1004
ahhh
  • remark #804
    Ha csak viccelődsz, és nem vársz komoly választ, akkor az alábbiakat ignoráld.

    Tágabb értelemben mindenki a "jelenlegi világrend híve" aki szerint ez a lehető legjobb rendszer, és se fogalma nincs arról hogy mit is lehetne máshogy csinálni, se nem akar ezen elgondolkodni, sőt, aki mégis eltöpreng ezeken a kérdéseken, annak "munkáját" igyekszik hátráltatni, ösztönösen, avagy pusztán megszokásból.
  • sz4bolcs
    #803
    Ja, így már értem..
  • gothmog
    #802
    Jajj, úgy csinálsz, mintha nem tudnád! Hát a [CENSORED] meg a [CENSORED] meg ott vannak még a [CENSORED][CENSORED] és a [CENSORED] is. Ennyi az egész. :P
  • sz4bolcs
    #801
    'jelenlegi világrend hívei' -kik azok? :D
  • remark #800
    Szinte az összes olyan témán végigmegy a blog amikkel kapcsolatban a jelenlegi világrend híveivel szokott nézeteltérésem támadni. És mivel te aktívan kötözködsz, gondoltam felhívom a figyelmedet arra, hogy most lehetőséged adódik tájékozódni a különféle témákat illetően. De persze nem muszáj.
  • uwu
    #799
    Az idevágó részt elolvastam, a többire nem vagyok kíváncsi.
  • remark #798
    "Nem fogom végigolvasni. Miért tenném?"
    Hát, ha te szeretsz olyasmit kritizálni, amit nem értesz, akkor nem kell végigolvasnod. De látom hogy érdekel a téma, akkor meg miért ne végezhetnél rendes munkát azzal, hogy megismered azt amit kritizálsz...

    "Mit csináltok azon kívül, hogy egymást ijesztgetitek, és azon versenyeztek ki tudja jobban előadni a vízióit? Ez csak szórakozás, nem valós tevékenység."
    Ahhoz képes hogy nem is érted miről van szól, eléggé határozott véleményed van a dologról.

    De egyébként még most hagyjuk abba a társalgást, mielőtt jönne az "értem én de leszarom" megjegyzésed a három tonna smiley-val...
  • uwu
    #797
    Volt már. Valamelyik összeesküvés-mániás cimborád, többször is linkelte.
    Nem fogom végigolvasni. Miért tenném?
    Ha tömény ökörség és szemfényvesztés ami benne van, mitől változna a végére?

    Az "ellenség" nem igazi ellenség. Ahogy divatból az illúzióitok alapján unalmatokban ellenséget kreáltok, úgy a "tevékenységetek" is jelentéktelen.
    Mit csináltok azon kívül, hogy egymást ijesztgetitek, és azon versenyeztek ki tudja jobban előadni a vízióit? Ez csak szórakozás, nem valós tevékenység. Ugyan az mint számítógépes játékokkal játszani, csak a háttér, meg a kezelőfelület változik. Ugyanúgy elvagytok a játékos pajtásokkal, minta kik másképp szórakoznak.
  • remark #796
    Te tényleg végigolvastad az írást? Le a kalappal.

    Ha úgy is kevés a munkád, és van időd olvasgatni, talán egy lépéssel tovább mehetnél, és végigolvashatnád az egész blogot. Hiszen úgyis rendszeresen "hozzászólsz" (khm...) az ún. "minden mögött mást kell látni" nézetekhez itt és máshol...

    Tudod, az "ellenséget" meg kell jóóól ismerni, különben még csacsiságokat találnál mondani. Mint pl. most is.
  • uwu
    #795
    Ez csak tipp, olyan dologról amiről a blog írójának fogalma sincs.
    Ez az új hullám, minden mögött mást kell látni, ez a trendi, ezzel próbálják a hülyék fényezni magukat a többi hülye előtt, csak sajnos egy közepesen művelt ember előtt már lebuknak.

