338
A téma adoott, a mester írományai!
  • krisztike
    #138
    Miről szól?Mit jelent a te értelmezésed szerint az "az egyik legdurvább" vagy "elég brutál" szavak használata???
  • SunStrike
    #137
    Én olvastam....az az egyik legdurvább könyve....én azt olvastam másodszor....elég brutál...
  • krisztike
    #136
    Félrerakattam,de eladták utána pedig nem volt melóm és nem tudtam megvenni.Reménykedem benne,hogy talán sikerül megszereznem.sziasztok
  • menczeldani
    #135
    én még nem
  • krisztike
    #134
    De vajon miért nem adhatnak ki infórmációt?Talán mégis a valóság alapja magasabb,mint hinné az ember?-talán...ki tudja...(?):-)Olvastad az SS tábornokot?
  • SunStrike
    #133
    Semmi probléma :D....meglátták anglia partjait...ÉJFÉLKOR!????ott halucináltak Sven szerint is....de ezt nem tudhatjuk...a túlzásokkal kapcsolatosan teljesen igazad van...egy angol oldalon olvastam h evvel kapcsolatban azt mondta egy pszichologus h ezt meg lehet avval magyarázni h csata közben egy akkora felfordulásban az ember nem igazán érzékel semmit...mért nem lehet h MIchael Wittman maga sven hassel??:D igen ez a túlzás az olvasói élmény emelésének eredménye szerintem....vki írt a német hadsereg fórumára és feltett pár kérdést Sven Hasselről és azt a választ kapta h Svenről és a Ryan közlegény megmentéséről nem adhatnak ki infromáciot ...vicces
  • krisztike
    #132
    Elnézést,biztosan félreértettem valamit fáradt voltam már akkor,amikor válaszoltam neked.
  • menczeldani
    #131
    utálom a forditásba vagy az eredeti szövegben a durva dulzásokat. ami tuti hogy elirás de azért figyelhetnének. pl:
    monte cassino: 800 tank a faluban.
    varso: 800 tigrist vesztettek varsoban mikor mindössze 1400dbot gyártottak belöle. ráadásul a varsoban harcolo csapatok közül csak az ss pácéloshadosztályok 13. (nehéz) harckocsi szádabában voltak csak tigerek.
    magyarul két század tiger ha volt. 30db
  • menczeldani
    #130
    ja meg pici. kézzel megsemmisitett ugy emlékszem valami 40en tankot. ha csak 5öt csinált volna azért is lovagkereszt jár. ha büntetöezred akkor mondjuk 20 után. és ekkor jön a képbe hogy az
  • menczeldani
    #129
    meg tudod mi van. esküszöm érdemes lenne összeszámolni hány harckocsit löttek ki svenék a könyvben. mert hogy még wittmannál is többet az tuti.
    és most gondolkodjuk:tény h. nem emlékezhet mindre. tény h.a németekés minden nemzet megszállotan jegyezték az ászokat. tehát 50-80 körül már akár büntetöezred akár nem ez már hires lett volna.tehát: ha nem löttek ki annyit akkor mért ir olyan sokat? de ennek ellenére minden könyvben a kedvenc részem az amikor harckocsival küzdenek
  • menczeldani
    #128
    másrészt a cassinoi csata után nem vonhatták ki öket rögtön tekintve a front összeomlását meg olyan aproságokat mint hogy sven porta gregor és még valaki(fejböl mondom lehet h. rossza nevek. ezt a könyvet ugyanis a könyvtárbol olvastam).tehát 4-en.azt hiszem ir valamit hogy még jo pár napig el isvoltak vágva. szoval szerintem fizikai képtelenség.
  • menczeldani
    #127
    ok nem bizos hogy két hét de "mindennap növeltük a táv.ot" mig az uccso napon látták angliát. ha a csatornát 50km nek vesszük(pedig több),mondjuk az elsö napon leusztak durván 20-at. persze ez erös tulzás. mert oda vissza 20 azmár 40. szoval ha naponta növelték 2km rel akkor is két hét.
