157
Minden ami ezzel a harcművészettel kapcsolatos!
  • Davidus
    #77
    LOL?
  • Augustus Gigo
    #76
    hát igen..., nem baj ,engem z még nem zavar annyira
  • Jano
    #75


    De ahogy elnézem teljesen hasztalan... :(
  • ÁjjLe BoBBi
    #74
    hát ezt nem hiszem el :) a kickbox jó, de a kung-fu-hoz képest szar!!!
    mivel a suliban kötelező tantárgy az önvédelem, ezért volt szerencsém a harcművészet többféle ágával is megismerkedhetem!!
    pl. az egyik tanár (nemtom helyesen írni) dzsudzsicut tanít(hát mit mondjak nagyon kemény) a másik Karatebol magyar bajnok is volt, kickbox bajnok is!! az egyik oszt. társam shaolin kung-fu-t tanul.
    (kis 50-60kg-os csávó) a multkor(3 éve) valami szóváltás volt óra közben, azt kérdi az edző az egyik sráctól kérsz egy combost, vagy megverekszel még1ért? a kung-fus kicscsávó azt mondja elvállalom én a kettőt!
    odament a srác, oszt kettőt kajakból rányomott a gyerekre! az inas áll oszt mondja mikor rugja már ? lool azt hittem osszeesek! mivel a tanár volt vagy 100kg!!! és az oszt. társam szerint is a kung-fu a legkeményebb!!! a kínai kung-fu!!
  • Cat #73
    jano kiosztott mindenkit nyomás aludni!
  • Jano
    #72
    Akkor megint visszatértünk a ki mond nagyobbat versenyhez, mint ami pl. az Autómánia topikban zajlik.
    Semmi kétség afelől, hogy az UFC baromi kemény sport, biztosan szórakoztató, hogy szinte mindent szabad, sőt valóban közelebb áll az utcai cséphadaráshoz, mint bármely más küzdősport.
    Ez a topik ellenben a Kyokushin-ról szól, és nem arról, hogy "Na melyik harcrenszer jobb, mint a Kyo?" (amely kérdés egyébként messze nem eldönthető szvsz, és ezt minden értelmes ember beláthatja).
    Azt kérem (bár az is tény, hogy nem én nyitottam a topikot, de úgy hiszem teljes joggal), hogy ehhez tartsuk magunkat, és ne minősítsük ezt az harci ágat, hanem szóljunk hozzá témához, beszéljünk róla.
    Eddig 1-2 kivétellel csak regisztrált felhasználók írtak ide, akik könnyűszerrel nyithatnak topikot arról a küzdősportról, amiről csak akarnak, ami nekik a legkedvesebb!
    Volt már egy Ninjutsu topik, abban is ugyanez ment.
    Szépen kérek tehát minden Kedves Fórumozót, hogy érdemlegesen szóljanak hozzá, és ne überelni próbálják egymást, hanem értelmes diszkussziót folytatni arról, ami a téma címéhez hozzátartozik.
    Köszönöm!
  • Augustus Gigo
    #70
    hát igen annl reálisabb a harc , minél kevesebb szabály van benne
  • gonosz
    #69
    A velemenyem a sima kyo edzesrol es a kyo edzotaborrol szolt. Ott eleg erdekes dolgokat lattam nagy mennyisegben.
    Amugy ha realis csatakat akarsz akkor ne k1-ben keresd, hanem szabalyoktol mentes versenyeken pl ufc-ben (nem kotelezo az alloharc).
    Amugy akik nem foglalkoznak birkozas jellegu sporttal is, azokat nagyon hamar nyakon csipik. Legjobb ha kombinaljak az alloharcot birkozassal. Brazil jiu-jitsu -sok szepen vegig is vernek mindenkit.

    http://www.sherdog.com/videos/roycegracie/roycegracievideo.shtm

    nezd meg pl ezt a vidit, van koztuk boxolo, thai, egy 6 vagy 8 danos kyos is stb.. o hozta be a divatba az ilyen stilusu kuzdelmet.
  • Augustus Gigo
    #68
    fejet nagyon is kell védeni,/max előlről nem/mivel egy nagyerejű fejre írányuló rugástól úgy kidőlsz, hogy csak na
  • Jano
    #67
    Ezt nem tudom miért nekem mondod, de azt javaslom nézzél sok K1-et!
  • gonosz
    #66
    Mivel nem utnek fejre, nem is vedi senki a fejet. Eleg viccesen neznek ki a kumitek igy. Ja es versenyen egy boxolo vegigveri oket hamar. Mellesleg nem lesz veres egy sport a fej-utesektol sem, arra talaltak ki a kesztyut.
  • Augustus Gigo
    #65
    mi van azzal?
  • djemba-djemba
    #64
    aikido
  • ÁjjLe BoBBi
    #63
    majd kaptok egy körívest a fejetekre, azt nézhettek !
  • ÁjjLe BoBBi
    #62
    na de gyerekek!! Shaolin Kung-Fu iz da beszt !:D
  • Augustus Gigo
    #61
    persze ott van földharc
  • Augustus Gigo
    #59
  • FtranX
    #58
    baltával, láncfűrésszel...
  • Augustus Gigo
    #57
    hát igen a torreador télleg ésszel küzd és kecsesen, nem nekiáll egy baltával, láncfűrésszel csépelni a bikát:)
  • FtranX
    #55
    Azért azt se felejtsd el, hogy a távol-keleti harcművészetek sem mindenható csodák, és az azokat űző mester-ek sem természetfeletti lények. Én elhiszem, hogy az ember sokra képes, meghogy rengeteg edzés után eltör az újjával egy deszkát, de el kell ismerni, hogy az ősi történetek nagy része csak legenda.
    Ezekről dolgokról feledkezik meg sok harcművész és aztán esik pofára egy gyúrós 50-es karjának csapásaitól.

