6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • sz4bolcs
    #5343
    Feldühödött apuka Muldernek és Scullynak: "-ÁÁ, maguk is, mi?" xDD
  • High end PC #5342
    Egyébbként nem csodálom, hogy Muldert alakító David Duchovny kilépett a 7. évad végén. A 7. évad második felében érezni (tegnap este beléjük néztem), hogy ellaposodtak a forgatókönyvek, majdnem mindent kifacsartak már a sorozatból. Vagy csak nem írtak jó forgatókönyveket. A 8. és 9. évad már régen se tetszett, abba már nem nagyon volt Mulred-Scully páros, ők voltak a kulcsfigurák a sorozatban...
  • IMYke2.0.0.0
    #5341
    Negyedszerre nézem a teljes sorozatot - általában esténként.

    4x20. - "Small Potatoes" - 1997. április 20. - "Majmolás"

    Ezt a részt ajánlom mindenkinek, aki szereti a finom humort, és (újra) kíváncsi a "mikor csókolják már meg egymást?"-mizéria első lépésére...
  • sz4bolcs
    #5340
    Az előző rész végén is van egy zseniális jelenet, amikor Mulder meglátja a gyereksírokat.
  • High end PC #5339
    Nekem az UFO-s témájú részek a kedvenceim. Azon is belül a kormányösszeesküvéses részek.
  • High end PC #5338
    Én is arrafelé tartok most, tavaly augusztusban kezdtem újra kinézni a sorozatot, 7x11-et néztem tegnap este, nagyon odabaszott az a zene a végén, meg a lassított felvétel, mikor Mulder találkozik a halott húga lelkével, áhh, nagyon jó volt.
  • Kinght
    #5337
    Sziasztok! Lenne egy most alapúlrt X-Akták fórum, ami egyben szerepjáték is. Igen szép design, és mivel most indúlt, szükségünk lenne tagokra.
    Kérlek kukkantsatok be!
    http://www.xfilesfrpg.atw.hu/

    További kellemes időtöltést nektek!
  • IMYke2.0.0.0
    #5336
    2x20 Szemfényvesztés [Humbug]

    06:21-nél a férfi belever a saját mellébe egy éket.
    Riadalom.
    Férfi: "Áááá, eltaláltam a bal kamrámat! Tűnjenek az utamból!"
    A temetés meghiúsul. Mindenki elmegy.
    Scully és Mulder ülve marad.
    Mulder: Egy igazi vérző szív...


  • hunter03
    #5335
    Hű, az nagyon jó rész :)
    Nekem is nagyon tetszett.
  • ZilogR
    #5334
    Ezeket a részeket keresed!
  • sz4bolcs
    #5333
    7x06 mennyire aranyos rész.
    "Milyen érzés ekkora mázlistának lenni?" :D:D
  • Garrett27
    #5332
    Ahogy IMY írta, már az első évadtól érezhető a lényeg - én személy szerint a legelső részben is véltem felfedezni egy leheletnyi összeesküvést, amikoris egy csoport ismeretlen figura - vélhetőleg az FBI fejesei meg több ismeretlen, felkérnek egy orvost, hogy járjanak utána, mennyire hiteles dolgokat művel Mulder.
    Természetesen az egész történet nagyokat fordul a részek és évadok elmúltával, de akkoris, az első rész önmagáért beszél..
  • IMYke2.0.0.0
    #5331
    Már első évadtól nyomja Mulder az összeesküvés elméleteit.
    A második évadban már csúcsosodik - az új segítőjével (fekete bácsi) és Dana vérével.
  • sz4bolcs
    #5330
    Jó de itt nem is a Marlboroman halt meg. :D
    Amúgy meg válaszolva a kérdésre: hát.. nem is a dohányzás végzett vele. Sztem nem halt meg, hogy tudjon szerepelni a 2012-es filmben. :PP
    De mekkora arc már. Ott üldögél, és nyomatja a nyakába a cigit. Nekem ez egy szimpi szereplő.

    Kérdés: Melyik évadban kezd hangsúlyosabb lenni az idegen összeesküvés? Vagy végig az első évadtól az? Mert én az első pár évadból csak ilyen gumiemberre, féregemberre, antarktiszi agymanipuláló féregre, meg hasonlókra emlékszem, a későbbi évadokban viszont már ott van Gibson Praise, a fekete olaj, egyre több szó esik a kormány/idegen összeesküvésről, hibrid-programról.
  • Garrett27
    #5329
    Talán az első képek között ugrik be az az erdő, amelyben a kivágott ősrégi fákból, abban ősrégi időkből származó organizmusok ébredeznek fel, a fénytől pedig visszariadnak.
  • Garrett27
    #5328
    spoiler is meg nem is..
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    már láttatták velünk meghalni kétszer is a cigiző embert a végén mégis egy nagy kilőtt rakéta végzett vele... vagy mégsem? ...
  • IMYke2.0.0.0
    #5327
    Nekem a karácsonyos rész az egyik kedvencem.
  • sz4bolcs
    #5326
    spoiler - bocs :/
  • sz4bolcs
    #5325
    Asszem abba épp belenéztem ma. Ebben esik elég sok szó a hibridprogramról, és ebben a részben nyírja ki a végén a Marlboroman a fiát? :D
  • Daza500
    #5324
    Nekem az, amelyikben az arcnélküli gyújtogató idegenek vannak.
    Sajnos a címére nem emlékszem...még a TV-be néztük együtt a családdal.
  • sz4bolcs
    #5323
    Nektek vannak kedvenc részeitek?
  • Garrett27
    #5322
    Ha kijön mind magyarul, megveszem, mert a divx nekem csak arra volt jó, hogy azért meg tudjam nézni és ne kelljen várni éjjel egy órákig a tévénél hogy na mikor megy má.. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #5321
    Eddig már 3x végignéztem a teljes sorozatot (TV, még a régi VHS-rip sorozat, és kicsit jobb DivX-sorozat, mind kölcsönben).
    Azért nem írtam ki akkoriban őket CD-re (DVD még sehol sem volt), mert már akkoriban ígérték a DVD-sorozat megjelenését!!!
    Ez már lassan 9 éve!
  • sz4bolcs
    #5320
    És min szoktad akkor nézegetni? Én torrentről húzok 'kaki divx' részeket, de engem nem zavar a minőség, a dvd-t én is várom.
  • IMYke2.0.0.0
    #5319
    Én is pont így vagyok vele: IMÁDOM.
    S a hazai DVD-kiadásra várok. Sajnos, kaki divx-ben mindig "filmgyűjtő" tudja prezentálni. Akinek meg jó minőségben (akár eredeti angol) van meg, az vagy smucig (ismerőseim között nincs meg senkinek a 9 évad DVD), vagy torrentre tette fel és onnan meg én nem tudom leszedni (szaros könyvtár net).

