6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • DecenS
    #5383
    nem a filmforgatósra gondolsz, amikor valami elit szállóban vannak megvendégelve (+ a skinner is) és egyszerre mutatják, ahogy mindhárman élvezkednek a habokban, és egymással telefonálnak - a mulder és a scully nem vállalják fel egymás előtt, hogy áztatják magukat, csak a skinner. mulder meg el akarja scullynak újságolni, de felsül, mert nem kapcsolja át a telefont a másik vonalra, és skinnernek mondja vissza a "nagy hírt" :D
  • IMYke2.0.0.0
    #5382
    Találós kérdés #5
    ==================
    Melyik részben FÜRDIK együtt Scully és Mulder?


    Találós kérdés #6
    ==================
    Melyik részben derül ki a VÉGSŐ IGAZSÁG? Azaz: amikor 1 dialógusban kimondják, miért is történt MINDEN, s amikor az egész sztorit elmesélik.
    Segítségül: egy dupla rész második felére kérdezek...

  • hunter03
    #5381
    Én nagyon kedvelem a Doggett-Reyes párost, szerintem tökéletesen megfeletnek az utolsó évadokban, sőt nekem jó néhány részben jobban is tetszettek, mint Mulder és Scully.
  • sz4bolcs
    #5380
    Rájöttem, hogy a szomszéd fogorvos, már meg is volt a fúrás, faragás. De a krónikus gócot nem találta. :((
  • sz4bolcs
    #5379
    Imyke: Bocs, hogy a játékoddal kapcsolatban ennyire inaktív vagyok, normális esetben bújnám a sorozatot, hogy válaszoljak, de fogorvos után kutatok Pécsett a belvárosban, mert elég nagy a gáz (krónikus gyulladás, valószínüleg két rossz fogamtól). Igaz már egy éve, azóta halogatom, de már élni sem nagyon tudok (fehérvérűség rulez), szóval lépnem kell. Azért majd szurkoljatok, mert eléggé félek. Ja, és ha tudsz jó magánrendelést belvárosban, légyszi írd. Köszi. :-)
  • IMYke2.0.0.0
    #5378
    Akarom mondani: már a 7-től is kezd "más" lenni...
  • IMYke2.0.0.0
    #5377

    Én is végig fogom nézni újra majd az egészet.
    Mert hát, a 8-9 évad (Daggett és Monica Reyes ügynökök miatt) kicsit harmatos... igaz, lehet szeretni őket is.
  • NeverwinterKING
    #5376
    :DD

    megnéztem az első moviet. nagyon jó. jobban tetszett mint a 2008-as. igazi x-files feelingje volt. már hiányzott ez. 7-9 évadon nem lehet ezt nagyon érezni.

    ha kivégzem a 9est megint elkezdem az elejétől :D
  • IMYke2.0.0.0
    #5375
    Hát, nem semmi vagy... :)
    Ezzel az erővel azt is írhattad volna, hogy 1-9 szezonban valahol :)
  • tomcat1
    #5374
    Lusta vagyok kikeresni, de az arcára emlékszem mikor leosztják, 1-7 szezon közt valahol :)
  • IMYke2.0.0.0
    #5373
    Nos, akkor melyik rész is? :)
  • tomcat1
    #5372
    Mulder?
    Maga zsidó?

    :)
  • NeverwinterKING
    #5371
    tudom hogy melyik rész az, de hogy melyik évad és hányadik rész... passz :D
  • IMYke2.0.0.0
    #5370
    A The Movie-ban is volt utalás rá.
    De én a sorozatbelire kérdeztem. S bizony, az egyik részben többször és keményen lezsidózza valaki Muldert.
    Ha megmondja valaki a helyes választ, kapja a piros pontot :)
  • IMYke2.0.0.0
    #5369
    Alakváltós... közel jársz.
  • Totti5
    #5368
    a filmben mint ha lett volna valami zsidózás, vagy csak félre hallottam/olvastam?
  • sz4bolcs
    #5367
    "...s vegyétek észre, hogy kerül Mulder keze ügyébe az a bizonyos karó... :)" - hahaha xDDDD

    "Figyelj, ha lelövöm, az gyilkosság, vagy öngyilkosság?"
    "Ha én lövöm le, egyik sem."

    -nyilván az egyik alakváltós részben volt, mondjuk ezért még biztos nem jár piros pont. :D
  • IMYke2.0.0.0
    #5366
    Bizony!