    Valójában teljesen más a tudományos megközelítés, csak az írhat ilyen zagyvaságot, aki nem tudja hogy működik.
    Nem ártana tisztába lenni azzal mit is állít a tudomány egy-egy törvénnyel kapcsolatban. Aki ilyesmit leír, a tökéletes tájékozatlanságról tesz tanúbizonyságot.
    Sem a fizikai, sem a matematikai modell nem lehet a valóság. Ez csak egy eszköz amit arra használunk, hogy tervezhessünk, ne kelljen mindent 10-szer megcsinálni mire működőképes lesz.

    A tudományos módszerrel a valóság másolata filozófiailag is képtelenség, mégis valami megmagyarázhatatlan oknál fogva a dilettánsok ezt várják a tudománytól.
  • remark #794
    Érdekes álláspont, talán itt elfér: Az Irányítók 12 legnagyobb hazugsága, 2: A tudomány objektív
  • OKkultist
    #793
    Sokak kérésére, hátha okulnak is belőle:

    Itt a teljes novella:
    Rajmond F. Jones : Zajszint (magyar)
  • Anaid
    #792
    Égettem már meg magam, mellesleg fémipari cégnél melóztam...
  • Anaid
    #791
    Jaj, megint elfelejtettem , hogy ne egyszerű "konyhanyelvet" használjak, amiket itthon a gyerekekkel szokott az ember. Szal azok a kétjegyű számok, melyek oszthatóak tízzel...(a nulla végűek)
    Na mindegy csak úgy megjegyeztem, hogy köszönöm, de nem vagyok elkeseredve, nincs rá okom, mivel okosak a gyerekeim, csak nem midenben jeleskednek. Említett fiam nem tud szépen rajzolni, de számolni annál jobban, meg a gondolkodásmódja is a szakvélemény szerint fejlettebb a korosztálya átlagánál....
  • sz4bolcs
    #790
    Lenne valami szép kis katasztrófa, az első dolog, ami kihalna, az ilyen Uri Geller és társai féle misztifikálás.
  • sz4bolcs
    #789
    Mit jelent nálad a "kerek szám" ?
  • Anaid
    #788
    Na oké, de itt egy kanál relatív vékony szárának elhajlásáról volt szó, nem patkókészítésről...
  • Anaid
    #787
  • Steel
    #786
    mindig van hőmérséklet változás a fémek alakításánál, csak olyan minimális, hogy nem érzed
    ha mondjuk tízszer olyan gyorsan kalapálnád azt a kaszát akkor már lehetne érezni (talán)
    másik dolog a fémek hőleadása, lehet, hogy egy ütés után felmelegszik a pillanatnyi nyomás hatására (egy ráütésnyi pillanatban), de amig a kalapácsot felemeled, majd fentről újra lesújtasz :) addig a fém leadja azt a kis hőt, így sosem fog nagy mértékben felmelegedni
    itt persze nagyon kis időkről van szó, másodperc tőrt részéről

    próbáld meg csupasz kézzel fogni a kaszát amikor az élét köszörülöd (köszörűgéppel), lehet hamar el fogod ejteni
  • survite
    #785
    Az emberek még mindig abban a tévhitben élnek, hogy mindenkinek ugyan olyan tökéletesnek kell lennie.
    A dínók is ezért haltak ki. Mindegyik egyformán 'tökéletes' volt.

    Azután hirtelen megváltozott a környezet...

