338
A téma adoott, a mester írományai!
  • A tumi
    #258
    Csssssssssssssssssssssssss
  • Kovács legény
    #257
    te szerencsétlen...
  • A tumi
    #256
    Ja ha hozzászólsz legalább helyesen írj(szerncse,nemcsesznéd).
    Muhaaaaaahaaaaaa
  • A tumi
    #255
    Te büdös ÁRULÓ lógni fogsz te segg!!(Heide után szabadon!!) :)))))))
    Ébred már az oroszlán!!
  • Kovács legény
    #254
    Pont az olyan beteg emberek miatt tart a világ ott ahol,még szerncse hogy kevés van a magadfajtából,
    és örülnék ha nemcsesznéd szét ezt a topicot
    részemről a téma lezárva,nem vesztegetek rád több energiát
    .
  • A tumi
    #253
    Ha abban a korban élnél most te is HEIL-t üvöltenél!!!!
    Most meg mindenki leköpi azt a rendszert,ezek miatt a köpönyegforgató emberek miatt tart itt az országunk ahol vagyunk.
  • A tumi
    #252
    Csatlakozhatsz a haverodhoz.
  • A tumi
    #251
    Figyelj te gané!
    Én sem sértegettelek,sőt senkit sem sértegettem neked miért kell már az első szavadban szart dobálni a másikra?
    Az ilyen szarházi beteglelkü emberek miatt vesztettük el a háborút,mint amilyen te is vagy meg a kedves haverod,az ilyen mentalitású emberek miatt maradt a harcmezőn a rengeteg hős.
    Gott Mit Uns!!!
  • Kovács legény
    #250
    ok
    gondoltam:)
  • Kovács legény
    #249
    gondolom nem nekem irtad hanem a cuminak
  • Satufa
    #248
    Bocs ezt Tuminak írtam.
    Béna vagyok számítógép-kezelésben
  • Satufa
    #247
    Hát elég idealista ember vagy az biztos.
    Akkor a fasiszta Németország szerinted egy tökéletes állam volt, ahol mindenki élt-halt a führerért, és mindenki egy emberként állt ki a nemzeti-szocializmus ügyéért.
    Dehogy kényszerítettek embereket hogy bevonuljanak és lemészároltassák magukat! Á, dehogy! Ilyen nem létezett! Minden katona dicsőítette a pártot, és bátran ,,halál az alsóbbrendűekre!" kiáltással a száján halt meg.......

    Na ne legyél már hülye!
    Félre ne érts, én is utálom azt a propagandát amit a nyugatiak csinálnak, de az igazság akkor is ez.
    Azért ír ennyit róla hogy mementót haggyon az utókornak, hogy mit is tesz az emberrel a háború.
    (a Sven-t egy n-nel írják)
  • Kovács legény
    #246
    te annyira hülye vagy hogy már fáj
    egy igazad van,hogy még mindig él benne a bajtársai iránti tisztelet
    mind a németeknél mind az oroszoknál sokkal kevesebben voltak a behülyitett fanatikusok,csak náluk volt a nagyobb hatalom,
    amugymeg nemvéletlenül kerül be az ember egy büntetőszázadba,Heide-n kivül:)
    nah mind1 a lényeg hogíy kár beléd a könyv...
  • A tumi
    #245
    Akárki akármit mond,abban a korban az emberek hittek valamiben,valakiben amit akkor helyesnek véltek.A múló idő elferdítette ezeket a tényeket!
    Svenn Hassel abban a korban MEGHALT volna a Führerért és a hazáért!!!!
    Most más idők járnak,szerintetek milyen embernek tartanák a jó öreg Svennt ha még mindíg kiállna a hitéért??Már régen börtönbe ülne,vagy még mi rosszabb egy késsel a hátában halt volna meg!!!!!! De még mindíg a Führer katonája!!!!
    Szerintetek miért ír ennyit rólla???Mert még mindíg elevenen él benne a bajtársai iránti tisztelet,és emlékezet!
    Ha nem azt írná amit az emberek hallani akarnak(gyilkos nácik,szemét Hitler,stb) akkor mindenki leköpné,utálná!!
    Ő a szememben egy igazi HŐS a FÜHRER katonája!!!!
  • blackmetal
    #244
    egyetértek
  • Satufa
    #243
    Nem. Én ezt A tuminak írtam.
