6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • Alien
    #3765
    Érdekességek:

    AZ ELFELEJTETT HŐS



    Peter McDougal tábornokot a sorozat szerkesztőjéről, Heather MacDougal-ról nevezték el.

    Amikor Teager beszélget a háborús emlékmű előtt álló Davenport asszonnyal, két név is elolvasható az emléktáblán. Jesse R. Ellsion és Harlan L. Hahn. Harlan Ellsion híres sci-fi szerző és a sorozat nagy rajongója, míg Jessica Hahn egy botrányairól híres hölgy, aki egy pappal folytatott szerelmi viszonyt.
  • Alien
    #3764
    Szerintem idegen is volt jaja.
  • Alien
    #3763
    23:00 X-Akták - Az elfelejtett hős

    Tömeg gyülekezik a washingtoni Capitol Sugárúton, nem messze a Vietnámi Veteránok Emlékhelyétől. Ahogy az ünnepség elkezdődik, Benjamin Bloch tábornok lép az emelvényre, hogy megtartsa beszédét. Tőle nem messze áll Mulder, Scully és több más FBI ügynök, akik egy felfegyverzett embert akarnak elfogni a tömegben. Ám amikor Mulder végül az illető közelébe ér, az köddé válik...

  • Tuvok #3762
    Szerintem igen, elvégre azért hibridek
    vagymi
  • Serpa
    #3761
    azokban a hybridekben idegen gén is volt?
  • Alien
    #3760
    A két epizód érdekességei:

    KADDIS


    Isaac Lauria egy valódi zsidó rabbiról lett elnevezve, akit a zsidó miszticizmus atyjának tartanak.

    A „kaddis” egy zsidó ima neve, amelyet a temetés után 11 hónapig naponta elmondanak, majd utána a haláleset minden évfordulóján.

    A kis könyv, amely lángra lobban a filmben, valójában igen nehezen kapott lángra. Többszöri próbálkozások is hiábavalónak bizonyultak, majd amelyik sikerült, az akkora lángot vetett, hogy David Duchovny szó szerint elhajította ijedtében.

    Az epizód Lilian Katz-nak van ajánlva. Katz a forgatókönyvíró Howard Gordon anyai nagymamája volt.


    illetve


    KÉSZÜLJ A HALÁLRA



    Az eredeti epizódcím „memento mori” latin, jelentése „emlékeztető a halálra”.

    Mulder felfedezi, hogy a Minden meghal című epizódban látott klónok egy bizonyos Kurt Crawford hasonmásai. Különböző források szerint Kurt Crawford az az FBI ügynök, aki segítette Chris Carter munkáját, tanácsokkal és ötletekkel látta el.

    Az ebben a részben nyújtott alakításáért nyerte el Gillian Anderson az Emmy-díjat, a legjobb címszereplő kategóriában.

    Eredetileg terveztek egy jelenetet, amelyben Scully testvérével, Bill-el, beszélget, de ezt később időhiány miatt kivágták. Pedig fontos volt, hiszen ebben történt az egyetlen említés Dana másik testvéréről, Charles-ról.

  • Alien
    #3759
  • Alien
    #3758
    22:50 X-Akták - Kaddis

    Gyászmenet készülődik egy brooklyni temetőben, hogy végső tisztességet adjanak Isaac Luria-nak, akit három fajgyűlölő fiatal gyilkolt meg brutálisan pár nappal ezelőtt. A tömegben ott áll Ariel Luria és apja, Jacob Weiss. Amikor eljön az éjszaka, egy sötét alak lopakodik be a temetőbe és a friss sírnál egy embert formázó sárszobrot készít.


    vagy

    Készülj a halálra

    Scully egy röntgenfelvételt mutat Muldernek, amely tisztán mutatja, hogy Dana testében, a homloküreg és az agy között, rákos daganat terjed. Műtétileg nem eltávolítható és ha tovább növekszik, akkor Scullynak nem sok esélye marad a túlélésre. Ahelyett, hogy szabadságra menne, Dana hozzákezd egy új nyomozáshoz: kapcsolatba lép eltérített nők egy csoportjával, akiknek a nyakából hasonló chipet operáltak ki, mint az övéből és e kis tárgy eltávolítása után ők is megbetegedtek ( lásd A vonat című epizódot ).

