10699
  • hykao #5975
    kinek a pap, kinek a papné.
    engem érdekel a grafika is, jobban, mint, hogy megilyedek-e valakitől, mert nem látom a leszűkült perspektíva miatt...
  • Bandew
    #5974
    A Hitman sztem is sokkal jobb TPS-ben, de a Thiefnél (ahogy mondod :-D) ez szentségtörés. Engem nem érdekel ha a textúrák rondábbak, a lényeg, hogy ÉN legyk Garrett, ne pedig egy bábu, amit messziről látok.
    Szvsz sokkal félelmetesebb így a Thief, és eléggé idegtéő (mármint jó értelemben).
  • csuvakka
    #5973
    Ja, meg most jut eszembe. Azért is tps-ben nyomtam, mert épp előtte játszottam az új Splinter Cell-el, és hát ott csak tps-ben lehet lopakodni.De így legalább össze tudtam hasonlítani a két "osonó híro" mozgáskultúráját. Sztem egyik jobb, mint a másik...
  • hykao #5972
    más:

    hol a faszomban van az a rohadt balkon az árvaházban?
    mind a 9 tárgyat a helyére akarom rakni, és elkapatni magam, hogy megnézzem, mi történik akkor (a fordítás szempontjából), ír-e ki valamit még, amit le kell fordítani.

    banyek átjártam keresztül-kasul az egészet (külsőt-belsőt), de csak nem találom.
    azt a korhadt madárkalitkát kéne odaraknom, de csak nem találom.
    a többi tárgyat már mind elhelyeztem, csak ez van hátra

    HOL A BALKON???
  • hykao #5971
    úgy látom megint visszatért a TPS vs FPS téma.

    szentségtörés vagy nem, de szerintem ez a játék csak TPS-ben igazán szép.
    én nem fogom a saját játékélményemet elrontani azzal, hogy a közeli nézet miatt (FPS) kockás, alacsony minőségű textúrákat, és szögletes felületeket, tárgyakat bámuljak.
    ha valamit közelről meg akarok szemlélni, akkor FPS-be váltok, ill. íjazásnál, meg zárnyitásnál úgyis automatikusan FPS-be vált a játék.

    az ilyen típusú játékok nem véletlenül TPS nézetűek (Splinter Cell, Hitman sorozat, stb.), és nagyon helyesen a fejlesztők beletették ebbe is, a többi példáján felbuzdulva.
    a Splinter Cell, és Hitman sorozat is elég gagyin nézne ki (a Hitman néz is) FPS nézetben!!!
    Sok pluszt ad a játékélményhez, hogy kívülről láthatjuk emberünket lopakodni, és a mozdulatait.
    valamint a távolabbi perspektíva miatt, összehasonlíthatatlanul szebb a játék TPS-ben!
    FPS-ben jelentősen leszűkül a látótér, a valóságtól lényegesen szűkebb!!!

    ha valaki mindenáron a hagyományokhoz ragaszkodva az FPS-t erőlteti (mert szerinte így a nagyobb a játékélmény), tegye, de nem véletlenül szembetűnő, hogy TPS-re van optimalizálva a játék.

    én nem játszottam az elődeivel, csak ezzel, és ahogy belekezdtem, nézegettem FPS-el, TPS-el, egyből egyértelművé vált, hogy a TPS a nyerő nálam (nálam a grafika, és ennek hangulata sokat számít, és ez TPS nézetben kétségkívül előnyösebb)
  • hykao #5970
    ahhoz, hogy valakit le tudj csapni hátulról, gyanútlannak kell lennie! csak ekkor fogja emelni a kezét tolvajunk.
  • Bandew
    #5969
    Jóvanna! :-D
  • thief3
    #5968
    thífehezel ? :D
    Én Thief-ezem...

    Viszont én is ezt írtam nem?
    Meg nem csak hogy nem illik, hanem csalás is mert sokszor belátsz az utcasaroknál hogy van-e ott valaki stb.
    Egyedül a falmászásnál van értelme.
  • Bandew
    #5967
    Nincs bajom a TPS-el. SOk ilyen játékot kedvelek, csak a Thiefheznem igazán illik.
  • thief3
    #5966
    Nézd meg a végigjátszást!
  • thief3
    #5965
    Mert az Xboxos tulajok azt szeretik. No comment ehhez, de nem is kötelező úgy játszani szerencsére.
    Az IGAZI vitruális tolvajok FPS-ben nyomják, mert ha te ott lennél se látnád magad kívülről stb.
    Lara Croft hátsólyát szívesen nézem, Angelinájét meg szívesen **** :D
  • Bandew
    #5964
    Bazz komolyan nem értem miért kellett ez a TPS! NAgyban rombolja a thief-élményt. Pl most az 1-el jáccok, de ha azt TPS-ben nyomnám... Pffff....
  • Takimate
    #5963
    és first personban mindezt át is élhetted volna...
  • csuvakka
    #5962
    Amugy én is tps-ben nyomtam végig, mind a kétszer. Nagyon tetszik Garrett mozgása, és a környezetből is többet látni, meg lehet forgatni a "kamerát". Olyan mint egy film...
    Ja, és nem utolsó sorban így sokszor láthatom azt az "ocsmány" tolvaj pofámat.
  • csuvakka
    #5961
    Csak akkor tudod leütni, ha felemeli a kezét Garrett. Különben csak elkezdi csapkodni...

