10699
  • IMYke2.0.0.0
    #4855
    Hogy érthető legyen:

    "A Szívért és a Szemért figyelték a keresőket - és ez hozta mindkettőt a Wieldstrom Múzeumba, ahol azokat kiállították. Ott táplálják a sebzési, tőrbe csalási, a fogékony emberek elméjének beszennyezésének vágyát. A Szem ellenségem szemével működik. Alig várom, hogy az Érző mit mond majd nékem, mikor végül a kezemben tartom. Szeretném tudni, hogy megérti-e, mivé szeretnék válni.

    és ide jön a Korona: As for the location of the Crown, for so long the glyphs were frustratingly silent.

    Mint ahogy a Korona helyéért, (mert) a glifék hosszú nyomasztó csendben voltak.

    Na, hozzuk össze.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • mike369
    #4854
    jónak jó lenne, csak kicsit "fura".
    én erről valami riasztófélére asszociálnék...
  • mike369
    #4853
    asszem az "AKARATOS" sem lenne túl nyető...
  • Bandew
    #4852
    Sztem még az Érzékelők is jobban hangzana.
  • IMYke2.0.0.0
    #4851
    A nyomasztó csend nem is rossz.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #4850
    Olvasd el újra az angol mondatot.
    ... mindegyik önálló akarattal bír.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • mike369
    #4849
    ...nyomasztóan csendesek...?
    ...vészterhesen csendesek...?
  • IMYke2.0.0.0
    #4848


    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #4847
    Már csak azért sem, mert valóban érez, és azért sem, mert csak...
  • mike369
    #4846
    ha egy kicsit visszakeresel (mondjuk úgy 2-3 oldalnyit kb.), Hykao tett ki képet a sarokkövekről, meg hogy hol kell keresni...
  • Bandew
    #4845
    Ez az Érző elég gagyin hangzik. Nem találunk ki helyette valami mást?
  • IMYke2.0.0.0
    #4844
    Ja, a szót ismerem, a mondatban kellene segíteni.

    frustrate I. mn régi/vál meghiúsult [szándék], hasztalan, hiábavaló [igyekezet], hiú [remény] II. tsi 1. a) meghiúsít [tervet], megbuktat [vállalkozást], romba dönt [reményt], útjában áll, útját állja (vmnek); frustrate sy megakadályoz/megzavar vkt [terv kivitelében], elgáncsol/kontrakaríroz vkt b) csalódást okoz vknek 2. a) érvénytelenít, hatálytalanít b) régi közömbösít, semlegesít [mérget]

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #4843
    Na ez mi: frustratingly?
    Itt szerepel: As for the location of the Crown, for so long the glyphs were frustratingly silent.

    A Glifék frusztrált csendben is tudnak lenni?

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • Prof-X
    #4842
    Ahol a levél van hogy miket kell csinálni.Ott tartok.És nem látok sarokkövet csak egy lépcsőt meg egy világító szimbólumot.
  • IMYke2.0.0.0
    #4841
    Köszi.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • mike369
    #4840
    igen, én is így fordítottam.
    van egy rész valahol, amiben leírják, hogy "egyes régiségeket ÉRZŐNEK neveznek, mivel önálló akaratot tulajdonítanak nekik"...vagy valami ilyesmi
  • Prof-X
    #4839
    Azt nem tudom hogyan kell ezt megtenni.Mire lőjek a szimbólumra vagy mire???
  • IMYke2.0.0.0
    #4838
    nyers fordítás...

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #4837
    So we devised the Sentients, each a separate key, each with a will of its own. The Heart, the Crown, the Paw, the Chalice, and the Eye. = Tehát megterveztük az Érzőket, mindegyik egy különálló kulcs, mindegyik saját akarattal. A Szív, a Korona, a Mancs, a Kehely, és a Szem.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • IMYke2.0.0.0
    #4836
    Sentients = ???????

    "Érzők" lennének? Ezek azok, akik az Őrzők megingására figyelnének.

