6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • qper
    #4085
    És melyik az általatok leggyengébbnek ítélt epizód?


    Mostanában láttam a Világűr c. részt (1. sorozat), hát az szerintem rendkívül gyenge eresztés volt. Mind a sztori, mind a kivitelezés valami szánalmasan rossz. Persze ez csak szvsz :)
  • Alien
    #4084
    Érdekességek:

    EXCELSIS DEI

    A cím latinul van, és azt jelenti „dicsőség Istennek”.

    Teryl Rothery (Michelle nővér) később együtt játszott a Csillagkapu című tévésorozatban Don Davis-al, aki Scully apját alakította az X-aktákban.
  • Alien
    #4083
    22:50 X-Akták - Excelsis Dei

    Michelle Charter az Excelsis Dei szociális otthon nővére. Mialatt szokásos éjszakai vizitjét tartva a folyosón sétál, egy láthatatlan erő támad rá, amely meg akarja erőszakolni. A támadás híre eljut az FBI-hoz, ahol felkelti Mulder és Scully ügynökök érdeklődését. A két ügynök a helyszínre utazik, a massachusettsi Worcesterbe. Az kihallgatás során Michelle azt állítja, hogy a szellem, amely megtámadta és meg akarta erőszakolni, az egyik ápoltra, Hal Arden-re hasonlított...
  • Alien
    #4082
    Nem biztos, hogy ezek közül mind fosatós, szóval nem is azok alapján emelnék ki pár részt, hanem azok alapján amelyek különösen tetszettek nekem,
    pl első szezonból a Gumiember 1 és 2, Jég, negyedikből a Tunguzka 1-2, ötödikből a Kitérő, hatodik szezonból a Hétfő c. rész, kilencedikből a 4-D, Az ismeretlen férfi, az Audrey Paul, nagyon jók szoktak lenni az évadzáró részek is, illetve az évadnyitók. Persze ez koránt sem teljes lista, csak így hirtelen ezek jutottak az eszembe, tudnék még jó pár részt felsorolni, pl amikor egy idegen teteme volt egy hegyen a jég között :) (így hirtelen most nem tudom, hogy melyik évad/melyik rész :) Szóval én azt mondom ha eddig nem tetted ezentúl kisért figyelemmel a sorozatot mert rengeteg jó rész van, talán egy-két kivétetllel akár beírhatnám az összeset :D
  • Greg Newcastle
    #4081
    Szavasztok! Tud vki olyan oldalt ahol DVD-RIPPED X-FILES részeket lehet letölteni INGYENESEN és BIZTONSÁGOSAN??? G.
  • Gorvik #4080
    :(

    Akkor számodra melyik volt a legbeszaratósabb?
  • 2XP
    #4079
    Elkezdtem letölteni a Lone Gunmen részeit, bár sikült is megakadni, mivel az 5., 7. és 8. résznél 80-90%-nál elfogyott a seeder, és sehol nem találok normális torrentet, de ha nektek vh lehetőségetek lesz rá, mindenképpen nézzétek meg. Most spoiler jön, de remélem ez felkelti az érdeklődéseteket: az első rész arról szól, h az amerikai kormány távirányítással eltérít egy 727-est és a wtc-nek irányítják, h indokot adjanak maguknak az új ellenségeik elleni háborúkhoz, pedig a sorozat 2001. 09. 11. előtt készül!
  • Alien
    #4078
    Nincs mit
  • Tuvok #4077
    Köfi
  • Alien
    #4076
    Nos tehát :) Gillian és első férje Clyde Klotz 1994-ben házasodott össze, Hawaii-on. Később tőle született gyermeke Piper, 1994 szeptember 25-én. 1997-ben váltak el, 1997-1998-ben Rodney Rowland-al randevúzgatott, jelenlegi férje Julian Ozanne akihez 2004 december 29-én kötöttek házasságot.
  • Alien
    #4075
    passz :) Sok jó rész van, hogy ezek közül melyik félelmetes eléggé így hirtelen nem tudom :)
  • Alien
    #4074
    Érdekesség:

    VÖRÖS MÚZEUM

    Ezt a részt eredetileg más helyszínen akarták forgatni, mert Carter szeretett volna egy közös epizódot David Kelley sorozatával, a Picket Fields-el. Úgy tervezték, Kelley is készít egy hasonló részt, és a két sorozat találkozott volna egy epizód erejéig. Ám a két tévéstúdió (a FOX és a CBS) nem egyezett bele, így csak annyi maradt az ötletből, hogy a Picket Field ezen epizódjában feltűnik két FBI ügynök.
  • Alien
    #4073
    22:40 X-Akták - Vörös Múzeum