  • SunStrike
    #126
    Dani visszatérve a kronológiára amit levezettél....május 18.án törték át a német ellenállást cassinónál....és jún 6.án már Normandiába harcoltak...az úszásról nem ír semmit h mennyi ideig gyakorolták...csak Pici mondja azt hogy "még két hét van és készen állunk"...szóval nem tudjuk mióta tartott az edzés.....varsó felkélés leverése okt 2.án volt....és vegyük azt h augusztus végéig harcoltak Franciaországba (mivel aug 19.én volt a németek elleni felkelés Parizsban).akkor varsó elött harcolhattak Lengyelországban
  • SunStrike
    #125
    Krisztike!teljesen félreértettél.....több mint 7 éve vagyok Sven rajongó...én egy rossz szót sem szóltam a stílusra...te ott vmit nem jól olvastál...dani:van vmi ami abba amit mondasz..mondjuk azt nem hiszem h Sven volna Porta...de téllteg mindig Porta van a "középpontba".De ha megfigyeled Sven alig beszél vmit...néha egy tőmondat erejéig bekapcsolódik a párbeszédbe,de nem sok olyan beszélgetés van amiben ő lenne a meghatározó egyén...
  • menczeldani
    #124
    tudjátok mit nem értek még?
    az egyértelmü h. a helyszineken és a csatékban ott volt de a párbeszédek egy az egyben kitaláciok. de ez nem baj csak szerintem lehetne a többi szereplöt többet beszéltetni. észrevettétek h nincs olyan hely dolog történés amit amiben PORTA nincs benne? már arra is gondoltam hogy igazábol sven hassel volt porta csak másra adta a 'jelmezét'. mit gondoltok?
  • menczeldani
    #123
    szerintem sunnak is tetszik kriszti
  • krisztike
    #122
    Minden ilyen jellegű könyv az író fantáziájára épül fel bizonyos téren.Senki nem állította,hogy ez szóról szóra így volt,aki pedig csak valóságos személyekre,időre felépített verziót akar olvasni annak inkább történelmi kronólógiát ajánlom.Egy háborús könyvnél a személyek nevére nem lehet pontosan emlékezni,más 1-1admirális,hadvezér,ezredes stb.neve.Azért mert neked nem tetszik a stílus,amiben írja még nem kell megszólni,leírni...!
  • SunStrike
    #121
    Na sziasztok regota olvasom a forumot csak eddig nem akartam beirni...
    Sose ertettem h mer akarja vki mindig bebizonyitani h Sven Hassel egy hazug (liar)...egy teoria van, az Erik Haaest fele tortenet.Ő azt allitja h Sven a hadifogsagba szedte ossze veteranoktol a sok infot ha ez igaz..(amit ketlek..probaljatok keresni a neten Erik Haaest oldalt..mind le van szedve) akkor is van igazsag alapja a konyveknek...A masik h maga Sven Hassel is azt allitja h a konyvenek csak max a 60% igaz a tobbi "kitalacio"..eleg szepen neznenk ki h ha mindenre igy emlekezne....jo a forum sok inteligens hozzaszolas van...es en szemely szerint annak is orulok h ha vki normalisan levezti h mer nem igaz amit leirt...na sziasztok
  • krisztike
    #120
    hát ez van,sztem a légiósnak már az egésztől tele van a farka és az igaz,hogy ilyenkor az embert könnyebben fel lehet húzni.Főleg úgy,ha már nem hisz abban ,amiért harcol küzd.Mit gondolsz erről?
  • menczeldani
    #119
    igen nagyon.de azért ujabb ellenmondások jönnek elö
    pl a légios 'mindig nyugodt' de az OGPU- börtönben meg porta arra panaszkodik hogy megint felforrt a légios faszában a sivatagi homok és begözölt az agya
    ráadásul ez az ohlsen eddig még nem szerepelt a századparancsnokok közt
    eddig volt hinka, von barring, mike, löwe, meyer, ennyre emlékszem csak fejböl
  • krisztike
    #118
    és hogy tetszik?igazam volt a könyvvel kapcsolatban,hogy jó?