  • Anaid
    #784
    Mivel annyira sűrűn emlegeted a pszichológiát meg egyebeket, leírok egy esetet: Kíváncsiságból megnéztünk egy diszlexia tesztet melyet pszichiáter neve fémjelzett. A két kissebb gyermekemnél a következő volt a szöveg az eredményről: ne keseredjek el, mert nem lett túl jó....Már miért keserednék el? A fiam pl. ovis és lazán szoroz fejben bizonyos szorzásokat még kétjegyű számokat is összeszoroz fejben, ha kerek számokról van szó. Na ez a bajom az ilyesmikkel: sablonizálás, bele akarják dumálni az emberbe, hogy bizonyos dolgok problémák. Miért is? Mert nem fognak esetleg szépen beleilleszkedni az általános nézetek és elvárások kereteibe? És az akkora baj, hogy valóban "kezelést" igénylő dolgok, meg extra odafigyelést? Na az ilyenektől nálam felmegy a pumpa, huh...És sajnos rengeteg ilyenről olvasok, hallok...
  • Anaid
    #783
    Tudod, nevetségesen nem tudományos megfigyelés másfelől: amikor itthon kaszát ill. kapát kalapálok üllőn a kalapács nyoma ott marad egy ütés után a fémen, ill. alakítom a fémet, de nincs közben akkora hőhatás, hogy megégetné a kezem...Tudom, nem tudományos nézőpont, de ezek szerint alakítható bizonyos fokig a fém anélkül is, hogy közben akkora lenne a hőhatás, hogy megégetne, csak hát nem lesz folyékony, "csak" deformálódik...
  • Anaid
    #782
    Ebben teljesen igazad van, nő a hőmérséklete, de nem külső hőhatásra...

    Más: vannak kémiai reakciók is, amik szétcincálhatják ill. összerendezhetik a fémeket az elektrolízisnél is használják...
    Na mindegy csak szárnyal a fantáziám...Nincs akkora jelntősége, csak feltételeztem, hogy ha bevonat képezhető fémből egy tárgyra elektrolízissel, meg le is tisztítható és közben nincs ezer fok, akkor mégis vannak hasonló folyamatok "tűz nélkül" is... Hát bocsesz, tényleg jól fejlett a fantáziám...
  • Steel
    #781
    szerintem ne kezdjük el pedzegetni a termodinamikát
    valóban csepfolyóssá tehetőek a fémek a térfogat csökkentésével, azaz nyomással
    de itt jön az egyetemes gáztörvény, miszerint (p*T)/V=állandó
    erre lehet visszavezetni a szilárd testek (pl. fémek) alakítását is, tehát csökkenő térfogat által az anyag belső hőmérséklete megnő, majd az olvadás pontot elérve megolvad
  • Christiansen
    #780
    mikor írtam, hogy "CSAK" ?
    préseléskor meg tudod egyáltalán valójában miért lesz folyékony???

    nem tudok semmit a kutyák mágneses tér érzékeléséről ezért nem kezdek
    fasságokat írni róla pláne nem hótgagyi góglés oldalak átnyálazása után
  • Anaid
    #779
  • sz4bolcs
    #778
    A higany meg alapjáraton folyékony, én nyertem.
  • Anaid
    #777
    Nem akartam róla írni, de ám legyen. Te pedig így próbálsz okosnak látszani, hogy te sem tudod miket írsz...
    Régebbi eset: a fémeket csak akkor lehet szerinted folyékonnyá tenni, ha hevítjük. Tévedsz préseléssel is lehet, nyomásssal. Melegszik közben az igaz, de nem izzik és nem hevítik.
    Az agyat bizonyos sugárzások közvetlen is befolyásolhatják....Nem egy szellemjelenséget magyaráztak azzal, hogy az elektromágneses erőtér anomáliája hatással volt a kp.idrensszerre, az agyra ezért láttak szellemeket, vagy sorolhatnám az ehez hasonló elméleteket. Na most akkor ki téved? Ők? Te? Én? Senki? Mindenki? A kutyák...
    Hm, a galamboknál se tudták, hogy tájékozódnak, bár nemrég olvastam róla, hogy a nyakukban felfedeztek egy "mini érzékelőt" amivel a föld elktromágneses terét érzékelik, vagy vmi ilyesmi. Most nincs kedvem előkeresni a cikket, majd talán később, szal honnan tudod, hogy a kutyák hogy érzékelnek, valszeg nem voltál még kutya...Ja és beszélgetni sem tudsz velük, hogy elmondhassák, hogy érzékelnek...
  • Christiansen
    #776
    az én papagájom is, mert ő meg egyáltalán nem is beszél
  • uwu
    #775
    Az én főnököm tévedhetetlen, mert sosem állít semmit, mindig csak kérdez.
  • sz4bolcs
    #774
    "Úgy is tudja mindenki, hogy nincs tévedhetetlen ember"
    -Honnan tudod, hogy nincs? Nem vagyunk egyformák.
  • Christiansen
    #773
    a legszebb hogy úgy próbálsz bölcs lenni, hogy halvány gőzöd sincs.
    ez aztán "nem kevés lelki erőt mutat"
  • sz4bolcs
    #772
    Kell valami, amihez vészhelyzetben lehet nyúlni. xD
  • Christiansen
    #771
    miről is van itt szó?