    nekem az ju-jitsu edzőm mondta: "Bajban a legjobb megoldás a futás, mert nem tudhatod kivel hoz össze a sors."
  • Augustus Gigo
    #54
    nem akarok vitatkozni, de ledöfni vmit és leütni nem ugyanaz a dolog, bár sosai egy ütéssel küldött bikákak másvilágra, törte le szarvukat innen jön az egy ütés a halál mottó is/ichi geki hisatsu/
  • Augustus Gigo
    #53
    hát nekm már volt ilyen dühből keletkezett kakaskodásnál, hogy úgy bedagadta lábam , hogy aazt hitték trombozisom van, nem bírtam járni kb 4xer akkor avolt mint máskor a sípcsontom
  • FtranX
    #52
    ja, egyszer shotokanon kumiteztem egy sraccal. addig csalapáltuk egymást, amíg végül tényleg be nem durvultunk, de úgy tényleg.
    aztán amikor a sensei mondta jelezte, hogy abba lehet hagyni a kumitét, mi meg se hallottuk, hanem nagyban ütöttük egymást. Szerencsére végül csak egy pár kék folttal lettünk gazdagabbak. 14 évesen azért még nincs akkora ütőerő.
  • Augustus Gigo
    #49
    az si igaz ,h goy a sport tönkre teszia harcművészetet, nálunk mindenki rivalizál, és a másiknál jobb akar lenni és ez nem jó, ez ponthogy kiőli a szellemi, filozófiai részét, és ezáltal degradálja egy egyszerű "bunyósporttá"
  • Astaroth
    #48
    de ez tényleg így van!Tönkre teszi a térdet az ilyenfajta sport!Nekem is meg az eddzőmnek is volt gondja vele!
  • Astaroth
    #47
    Én Ju-jitsu-ztam az kemény!De én is abbahagytam mert széthullott a társaság meg az eddző is olyan volt.

    Engem most a Bot--jitsu érdekelne nagyon!Aki tud szakirodalmat vagy csinálta az jelezzen!
  • Augustus Gigo
    #46
  • HuAn82
    #45
    Én azt szeretem ha minél nagyobb az akit ütök.Karatéra meg hasonló dolgokra még eddig nem volt szükségem.Általában egyszer kétszer betalálok aztán paff...KO.


    Vagy lehet eddig csak mázlim volt??
  • FtranX
    #44
    na igen: attól még hogy valaki karatézik, nem biztos, hogy élesben olyan könnyen szétcsap valakit. :))
  • Jony
    #43
    Azért önbizalmad is van bőven mi? Hiába jársz te akármilyen karateversenyre egy keményebb csávó úgy szétcsap hogy csak nézel egyirányba.:DD

    Meg úgy egyáltalán ebbe a karatéba nem nagyon hiszek. Zsákolni kell keveset gyúrni, venni egy pár box kesztyűt azt ütni egymást vele mint a lovat.
  • FtranX
    #42
    hogyhogy megöli?
  • Cat #41
    a sport megöli a harcművészetet
  • [DFL]vajdi
    #40
    Lol bazz, aki önvédelmet akar :D mi edzésen csak kumitezunk és a versenyekre készülünk állandóan, de szabadkézbe is szétütöm bárki fejét :D
  • [DFL]vajdi
    #39
    én shotokan karatezok, 6 éve 2kyus vok. Szombaton versenyem van :P
  • Augustus Gigo
    #38
  • FtranX
    #37
    a kyo-t nem, a thai-box-ot valamennyire ismerem. a thai-box titka a brutalitásában rejlik. egyszer voltam egy thai-box edzésen megfigyelőként. hát azokhoz képest mi shotokanon csak lágyan cirógattuk egymást...
  • [Walaki]D`Lair
    #36
    Okadas.....LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL LOL..:DDDDDDDDD
  • FtranX
    #35
    én a Drunken Okadas-t művelem profi szinten. :))
  • Augustus Gigo
    #34
    kyoban nincs dobás, és a thai box még ennél is brutálabb
  • [Walaki]D`Lair
    #33
    Drunken Box powah...:DDDD egész jól elő tudom adni...:DDDDD