    Gary Kane, 16 éves gimnazista tanuló, elmegy hazulról egy titokzatos telefonhívást követően. Amikor nem tér haza időben, anyja, Bet, értesíti a rendőrséget. Két járőr egy erdei úton autózik, amikor rátalálnak az alsónadrágban kóborló fiúra. Gary semmire sem emlékszik és olybá tűnik, mintha kábítószer hatása alatt állna. A hátán egy felirat van: Ő az egyik...
  • Gorvik #4072
    khm
  • Tuvok #4071
  • Tuvok #4070
    Köszi
  • Gorvik #4069
    eh, kész horror ez nekem

    Amúgy melyik a legbeszaratosabb rész?
  • Alien
    #4068
    Bírtam a tegnapi részt, amikor először láttam már akkor is nagyon tetszett.

    Ja és nem emlékeztem de ennél volt fordítva:

    nav táado gászagi za

    :D
  • Alien
    #4067
    Sajnos ehez a részhez nincsenek érdekességek :(
  • Alien
    #4066
    22:40 X-Akták - Tűzjáró

    Adam Pierce, a kaliforniai vulkánkutató intézet technikusa, egy rejtélyes eset kapcsán keresi fel Muldert és Scullyt. Elmondja, hogy az Avalon-hegyen egy tudóscsoport dolgozik, akik nemrégen vészjelek küldtek és azonnali elszállítást kértek. Miután megszakadt velük a kapcsolat, a technikusok aktiválták a Tűzjáró névre keresztelt automatikus robotot. A robot arra készült, hogy behatoljon a vulkán belsejébe és onnan képeket közvetítsen. A kamerák képei, amelyeket Pierce bemutat a két ügynöknek is, meglehetősen furcsa dolgokról árulkodtak. A felvételen a vulkán forró belseje látszik, az előtérben egy éppen elhamvadó holttesttel, a vezető szeizmológus, Phil Erikson tetemével. Ami viszont ennél is érdekesebb az az, hogy egy árnyalak halad el a kamera előtt. Pierce szerint ez képtelenség, hiszen legalább 400 fok van odabent. Pierca gyanítja, hogy a rejtélyekhez köze van az egyik kutatónak, Daniel Trepkos-nak is...
  • Alien
    #4065
    Érdekességek:

    4-D

    A 4-D jelölés a negyedik dimenzióra vonatkozik, amely általános vélemény szerint az idő.

    Az epizód elején a mottó visszafelé olvasva jelenik meg és a bevezető képsorokban is minden fordítva van: a jobbkezesek balkezesek, a frizurák a másik irányba vannak fésülve stb.
  • Alien
    #4064
    Uh ma jó rész lesz,

    22:35 X-Akták - 4-D

    Erwin Lukesh belép a lakóházába, a lépcsőházba, ahol Reyes ügynök szereli a biciklijét. Egy FBI rajtaütés közepén vagyunk, a lépcsőház be van kamerázva, egy furgonban, az utcán, pedig Doggett és Follmer figyelnek. Lukesh egy körözött bűnöző, aki a meggyilkolt nők nyelvét kivágja. Doggett aggódik Reyes biztonságáért. Minden esetre, az azonosítás végett, meg kell várniuk, amíg a férfi kinyitja a postaládáját, a 4-D lakáshoz tartozót. Lukesh azonban megérzi, hogy valami nincs rendben és elhalad a postaládák előtt. Reyes fegyvert ránt és utána indul, mikrofonján át beszélve két társához. Hirtelen előugrik Lukesh és egy pengével rátámad Monica-ra. Doggett-ék máris rohannak segíteni neki, de elkéstek - Reyes átvágott torokkal fekszik a földön. Doggett Lukesh-t keresi, Follmer figyelmezteti, hogy Reyes pisztolya eltűnt, nyilván a gyilkosnál van. Doggett egy zsákutcába üldözi Lukesh-t, aki megadja magát. Egy rendőrautó érkezik, majd újabbak, ami elvonja John figyelmét és Lukesh eltűnik. De nem sokáig, váratlanul Doggett mögött jelenik meg. A rendőrautóknak nyoma vész, sehol sincsenek. John hátrapördül, de hiába, Lukesh közvetlen közelről fejbe lövi...
  • Alien
    #4063
    Na majd megpróbálok utána nézni :D
  • Serpa
    #4062
    biztos utána lehet nézni vhol.
  • Tuvok #4061
    ??
    Előbb gyereke lesz a csókától, aztán évekre rá randizgatnak ?
    Neem, nem hiszem .
    De miért válna el vki gyermekáldás után 2-3 évre ?
    Nem értem ...
  • Serpa
    #4060
    nem attól van a gyerek?
  • Tuvok #4059
    Jól emlékeztem ...

