6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • sgkukac
    #4983
    Valaki nem tudja hogy holmegy még ez a sorozat? : D
  • ZilogR
    #4982
    (ráaásul pont a földönkívüli c rész, ami alap a fősodorhoz)
  • CsepeLee fiú #4981
    A Cool tévén áttették 21.30-ra az X-aktákat, ám nem olyan rendszerességgel vetítik, mint eddig. Tudtommal holnap lesz, aztán nem tudom. Tegnap volt, de már a végefelé vettem észre.
  • Phery
    #4980
    Mármint természetesen az összes videotékában kiadott verzión más szövegű a sznkron, csak itt most konkréten a negyedik évadról volt szó...
  • Phery
    #4979
    Ezt jó tudni, egyébként azt is jó tudni, hogy amiket videotékában kiadtak dupla vagy tripla részeket a negyedik évadból, azokon is más szövegű a szinkron (asszem négy vagy öt ilyen rész van az évadban) tehát ez be ne zavarjon. elvileg akkor egyes részekhez 3 fajta szinkron is van :D
  • Quantumleap
    #4978
    Csak a negyediket szinkelték újra. Ugyanazok a magyar hangok, de más a szöveg. Szerintem gyengébb.
  • CsepeLee fiú #4977
    A Viasat-on az első 3 évad biztos Magyar tévés, mert bemondja a narrátor a végén. Szerintem a 4.-et szinkrizték újra. Az 5-6. évadnak első szinkronja volt a Viasat-os, amiben Náray Erika helyett Györgyi Anna lett Scully hangja. Aztán 7.-re visszatért Náray. Lehet, hogy Náray gyesre ment, de nem vagyok benne biztos.
  • hunter03
    #4976
    :)
    Újraszinkronizálták, mert nekem megvan a régi Magyar televíziós
    változatból néhány rész, és összhasonlítva a viasatossal más. Nem nagyok az eltérések, de észrevehető.
    Meg ahogy írtam lentebb, az epizódszereplőknek más a hangjuk a két változatban.
  • Phery
    #4975
    Én legalábbis úgy tudom, hogy a viasat csak az 5. vagy a 6. évadtól cserélte le a hangokat, de ez sem újraszinkron mivel előtte nem volt más.
    és, hogy most már teljesen érthető legyen: Igen, a hang minőségére gondoltam :D
  • Phery
    #4974
    Persze, nem is szinkronizálták újra...
  • hunter03
    #4973
    Vagy a hang minőségére gondoltál?
    Az más :)
  • hunter03
    #4972
    Nem hiszem, hogy a 90-es években leadott szinkronnal rosszabb lenne a sorozat. Abban pl. Cs.Németh Lajos volt a Cigarettás férfi hangja, míg amit a viasatosok készítettek, abban Szokolay Ottó, és sokan mondták(pl.én is), hogy az előbbi a jobb, továbbá Deep Throath vagy pl. X hangja is jobb a Magyar Televíziós szinkronban.
  • Phery
    #4971
    Azért nem, legyen rajta szinkron is de ne ez a 15 évvel ezelőtti... és legyen normálisan megcsinálva, úgy, hogy ne csússzon. Na egy ilyen verzióért én is fizetnék :D
    Nekem eddig dual audiósan voltak/vannak meg a dvdripek vagyis angol és magyar hang is van rajtuk, már csak azért is, hogy ahol nem lehet érteni a magyar szinkront a csúszás vagy a sercegés miatt, ott át lehet kapcsolni angolra és felirattal nézni...
    Amit most ad a cooltv abból meg fogom csinálni a saját verziómat, az első négy rész már kész is van, igaz, hogy az 1-2. évaddal alapból nem volt olyan gond, hogy sercegett vagy csúszott volna, de azért akkor is egy agyonnézett vhs kazettáról származik, szal egy "kicsit" dobozhang... ez a mostani már szép tisztán szól, úgy ahogy kell :)
    Mostmár csak abban kell reménykedni, hogy a cooltv leadja végig az egész sorozatot, talán most, hogy jön az új mozifilm is.
  • tomcat1
    #4970
    angolul minden évad super.... jobb is
  • hunter03
    #4969
    LOL

    Egyébként azok az évadok, amelyek xvid formátumban vannak fent,és még a hang is szinronban van rajtuk, azok tényleg nem rossz minőségűek, a baj csak az, hogy ilyenből 2 évad van mindössze :(

