88
Windows 2000 felhasználói beállitások
  • Desiderata #88
    Windows indításánál sűrűn kiakad ott hogy biztonsági házirend alkalmazása
    tudnátok erre valamit mondani?
  • Dark Wanderer
    #87
    Sziasztok!

    Srácok, ha valaki tud legyen szives segítsen Nekem...
    P II 300 MHz-re Windowst kellett tennem, és nem akartam XP-t.... vicces is lenne :)
    Tettem egy 2000-et.

    Nincs magyar karakterkiosztás alapjáraton bennt, sehol sem találom, valszeg kispórolták belőle...

    Nem tudjátok, hogy honnét tudnék tölteni egyet hozzá vagy valami hasonló?
    Egyszerűbb lenne mint egy új windows után kutakodni...

    Köszi előre is.
  • usa911
    #86
    Hali !

    Szeretnék kérni egy telepítő kódot Win server 2000-ez

    S.O.S.

    Köszönöm
  • tilbury
    #85
    Köszönöm szépen a segítségedet. Műxik rendesen.
    Igaz eleinte ha nyomtam 1 frissítést mindgí visszaállította, de mostmár jó. Thx még 1x.
  • member
    #84
    A következő program segíthet:
    Transparent v4.2

    Letöltés:
    http://downloads.pcworld.com/pub/new/utilities/desktop/Transparent42.zip
    ftp://ftp.ware.ru/win/mycomputer/desktop/Transparent42.zip

    Használat:
    Másoljuk a Transparent.exe fájlt a sytem32 könyvtárba.
    Indítsuk el a regedit programot, majd navigáljunk el a következő ágig:
    HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
    Itt hozzunk létre egy új karakterláncot a következő értékkel:
    "c:\winnt\system32\transparent.exe /R /N"
    A c: azt a meghajtót jelöli, amelyen a Windows 2000 található.
    Indítsuk újra a gépet, vagy a Start gomb Futtatás parancs kiadása után adjuk ki a transparent.exe /R /N parancsot.
  • tilbury
    #83
    Hali!
    Lenne 1 aprócska gondom, igazából nem is gond csak jó lenne,ha.....
    naszóval win2k alatt azt hogy tudom beállítani, hogy az asztal ikonjai-nak a neve alatt ne legyen háttér? XP-nél simán megvan, de 2000 alatt nemtalálom sehol. Lehet hogy nem is lehet beállítani neki olyat?
    most így néz ki:
    link
  • Bepantheras
    #82
    Hello mindenki!

    Adott egy win2k oprendszert használó Pc, ami egy domainbe jelentkezik be. A Profil local. A probléma, hogy a felhasználó elvesztette a profile-t. A documents & settings könyvtárban látom a felhasználó mappáját, de kapott egy .bak kiterjesztést a mappa. /username.bak a mappa neve/ Mikor belép a felhasználó a windowsba akkor a következő hibaüzenet jelenik meg. "A windows nem tudja betölteni a profilt, így a bejelentkezéshez egy ideiglenes profilt használ. Kijelentkezéskor a profil módosításai el fognak veszni." Mit lehet tenni, hogy visszaálljon az eredeti profil illetve ezt mi okozhatja? Előre is köszönöm a segítséget!
  • tlaszlo83
    #81
    Sziasztok

    Tehát a kérdésem az lenne, hogy hogyan kell win2000 alatt CD kulcsot cserélni újratelepítés nélkül?
    Mivel a cégnél vagy 20 gépnél kéne ezt megoldani, hogy jogtiszta 2000 legyen fenn. És nincs kedvem minden egyes gépnél újratelepítést csinálni mert az nagyon sok idő lenne a különböző beállítások, programok telepítése.
    Kérlek írjátok meg ide: [email protected]
    köszönöm
    Esetleg megoldható ugyanazzal a módszerrel mint XP alatt???
  • pedestrian
    #80
    Sziasztok.
    Egy kérdésem lenne. A windows 2000-hez lehet-e olyan kikapcsoló parancsikont csinálni, mint pl az XP-hez a "shutdown -s"? Néztem, de a 2000-ben nincs shutdown parancs.
  • Mars
    #79
    Nekem Win2000-el minden játék ment vajsímán, szóval ilyet ne mondjatok. Rakd fel a Service Pack 4-et, hátha akkor jó lesz.
  • nemcsakfeel
    #78
    2000 el nem nagyon fog menni játék.Az Xp vel megy, a 2k ra próbálj meg frrisítéseket rápakolni, Sp4, meg minden vackot hátha.
  • Gabor962
    #77
    Szevasztok!
    Egy kis gondom van a 2000-el kapcsolatban, mégpedig az, hogy felraktam az egyik gépemre, de semmi játék nem akar rajta elindulni. Mit lehet vele tenni, hogy elinduljanak rajta a játékok?

