6047
640px-The_X-Files_logo.svg.png
  • ForzaInter
    #5586
    most néztem meg a 7. évad első 2 epizódját. hát eddig értettem a sorozatot, de ez nekem nagyon zavaros volt.. az ilyen duplarészek eddig mindig tetszettek de ez egyáltalán nem jött be..
  • DevilJin
    #5585
    Exöszájzbúk!
  • ForzaInter
    #5583
    én még mindig darálom, most kezdek neki a 7. évadnak

    blogodat olvasom közbe:)

    az álomvilág 1-2 tényleg király volt:D

    de a napismétlős rész is jó volt ha már 6. évad.
  • stargatelost
    #5582
    Jaja, az valóban zseniális volt, még szitkomokon sem röhögök annyit, mint amennyit azon a részen :D :D Amit Mulder levág ott... székről leesős fetrengős :D
    Amúgy olvasod közben a blogomat? :) (lejjebb linkeltem) Én is először néztem végig egy éve, és írtam néhány szösszenetet az évadokról, epizódokról :)
  • Qwerty4
    #5579
    Én nemrég daráltam le a 9 évadot és a 2 filmet.

    Nekem sokakkal ellentétben tetszett az, hogy Mulder a 8. és 9. évadban nem volt állandó főszereplő.
    A 6.-7. évadban volt sok humorosnak szánt nagyon gagyi rész, például a világító zöldszemű vámpíros vagy az aggyal táplálkozó fiú története. És ezekből baromira elegem lett. Jó, hogy végetért ez a gagyi sorozat a 8. évadra. Igazán remek ötlet volt Doggett és Reyes ügynök képbe hozása, úgy hogy közben Scully még a helyén maradt.

    Úgy általában a fő sztoriszál tetszett jobban, mármint az összeesküvéses, ufós, "keressük Samanthát" részek.

    A befejezés sajnos szörnyű és unalmas volt.

    Most, hogy 2012 van le lehetne zárni végleg a történetet, hisz az utolsó rész szerint 2012-ben jönnek a megszálló idegenek. Így nagyon lezáratlan az egész, ameleyen a 2008-as film semmit nem segített.
  • ForzaInter
    #5578
    tényleg most az angol wikit néztem, ott van a dátum mellette, hogy mikor adták, a magyarnál nem volt ott. a prod. kód az más akkor. akkor viszont wiki szerinte sorba rakom a részeket, köszi!
  • Valezius
    #5577
    Ha megnézed wikin az amerikai vetítés szerint vannak sorba a részek. Nyilván nem véletlenül vetítették ilyen sorrendbe.
    Bár asszem én is olyan sorrendbe néztem, ahogy leszedtem a részeket.
    Egy helyen tűnt fel, hogy gond van. Az 5x05 és 5x07-es kódó részek az egy duplaepizód, közé meg beékelődött egy 5x06, amit wiki szerint a dupla rész előtt adtak. Lássuk be nem hülyeség előtte, vagy utána nézni :)
  • ForzaInter
    #5576
    a wikipedián az epizódok sorrendje az jó?

    mert most kezdek a 4 évadhoz, és a wikin ott vannak ugye sorba a részek, viszont mellettük a prod. kód az nem stimmel.

    pl a wikin a 4 évad 2 része az a Falka c. epizód, de mellette ott van a prod. kódja az pedig 4x03, tehát akkor kint az amcsiknál az a 3 rész volt, és ez a többi résznél is így van, a sorrend nem stimmel a prod. kóddal.. első 2 évadnál stimmelt..

    amit letöltöttem 4. évadot ott prod. kód szerint vannak sorban a részek.. szóval most melyik a helyes sorrend?:D
  • ZilogR
    #5575
    Na, amíg a teám elhűlt, hozzád is benéztem - a fene egye meg, az első mozit MOST leszedem és megnézem, nem érdekel!!!!!!!!!!!!! :D
  • ZilogR
    #5574
    Ne csináljátok ezt!
    Ülök itt a melóban, gondoltam, bekuksizok ide lazításnak, most kezdjem el én is nézni, basszus!? :)