    Így, várom, mint a Messiást a hazai megjelenést.
  • sz4bolcs
    #5318
    Amikor olvastam, csak pár darabot tartottam kevésbé mókásnak.
    Ezek szerint egyre jár az agyunk a mulderizmusok készítőjével.

    És az a baj, hogy eddig összesen egy évadot sikerült megszereznem a sorozatból. (pedig szinte láttam az összeset:))

    IMÁDOM
  • IMYke2.0.0.0
    #5317
    Mivel rendkívül szubjektív***, szerintem felejtsd el.
    Inkább gyűjtsd ki magadnak - jobban jársz.

    *** = a kigyűjtő szerint "mulderizmus", közben meg lehet, hogy Te blődségnek tartanád...
  • sz4bolcs
    #5316
    Az X-akták összes aranyköpése, és poénja csokorba gyűjtve.
  • NeverwinterKING
    #5315
    az miaz?
  • sz4bolcs
    #5314
    Valaki szerezze már meg a Mulderizmusok magyar fordítását, mert megőrülök, mint a hangyás. :D
  • NeverwinterKING
    #5313
    ez nagyon nagy volt :D
  • sz4bolcs
    #5312
    6x05 20:25

    "-Morris: Krisszel mi lesz?
    -Mi lenne?
    -Azt mondtad, hogy ma válaszolsz. Az orra! Azt mondtad, hogy ma válaszolsz, hogy megengeded-e.
    -Szerintem fiatal még a plasztikai műtéthez, nem gondolod?"

    xDDDDD
  • IMYke2.0.0.0
    #5311
    Nem "valaki" okoskodott, hanem ez a tény állás: VHS-re a dupla részes epizódokat rakták.

    Sokkal lejjebb - 1-2 oldallal vissza - még össze is szedtük ezt, hogy mindenki lássa, és tudja.

    A díszdobozos (9 évad egyben), 61 DVD-s verzión pedig ott vannak dokumentum filmek, kommentárok, játékok stb.
    De ezt is megtaláljátok részletezve...


  • NeverwinterKING
    #5310
    igen, van olyan a sorozatban. az is több részes
  • n3whous3
    #5309
    ehh, akkor lehet, mert a tunguskára, mint cím meg emlékszem talán a sorozatból.
  • Daza500
    #5308
    Azt a 7. aktát nemrég megfejtettem, hogy az a sorozat 4. évadának 17. és 18. része egyben.

    Mivel 2 részes epizód volt, kazettára egész estés filmként került ki 1997-ben.

    Szerintem a többi is ilyen lehetett, duplarészes epizódokat adtak ki VHS-re.

    Ha így van, érthető, hogy aztán DVD-re már nem jött ki, mert az USA-ban már az összes évad megjelent gyűjtődobozokban.
  • n3whous3
    #5307
    Voltak akik okoskodtak, hogy az alább írt részek közül pár a sorozatban is benne volt, de max arra tudok gondolni, hogy kibővítették és úgy ment a kazettán a dolog.
  • n3whous3
    #5306
    Hát jah, ez az, én is csak VHS-en láttam ezeket eddig, sőt azt hiszem, hogy akkor meg is van a hiányzó láncszem, amit még kerestem, amit te mondtál. Azt meg még csak nem is láttam, csak meg akartam nézni. Ha az az, amire gondolok.
  • Daza500
    #5305
    Van még egy:

    X akták - A 7. akta: Az eltűnt idő rejtélye (X-files: Tempus Fugit)

    Nekem anno megvolt mind a 7 VHS-en...de már megölte őket az idő vasfoga.

    Azóta én is keresem DVD-n vagy neten, de eddig hiába...
  • n3whous3
    #5304
    Helló mindenkinek.

    Az X-akták sorozat vége érte után talán (?) ha jól emlékszem volt egy halom kisebb nagyobb egész estét x-akták rész, amiket az Istenért se találok sehol, nem hogy legálisan, még illegálisan se...

    X akták - Az 1. akta: Amit még senki sem látott (X files: The Unopened File)
    X akták - A 2. akta: A zárt ajtók rejtélye (X files: Tooms)
    X akták - A 3. akta: 82517 (X files: 82517)
    X akták - A 4. akta: Az idegen keze (X files: Master Plan)
    X akták - Az 5. akta: A földönkívüli gyilkos (X files: Colony)
    X akták - A 6. akta: Tunguska (X files: Tunguska)


    ezek lennének, valaki tud valamit?