    válaszokat kérem e-mailba postázni ( [email protected])

    köszi
  • FreeHome
    #76
    Sziasztok! Egy kis segítségre volna szükségem. Van egy Windows2000 gép SP4-el rajta. Ns a gép ISDN kapcsolattal van a hálón, és a Windows Update frissítések letöltése igen sok időt vesz igénybe. Otthon viszont a http://www.ttk.pte.hu/szszk/letoltes/ms/ oldalról le tudom szedni az összes frissítést és lemezre kiírva el tudom juttatni az említett számítógépre. A probléma csak annyi, hogy van vagy 30 frissítés Win2K-hoz. Mire én ezt végig frissítem, kirügyezek.

    Nincs tudomásotok véletlenül egy olyan programról, ami ezeket a frissítéseket kijelölés alapján mondjuk autómatikusan föltelepíti?
    A gyors válaszokat előre is köszönöm.
  • rockingery
    #75
    HELP!
    Hogyan kell beállítani win2k prof hun alatt, hogy a ms-dos parancssor/dos-os alkalmazás alapértelmezetten teljes képernyőn fusson? Mert ha a jobb klikk beállítás teljes képernyőt belövöm, akkor is csak egy pillanatra lesz teljes képernyős, aztán visszaugrik ablakba.
    A másik, hogy amikor kilépek a dos-os alkalmazásból, nem zárja be a parancssor ablakát, csak ráírja, hogy inaktív. Be lehet állítani, hogy zárja is be?
  • Dutch Flander
    #74
    Lassan egy hónapja...

    Hát próbáltam, de nem jutottam nagy eredményre. Ezzel a progival leszedtem valami boot record félét, de gyanús ugyanis csak 2KB. Szerintem itt valami trükk van...

    Sajna csak ennyire jutottam, bocsika...
  • Dutch Flander
    #73
    O.K.
    Hamarosan jelentkezem az eredménnyel!
  • loryb
    #72
    Ha van kedved, akkor mehet. Meg mindig jol jon!
  • Dutch Flander
    #71
    DE VÁRGYÁ!!!!!!

    Találtam neked valamit, ami talán érdekelne! Úgy hívják: "UltraISO v6". Ezzel le lehet szedni a CD-ről a boot-részét. Csak most kaptam meg, még nem próbáltam.

    Megpróbáljak ügyeskedni neked valamit, vagy már végképp tárgytalan?
  • loryb
    #70
    Hat nagyon koszonom a faradozasodat! Nem baj, marad akkor a floppys megoldas.Majd jon ki ujabb Windows addig ugysem szedem le mindennap. Nagyon koszike a segitsegedet !!!!!
  • Dutch Flander
    #69
    Utánnanéztem, de őszintén szólva ez nem egy WinME...

    A FAT-rendszereknél bebútolhattál kétféleképpen:
    - boot-olás CD használatával
    - anélkül

    A probléma itt az, hogy 2000-nél nincs ilyen. A telepítő CD boot-ja szerves része a rendszernek, vagyis CD-t csak két esetben használsz:
    - telepítés
    - rendszerjavítás

    Annak idején WinME-hoz csináltam egy boot floppy-t (1db) és a Néro-val úgy írtam bootable CD-t, hogy emuláltam a floppy-t. 2000-nél 4db boot floppy van és őszintén szólva fingom sincs, hogyan lehetne belőle boot-ot varázsolni a CD-re!

    A másik probléma, hogy a CD-ről se tudom leszedni a boot-ot. Tehát mikor magamnak biztonsági másolatot készítettem a Win2K CD-ről, akkor lemásoltam a CD-jét, NEM ZÁRTAM LE, majd utánna írtam még rá amit csak akartam (pl. Service Pack-ek, biztonsági javítások, stb...), és így továbbra is boot-olható maradt.

    Tehát a legegyszerűbb elkérned valakitől a telepítő CD-t és lemásolni.

