6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • Alien
    #2285
    Azzal ne törődj, a lényeg, hogy ma jön az igazság második része, ami egyben az utolsó rész is:)
  • Sil3nt
    #2284
    akkor ez itt mi?
    http://www.port.hu/pls/fi/films.film_page?i_perf_id=2581309&i_where=1&i_where_tv=1

    201 részről ír
  • Alien
    #2283
    22:00 X-Akták - Az Igazság (második rész)
  • Alien
    #2282
    ma lesz az utolsó rész, de ha jobban megnézed akyyy nem az x-aktákról írt :)
  • Alien
    #2281
    jaja :))
  • Sil3nt
    #2280
    most akkor a mai lesz az uccso, vagy a kihagyott érzst i sleadják vag yhallottam valami 201 részről is ami lehet hogy kacsa..most akkor mivan?
  • akyyy
    #2279
    én má láttam jó az az utsó rész is;)
  • Tuvok #2278
    de látom tudod :)
  • Tuvok #2277
    lol, van Trek topik is ;)
  • cse978
    #2276
    nem ide tartozik de nagyon boldog vagyok

    Viasat 3 most Star Trek Voyager 7 szezon a JÓ SZINKRONNAL!!!!!! :-)
  • Tuvok #2275
    port.hu szerint 201 . rész :))))
  • Alien
    #2274
    Az se lenne rossz, ha akkor is maradna x-akták vasárnap. Persze tudom, hogy új rész nem lenne, de lehetne akkor is ahogy hétköznap.
  • akyyy
    #2273
    most az a kérdés, hogy mit fognak jövőhét utánra írni a tv ujsgok, és hogy mi lesz jövőhéten valóban
  • akyyy
    #2272
    ma lesz..........vááááááááá
  • Tuvok #2271
    :DDDDD
  • skristof
    #2270
    énis
  • Alien
    #2269
    Hamarosan elérkezünk mostmár tényleg az utolsó részhez. Kiváncsi vagyok :)
  • Alien
    #2268
    ehh
  • skristof
    #2267
    mR 4nd3rs0n
  • akyyy
    #2266
    Hitler az orákulum
  • RelakSfromhome
    #2265
  • akyyy
    #2264
    akor is most is joak jeje
  • Alien
    #2263
    Jók így is, majd meggyúrom én nekik
  • RelakSfromhome
    #2262
    Jah, régen milyen ki sgülüszemű kiskacsák voltak, mostmeg

    Bár mellre gyúrhatnának
  • Alien
    #2261
  • Serpa
    #2260
    azt'tom.
  • Serpa
    #2259
    3asban.
  • Alien
    #2258
    A Twin Peaks-et én nem igazán néztem . De azt tudom, hogy a Csillagkapuban is szerepel a Don Davis :))
  • Alien
    #2257
    Jaja :) Azért jó csajok az Olsen lányok, bevállalnám őket
  • Serpa
    #2256
    "Don Davis a Twin Peaks című sorozatban is felbukkant, David Duchovny mellett"

    ti emlékeztek rá ?
  • Serpa
    #2255
    "Az Évák című epizódnál az ikerpár szerepét eredetileg a népszerű Olsen-lányokra osztották ..."
    lol
  • Alien
    #2254
    Igen elég rémes volt, de szerencsére nem csak nekünk tűnt fel a dolog
  • Serpa
    #2253
    "Gumiember 2:
    Ebben az epizódban jelenik meg először Walter Skinner aligazgató ..."

    elég rossz volt a magyar hangja.
  • Alien
    #2252
  • Alien
    #2251
    Oké
  • Alien
    #2250
    Ezentúl ahogy tegnap is, és tegnap előtt is csináltam, mindig az előző részről írok, ha van róla valami. csak mivel msot jutott ez az eszembe, így összegyűjtöttem a szerintem érdekes dolgokat :)

    (akit érdekelnek a kimaradt részletek, nem sok maradt ki, de ha mégis érdekel vkit akkor a lejjebb említett honalpon megnézheti:))
  • Alien
    #2249
    Az első évad érdekességei:
    (part three)

    A Lázár című epizódnál eredetileg úgy tervezték, hogy Dupre szelleme Mulder-t szállja meg, de aztán a producerek tiltakoztak, hogy ez nem vág egybe a Mulder-ről kialakult képpel, miszerint bár ő maga nyomoz a paranormális jelenségek után, semmilyen kézzelfogható bizonyítékot nem sikerül szereznie. Ha Dupre őt szállta volna meg, Mulder „idejekorán” megerősítést kapott volna a természetfelettibe vetett hitéhez.

    Az Aki a szívében ifjú című részben Mulder először ebben az epizódban lő le valakit. Ebben a részben William B. Davis (a Cigarettázó férfit alakító színész), mint CIA ügynök jelenik meg a rövid pillanatra. Az máig vitatott, hogy ez hozzátartozik-e a Cigarettás életéhez, vagy csak a színész ugyanaz.

    A Földönkívüli című részben (17-ik rész) lépnek színre a Magányos Harcosok.

    A Csodatévő c. epizódban amikor Scully végignézi a Samuel által meggyógyított betegek listáját, az egyik beteg abból a rákos betegségből gyógyult ki, amelyet 5 évvel később Scully is meg fog kapni.

