88
Windows 2000 felhasználói beállitások
  • Dutch Flander
    #48
    WinVNC
    olyan progi, hogy a képernyődön látod a másik desktopját!!!
    Nagyon dúúúrva. De szórakoztató is egyben...
    Te mozgatod a másik egerét, meg dolgozol a másik gépén a sajátodat használva!
    Kiiirály!
  • pedestrian
    #47
    A win 2000-nek vannak hálózati parancsai. pl a "net send" paranccsal üzenetet lehet küldeni a hálózat egy másik számítógépére. Azt tudja-e valaki, hogy hasonló módszerrel lehet-e a másik számítógépen programokat v alkalmazásokat elindítani.
  • Punker
    #46
    passz
  • The Garrett
    #45
    Szerintetek miért van hogy a win2k -m rózsaszínben látja a világot?
    Semmi gond nincs se a monitor se a vga driverrel, XP alatt pedig minden normálisan működött:
    a problémám pedig képekkel illusztrálva röviden a következő:
  • Dutch Flander
    #44
    Mondjuk én kaptam egyszer egy progit ami elég fúrmányos:
    Floppyról boot-olva, vagy valamilyen trükkös módszerrel (már nem emlékszem, hogyan) le kellett szedni egy bizonyos fájlt. Lehet, hogy ez a "vonalkód"-os kolléga éltal említett .pwl fájl, már nem tudom. A lényeg az volt, hogy ez a bizonyos progi feltörte azt a fájlt és eredményül kiadta a rendszergazda jelszavát.
    Nekem ugyan egy 1800+ -os Palomino-m van, de így is a művelet eltartott volna 3-4 napot(!!!). Nem egy egyszerű eset, pláne akkor nem, ha 3 naponta cserélik a jelszót.
  • gz8
    #43
    Höhö, mezei júzerként semmi esélyed nincs, ha a könyvtárakra csupán olvasási (listázási) jogosultságot kaptál. Csak rendszergazdaként tudsz valamit kezdeni, vagy úgy, ha megkéred a rencergizdát, adjon neked is admin jogokat.
  • gz8
    #42
    Ha bebootolsz floppyról, akkor keresd meg az összes .pwl-t (abban tartja titkosítva a jelszót), töröld le őket, aztán indítsd újra a gépet. Talán így megy...
  • pedestrian
    #41
    Csak annyit, hogyha telepíteni akarok valamit nem tudok, mert a winnt és a programfiles mappa nincs engedélyezve írásra. És a programok többsége meg sem kérdezi hova települjön kapásból ezt választja. Rendszergazda meg nem vagyok.
  • Dutch Flander
    #40
    Akkó végképp nem értem, mit akarsz...
  • pedestrian
    #39
    Kösz ezt már próbáltam. Nem megy.
  • Dutch Flander
    #38
    Hát akkor kérj jogosultságot a rendszergazdától, vagy kérd meg, hogy állítsa át a mappa hozzáférését.
  • pedestrian
    #37
    Például egy mappa hozzáférését szeretném megváltoztatni, ugyanis csak olvasásra van engedélyezve, de az én jogosultságommal ez nem megy.
  • Dutch Flander
    #36
    És én ha leugrom a tetőről madárként, fogok tudni repülni ha nem vagyok az?

    Nem értem mire utal a kérdésed
  • pedestrian
    #35
    Be tudok jelentkezni valahogy rendszergazdaként Win2000-be, ha nem vagyok az?
  • Dutch Flander
    #34
  • Sipocz
    #33
    Hi!
    Szerintetek a Sisoftware Sandra progi elmzése win2k-s rendszerre mennyire megbízható?
  • Dutch Flander
    #32
    A #11-es hozzászolásomat nézd át.
    Ja és cselekedj gyorsan. Ezt a vírust én is megszoptam!!!
  • Sipocz
    #30
    Hi!
    Lásd, ahogyan vártam a MS egy általános blablabla-val elmagyarázta nekem hogy hogyan állítsam be a rendszert. Sajna az van hogy 25 éve túrok PC-vel és ezen belül immár 6 éve win2k prof.-lal úgyhogy láttam már néhány cifra dolgot és igazán újdonságot a dologban csak a hardware okozhatott. Tehát könnyen tettenérem az érdemi és a blabla különbségét:)! A végső megoldás az úgy is az lesz, hogy vagy átlépek XP-re (ezt szeretném kevésbé), vagy másik alaplap..... még morfondírozok. Minden esetre köszi.
  • KRi2
    #29
    öö csak tipp ,deha bootoláskor f8-at ütsz ,és safe mode-ba bejelentkezel akkor tudsz iirni ,olvasni ,nemde_?
  • Dutch Flander
    #28
    Talán az ilyen kérdések megoldása végett fekszik haverom monitorának tetején egy nagy kalapács, rajta "Debugger" felirattal?!