    -----------------------------------------
    .:i2k:. = IMYke2000 - @ - 2004®
    -----------------------------------------
  • hykao #4835
    A Pogányok jelével megjelölt sarokköveket kell lőni mohanyíllal (összesen 15 db. van városszerte), illetve a helyeiken felállított két elefántagyar szerű izét, amin 4 db kékes elemigumó van (ezeket kell lőni). Ha visszakeresel egy kicsit többször is raktam be képet mindkettőről.
  • Prof-X
    #4834
    Hali!

    Segítség kéne:Hogyan lehet a Paganoknak segíteni?A zöld szimbólumnál mire kell lőni a moss arrowt???nekem nem írta ki hogy történt volna valami.
    A másikat se értem...az elementál "cooner" vagy mi??

    HELP!
  • benlude
    #4833
    Az túl megerőltető, de azért megpróbálom! :-)

    (Mármint a gondolatösszeszedést, nem a másikat.)
  • Andie
    #4832
    Szedd össze elöször a gondolataidat :)
    De tölem akár mondatonként is irhatod :)
  • benlude
    #4831
    Ja egyébként a magyar-angol szöveg hosszúságnál gondolom inkább az lesz a gond, hogy a magyar szokott hosszabb lenni, nem? A rövidítések meg hülyén néznének ki.

    (Előre elnézést kérek attól akit zavar, de én valamiért általában több kisebben szoktam a mondandómat közölni. Utólag jutnak eszembe a dolgok.)
  • benlude
    #4830
    Hát az túlzás, mondjuk azt inkább megpróbálta. :-)
    Mikor játszott vele meg is jegyezte, hogy engem nézve olyan egyszerűnek tűnik az egész, most meg bénázott. :-)
    Inkább nézni szereti, tegnap este is kérdezte mikor játszok már, de nekem ma 8-ra dolgozni kellett jönnöm!! :-)
  • Andie
    #4829
    bazza : erre találták ki a SPACE-t :) az "oda nemt tom"-ra vagyok én :)

    benlude : bnöd thiefezik?? Apám, és még aztmondták, hogy nekem van a legszuperebb bnöm, mert diablozik meg ageof-ozik :) Grats. Hát ja, bug van, meg lesz is, de ettöl még a játék überfrankó.
    Sajna tegnap megint nem maradt idöm jáccani, mert éjfél fele jutottam oda, hogy lehetne, de akkor meg már takarodó volt, mert reggel 6-ra jöttek permetezni a kocsi fölött a tetves fát. Remélem legalább abbahagyja a csöpögést végre :(
  • benlude
    #4828
    Tudom hogy adnom kellett volna még egy lehetőséget, csak a barátnőm akart vele játszani és gyorsan le akartam tudni, hogy nézhessem a meccset. Majd megpróbálom mégegyszer, csak gondoltam hátha tudtok valamit...

    Amúgy az elején a bugok miatt annyira nem tetszett a játék, meg nem volt semmi újdonság, mikor csak a városban kellett mászkálni. Mostmár változik a helyzet kezd megint hangulata lenni. Meg kezdem megszokni a kritikus szituációkat (beragadások).
  • bazza
    #4827
    Vannak olyan karakterek amiket nem jelenít meg a játék? Mert ha igen, azzal ki lehetne pótolni a hiányos szövegeket, ahova meg többet kell írni....oda nem tom...
  • Andie
    #4826
    benlude : üdv :) bejön a game? :)
    Azért még egy esélyt adhattál volna a magyaritásnak, igenis van esélye, hogy elsöre a 15-öst akarta beölteni :)
    (és egyáltalán nem biztos, hogy ez az oka a töltés közbeni lefagyásnak, pl FaterX videó gondra tippel)