    A Leszáll az éj című epizód megkapta a Környezetvédelmi Propagandafilm díját.
    A forgatást több alkalommal is el kellett halasztani, mert heves esők szakították félbe a munkát.

    Gumiember 2:
    Ebben az epizódban jelenik meg először Walter Skinner aligazgató és ebben a részben szólal meg először a Cigarettázó férfi.
    Tooms az első visszatérő sorozatgyilkos az X-akták történetében, később két hasonló személy lesz: Robert Modell és Donny Pfaster.

    A Lombik című rész:
    Ebben a részben változik a film elején látható „Az igazság odaát van” felirat a „Ne bízz senkiben”-re.

    A szezonzáró rész majdnem úgy végződik, ahogy a Sebhelyek című epizód végződik: Scully felébred és az óra 11 óra 21 percet mutat, a Cigarettás férfi a Pentagon pincéjében elhelyezi az idegen embriót, ahogy azt az implantátummal tette az első részben.

    Az egyik jelenetben látható a Fort Marlene támaszpont előcsarnoka, ebből lett később az FBI washingtoni központjának előcsarnokának díszlete is megépítve.

    Ezt az epizódot jelölték az Edgar-díjra, amelyet a legjobb amerikai rejtély-regény írók kapnak meg.







  • Alien
    #2248
    Az első évad érdekességei:
    (part two)

    A Bukott angyal c. epizódban szerzünk tudomást először Mulder FBI-on belüli ellenségeiről, akik szeretnék elérni, hogy elbocsátsák őt. Kiderül az is, Scully feladata, hogy tudományos magyarázataival gátat szabjon Fox vad elméleteinek.

    Deep Throat azon mondata, hogy „tartsd a barátaidat a közeledben, de az ellenségeidet még annál is közelebb”, a Keresztapa című filmből való.

    Az Évák című epizódnál az ikerpár szerepét eredetileg a népszerű Olsen-lányokra osztották, de aztán a munkajogi törvények miatt mást kellett választani, a kanadai Krievens-ikreket. A két lány keresztneve a filmben, Cindy és Teena, a két forgatókönyvíró feleségeinek keresztnevei.

    A Tűz című epizód forgatása alatt Duchovny olyan égési sérülést szenvedett a kezén, amely egész életre szóló sebhelyet hagyott rajta

    A Látnok c. epizód: Az egyik jelenetben, amikor Scully halott apja megjelenik lánya lakásában, és hangtalanul mond valamit (tátog), Don Davis, a színész, a Miatyánkot mondta.

    Az egyik színésznő, Sheila Larken, R.W. Goodwin, a sorozat producerének felesége.
    Don Davis a Twin Peaks című sorozatban is felbukkant, David Duchovny mellett

    A Nemetváltók c. részben felbukkan Nicholas Lea, mint Marty áldozata. A második szezontól kezdve Lea játszotta Alex Krycek szerepét.

    Kate Twa, aki Marty női alakját játszotta, szintén megjelenik egy későbbi epizódban (Szórt fény), mint Kelly Ryan felügyelő.

    A film elején a diszkóban hallható zene egy másik tévésorozat főcímzenéje, amelyet szintén Mark Snow írt.



  • Alien
    #2247
    Az első évad érdekességei:

    Az „I made this” gyerekhang a feliratok végén Nathan Courturier, a hangmérnök fiának hangja. (Tudjátok a Fox logonál a film lefvégén, mindig az a hang van)

    Az első részben amikor Scully a gépen ül és mögötte egy idősebb férfi látszik – ő David Duchovny apja.

    A Támaszpont című résznél (második rész) ebben az epizódban dolgozott először Clyde Klotz segéd művészeti rendező, aki 1994. január 1-jén feleségül vette Gillian Anderson-t és ő az apja lányuknak, Piper-nek.

    Gumiember: Az epizódban a májevő gyilkost alakító színész, Doug Hutchinson, valójában vegetáriánus. Miután elkészült a rész, Hutchinson disznómájat küldött ajándékba Carter-nek, hogy kifejezze háláját, amiért szerepelhetett a filmsorozatban.

    A csatorna c. epizódban használja Mulder először a fegyverét, hogy szétkergessen néhány farkast.

    Samantha Mulder címe Mulder aktájában 2790 Vine Street, ez volt az X-akták produkciós irodájának címe Vancouver-ben.

    A Szellem a computerben c. epizódban Scully először használja a fegyverét, hogy megállítsa a forgó ventillátorlapátokat.

    Scully FBI igazolványának száma 2317-616. A 616 a Michigan állambeli Grand Rapids városának telefon-körzetszáma, itt járt középiskolába Gillian Anderson.

    A Jég című részt alacsony költségvetésből kellett elkészíteni, a forgatókönyvírók ezért is választottak egy bezárt, belső teret, így nem kellett sok díszletet építeni. Az utána következő rész viszont (Világűr) az első szezon legköltségesebb epizódja volt, a legdrágább dolog a NASA irányítóközpontjának megépítése volt.
  • Tuvok #2246
    bahh :)