6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • Alien
    #3125
    ooo értem :(
    Felvenni nem tudod? (vagy esetleg ott az ismétlés, bár elég késő, ill nagyon késő (01:30) főleg, hogy holnap suli/munkanap)
  • Tuvok #3124
    Nos, sajna az átlag 5-6 -tal ellentétben ma csak egy TV van itthon ... és hosszas tárgyalások után sem sikerült megegyeznem a felsőbb női vezetéssel az esti műsornézést illetően, ráadásul mikor bejelentettem, hogy sztrájk gyanánt traktorral keresztbeállok a nappaliban, el lettem küldve azzal, hogy "háborogjon a tenger, te maradj csöndben", így ma Paradicsom meghódítása nézés lesz X-akták helyett :(
  • Alien
    #3123
    Jaja lehet, hogy nem tetszik neki, hogy megint szektás rész van.

    Ha viszont fáradt vagy Tuvok, ez esetben, jó éjszakát :)
  • Jimmyke
    #3122
    Nem szereti a szektás részeket, vagy fáradt.
  • Alien
    #3121
    miért? :(
  • Tuvok #3120
    ma asszem kihagyom :/
  • Alien
    #3119
    jaja :)
  • Alien
    #3118
    Érdekességek:

    MEZŐ, AHOL MEGHALTAM


    Sullivan Biddle és Sarah Kavanaugh karaktere két valóságos polgárháborús személy. Biddle írt egy levelet feleségének, amely mára igen értékes történelmi és irodalmi mű, amelyben biztosította róla, hogy szerelme halhatatlan és, még ha ő maga meg is halna a csatában, mindig vele lesz, várni fogja és biztos benne, hogy találkozni fognak. Egy héttel a levél megírása után Biddle elesett a Bull Run-i csatában.

    Vernon Ephesian, a szektavezér, úgyszintén egy létező személyről kapta a nevét, egy Vernon keresztnevű szektavezetőről.

    Ephesian feleségét Kristen Cloke játssza, ő a forgatókönyvíró felesége és az epizód társszerzője.
  • Tuvok #3117
    má megint szekta
  • Alien
    #3116
    22:35 X-Akták - A Mező, ahol meghaltam

    A Tennessee államban fekvő Apison városa, egykoron a polgárháború véres csatáinak egyik színhelye, ma a Hét Csillag Temploma nevű szekta központja. A végítélet közeledtét hirdető vallási közösség a reinkarnáció, az újjászületés eszméit is vallja és terjeszti. A kultusz egyik tagja, Sidney, bejelentést tesz az FBI-nál, hogy a szekta gyerekeket molesztál és fegyvereket halmoz fel. Egy újabb Jonestown-tól ( tömeges öngyilkosságot elkövető vallási csoport lakhelye volt ) tartva, az FBI és a rendőrség akciócsoportja rajtaüt a közösség központján, ám semmi nyomát nem találják fegyvereknek. Ugyanakkor nem sikerül előkeríteni a szekta karizmatikus vezetőjét, Vernon Ephesian-t sem. Ephesian bibliai idézetekkel, New Age tanításokkal és egyszerű megfélemlítéssel irányítja és uralja követőit...
  • Alien
    #3115
    Oh az Azonosságot én is láttam, de nem emlékeztem, hogy ő volt, de most, hogy mondod tényleg :)
  • Alien
    #3114
    De nem egy már elkészült fotón ugye?

    (mondjuk tökmindegy milyen kép, elég kevés az esélye, hogy menjen nekem :D)
  • Jimmyke
    #3113
    Én a tüzet akarom manipulálni :) (valamikor a 2. évadban volt asszem :D)
  • Tuvok #3112
    hmm, megyek kipróbálom :D
  • Iwant2Belive
    #3111
    Annak az a lényege hogy állítólag van egy olyan paranormális képesség, tevékenység amivel egy személy ha erösen koncentrál egy bizonyos tárgyra azt ki tudja vetiteni egy fotón. Jó régen (10 éve tán) volt Dérynek a Nulladik tipusú találkozások c. müsora ott elöben mutattak is egy ilyet és látszólag müködött.
  • Tuvok #3110
    Jó volt, egy dolog, hogy a csóka kicsit ideges, de a fotós dolgot nem értettem ...
  • flashX
    #3109
    Pompás rész volt a tegnapi.
  • cse978
    #3108
    C.C. nem vitte túlzásba a keresztnevek variálását.
    Mulder apja William, Scully apja William, Scully bátyja William, Scully fia William.
  • Iwant2Belive
    #3107
    megkérdeztem fatert aszondja ugy hijják ezt a betegséget hogy Tekerezgés vagy mi a f*szom:) Ilyen idegrendszeri dolog, jobban nem mentem bele.
  • Iwant2Belive
    #3106
    A faterja orosz származású zsidó innen a különleges kiejtés(2003ban hunyt el, Isten nyugosztalja). Anyja skót származású.