    Bocs, de én ilyen kérdésekkel szemben tehetetlen vagyok...
  • Sipocz
    #27
    Hi!
    Guruk!
    A következő kérdést úgy tárom elétek ahogyan azt a MS magyar tudorainak is elküldtem, bízom hozzá hogy gyorsabban adtok rá választ:
    A win2k hun. professional operációs rendszerben miként lehet illeszteni az ATA 133 UDMA 6 IDE meghajtást. Az alaplapom Matsonic 9337C SIS 648+963 chipsettel szerelve, a win2k hun. professional SP4 updata-ig aktuális, a SIS chipset UDMA IDE szoftveres illesztése a chipset gyártójának programjával installált, a meghajtani kívánt hd primary masterként ül a megfelelő és tesztelt adatkábel végén egyedül a primary csatornán, a hd tipusa Maxtor DiamondMax Plus 9 60 GB. A SIS 648(northbridge) IDE illesztésének manager programja jelzi, hogy a hd jelenleg PIO4-en fut, de alkalmas lenne ATA 133 UDM 6-os meghajtásra.
    Az alaplap, a chipset és a hd gyártójának információi szerint ennek a hardware összeállításnak a "fénysebeséggel már összemérhető" gyorsasággal kellene mennie, ugyan a Maxtor nem ad a hd-re külön meghajtót de azt írja hogy ez felesleges lenne mert tuti szabványos interface-szel bír az IDE csatorna felé. A felindulás utáni BIOS adattábla közli, hogy az eszköz IDE ATA 133 UDMA hajtásra kész.
    A MS online támogatásból tudom, hogy a problem nem egyedi, ott két megoldást emlegetnek (mondanom sem kell nekem egyik sem jött be): 1.rakjuk fel az SP2-őt, ez nálam megvan mert mint írtam SP4-ig van felrakva, 2.ne higgyük el amit a lemezegység üzemmód kijelzője mond, ez a klasszikus strucc effekt de ez sem igaz mert egy gyengébb gépen azonos OS-sel egy kisebb teljesítményü hd átviteli jellemzői magasan jobbak.
  • Dutch Flander
    #26
    Valami kaki!

    Ha egyszer új felhasználót hoztál létre és letörölted, ennek mi köze a tiédhez? Egy gépnek lehet x db rendszergazdája és ha letörlöd az egyiket a többi attól nem változik! Biztos, hogy a tiedet nem piszkálta? Mert ha igen, úgy tényleg kaki a helyzet.

    Áhhhh. Ha nem használtál jelszót a gépet használatához, akkor esetleg (mivel ő rendszergazda lett) beállíthatta, hogy kérjen a gép bejelentkezéskor jelszót. Ha nem volt jelszavad, úgy add meg a felhasználónevedet és üss entert.

    Vagy ha még felhasználó nevet sem adtál meg és jelszót sem (installáláskor), úgy felhasználónak írd be hogy "Rendszergazda" (ha magyar a Win2K-d) és üss entert.

    Esetleg "Vendég"-ként belépve lehetne okoskodni kicsit...

    Ha már minden kötél szakad, léteznek hekker progik, de ezek általában hosszadalmasak, vagy egyszerűen letörlik a felhasználókat és újat kell létrehozni. Nem ismerem őket, mert nekem még nem volt ilyen problémám.

    Remélem ennyi segít! Ha nem, akkor részletezd a körülményeket hogy jobban átlássam a dolgot.
  • Icebird
    #24
    win2003 server ZSir:)
  • ullrich
    #23
    Közben ráleltem az sp4-re ami
    állítólag javítja a hibát, legalább is a buglist-ban szerepel.
  • Pheel
    #22
    Ennek a hibának nem sok köze van az IRQ-khoz általában. Olvasd el a kiírt hibakódhoz tartozó explanation-t a MS weboldalán!
  • ullrich
    #21
    Sziasztok!