    GMiki : Végsö esetben ez marad, amit mondasz, hogy ugyanolyan hosszú szövegeket fogunk irni. Node azért még küzdök vele egy kicsit, hátha felülkerekedek az ION stormon (bár ennyi erövel irthanám a thief4-et :)
  • Gmiki
    #4825
    Sziasztok! Glifé ügyben...
    Szerintem ha egy átlag játékos kap egy olyan üzenetet, hogy pl "keresd meg a glifét" fogalma nem lesz róla, hogy azt eszik vagy isszák. Vagy én vagyok alul művelt de még életemben nem hallottam ezt a szót. Még ha a szótárban benne van is. A lent leírtak alapján ha már ilyen igényesen megcsináljátok ezt a magyarítást én nem hagynám glifének. Pl Ikon-nak lehet nevezni tárgyat,falvésetet vagy egy jelet is, de legalább mindenkinek lövése lesz, hoyg kb mit keressen, nézzen, használjon stb.
    Amúgy Ti tudjátok :-)

    Ha a párbeszédeket meg csak úgy lehet megjeleníteni a játékban, hogy pont ugyanolyan hosszú lehet mint az eredeti, mondatok esetében szerintem már nem olyan nagy gond. Elég fondorlatos ez a Magyar nyelv az ilyen problémák leküzdésére.
  • benlude
    #4824
    Sziasztok!
    (Külön üdvözlet Andie-nak!)
    Tegnap - miután már jóideje játszottam a normál angol nyelvű változattal - gondoltam felrakom a magyarítást, de miután megtettem és új játékot akartam kezdeni az első betöltésnél lefagyott (ilyet eddig nem csinált)! Hasonlóan mint írták nem oly rég, a csík egy ujjnyival a vége előtt megállt és csak dolgozott a vinyóról.
    Kicsi a valószínűsége, hogy pont most akarta volna először a 15-ös tippet betölteni (valami hasonló magyarázatra emlékszem), vagy mégsem? Szóval mi lehet a gond? Azóta visszatettem a lementett angol fájlokat és jól működik.
  • mike369
    #4823
    ERŐS LÁMERVÉDELMI ZÓNÁT ÉPÍTETTEM KI AZ OLDAL KÖRÉ!
  • tibor16
    #4822
    .......ooopsz, akko' mégse nem voltam hulye, mégse nem volt kinn a frissítés dátuma.... mer amikor hykao beírta asszittem fenn volt, csak én nem láttam a szememtől... ehem... nnna hosszú....
  • thief3
    #4821
    Nem hát, sok memória + min. Pixel S. 1.1 Vkártya jó driverrel meg beállítással => nem szaggat be
    A procit (sajnos) nem használja ki teljesen...
  • Andie
    #4820
    Imho ez már nem procin múlik.
    Nekem az 1.6os AMD-men is szépen megy. Szük keresztmetszet a videókártyám (gef3 ti200).
    Neked azzal a 9800assal ugyanigy menne egy 1.6-os AMD_n is, tuti.
  • Gunner
    #4819
    Hazudtam :)
    Még akad egy csöppet :P
  • Gunner
    #4818
    Köszyke, ez volt a probléma. Megpróbáltam 3.3as procibeállítással, de nyáron ez picit túl meleg lenne :)
    Így 2.8al nagyon szupi, megse moccan, ha fáklyázom ;)
    Még1x köfi :P
  • hykao #4817
    vsync ne legyen bepipálva. és magán a control panelen is tiltsd le! valamint a control panelen az élsimítást is rakd alkalmazás szerintire. a játék menüben meg mehet a 4x-re.
    Nekem csak 2000+-om van, 9800pro-val, de akárkire nézek nem szaggat be (játékmenüben minden maxon, kivéve BLOOM, mert akkor érvényteleníti az élsimítást)

    Ha nem jön össze, akkor meg ne nézegesd a fákjás csáveszt... :))
  • Gunner
    #4816
    egyébként az normális, hogy felnyomom 4x-re az élsimítást és beszaggat ha ránézek egy fáklyás csáveszre? Most jelenleg alap 2.8on van procim, mert úgy tűnik így gyorsabb a ram-om és nem is picivel!