  • menczeldani
    #117
    ma kaptam meg a barátnömtöl a gestapot már a felét elolvastam.
  • krisztike
    #116
    Nem olvastam azért kérdeztem...
  • menczeldani
    #115
    kárhozottak légioját olvastam.
    az egész háboru rövid leirása
    a végére mindenki meghal de ez a könyv össze fog zavarni mert az idö meg a szereplüök is össze vissza vannak. pl: pluto ott pici lesz.... stb
    de elég lehangolo hogy hinka és sven éli tul a háborut csak.
  • krisztike
    #114
    A Kárhozottak légiója,Bajtársak,Gyalogoshadosztályt?
  • krisztike
    #113
    A front veteránjai ,akik végigharcolták Európa hadszínterét itt éppen Oroszországban harcolnak az úm.birodalomért.Az életben maradás a fő céljuk és erre semmi esélyt sem látnak.Büntetőszázad,van közöttük feketéző,volt idegenlégiós,spanyol polgárháború volt önkéntese és pacifista diák term. profi katonák.Azt hitetik el velük vége,és mégis Hamburgba érvén csodálkoznak.Azt hiszik már minden szörnyűséget láttak tévednek.Az,hogy hogyan is tesznek egymás alá a tisztek is...fergetegesen írja le az író.Olvasd el,így nem lehet leírni,szuper!Az SS tábornokot olvasta valaki?
  • menczeldani
    #112
    egyébként még én nem olvastam a gestapot miröl szol?
  • menczeldani
    #111
    ja a hrom könyv amiböl vannak az adatok. monte cassino
    eltörölni párizst
    lánctalpak.
  • menczeldani
    #110
    ha még van kérdés akkor dumálhatunk rola.
    irj témát
  • menczeldani
    #109
    na végre haverek.
    szoval elég egyszerü csak bele kell gondolni:
    1944 jun6 elesik roma
    1944jun 6 partraszállás overlord
    1944 okt 1 elesik varsó
    lehet h. pá napot tévedek de nagyjábol oké az idöpontok.
    namármost monte cassino után sven vezeti a századot mert mindenki sérült ám nem sokkal mente cassino leste után elesik roma.
    aztán már Froban vannak és két hetet gyakorolnak elközöleg a csatorna átuszáshoz
    és varso elött jo darabig a könyv szerint már lengyeloban harcolnak.
    a vak is láthatja hogy legalább az egyik kamu vagy kettö is
  • krisztike
    #108
    Sziasztok!Nekem a Gestapo tetszett.
  • blackmetal
    #107
    szeva,
    bizonyítsd be! :D
  • menczeldani
    #106
    szasztok! nagy sven rajongó vagyok most jöttem köszönni és kicsit feldobni ezt a zoldalt mert nem nagyon irogattok szoval hajrá. egyébként be tudom bizonyitani hogy egy része kitaláció a történeteknek. ha kéritek lirom. csak egy kicsit intenzivebben irogassunk ne 10 naponta egyet.
  • Christian
    #105
    ja, akkor így már stimmel, hogy a lánctalpakban megismeri Picit.
  • blackmetal
    #104
    bazmeg, kárhozottak légiójában pici=plútó
    a neve is ugyanaz, és mondja, hogy hamburgi dokkmunkás=plútó
  • hyyb
    #103
    abban nem is szerepel plútó:L

    es elvileg jan.15 -én jelenik meg a kommisszár!!
  • blackmetal
    #102
    igen, de a kárhozottak légiójában
    leírja ez egész háborút röviden
    meg ír egy csomó hülyeséget, és
    így beleírja azt is, hogy hogy hal meg plútó
  • hyyb
    #101
    elvileg van 1 könyv (who is hassel?) leirja hogy nem is harcolt a 2.vh-ban..
  • hyyb
    #100
    nem..mert plútót meg 1 gránát ölte meg a lánctalpakban..
  • blackmetal
    #99
    bazeg, a kárhozottak légiójában pici
    plútóként szerepel, sztem félrefordították
    már vagy 1 éve mondom neked de nem hiszed el