    Tetszett a rész, különösen el volt találva a bekattant csávó karaktere. Szemrángás-unruhe-nyugtalan, ez ügyes volt. Amugy ennek a szinésznek valóban van ez a "betegsége" nem csak rájátszott. Legutótt az Identity-Azonosság c. zseniális thrillerben láttam ahol szintén jol látszott a szemrángatózás és dettó pszihopatát játszott.
  • Alien
    #3105
    Nektek hogy tetszett a mai rész? Nekem bejött :)
  • Tuvok #3104
    apja zsidó
    már értem
  • Tuvok #3103
    akkor valami csak nem stimmel az életrajzával, tuti nem amcsi (angol) családból van
  • Alien
    #3102
    Date of birth (location)
    7 August 1960
    New York, New York, USA

    :) Nem tudom, nem úgy ejtik, ezt ő mondta, illetve láttam egyszer egy előzetest, abban is így mondták a nevét, ahogy most.
  • Tuvok #3101
    Mért, nem amcsiban született ?
  • Alien
    #3100
    #3100
  • Alien
    #3099
    Amúgy eddig nekem nagyon bejön ez rész :D És ugye mint kiderült, ez az ami kiamradt a múltkor :)
  • Alien
    #3098
    Ha megfigyeled, akkor a későbbi szezonokban (kb a hetediktől asszem) szintén így mondják, mert régen amikor itt járt Magyarországon máég anno a Friderikusz show-ban akkor derült ki, hogy nem "dácsovni" hanem "Dukovni" a neve , helyesen kiejteve :) Így mivel újravan szinkronizálva a negyedik epizód, ezt is figyelembe vették :) "Dévid Dukávni" angolosan, magyarosan Dukovni :))
  • flashX
    #3097
  • Tuvok #3096
    de
    a szinkronrendező biztos csak németül tud :D
  • flashX
    #3095
    Én is furcsálom. Nem 'dácsovni'-nak mondták régen?
  • Tuvok #3094
    hé, mi ez a dukovnizás má
  • Serpa
    #3093
    remélem olyan rész lesz, amit még nem láttam.
  • Alien
    #3092
    jóvanna :D
  • Alien
    #3091
    Az, hogy ma 22:40-kor X-Files
  • Serpa
    #3090
    ezt a letisztult, ékes magyar elszólást ...
    :D
  • Tuvok #3089
    b+ ennyit köríteni ... nemtod oszt kész ,)
  • Serpa
    #3088
    most akkor mi vaan ?
    :)
  • Alien
    #3087
    22:40 X-Akták

    Na most az a helyzet, hogy ha sorban megyünk akkor a "Mező, ahol meghaltam" c. epizódnak kéne jönnie, azonban, a viasat honlapján a tartalom nem a mai részre utal, hanem holnap lesz az aminek ma kéne lennie :) És az a gyanúm, hogy az elmaradt részt fogják ma leadni. A tartalom szerinte nem tudom, mert az x-aktak.hu-n mindig csak a legelső bekezdést olvasom el és másolom be, nehogy vmi poént lelőjjek magamnak és nektek. Így a viasat tartalma alapján nem tudom pontosan melyik rész lesz, de az a gyanúm, hogy az elmaradt Sakálok(szerintem nem ezt a címet hagyták meg neki, hanem Nyugtalanságnak fogják szerintem fordítani vagy vmi hasonlónak (eredeti címe Unruhe))

    Na a lényeg, 22:40-kor irány a tv elé :)
  • Alien
    #3086
    Én se nagyon :)