338
A téma adoott, a mester írományai!
  • Nicolas
    #178
    Nos, a hivatalos honlap alapján, Sven szavaivan túlélte "Tiny, Heide and the Legionaire". Tehát a Légió élt, Heide persze (a keletnémet hadseregben alezredes!), de Tiny... ez Pici kéne, hogy legyen, ezek szerint eltűnése után megkerült... mondjuk valamelyik orosz fogolytáborból. Szívós ember.
  • blackmetal
    #177
    nem hiszem
  • SunStrike
    #176
    Na mi ez a punnyadás itt?????Kifogytunk a témákból vagy mi????Na akkor feldobok egy kérdést:szerintetek Svenék voltak a Don kanyarnál???
  • Satufa
    #175
    Most jelent meg A komisszár!
  • Satufa
    #174
    Az én kedvenceim a Lánctalpak a Monte Cassino és a Pokoljárás.
    Egyébként tudja valaki hol lehet beszerezni a Gyalogoshadosztály? Már egész Budapestet bejártam érte,de nem volt sehol!
  • Satufa
    #173
    Olvastam a régebbi hozzászólásokat és leggjobb tudásom szerint:
    -meghalt:Porta,Pici,Plútó,Papa,
    -túlélte:Sven,Heide
    -a Légiósról és a többiekről nem tudok semmit ilyen téren.
  • menczeldani
    #172
    nekem a monte cassino a kedvenc
  • menczeldani
    #171
    sun neked az miért jo?
  • SunStrike
    #170
    Nekem a kedvencem a Karhozottak Legioja....mert az mutat egy teljes kepet....és annak a vege az nagyon jo....amikor meg hal a papa...meg porta...pici eltunik..es a vegen csak Sven marad...eleg depis
  • krisztike
    #169
    Őszintén szóval nekem sok tetszett,de pontosan nem tudom melyik könyvben volt-amikor készülnek vmilyen összejövetelre és nem tudom ki pontosan belehugyozik a sörbe...legalább 1 kis ízt ad neki.Bocs,k**** fáradt vagyok és nem igazán megy a gondolkozás...:-)))
  • menczeldani
    #168
    az elöbbi lengyelország a másik berlinben történt. az elöbbi a tényleg kur.. jo volt föleg amikor sven belerakta heide fejét a kalitkába. könyvben melyik a kedvenc?
  • SunStrike
    #167
    Fúúú nekem két kedvenc részem van...fogalmam sincs melyik könyvben volt már....az egyik az amikor elmennek kurvázni berúgva...és ott hadakoznak avval a papagallyal...(pontosan Heide hadakozik vele)..és volt egy másik...csak arra emléxem h kajálnak és Porta jót nevet és belecsap egy nagyot a saját tányérjába....én meghaltam a röhögéstől...ahogy azt leirta..
  • menczeldani
    #166
    nektek melyik a kedvenc könyvetek , szereplötök , jelenetetek?
  • menczeldani
    #165
    én szegedi 18 egyetemista. sun arra nem emlékszem h. dagadt volt-e de a gestapoban és a monte cassino ban is stahlschmidt volt a neve szoval szinte tuti u.a. a kettö ember. egyébként pici mindenkit piszkál.
  • SunStrike
    #164
    Én Pesti vagyok 20 éves és egyetemista....ki is az a sas????nem az a dagadt ember akit a pici folyamatosan piszkalt???
  • krisztike
    #163
    Kiskunhalason születtem és 4éve Pesten lakok-mert a férjem pesti.28 leszek 1 hónap múlva.És te Dani?
  • menczeldani
    #162
    kinek melyik a kedvenc künyve?
    egyébként melyik városbol vagytok és hány évesek vagytok és mivel foglalkoztok?
  • krisztike
    #161
    elgondolkoztató...
  • menczeldani
    #160
    egyálatlán nem értem mit jelent a 2. pont Sun!
    visszatérve svenre elég elszomorito a gestapo könyv. meg mostmár azt nem értem hogy a cassinoban miért bántak kesztüs kézzel ezek után a sassal.