    IRQ NOT LESS OR EQUAL problémám van. BIOSban és csökkentett módban még frankón ki van osztva az irq, de ha normálisan indul akkor 5 hardware-t egy irq-ra rak. Próbáltam a pnp-os-t no ra állítani a BIOSban, eredmény nélkül. Az ACPI-t pedig nemtom hol lehet kikapcsolni.
    Megoldható-e valahogy win reinstall nélkül a gond?

    thx
  • Dutch Flander
    #20
    Miért gondolod, hogy a PM.8.0 nem lehet jogtiszta?
    Nagyon gyanús vagy te nekem...
  • Dutch Flander
    #19
    Én Windows használata közben konvertáltam egyik partíciót fat32-ből NTFS-be, majd unalmamba vissza. Semmi probléma nem volt. Csak arra figyelj, hogy közben semmilyen alkalmazás ne használja a partíciót. Ha a Win2000 partíciót alakítod NTFS-é, akkor természeseten kérni fogja az újraindítást, és csak azután végzi el a folyamatot.

    Sok sikert (jó szórakozást)!
  • chuck
    #17
    Esetleg hasznalhatja a beepitett convert parancsot, ami mindig keznel van, es jogtiszta windows eseten az is jogtiszta :).
  • Dutch Flander
    #16
    Átkonvertáláshoz ajánlom figyelmedbe a Partition Magic 8.0-t. A legjobb ilyen téren!
  • mrzool
    #15
    Át lehet konvertálni adatvesztés nélkül.
  • Dutch Flander
    #12
    Nem értem kérdésed. Azt írtam, hogy TAPASZTALATAIM szerint. Én erre alapoztam. Inkább idő hiányában nem fejteném ki tapasztalataimat, de ha nem lenne igazam, úgy elnézést és helyesbítek:
    "tapasztalataim szerint elmegyünk vagy 6-ig"
  • Dutch Flander
    #11
    Nagy bajban vagy!!!

    Pontosan ezek a tünetek jelentkeztek nálam, amikor megtámadott a BlasterWorm vírus. Ugyan csak modemet használok, de a BW-nak köszönhetően olyan lassú lett a netem, hogy az csak na. És persze nem működött a copy/paste sem míg újra nem indítottam a gépet. Akkor is csak addig ment, míg föl nem mentem a netre.

    Teendőid:
    1. Amíg még van neted leszedni a Security Update-et a Microsoft.com ról ("Windows2000-KB823980-x86-HUN.exe", ha magyar a Win-ed)
    2. Valami vírusírtóval alaposan átvizsgálni minden meghajtót. Én Norton AntiVirust használtam, friss VirusDefinícióval talált is 2 BW-al fertőzött fájlt.

    Sok sikert!
    (Írj, ha netán nem ez lenne a gond)
  • Dutch Flander
    #7
    Ebben megoszlik a véleményünk!

    A MicroSoft soha nem a precizitásáról volt híres, inkább az üzleti tevékenységeit lehet csodálni. Az operációs rendszereiket nem elkészültségük utánn adták ki, hanem inkább időre. Ergó, kapkodva, néha bugosan. Ezért van mit benne javítani. Fel kell tenni a SP-et. Szerintem az is engem igazol, hogy a Win2000-hez a legutóbbi javítás a ServicePack 4 (és tapasztalataim szerint elmegyünk vagy 10-ig).

    Ja, itt kérdezném meg: Ha netán valakinek szintén fenn van a SP4, és DVD-t is szokott a gépén nézni, nem tapasztalt olyan hibát, hogy nem tudja lejátszani? (Az SP3 nem csinált ilyet.) Microfosos oldalakon írtak erre vonatkozólag, de még semmi javítás.
  • Dutch Flander
    #4
    Ti is észleltetek hálózati problémákat a 2000-el? Néha egyszerűen képtelen vagyok két gépet komunikálásra bírni. Már más is jelezte, hogy ez egy sejátos hibája eme rendszernek, de kiváncsi lennék, nektek is fel tűnt-e már. Amúgy fennt van a service pack 4 a gépemen, de hiába (vagy éppen ezért?).

    bapa "fájlvédelme" meg semmit nem mond nekem. Sajna azt sem tudom hírtelen, mi az...
  • mrzool
    #2
    "fat32-es particion"

    Sehogy, használj NTFS-t. Megéri.
  • Stann
    #1
    A kérdésem az lenne, h. Windows 2000-ben hogyan lehet megoldani a felhasználók beállításait, pl. bizonyos programok letiltása, fat32-es particion könyvtárak letiltása bizonyos felhasználoknak,...
    Én hiába állitottam be, h. csak az Administrator bir elérni bizonyos könyvtárakat, ha User-ként jelentkeztem be, simán hozzá tudott férni bármihez.
    És az még megoldható lenne-e, h. a nevek egy legördülő listából látszódjanak, ne kelljen mindig a nevet beirni.

    Köszi, Dani