6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • grebber
    #3565
    Na végre akkor végignézhetem végre valahára már nincs sok hátra a 9-es szériából pár rész csak.
  • Tuvok #3564
    8. szezontól kezdték, megy szépen végig (megint)
  • grebber
    #3563
    Amit vasárnaponként nyomatnak a Viasat3-on azt végignyomják megint vagy csak kimaradt részek?
  • Tuvok #3562
    Nyugi, előttem nem kell tagadnod ,)
  • Alien
    #3561
    Érdekességek:

    LÁTOGATÓK

    Manners detektív Kim Manners rendező után kapta a nevét. Azt is felajánlották neki, hogy játssza el a szerepet, de ezt visszautasította.

    Jose Chung a nevét egy X-akták rajongóról kapta, aki több forgatókönyvet is beküldött Carter-éknek és folyton telefonálgatott, hogy érdeklődjön, mikor kerül adásba az ő általa írt epizód.

    A részben látható idegen mindig azt mondogatja, hogy „ez nem lehet igaz”. A 8. szezonban ez a mondat lesz az egyik epizód címe.
  • Alien
    #3560
    22:55 X-Akták - Látogatók

    Scully találkozik Jose Chung íróval, aki legújabb könyvéhez gyűjt információkat. A neves szerző ezúttal egy állítólagos UFO találkozásról szeretne írni, amely Washington államban történt. Scully elmeséli, hogy egy tinédzser lányt, Chrissy Giorgo-t, eszméletlen állapotban találták meg barátja kocsijában, egy elhagyatott országúton. Chrissy fizikai bántalmazás nyomait viselte a testén. Scully arra gyanakszik, hogy a fiú megerőszakolta...
  • Alien
    #3559
    jaja, nekem végül is mindegy :))

    mai adag x-files? :) rögtön :)
  • Serpa
    #3558
    akko' neked tökmind1, hogy törölték.
    :)

    mai adag?
  • Alien
    #3557
    Nem hiszem, nekem nem kell a felvételihez, és nem is vagyok jó matekból, úgyhogy azt hiszem, hogy kérem az év végi jegyem :)
  • Alien
    #3556
    Jajj Tuvok!! :D
  • Serpa
    #3555
    matekot újraírod?
  • Ombika
    #3554
    Ez franko resz volt!
  • Tuvok #3553
    Hány pohárral ?
  • Alien
    #3552
    Tegnapinál elaludtam a reklám után , ma meg lehet, hogy az egészet kihagyom, mert iszonyatosan fáj a fejem :(
  • Alien
    #3551
    Érdekességek:

    19. A POKOL VÁLTSÁGDÍJA



    Az epizódban szereplő Lucy Liu a forgatás idején David Duchovny-val randevúzgatott.

    Miután elkészültek a munkálatokkal, rájöttek, hogy számos kínai szereplő nem a megfelelő dialektusban beszél, a kantoni helyett mandarint. Ezért ezeket a szövegeket újra fel kellett venni, egy másik színészstáb alámondta a párbeszédeket.


  • Alien
    #3550
    23:10 X-Akták - A pokol váltságdíja

    Az ügynökök San Francisco-ba, az ottani kínai negyedbe utaznak, miután a krematórium felügyelője észrevette, hogy egy ember bennégett a kemencében. Mulder a kemence ajtajának belső oldalán kínai írásjeleket és egy bankjegyköteget fedez fel. Glen Chao, a kínai származású rendőrfelügyelő, aki az ügynökök segítőtársa a nyomozásban, lefordítja a szavakat: kísértet. Azt is elmagyarázza, hogy a pénz egyfajta ajándék, a pokol váltságdíja, amit egy kínai szertartás során a szellemeknek ajánlanak fel, hogy azok békén hagyják az embereket...
  • Tuvok #3549
    nekem csak szóbeli volt, igaz jópár éve volt
    szerencsésen kihúztam a II. Vh-t 39-42-ig, 5-ösre mondtam el :P
  • skristof
    #3548
    épp most írtam ki két dvd-re az első évadot :P
  • Alien
    #3547
    Érdekességek:

    AZ ÁTOK


    Az eredeti cím az volt, hogy „teso do bichos”. Ez egy portugál szöveg, a „teso” azt jelenti „temetkezési hely”, a „bichos” pedig „kicsiny állatok”.

    Dr. Lewton-t a Macskaemberek című film rendezőjéről, Val Lewton-ról nevezték el.

    Egy másik karakter, Mona Wustner, a forgatókönyvíró John Shiban anyjának nevét kapta.

    Amikor Mulder és Scully elkezdenek kúszni a múzeum alatti csatornában, Fox „hölgyek előre” felkiáltással bíztatja Daná-t. Ez a mondat nem szerepelt az eredeti forgatókönyvben.