  • krisztike
    #159
    Kész...minden tisztázva van?
  • SunStrike
    #158
    1. ha nem tudnan amerikában ZSOLDOS hadsereg van...szóval mindenki önkéntes...
    2.Igazad van, van atombomba...de senki nem vetne be mivel tisztában vannak vele h az +ölné a földet....szóval ne élj te olyan nagy biztonságba..itt a "fejlett" "kultúrált európába....
  • krisztike
    #157
    Én nem akartam belegázolni a lelkivilágodba,de én pedig igyekeztem a könyvnél maradni.A területért,a pénzért stb. mindig lesz,aki háborúzni fog.Abban igazat adok,hogy 3.világháborút nem fogjuk túlélni,már most is vegyifegyverektől és az atomtól félnek.Én a filmekre gondolta a G.I.Joeban ez a néphülyítés.
  • menczeldani
    #156
    a g.i. joe-s bemondásod meg jol hangzik de ha tudnád akkor nem önkétes jelentkezéssel mennek az ami katonák öket oda küldik! van különbség
  • menczeldani
    #155
    ti nagyon el vagytok tévedve. elöször is kriszti amit irtam történelmi tény az elsö betütül az utolsoig. ez nema könyv azt hittem legalább ezt felismered majd de mindegy. másodszor már hogy a nyavalyába lenne ujabb
    világháboru? hallotatok már az atombombárol? senki nem hülye a földön mindenki megdöglene. "háboru és vereség körforgása" mi? a nagy fenét
    lewgfeljebba a világ eldugott sarkaiban lesznek olyan harcok mint irak vagy csecsenföld meg ilyesmi. a szenvedésrö a háboruban meg nem kell rizsáznod a nagyapám a 30harckocsiezreddel volt a don kanyarban.
  • krisztike
    #154
    Osztozom a véleményedben.Ez nem G.I.Joe kommandó.Ez a valóság...
  • SunStrike
    #153
    Hallod dani....ezt a az elcsépelt szöveget a megaláztatásról annak mondjad aki átélte...szerintem nem árt ezt töbször felemlegetni (mondjuk azért van egy határ <holocaust>) mert a mai gyerekek + vannak őrülve a háborúért...(pl: a sok amcsi aki kinn harcol Irakban...es tatott szajjal al h ez nem is olyan mint a playstationon....es ez nem vicc)én attól halok meg amikor mindenki azt mondogatja h ilyen már nem fog újra megtörténni mert van nekünk NATO meg EU.....butaság...az ember történelme háború és vereség körforgása.....és ez még MA is igy van
  • krisztike
    #152
    Ez csak könyv.Ha észrevetted volna máskor is előfordult,hogy más történt benne ,mint a valóságban.
  • menczeldani
    #151
    te hybb már régesrég eldölt a sorsunk és a többi ütközöállamé már 43 novemberében teheránban, ahol kijelölték a szovjetunio és a nyugati államok által felszabaditando területet. legfeljebb berlint érhették volna el de az a market garden kudarcával lehetetlenné vált. egyébként meg mi a fenének foglalták volna el berlint 500 ezer ember árán mikor ugyis ki kellet volna vonulniuk?
  • krisztike
    #150
    A lendület hiányzik belőle,de meló közben 3 nap alatt végeztem vele.Csak a párbeszédet és a cselekvést találtam kevésnek.Eddig azt hittem,hogy csak én vagyok a hülye,hogy így gondolom.
  • menczeldani
    #149
    ma volt egy kisidöm igy elolvastama gestapo bagy részét. ekkorát még nem csdalodtam. ilyen fos könyvet nem irt még sven. el ne olvassátok. az egész kitalácio végig a buzi lajktanyában vannak nem is ök szerepelnek az unalomig ismert elcsépelt leirások hogy megalázzák meg cvalmilyen fondorlatos modon csak csak kinyárják a foglyokat az örök. ezt már ha nem irta le tiz különbözö könyvben akkor egyben se.