    Jutalmad: .
    :)
  • DecenS
    #5365
    #3: 42 - galaxis utikalauz
  • IMYke2.0.0.0
    #5364
    Most nézem 4. alkalommal végig a sorozatot - a 16 évvel ezelőtti debütálásától.
    Számomra megunhatatlan, néhol - még most is! - megnevettet, megrettent és kismilliószor elgondolkodtat: "igen, valóban így van!"...
    Ha lesz, és már nézheti, a gyerekemnek "kötelező" lesz végignéznie ezt a sorozatot :)

    Ja, és nem mellesleg: próbálj válaszolni az általam feltett kvíz kérdésekre :)
  • Pretorianus
    #5363
    Találtam egy helyet ahol megvettem az egész sorozatot DivX-ben, egész jó minőségben.Most néztem végig, eltartott "egy kis ideig", de megérte.
  • IMYke2.0.0.0
    #5362
    Most jutott eszembe:

    Az első találós kérdéshez odaírhattam volna, de akkor túl sokat segít, hogy Mulder és "Scully" ebben a részben csókolóznak először!
    [Nem, nem egyszer csókolóztak a sorozatban!]

  • IMYke2.0.0.0
    #5361
    Találós kérdés, csak Nektek. #4
    ===============================
    Melyik részben zsidózzák le Muldert?

    [David Duchovny félig zsidó - az apja a helyi zsidó közösség újságjának prominens újságírója, anyja tanárnő.]
  • IMYke2.0.0.0
    #5360
    X-Aktak 5x12 - [Bad Blood] - Rossz Vér
    =======================================
    Kellemes rész - a sztori 2 szemszögböli elmesélése a legjobb benne.
    Nem szoktam keresni a filmekben, s épp ezért lepett meg, hogy észrevettem egy bakit:
    32:36-tól nézzétek...
    ...s vegyétek észre, hogy kerül Mulder keze ügyébe az a bizonyos karó... :)
    Bár, a rész hanguláthoz - nekem - tökéletesen passzol a momentum. Poén :)


    Találós kérdés, csak Nektek. A minap láttam a részt, ezért tudom a választ.
    ============================================================================
    Melyik részben hangzik el ez a dialógus köztük:
    - "Figyelj Scully!"
    - "Igen?"
    - "Szeretlek..."
    - "Ó, Mulder..."

    Aki megmondja, kap tőlem egy szép nagy piros pontot!
    Annyit segítek, hogy az adott rész 42:20 után hangzik el...


    Találós kérdés 2, csak Nektek. A minap láttam a részt, ezért tudom a választ.
    ============================================================================
    Melyik részben hangzik el ez a dialógus köztük:
    - "Ha nem lennél ilyen ronda megcsókolnálak!" - Scully
    - "Hhhh..."
    [...]

    Aki ezt is megmondja, újabb piros pontot kap!
    Segítek, 32:05 körül keressétek az egyik részben...

    [...]
    "Figyelj, ha lelövöm, az gyilkosság, vagy öngyilkosság?"
    "Ha én lövöm le, egyik sem."

    :)


    Találós kérdés 3, csak Nektek.
    ============================================================================
    * Mi Mulder lakásának a száma és melyik híres sci-fi regényhez van köze?
    Újabb piros pontért.
  • NeverwinterKING
    #5359
    shit. akkor neki állok tőlteni
  • IMYke2.0.0.0
    #5358
    Jól sejted - így nem is árulunk el többet erről a szálról.
  • NeverwinterKING
    #5357
    nekem az nem derült ki h mér lett normális gyerek. hisz mások ufót szültek. meg h mér nem vitték el amikor megszülte. de ha ez a 9dik évadban derül ki akkor ne mondjátok meg :D mer azt még nem láttam
  • IMYke2.0.0.0
    #5356
    Bizony.
    S lám, Ők is egyetértenek:
  • Totti5
    #5355
    "Valószínűleg egyedül leszek a véleményemmel, de nekem a I Want To Believe is tetszett"

    nem vagy egyedül, az imént néztem meg ( 1600ért volt a tescóba a dvd, nem volt kérdés hogy ennyit megér:) ), és habár nincsenek benne ufók, meg szörnyek, végig izgalmas volt és érdekes, habár olyan óriási csattanók nemvoltak, de mint Xakták fan minden rész egy kincs, vannak jobbak és rosszabbak, de összességében tetszett, Xaktás feeling megvolt és ez a lényeg:)
  • IMYke2.0.0.0
    #5354
    Nézd meg az "Emily" epizódot! [5. évad]
    Mindent meg fogsz érteni!
  • sz4bolcs
    #5353
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Hát nem Muldertől?
  • Nagy Róbert82
    #5352
    Hali. Van valami amit nem értek, /vagy lemaradtam valamiről/
    Scully, kitől terhes? Vagy csak úgy terhes lett?
    valaki irja már meg légyszi. idegesit hogy nem tudom.
    köszi. üdv.
  • IMYke2.0.0.0
    #5351