    A felvételek során a forgatókönyvet egyébként is rengeteg helyen módosítani kellett, így a végén forgatókönyvíró mindenkinek egy pólót ajándékozott azzal a felirattal, hogy „second salmon” (második lazac). Ez utalás a hal azon képességére, miszerint képes változtatni a színét.

    Gillian Anderson rettenetesen allergiás a macskákra, ezért abban a jelenetben, amikor rátámad egy macska, egy nyúlszőrrel preparált macskabábut használtak.
  • Alien
    #3546
    23:05 X-Akták - Az átok

    A dél-amerikai Teso Dos Bichos városa mellett, a secona indiánok egy Amaru urnára bukkannak egy temetkezési hely régészeti feltárása során. Az urna belsejében egy indián sámánnő maradványai vannak, amelyet a helybéli lakosok szentnek tartanak. Bilac, a brazil munkavezető, arra kéri az ásatás vezetőjét, Dr. Roosevelt-et, hogy temessék vissza az urnát és hagyják békében nyugodni azt. Roosevelt azonban ragaszkodik hozzá, hogy az Egyesült Államokba szállítsák az értékes leletet. Később Bilac részt vesz egy ijesztő indián-szertartáson és elfogyasztja a yaje-nek nevezett furcsa italt. Pillanatokkal később egy jaguár forma állat megtámadja Dr. Roosevelt-et a sátrában és végez a tudóssal...
  • Alien
    #3545
    Nem, elvileg most volt először írásbeli töriből :) Naná, hogy akkor amikor én érettségizek :)
  • Alien
    #3544
    Jajj, ismersz :D (pont azért mi? :D)

    Amúgy tényleg nem tudtam előre se a magyart, se a matekot. Nem tudom hallottátok-e, de a matek eredméyneket érvénytelenítik, így újra meg kell írni máj 28-án akinek számít a felvételiben. Akinek nem számít kérheti az év végi jegyét, vagy megírhatja újra ha akarja. Szerencsére nekem nem kell a továbbtanuláshoz, úgyhogy lehet, hogy az év végit választom, bár még kicsit filózok majd rajta.
  • Alien
    #3543
    Tegnap nem bírtam és kicsit belenéztem, de ma már fullosan is újra X-aktázok

    Márcsak egy írásbelim van, de az jövő hét csütörtök, informatika
  • skristof
    #3542
    ez is az új rendszer vívmánya

    matek emelt szinten meg szóbeli is van
  • grebber
    #3541
    Nem volt mindig nekem sem volt anno.
    Szerintem a kétszintű szarság miatt van.
  • Serpa
    #3540
    töriből mindig is volt írásbeli?
    én csak szóbelire emlékszem.
  • skristof
    #3539
    A BÚCSÚ (Release)
  • skristof
    #3538
    itt vagy banner ottfennt
  • Tuvok #3537
    klikk a bannerra ;)
  • grebber
    #3536
    Ja és most amit vasárnaponként nyomatnak a Viasat3-on azt végignyomják megint vagy csak kimaradt részek?
  • grebber
    #3535
    Hol tudnám megnézni a szériák részeinek a cimét??
    Nekem perpill a 9-es széria 17.-részének a cime kéne.
  • Tuvok #3534
    Peeeersze :)
  • Alien
    #3533
    Amúgy ha tudtam volna előre, akkor mindegyik feladatot megoldom a matekban :D De nem tudtam előre.. (sajnos :D) Bár így legalább remélhetőleg a mi sulink nem írja újra, mert pár suliban lehet, hogy újrairatják a matekot.
  • Alien
    #3532
    Jajj :D

    Egyiket sem tudtam előre, hogy mi lesz :)
  • Tuvok #3531
    Persze, hogy könnyű, ha tudtad előre mi lesz ;DD
  • Alien
    #3530
    Magyarból első 60 percben szövegértési feladat volt, egy kicsivel több mint 2 oldalas szöveg és hozzá pár kérdés, utána pedig 180 perc volt egy feladatra, 3 közül lehetett választani: Érvelés: volt egy Kaffka Margit idézet és a női alakok szerepéről kellett érvelést írni példákkal alátámasztva. Vagy Mikszáth novella elemzés, valamilyen Szegény nem tudom milyen bácsi lovai, illetve összehasonlító elemzés Kosztolányi: Beírtak engem egy könyvbe illetve József Attila:LEvegőt! c. műveiből. Én az összehasonlító elemzést választottam, 3 oldalt írtam és még a negyedinél is írtam pár sort, remélem jó lesz. Matek végül is nem volt nehéz, egy-két feladatot nem tudtam, de jópárat megoldottam, remélem jól. Sajna nem vagyok egy matekzseni, de remélem jól sikerült. Holnap ugye töri :)
  • Serpa
    #3529
    mi vot?
  • Alien
    #3528
    Köszi!

    Tök jó, abszolút nem izgulok, csak nehogy koppanjak, de csaknem :))
  • skristof
    #3527
    kalappal...
  • Alien
    #3526
    Köszi!