    gyógyszeripar.
    hát LOL.
  • Christiansen
    #770
    legyél szíves gondolkozzál már mert már másodszor mondasz magadnak ellent!

    de én leírom megint, hátha...

    a kutyának HIÁBA van agya, meg központi idegrendszere,
    ha nincsenek receptorok, amik felfogják az ingert!
    magyarul ha nincs olyan érzékszerv! érted már?..
  • sz4bolcs
    #769
    Ez nekem elég korrektül hangzik, és elképzelhető. Egész addig, amég nem következtetnek ebből valamiféle jövőbelátásra, amit lentebb leírtam.
  • Anaid
    #768
    Felmérésről is említést tesz tudományos csalásokról...

    Ez tényleg bibi. A tévedések meg tévedések: a tudomány is tanulhat a tévedéseiből és a tudósok is emberek nem kellene erőltetve takargatni szerintem. Úgy is tudja mindenki, hogy nincs tévedhetetlen ember...Úgyhogy ebben nincs semmi szégyelni való sem, sőt a tévedéseink beismerése nem kevés lelki erőt és pozitív tulajdonságot mutat...
  • Anaid
    #767
    Ja, melléd lövök az tuti, baromira nem egy nyelvet beszélünk....
    Bár erről egyikőnk sem tehet, nem lehetünk egyformák, nem járhat egy kerékre az agyunk...
  • Anaid
    #766
    Képzeld pár könyvet átolvastam a központi idegrendszer működéséről, tudom mik az érzékszervek, mik a receptorok. Mellesleg az érzékszervek működését is a KpI. irányítja a jeleit is az értelmezi, a kör bezárult.
    Hallottál pl. olyan emberről, hogy megvoltak a receptorok, de az azt irányító központi "idegrendszerrész" nem működött tökéletesen és pl. nem érzékelte bizonyos szintig a fájdalmat? Nem? Minden rendben volt, csak az irányítással voltak bibik nem a befutó jelek értelmezésével? Ilyen nem lehetséges? Vagy igen? Akkor is lehetséges, ha még esetleg nem volt ilyen dokumentált eset? Elméletileg? Na akkor mivel érzékelünk valójában? Róka fogta csuka, csuka fogta róka....Tényleg érdemes szavakon meg megfogalmazásmódon vitázni?
  • Anaid
    #765
    Na akkor fokozom a marhaságot, hogy örülj: szerintem a folyamat LEHET a következő is: földrengés, vulkánkitörés egyebek előtt a földben a kitörés, rengés helyén hatalmas energiák gyűlnek össze, mi van, ha az állatok idegrenszere érzékeny ezekre a hatalmas összegyűlt energia felszínre is feljutó rezgéseire, sugárzására...mittom én. Ezt érzik meg előre, ettől változik meg a viselkedésük...Ez is jövő érzékelés szerintem, csak kicsit másmilyen, mint elképzelitek...A kocsikhoz meg kevés köze lehet, bocsesz...Na most megint kritizálhatsz, ez is saját "kitaláció"...