    De azért még gondolkodom rajta!
    Meditate on this I will...
  • loryb
    #68
    Na sikerult valamit leszedned?Nem surgos, csak kerdezem, hogy haladsz.
  • Dutch Flander
    #67
    Patient my young padawan...
  • loryb
    #66
    Ok! Nagyon koszike!
  • Dutch Flander
    #65
    Tudok, tudok!

    Sajna ritkán netezek és azt is modemmel, de megpróbálok feltenni valami boot rekordot, és leírom, hogy hogyan csinálj boot-olható win2k cd-t. Nero kell hozzá, persze lehet, hogy más cd-író progival is lehetséges, de én ezt használom.

    O.K.?
  • loryb
    #64
    Tud valaki nekem segiteni az emlitett probleman?
  • loryb
    #63
    Majd holnap re.Most sajna el kell mennem.
  • loryb
    #62
    Ha tudod!Megkoszonnem! De progi nincs ra? Mondjuk bemasolom az osszes flopyt,plussz a Win2k es valami progival azt boot cd-ve csinalni?
  • Dutch Flander
    #61
    Megpróbáljam leszedni a boot record-ot a cd-mről neked?
  • loryb
    #60
    Amikor keszulok feltenni a Win2000 akkor, 4 drb floppyrol bootolom.Azt szeretnem megcsinani,hogy CD-rol bootoljon,hogy ne kelljen hasznalnom a floppyt!
  • Dutch Flander
    #59
    2000-et nem lehet vinyóról telepíteni (legalább is nem tudok róla). Tehát boot cd-ről kell feltenni, vagyis a 2000 telepítő cd-je boot-olható. Erre gondolsz?
  • loryb
    #58
    Helloka! Azt szeretnem kerdezni, hogy kell boot CD-t kesziteni Windows 2000 Prof.(Hu)-ra? Van ra valami jo progi vagy valami megoldas?Elore is koszike!
  • Dutch Flander
    #57
    Ezer bocs:
    "Én próbálok mindenkin segíteni, viszont semmit nem kapok..."

    Pedig én vagyok a De-viszont legnagyobb gyűlölője! (szégyen)
  • Dutch Flander
    #56
    Persze örülnék, ha néha valaki tudna nekem is néha választ adni kérdésemire, legalább annyit, hogy "ez van"...
    Én próbálok mindenkin segíteni, de viszont semmit nem kapok...
  • Dutch Flander
    #55
    Az egyetemen csak Win2000-es gépek vannak, PenDrive-ot képes kezelni!
  • lacibacsi
    #54
    ThanX!
  • pedestrian
    #53
    Persze én is használom.
  • lacibacsi
    #52
    Ja és az oprendszer pontosan:

    Windows 2000 5.00.2195 Service Pack 3
  • lacibacsi
    #51
    Sziasztok!

    Egy nagyon egyszerű kérdésem van:

    Windows 2000 felismeri-e az USB portot?

    Azt tudom, hogy az NT nem kezelte, az XP pedig tudja, de mi a helyzet a köztes Win2000-rel?

    Sajnos a hálózaton ez az oprendszer van telepítve, de nekem Pen Drive-ot kellene használnom. Addig azonban nem akarom megvenni, amíg nem vagyok biztos a használhatóságában...

    Köszi a válaszokat!

    lacibacsi
  • Dutch Flander
    #50
    Egy kérdés:
    Az utóbbi időben, mióta lecseréltem az alaplapot, meg a procit, az egerem (usb-s, lézeres) olyanokat csinál, hogy néha világít ugyan, de a "nyilacskát" a képernyőn nem lehet mozgatni kb. 1-2 mp-ig. Egyes játékoknál meg is jelenik a monitor közepén az egér ikonja és rém idegesítő, mert nem tűnik el. Ekkor ki kell húznom az egeret, mejd visszadugni és megjavul (ki tudja mennyi időre).

    Ötlet, hogy ez mi a nyavaja?
    Meg persze azóta van, hogy kipróbáltam a HL2 bétát a gépemen, de gondolom nem sok köze van hozzá. Vagy mégis?
  • pedestrian
    #49
    Azt ismerem tényleg jó program. Csak ahhoz, hogy működjön a távvezérelt gépen is futnia kell. A parancssoros megoldáshoz viszont nem kell semmi. Igaz nehézkesebb a használata. Tulajdonképpen a "net" parancsok részletes működése érdekelne.