    Sokáig rágódtam, vajon melyik részben is volt ez a dialógus, s volt egy sejtésem. Jól emlékeztem:


    5x02 - [Redux II] - Visszatérés 2
    =======================================

    A jelenet: A "Cigarettás" (William B. Davis) és az 1. számú Bölcs (Don S. Williams) közötti dialógus a lóverseny pálya lelátóján.
    Amire hasonlít: Star Wars: Return of the Jedi - Darth Vader ellenszegül Palpatine császár akaratával, és előtte egy hasonló dialógus zajlik le a "főnök" és beosztott között.
    Ráadásul, az X-Aktákban ugye a Cigerattás is Muldert - ahogy DV Luke-ot - szeretné a maga oldalára állítani...

    Az említett részben az ezzel kezdődő dialógust ajánlom (újra) megtekintésre, kereken 6 perctől:
    - Gondolom, hallotta... - mondj a Cigarettás kajánul.




  • sz4bolcs
    #5350
    Én is az vagyok, azért vagyok ilyen szigorú. :PP
  • IMYke2.0.0.0
    #5349
    Akkor én a fanatikus X-Files rajongók széles táborát gazdagítom. :)
  • sz4bolcs
    #5348
    Hát akkor izlések, és pofonok, de szerintem az I want to believe semmilyen tekintetben nem volt méltó az X-akták névre. A színészek arcán kívül semmi nem emlékeztetett az X-aktákra, ilyet azért a sorozatban is ritkán találok. Ha a tv-ben látok ilyen filmet, akkor általában kikapcsolom, vagy átváltom a Gyilkos hangyák/méhek/cápák/denevérek/medvék 8-ra, mert még az is jobban szórakoztat.
  • High end PC #5347
    Ha úgy vesszük, a sorozatban voltak sokkal laposabb történetek is, mint a 2. mozifilm. Én egy középkategóriás sorozatrészhez hasonlítanám.
    Tetszett is volna a moziban múlt nyáron, ha nem hazudnak itthon az előzetesben, hogy a földönkívüliekről fog szólni (biztosan emlékeztek erre a bakira), és ekkor ez okozta a csalódottságom, de ha most megnézném, biztosan tetszene.
    A 2. mozifilm az egyedüli, ami megvan 1080p-és HD képminőségben, 7.1 DTS HD hangsávval (Blue-Ray lemezen, evvel is támogatva a 3. mozifilm elkészültét :D). És még nem néztem meg újra ebben a minőségben! Alig várom, de ahhoz a végére kell, hogy érjek a sorozattal. S mivel már a 7. évadnál járok, most kéne elkezdenem az X-Akták spin-offjának, a The Lone Gunmen sorozatnak a nézését is, kb ekkoriban kezdték el azt is forgatni (biztos tudjátok melyik sorozatról beszélek, amiben a magányos vadászok vagy kik szerepelnek, az a 3 figura, akik Muldert segítették).
  • IMYke2.0.0.0
    #5346
    Annak idején olvastam - és a DVD-s extrák közt is el-elhangzik utalás -, hogy Chris Carter már az első nagy film esetében tudta, hogy mit akar a 2. és a 3. filmben látni...

    Valószínűleg egyedül leszek a véleményemmel, de nekem a I Want To Believe is tetszett: az UFO-s / összeesküvős téma sok lett volna kicsit.
    Persze, azt nem feledem, hogy a The Movie végi - sivatagban - termőföldes jelenet után megevett a fene, hogy mi lesz a következő kifejlet a 2. filmben... de így, majd 2 év múlva nagyobbat fog ütni :)
  • sz4bolcs
    #5345
    Kíváncsi vagyok, a 2012-es moziból (ha lesz) mit hoznak ki. Az már egy pozitív dolog, hogy az I want to believe-nél nagyobbat már nem lehet bukni. Annyi ötletet azért még össze lehet gyűjteni pár év alatt, hogy egy ütősebb filmet készítsenek. Azt viszont ne tőlem kérdezzétek, hogy hogyan lehet összemixszelni az összeesküvést, az alien inváziót, Mulder és Scully gyerekét, a régi szereplőket és hangulatot, meg még egy csomó más dolgot úgy, hogy ne legyen se katasztrófafilm (vagy katasztrófa a film), se krimi, se akciófilm, és még új dolgot is tudjon mutatni. xD
  • IMYke2.0.0.0
    #5344
    * Bizony... :)))
    * No, és a borozgatás...