    Nekem is volt egy-két rész, amit még egyetemista koromban is csak úgy mertem nézni, hogy semmim ne lógjon le az ágyról - még a végén valaki megfogja a bokámat...
  • tutituti
    #5573
    Évente egyszer lezúzom az össz részt.
    kötelező jelleggel:D
  • ForzaInter
    #5572
    én anno gyerekfejjel csak pár részt láttam, de az mély nyomott hagyott bennem.. évekig terveztem, hogy elkezdem darálni, pár hete vettem rá magam..

    jó a blogod stargatelost, majd olvasgatom szép lassan:)
  • stargatelost
    #5571
    Én még tavaly daráltam le "elsőnézősként". Vezettem róla egy blogot, a gondolataimat, véleményemet írtam le az évadokról, epizódokról.
    http://x-aktakdara.blog.hu/
  • IMYke2.0.0.0
    #5570
    Én eddig háromszor néztem végig a teljes sorozatot (9 évad, 1 nagy film), és az új filmet is 2 alkalommal láttam.

    Valamikor, talán jövőre, megint megnézem az egészet :)
  • ForzaInter
    #5569
    darálja valaki a sorozatot?

    én most néztem meg a 2x20-as részt. ez volt az a rész mikor a lakókocsiparkba mentek mulderék, ahol ilyen beteg emberek éltek, akik cirkuszba léptek fel.. ebben volt mikor a csávónól a testvére félig ki volt nőve és kimászott belőle gyilkolászni.. nagyon jó rész volt.. vége ütött: "valami megfeküdte a gyomromat" :D
  • tomcat1
    #5568
    Engem az borzongatott meg mikor Scully mellett szaladtak a kis zöld lények a bányában, az elég ijesztő volt a sötétség miatt. Mintha mellettem futottak volna..
  • ForzaInter
    #5567
    hát sok mindenki gyerekkorában hagyott mély nyomott ez a sorozat, elsősorban azokéban akik 90 előtt születtek:)
  • Daell Drow
    #5566
    Nalam is a gumiemberes reszek vittek a primet, illetve azok a zold vilagitos bogarak. Amikor az erdobe rekedtek, es ilyen nagy gumokat es halokat csinaltak. Az erdos meg ma is mely nyomot hagyott bennem.
    Es ezek mind az elso evad, szerintem eggyik legjobb evadok kozott van.
  • tutituti
    #5565
    Azám.Gumiember mély nyomot hagyott mindenkiben.Meg pár rész még nálam a mai napig kiveri a biztosítékot.
  • IMYke2.0.0.0
    #5564
    Egyetértek.
    Annak idején, a kilencvenes években, amikor a Gumiember ment a tévében, sosem érzett borzongás futott végig rajtam, időről-időre, szellőzők és más kisebb falrések mellett, otthon és a városban is :)
  • ForzaInter
    #5563
    most kezdtem el darálni.. a harmadik részt néztem meg az előbb, a gumiemberest, még mai is nagyon jó a sorozat:)
  • vigyori14
    #5562
    Köszi.
    Azt megtudja valaki mondani h az 5. évad 2. részétől 2 fajta szinkron létezik a sorozathoz? Mert jó pár szereplőnek megváltozott a hangja. Elérhető valahol egy olyan változat ahol az 5. évadban is a régi szinkronhangok vannak?
  • Daell Drow
    #5561
    Az 5ik evad utan kell meg nezni az elso mozit.
    ITT egy lista az epizodok sorrendjerol, benne a mozi filmek is.
  • vigyori14
    #5560
    Üdv.
    Azt megtudná nekem valaki mondani hogy az első mozifilmet mikor kell megnézni? Mert én most kezdem az 5. évadot és mintha olvastam volna hogy az 5. évad után, vagy előtt érdemes?
  • tomcat1
    #5559
    Véletlenül. Volt olyan aki ismerte az előadót, ami megy egy adott rész alatt, vagy hallottam valahol a számot és bemondták a címét :)
  • JACKAL89
    #5558
    Annyit mondhatok, hogy ha ismered a 7-8-9 évad szinkronját, azoknak a hangjai pont ugyanazok a 3-4be.
    Tehát Mulder Scully alap, Skinnernek is a szokásos, ahogy a bagósnak és a magányos harcosoknak.
    Jobb a hangzás is, mint az eredeti szinkronba. Plusz észrevehető hogy a 7-8-9 évadnál fel vannak picit erősítve a cipő "kopogások", na itt is.
    Illetve a narrátor is picit olyan "sejtelmesen" mondja be mindig a neveket, vagy a "helység" neveket.
    Nekem a nagy kérdés az, hogy készült-e ilyen szinkron a 5-6hoz.
    Bár ha abból indulok ki hogy a 3-4hez is van, akkor szerintem ezekhez is.
    Nekem speciel az új szinkron jobban tetszik.
    A szöveg nagyjából ugyanaz amúgy.
  • 4rc28
    #5557
    Hát most nem vagyok nyugodt... Még nagyobb gyötrelem lesz kivárni a május 25.-ét...
  • JACKAL89
    #5556
    Létezik hozzá. A sorozat+on mikor adták, ott hallottam.
    Addig én is azt hittem hogy csak egy van hozzá.
  • 4rc28
    #5555
    A harmadik és negyedik évadnak lenne új szinkronja? Ez nekem új. Már miért? Én a 3.,4.-ben csak a Dáchovny-sat ismerem. Majd május 25.én kiderül:-)
  • JACKAL89
    #5554
    Tényleg nehéz volt megszokni. Egyedül Mulder hangja maradt meg.