    Ja, Hykao: Igen, abban a szobában. Csak a "felső szintjén".
  • ThugEdge
    #5960
    hali!az lenne a kérdésem srácok,hogy van-e vmi külön technológia arra,hogy vkit hátulról fejbeverjek, vagy ez csak akkor müxik jól,ha faszikám emeli a kezét?amúgy jó kis gém(én mondjuk tps-ben nyomom)köszi
  • hykao #5959
    ott, ahol a gyökérszertartást leíró könyv is van?
  • csuvakka
    #5958
    Asszem a Sámán szobájának hívják a helyet. A lenti vizes csatornán keresztül juthatsz be, ahol egy ent dönget föl-le. Az egyik végén van egy létra, azon fölmászol, be a szobába, és egyből balra a sarokban lesz a kefe a tetőgerendák közt. Ha jól emlékszem...
  • hykao #5957
    Még egy különleges zsákmány kérdés:
    A Pogányok Szentélyében hol van a kisgyerek értékes hajkeféje? Ha jól emlékszem valami olyasmit írt, hogy valamelyik fába rejtette.
  • hykao #5956
    nincs okod szomorkodásra
  • Bandew
    #5955
    Hát akárhogy is, de ez elszomorít.
  • hykao #5954
    hát ennél most nem lesz ilyen gondod, főleg a magyarítással.
  • Bandew
    #5953
    Lehet, még nem mélyedtem bele. Csak annyit tudok, hogy a Thief első két részében ezért voltak eléggé izzasztó helyek. Egy pályán napokig eltököltem, de nem tudtam megcsinálni (valami infót kellett keresni egy manuszról), úgyhogy újrakezdtem a pályát könnyű fokozaton (úgy nem volt ilyen küldi). 10 perc alatt végeztem és bosszúból lemészároltam mindenkit . :-D
  • hykao #5952
    Ennél a játéknál szerintem nem lehet napokra elakadni, feltéve, hogy valaki veszi a fáradtságot az olvasáshoz...
  • mike369
    #5951
    csak az SCR-eknél?
  • Bandew
    #5950
    Ecsém azért elmondhatjuk, hogy jó gyorsak vagytok fordítás ügyileg. Ha minden csapat így dolgozna, már a Baldurs Gate 2-t is rég nyomhatnánk. :-D
  • mike369
    #5949
  • Andie
    #5948
    Micsoda faszi lehet??!
  • mike369
    #5947
    majd beszélek vele...
  • Gonz0
    #5946
    Hali!

    http://thief3hun.uw.hu gazdája igazán megtehetne annyit, hogy lecseréli az 'SRC="images\bg_index.jpg"' alakú linkeket 'SRC="images/bg_index.jpg"' alakra. Sokat segítene azokon akik nem ie-vel nézik (néznék) az oldalt...
  • Andie
    #5945
    A cégesre küldted?
  • Andie
    #5944
    Itt vagyok, csak filmet néztem...
  • Bandew
    #5943
    Jaja. Végigjátszást csak akkor javallott, ha már napokig szenvedsz egy helyen és tényleg nem tudod mit kell tenni.
  • hykao #5942
    Nagy lószart végigjátszást!
    Holnap, legkésőbb holnapután olyan szintre jut a magyarítás, amivel tökéletesen végigjátszható a játék, egy angolul nem tudó számára is.
    Egy végigjátszás szinte 0-ra redukálja a játékélményt...
  • Bandew
    #5941
    KGY megcsinálja a saját magyarítását.
  • thief3
    #5940
    Most látom elvileg csalás is van a T3-hoz. LOL
    Valyon mit lehet csalni? God MOD, vagy falon átjárás?

    Nekem a falon mászással sikerült jópárszor kimásznom a pályáról a semmibe kód nélkül...
  • thief3
    #5939
    Kérdés:
    na most megint olvasom a magyarítások.hu-n a híreket, erre látom Thief 3 fordítás KGYSoft honlapján blablabla...
    Láttam Mike is beírt, hogy azé na, szal most akkor Ő(KGYSoft) mégis külön vizeken jár? Nem értem hogy akkor miért nem említ titeket... majd sötétítsetek fel ez ügyben.

    A másik:
    Gamer újságot aki vesz , megtehetné azt a fáradságot hogy bedigitalizálja és megosztja a nagyérdeművel a végigjátszást, sokaknak segítene ezzel...(nem nekem kell, de sok más embernek igen)
  • mike369
    #5938
    Andie! Vigyázz! Levelet fogsz kapni!
  • hykao #5937
    Igen, bizony a fordításnál sok esetben nem a mai fülnek leginkább tetsző kifejezések a legideálisabbak. (...különben a magyarítás egyben modernizálás is lenne...)
    Ne feledjük a középkori hangulatot - ahogy Andie is említette!!!
  • hykao #5936
    Maga a neve a helynek (a Cradle) az eredeti Árvaházra utal.
    Drept gyerekkorának idejében (amikor Laurylt megölte a boszorka) még Árvaház volt, majd a tevékenység kibővült elmeháborodottak kezelésével, gondozásával is (legalábbis az ottfelejtett, papirosok alapján úgy tűnik, nem egy az egyben lett árvaházból tébolyda), amíg az épület a közelmúltban rejtélyes körülmények között le nem égett.
    Azóta csak kísértetházként emlegetik...