    Én is úgy vagyok, hogy az X-aktákból a lehető legjobb minőséget szeretném.
  • Phery
    #4968
    Általában én is megelégszem a dvdripekkel, sőt én is a 700MB körülieket keresem, tvn megnézem utána úgyis törlöm... így is kb 1000 dvd halmozódott fel nálam, ami foglalja csak a helyet, kidobni meg sajnálom őket :(
    csak az x-aktákkal van másképp, abból szeretném a lehető legjobb minőséget a polcomon tudni :)

    Egyébként szerintem az nem túl nagy igény ha az ember annyit elvár a minőséggel kapcsolatban, hogy nézhető legyen... (pontosabban hallható :))
  • ZilogR
    #4967
    én sem egyben kértem, hanem elosztottam 4 hónapra - így én is be voltam biztosítva. igaz: még nem volt időm átrágni az összeset (főleg nem az említett évadokat). Az is igaz, h időközben én is hozzájutottam a 8-9 évadhoz máshonnan. Sőt, a mozifilmet én is letöltöttem magamnak.

    Talán most hétvégén elő is szedem - kezdem magam felajzani a második mozira.

    20kHUF tényleg nem két forint, jól meg kellett gondolnom. A srác keresett vele én meg félretettem valamire, amit régóta szerettem volna. Ha meggondolom: fizette a DVD lemezeket, kiírta, elment a postára, megvette a bélelt borítékokat, kifizette a postaköltséget, mindezt 4 alkalommal - azt is mondhatjuk, h dolgozott érte. Volt három alkalom, amikor azt mondhatta volna a lelkiismerete, h hé haver, ezek szar avik, nem éri ez meg neked - de nem tette.

    Nameg - mint sok más topicban is írtam már: nem vagyunk egyformák. Lehet vannak olyanok, akiknek az a fejlövésük, h tökéletes dvd minőség legyen a birtokukban. Én általában a CD verziókat keresem más filmek esetén is: a 720M-ból úgyis csinálok 80-120-at, hogy felrántsam az ócska kis Nokia 3650-emre és már nézem is metrón.
    Ne és persze egy feliratos szar ANGOL X-akta sorozat SEMMIT sem ér egy magyar szinkronos mellett!
  • Phery
    #4966
    Pontosan attól nem kell fosni ha csak úgy odaadja, attól kell fosni ha pénzért adja oda... tehát árulja(egyébként bolhán 4-500Ft/ dvd max áron megkapod) nyakonvágni pedig azért kell, mert akitől vetted az semmit nem csinált érte hanem csak lemásolta, más meg órákat szenvedett egyetlen résszel is, hogy a hangot megvágja és valamennyire élvezhetővé tegye több-kevesebb sikerrel, amit aztán (ingyenesen!) közétett az interneten, de nem azért, hogy aztán ilyen emberek árulják, ráadásul nem kevés pénzért.. ezért a 20E Ft ért más egy hétig dolgozik napi 8 órában.
    Egyébként én odaadtam volna csak úgy simán anyagárban és ha lejebb olvasol más is felajánlotta már (#4925)
    Én soha nem kértem pénzt ha valakinek filmet másoltam általában valami szivességet kértem érte cserébe. (mindíg van olyan amiben én is szivesen fogadok el segítséget :D, pl most egy az egyben odaadnám a dvdimet ha valaki vállalna fordítást) vagy ha másképp nem tudjuk megoldani akkor annyit kérek amennyibe az anyagköltség került, meg ugye nekem is munka stb, de akkor sem ilyen 1000Ft/ dvd áron adom... ráadásul teljesen aránytalan mikor 6000Ft/ évad áron árulják az eredetit (ami ráadásul 7 lemezes dvd9es formátum), akkor már érdemes azt megvenni és pár egyszerű kis progival beletenni a magyar feliratot, vagy ha tetszik akár a szinkront is.

    Ha pedig nem veszed észre mi a baj azokkal a ripekkel, akkor no comment...
  • ZilogR
    #4965
    ??? mi a baj azokkal? és miért kell nyakonvágni? ;)

    én pl. így okoskodtam: senki nem adja oda csak úgy (mert mindenki fosik, h mi lesz, ha valaki meglátja nick nélkül az utcán, jajj ;) ), hivatalosan kiadni nem fogják és qrva drága lesz. nekem nem korlátlan az internetkapcsolatom és még lassú is. +1GB +1000Ft nekem. Az X-akták mind a 201 része + a film 20 DVD, ami 20*4.3GB=86GB, azaz nekem 86ezerFt, inkább adok DVD-nként egy ezrest, ha valaki kiírja nekem. Semmi dolgom nem volt vele, csak várnom kellett a postásbácsit és helybe hozták.