    Elvileg ebből a két részből lesz valamelyik ha minden igaz :)
  • Tuvok #3757
    Te nem ...
  • Alien
    #3756
    Jön a mai tartalom :)
  • Alien
    #3755
    Nem tudom :)
  • Alien
    #3754
    Nem próbáltam ki, de nagyon szerettem a GTA3-at és a Vice Cityt is, most volt félretéve egy kis pénzem, gondoltam, hogy az előzetes infok alapján nem fogok csalódni, ezért úgy gondoltam, megérdemli a játék ha megveszem :) Nem szoktam sűrűn megvenni eredetiben játékot ezt elhiheted, az utóbbi időben nem is nagyon játszottam, de ezt nem bántam meg :)
  • Tuvok #3753
    "Rodney Rowland a forgatás idején valóban randevúzgatott Gillian Anderson-al."

    Nem volt ő már ekkor férjnél ??
  • Alien
    #3752
    Érdekességek :)

    SOHA TÖBBÉ


    Scully tetoválása a saját farkába harapó kígyóval az örök korforgás, a pusztulás és újrateremtés szimbóluma. Ugyanez Chris Carter másik sorozatának, a Millennium-nak, a szimbóluma is.

    Gillian Anderson beleegyezett abba, hogy a kígyótetoválást valóban elvégezzék, de ez túl hosszú ideig tartott volna, ezért végül nem lett a színésznő hátán tetoválás.

    Rodney Rowland a forgatás idején valóban randevúzgatott Gillian Anderson-al.

    Az epizódban alkalmazott kameraállások és különösen a lépcsőkről felvett képek, emléket kívántak állítani Alfred Hitchcock Őrület című filmjének.
  • Tuvok #3751
    Legalább kipróbáltad előtte, hogy egyáltalán megéri-e megvenni ??
  • Tuvok #3750
    "Soha többé", vagy vmi ilyesmi volt, mikor Scully-t elcsábítja egy tetoválós csóka, akinek látomásai vannak valami anyagtól .
  • Alien
    #3749
    Ezerbocsánat mindenkitől csak megvettem a San Andreast és hááát :))))))

    Majd modnjátok emlyik rész volt, és jönnek az érdekességek :) Most még megyek vissza jáccani, de holnap már nézem és jön a tartalom
  • Serpa
    #3748
    hisz kisfiú még ...
    ^-^

    hagyjuk jáccani.
    :)
  • Tuvok #3747
    Fúúú, és egy játék előtt kockul, ahelyett, hogy itt tenné a dolgát ?

    Jóvan ...

    Szal ma 22:45-kor lesz, nemtom melyik rész, sem az érdekességeket, de vmi biztos ... :)
  • Serpa
    #3746
    megvette.
  • Tuvok #3745
    Hö ? Megjelent, vagy mi ?
  • Serpa
    #3744
    az ok --> GTA:SA
  • Tuvok #3743
    grr
  • Serpa
    #3742
    a kukoricásban ...
  • Tuvok #3741
    Köszi
  • Serpa
    #3740
    21:00, Kedd (június 14.), RTL Klub
  • Tuvok #3739
    Hol lesz és mikor ?
  • Serpa
    #3738
    jövő héten "X-akták - A film".

    hanyadik sorozat előtt - után játszódik?
  • Gorvik #3737
    Igen, erre a részre gondoltam. Thanks. Asszem majd leszedem valahonnan.

    Még vannak ilyen vallásos részek? Ezek tetszenek legjobban a sorozatban.

    Ezek közül a legjobb, mikor egy démon próbál normális utodot nemzeni magának, de sose sikerül. Aztán a végén jön a poén, egy démon csaj. Az egész olyan issszonyatosan yo.
  • Alien
    #3736
    Azt hiszem megvan, hogy melyikre gondolsz :) Ötödik Szezon, tizenhetedik része, címe: Minden lélek (All Souls). :)
  • Gorvik #3735
    Hálás lennék...
  • Alien
    #3734
    Azért nem, de megpróbálom megmondani :)
  • Alien
    #3733
    Érdekesség

    HÁROM SZÓ


    Az epizód címe utalás az X-akták mozifilm alcímére, Harcolj a jövőért (Fight the Future).
  • Alien
    #3732
    22:10 X-Akták - Három szó

    Howard Salt, egy szövetségi népszámláló biztos, átugrik egy kerítésen a Fehér Házban, mire biztonsági őrök vetik rá magukat. "A földönkívüliek el akarják foglalni az Egyesült Államokat!" - kiáltja. Hirtelen elsül egy fegyver, Salt magát sebezte meg. Mielőtt meghalna, egy CD-ROM-ot csúsztat egy ügynök kezébe. A lemezen "Harcolj a jövőért" felirat áll...

    :)
  • Tuvok #3731
    Majd ha megjön, AVP megmondja, ő fejből tudja az összes részt .
  • Gorvik #3730
    #3724 Valakiiiiii
  • Tuvok #3729
  • Tuvok #3728
  • Serpa
    #3727
  • Tuvok #3726
    Csupákábrá !!