    "Rodney Rowland a forgatás idején valóban randevúzgatott Gillian Anderson-al."

    Itt vmi nem ok, az első szezon végén Anderson elmegy gyereket szülni, a negyedikben meg már randizgat ?
  • Alien
    #4058
    Érdekességek:

    EGY LÉLEGZET

    Eredetileg úgy tervezték, hogy Scully húga, Melissa, gyengéd érzelmeket táplál Mulder irányába, de ezt végül elvetették.

    Owens nővér a forgatókönyvíró, Glen Morgan, nagymamája után kapta a nevét.


  • Alien
    #4057
    23:05 X-Akták - Egy lélegzet

    Mulder minden tiltakozása ellenére, Scully édesanyja megrendeli eltűnt lányának a sírkövet. Nem sokkal ezután Dana kómában lévő teste titokzatos körülmények között felbukkan egy helyi kórházban. A nőt a gépek tartják életben és állapota válságos. Arról nincs feljegyzés, hogy miként került a kórházba, illetve, hogy ki hozta be. Mulder rettenetesen dühös. Az orvos elmondja neki, hogy Dana végrendeletében az áll, hogy ilyen esetben szakítsák meg az életfenntartó berendezések működését és hagyják meghalni...
  • Alien
    #4056
    Tessék :)

    SOHA TÖBBÉ című rész érdekességei:


    Scully tetoválása a saját farkába harapó kígyóval az örök korforgás, a pusztulás és újrateremtés szimbóluma. Ugyanez Chris Carter másik sorozatának, a Millennium-nak, a szimbóluma is.

    Gillian Anderson beleegyezett abba, hogy a kígyótetoválást valóban elvégezzék, de ez túl hosszú ideig tartott volna, ezért végül nem lett a színésznő hátán tetoválás.

    Rodney Rowland a forgatás idején valóban randevúzgatott Gillian Anderson-al.

    Az epizódban alkalmazott kameraállások és különösen a lépcsőkről felvett képek, emléket kívántak állítani Alfred Hitchcock Őrület című filmjének.
  • Tuvok #4055
    Be tudnád rakni nekem annak a résznek az érdekességeit ?
  • Alien
    #4054
    Negyedik szezon, Soha többé című rész
  • Tuvok #4053
    Az melyik rész is, mikor Scully belezúg egy tetováló csókába ? Azaz hanyadik szezonban van ?
  • Alien
    #4052
    :D
  • Alien
    #4051
    A tegnapi és a mai rész érdekességei:

    FEL A CSILLAGOKBA


    Margaret Scully azt mondja Mulder-nek, hogy a keresztet tartó nyakláncot Dana 15. születésnapjára adta neki. Ez azonban ellentétben áll a Karácsonyi ének epizódban elhangzottakkal.

    A sorozat eleji felirat ezúttal „Deny everything”-re (Tagadj mindent) változik, ezt X mondta, amikor kijelentette „Az egyetlen szabály Mulder esetében... tagadni mindent”.

    David Duchovny kaszkadőr nélkül, maga játszotta el a felvonóliftes jelenetet.



    SZENTHÁROMSÁG


    Duchovny és a Kristen-t alakító színésznő, Perrey Reeves, a forgatás idején randevúzgattak.

    A Tepes bár Vlad Tepes grófról lett elnevezve, aki Bram Stoker Drakuláját is ihlette.

    Ebben az epizódban egyáltalán nem láthatjuk Gillian Anderson-t. Valóságban Anderson három részben nem játszott összesen, de a másik kettőben ügyes filmtrükkökkel megoldották, hogy úgy tűnjön, jelen van.
  • Alien
    #4050
    23:00 X-Akták - Szentháromság

    Egy férfi az esti partin felszedett nővel fürdőzik, mikor az hirtelen rátámad, majd egy másik férfi tűnik fel injekciós tűvel a kezében...
  • Serpa
    #4049



  • Tuvok #4048
    Guminőt ?
    :))
  • Serpa
    #4047
    vmit biztos vett, de hogy mit, nem figyeltem.
  • Tuvok #4046