    Jah: és rögtön átnyomom mobiltelefonra Symbian alá, hogy bárhol nézhessem.
  • Phery
    #4964
    Nem gyengén, és ha visszaolvasol ezt még árulta is valaki :D és meg is vették... :D
  • hunter03
    #4963
    Én is letöltöttem az 5.,6.,7.,8.,9. évadot avi-ba, de sajnos ebből kb.3 évadban elcsúszik a hang. Nagyon örültem, hogy végre megvan, erre nézem, és nincs szinkronban a hang és a kép. k.va jó :((
    Az első három évadot meg le se töltöttem, mert borzalmasan gyenge minőségű...
  • pauly
    #4962
    Hát ez a trailer elég gyengécske,nem túl biztató :/
    Valahogy olyan érzésem volt,mintha csak a sorozatból mutatna be egy részt,nem pedig egy mozifilmből,valahogy többet várnék...
  • ZilogR
    #4961
    mivel itt is felvetődött a téma, azért annyit hozzáfűzök, h azt gondoltam, 2012-ről fog szólni és Scully fia, nameg valahol a 9. évadban a Scullynak segítő nő lánya lesz a főszereplő, akik akkor már elérik a 12-13 éves kort. Ehh még túl fiatalok lennének világot megmenteni...

    Ma megint meglesem a trailert, edig 2x láttam, hang nélkül :'-(
    A képek alapján nem lesz annyira nagy durranás - szinte semmitmondó volt.
    Nade, ez itt jócskán OFF :P
  • Phery
    #4960
    Most figyelem csak milyen trükkösen adják a Coolon a részeket, 13.- án a 13. rész ment, 14. én a 14, ma a 15... azt hiszem kitalálom melyik rész jön ma (vagyis holnap)
  • Phery
    #4959
    Majd meglesz az is, nekem a 9. évad most töltődik dvd5ben :) (nyakonvágom aki hulladék dvdripes avikat ajánlj fel.. :D)
  • tomcat1
    #4958
    7 sezontól nekem is kellene :)
  • Phery
    #4957
    A ma éjszakai részt (nemváltók) felvette valaki ?
    eddig minden részt vettem, megvágom a szinkronokat és dvdripre illesztem őket (tudom, megtalálható torrenten, de így most jobb minőségű hangot lehet elérni) de a mai részt valamiért nem vette fel a dvd íróm :S
  • ZilogR
    #4956
    megnéztem a képeket, szegény Mulder jól megereszkedett már :P :( ;)
    de Scully még jó kis csaj - azért ott is látszik az idő - bár mint tudjuk, ő soha nem hal meg... legalábbis ezt jósolták neki!
  • celza8807
    #4955
    HOLNAP ÉJFÉLTŐL TRAILER AZ XFILES.COM -on!!!
    Ezt a megjelenést vétek kihagyni!
  • susulyka
    #4954
    Sziasztok!
    Nincs meg valakinek a 7.,8.,9. évad dvd-n? (fizetnék érte)
    Feliratos is jó!
  • tomcat1
    #4953
    sajnos nekem sincs..
  • CsepeLee fiú #4952
    A Sorozat+-on 23 órakor megy, de az a csatorna még nem sok helyen érhető el.
  • tomcat1
    #4951
    jó szar időpont-....
  • CsepeLee fiú #4950
    Már a Cool-on is látható, hétfő-csütörtök éjjel fél 1-kor. (Azaz kedd-péntek hajnal. ^.^)
    A Cool-on és a Sorozat+-on is teljesen előlről kezdték, 15-ös korhatárral.
  • Tuvok #4949
    Fogadok egy autóban, hogy nálunk ez a csatorna nem lesz .
    Vesztenivalóm úgy sincs ...
  • CsepeLee fiú #4948
    :-)
    Egy új tévécsatorna, ami szerdán indul. Aznap már rögtön lesz is rajta pl. X-akták, Buffy, és Angel a legelső részeiktől. (Elvileg a legelsőtől. Oszt ki tudja? ^^)
  • ZilogR
    #4947
    errr és mi az a Sorozat+ TV?
  • CsepeLee fiú #4946
    A Sorozat+ tévén lesz az X-akták.
  • Fenrir
    #4945
    Release Date:
    25 July 2008 (USA)
  • tomcat1
    #4944
    mikor lessz már az új film...
    már várom....