    Egyébként a 3-4 évadnak ugyanolyan volt a szinkronja mint a 7-8-9nek. Pl. narrátor az elején már nem Dáchovnyt mond hanem Duchovnyt.
  • Garrett27
    #5553
    Ezt én is szeretném tudni. A másik szinkront ugyanis alig lehetett megszokni...
  • JACKAL89
    #5552
    Sziasztok!

    Nem tudom ti hallottatok-e arról hogy létezik az 5-6 évadhoz másik szinkron?

    Én anno valahol olvastam hogy maga Náray Erika nyilatkozta azt hogy készült második szinkron ehhez a 2 évadhoz.
    Valaki találkozott már valahol ezzel?

    Továbbá régebben adták a 3-4 évadot a Sorozat+on, ott viszont 100% hogy egy új szinkron volt.
  • Molnibalage
    #5551
    Tehát van? Te találtál?

    Pl. ami ennek az elején van, az fasza.
  • tomcat1
    #5550
    dettó, sokat kell keresni de megéri...
  • Molnibalage
    #5549
    Nincs score album a sorozatban elhangzott zenékből? Teli van jó zenével, de elérhetetlenek?
  • 4rc28
    #5548
    Pontosan május 25.-én!
  • Molnibalage
    #5547
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Magyarráza el már nekem valaki, hogy akkor Mulder tesójával most mi történt? A 7. évad Closure része után nem világos. Ha tényleg más ölte meg őt, akkor a sok nyom az mind kreált volt eddig? Nagyon ellentmondást érzek a fő cselekmény szállás, a Szindikátus vonallal szemben. Az is fura, hogy a Szindikátus széthullása után lényegében nem törtlént semmi még a 7. évad közepén sem...
  • Tenacious D
    #5546
    Háj mindenki!

    Van valakinek infója, hogy mi lesz az X-Akták 3. mozifilmjével? :(
  • 4rc28
    #5545
    Idén májusban elvileg jön is a 3. évad dvd-n!!!
  • stargatelost
    #5544
    Végignéztem a sorozatot, a blogban leírtam a véleményemet.
    Majd a héten még lesz egy összefoglaló írás, és egy top 10-es epizódok írás is :)