, de a csik nemmegy tovább. Már a múltkor elmentem fogatmosni, meg ilyesmi, vártam 5 percet, és semmi. Hardware resettel lehet csak a gépet újrainditani. De aztán ugyanaz a töltés szépen megy, és jáccok is. Aztán megint az x-dik pálya után 60% töltésnél fagy.
    Mi lehet?
    Már kifigyeltem, ott 60%nál egyébként is megakad egy pillanatra (alig 1 mp), alul tippet vált, és tölt tovább. Lehet, hogy egy bizonyos tippet nem tud betölteni? (hiányzik valami karakter abból a sorból?) Nálatok nincs ilyen?

    Találtam egy topicot, ahol különbözö editorokról van szó. Egy srác pl fullra átalakitotta Garrett kezét, mert nem tetszett neki a kesztyü, meg csuklóvédö. Van valami dds editor is, de ez asszem már tárgytalan.
    PErsze con editorról szó sincs

    Na, itt lakom látod, ezaz a ház...
    megyek egy kicsit jáccani
  • itldj
    #4257
    Hogy minek????
    Hát mert én az előző részeket is a legnehezebb fokozaton játszottam, hogy legyen benne kihívás... :D
    Mellesleg meg normalon néha majd kiszúrom az őrök szemét azok meg nem vesznek észre...
    Vagy itt mindenki más normalon játszik?
    Mellesleg meg nemtudom mikor jön a peccs, de én addig is játszanék a játékkal! Amilyen villámtempóban szoktak dolgozni az Ion Stormos arcok nemtom mikor lesz meg az a peccs...
  • tep
    #4256
    THX a fordítóknak......