  • menczeldani
    #148
    és szerintem ez jobb. de a rendszert összehasonlitva: a szovjetek kb 20milliot nyirtak ki de föleg a saját népükböl. a németek kb 6milliot de föleg zsidokat. mindkettö korrupt, zsarnoki és alapvetöen rossz rendszer.
  • hyyb
    #147
    ha az amik nem veszik be az "alpesi erőd" dumát,akkor berlint 100% elérték volna..akár pestet is..
  • menczeldani
    #146
    FEleslegesen vitatkoztok.szarok vagyunk. tuggyátok hol basztuk el?
    mátyás halála után nem corvin jános lett a király hanem a buzi jagello. onnan kezdve szivunk.egy halvány esély lett volna kijönni a gödörböl: ha megnyerjük az elsö vh-t.azzután minden elkerülhetetlen volt. nem mi irányitottuk a sorsunkat. arrol pedig hogy melyik volt a rosszabb: a náci no. vagy a kommunista szovjetunio? egyik se: ha nyertek volna a németek akkor most fél europa ki lenne irtva. bennük mi is magyarok ugyanis mi is untermenschek vagyunk(mein kampf). a szovjet gyözelemnek meg ez lett a következménye ami most van és ez jobb.
  • SunStrike
    #145
    Télleg ne tegyük..:D de ha csak 200km-t tettek volna még az angol-amerikai haderök akkor mi most egy Bécs szintü városban élnek....de sajna nem....Horthynak se sikerült az a kísérlete h magyarország az amerikaiaknak adja meg magát....ez van :( Jöttek nekünk a muszkák :D
  • krisztike
    #144
    James Clawell:Patkánykirály -olvassátok el nagyon jó könyv esetleg(sőt) a könyvtárban megtalálható IPM könyvek között,legalábbis nekem olyanban van meg és olyanban láttam.Az igaz,hogy azok az utak amiket akkor építettek a Németo.-ban még ma is utak,de nézd meg ezeket amik itt vannak...2 háborút is vesztettek és sokat kellett fizetniök még se voltak akkora szarban ill.nincsenek akkora szarban,mint mi.Na ne politizáljunk...:-)
  • SunStrike
    #143
    Szerintem minden téren aberáltabbak voltak az oroszok mint a németek....márcsak vegyük a háború elötti időszakot....Bármennyire szidják Adolf Hitlert ,amit a 30' évekbe csinált az egy igen "pozitív" dolog....kezdve a munkanélküliség "eltörlésétől" egészen az életszinvonal növekedéséig....míg ezt a kommunizmusra nem nagyon lehet elmondani...ugyanugy voltak haláltáborok a szovjetúnióban....és ott sokkal de sokkal többen hunytak el mint a náci lagerekbe....
  • krisztike
    #142
    Húú,nem akarok hülyeséget mondani,de lehet.Másik szobában vagyok,mint ahol a könyvek vannak.Ott már alszik a férjem és nem akarom felkelteni.Van 1 másik könyv a címe:Patkánykirály holnap leírom az írója nevét is.Az még 1 jó könyv,ha szereted az ilyen témájú könyveket azt tudom még ajánlani.A II.világháborúban játszódik az is.:)
  • menczeldani
    #141
    kriszti a stahlsmidt az a sas a monte cassinobol?
  • krisztike
    #140
    Értem.Csak mindenki szókincsében máshol foglalnak helyet ezek a szavak ill. ezeknek a szavaknak az értelme,ezért is kérdeztem így a #138-ban.Magyarul ledöbbentél azon,amit az akkori rendszer művelt, megengedett magának.Az oroszok bizonyos téren "piszkosabbak",aberáltabbak voltak.
  • SunStrike
    #139
    Ezek ilyen alpári szavak??:DDD Megmondom neked hogy nem nagyon emlékszem h pontosan mirol szól mert úgy kb 4 éve olvastam....de ha nem tévedek akkor ez mutatja be legjobban az akkori rendszer beteg mivoltát.És en azért érzem úgy hogy nagyon durva mert engem ez "viselt" meg legjobban....