    Veled teljesen egyetértek
  • SunStrike
    #242
    Satufa ezt nekem irtad?mert nem nagyon tudom eldonteni :)
  • Satufa
    #241
    látszik hogy nem sokat olvastál belőle..
    De szerintem olvasd el a Kárhozottak légióját
    Biztos megváltozna az álláspontod.
  • SunStrike
    #240
    PONT(!) ezek az emberek nem adtak az eletuket a Führer-ért...hanem csak probaltak menteni magukat ahogy tudtak...de szomoru h neked egy Sven konyv elolvasasa utan ez jon le.....
  • Kovács legény
    #239
    én reménykedek:)
  • SunStrike
    #238
    99-ben (asszem) volt egy riport Svennel es ott kérdeztek h mit szól a Wheels of Terror-hoz...ő maga mondta azt h katasztrofális....de állitólag készül egy új film,ami azert komolyabb lesz....de meg eléggé a kezdeti stádiumban van...szóval reménykedjünk h lesz belőle vmi.
  • A tumi
    #237
    Most olvastam végig a Fagyhalál c. könyvét eszméletlen jó volt.
    Annyit elárulok,hogy 1 könyvtárban dolgozom és az összes eddig megjelent könyve megvan nállunk.
    Csak azt nem tudom melyik legyen a következő,szerintem a Gyalogoshadosztály lesz...
    Örizzük meg sokáig az emlékünkben ezeket a bátor hős katonákat akik az életüket adták a Fhürerét és a Hazáért!!!!!
    Gott mit uns!!!!!
  • blackmetal
    #236
    én láttam a filmet és elég gyenge, a vége viszont nemrossz
  • Kovács legény
    #235
    én sem sajna ezért is nemnéztem meg,csak egy kicsit láttam belőle,azt amikor a Légiós megveri Picit
  • Satufa
    #234
    ó!
    Az baj, mert nem vagyok otthon a nyelvben
    De azért köszi!
  • Kovács legény
    #233
    ismerősömnek megvan,megkérdezem honnan szedte le,csak annyi a baj vele hogy nincs hozzá felirat.
  • Satufa
    #232
    Amúgy találtam egy honlapot amin egy csomó információ van a könyveiről:
    www.svenhassel.info
    Sajnos angol nyelvű, de érdemes rá vetni 1-2 pillantást.
  • Satufa
    #231
    Megvan valakinek a Lánctalpakból készült film (Wheels of Terror)?
    Vagy legalább megtudja mondani valaki, hogy hol lehet beszerezni?
    Vagy érdemes egyáltalán megnézni?
  • SunStrike
    #230
    volt kérdés az időrendről:
    1941 közepe:A komisszár
    1941 okt-1942 jan:Fagyhalál
    1942-43 tele:O.G.P.U börtön,Kivégzőosztag
    1942 vége-1943 aprilis (?):SS tábornok,GyalogosHadosztály
    1943 tele-1944 márc. :Lánctalpak
    1944 aprilis-aug. :Bajtársak
    1943-44: Gestapo
    1944 jan-máj:Monte Cassino
    1944 közepe:Menetjegy a Pokolba
    1944 jún-1945 febr:Eltörölni Párizst
    1944 aug-okt:Pokoljárás
  • krisztike
    #229
    Megkérdeztem ,de ők sem tudják ill. ott sem tudják ,hogy mikor kapnak ismét mert ez hiánycikk a piacon ...:(
  • Kovács legény
    #228
    De asszem rohanok megvenni mert az még nincs meg és ahogy látom eléggé hiánycikk:D
  • Kovács legény
    #227
    A körúton láttam egy boltban,elképzelhető hogy megvan még.
  • blackmetal
    #226
    az nekem is kéne, én láttam valahol a könyvesboltba,
    sztem ha rákérdezel biztos megmondják mikor lesz
  • krisztike
    #225
    Az SS tábornokot nem tudja valaki ,hogy honnan lehetne megszerezni ?
  • krisztike
    #224
    Ja, és abba a férjem is beleszólna mert Ő is fórumozik és azért azt nem engedné ...
  • krisztike
    #223
    Ezt a kisujjadból szoptad ki ?
    Csak azért nem járok ide ,mert annyit melózok ,hogy nem jut időm az olvasásra és anyagilag nem engedhetem meg magamnak ,hogy könyvet vegyek magamnak és így nem tudom ,hogy miről beszéltek és nem tudok a témához hozzászólni ...!
  • zsigkukk
    #222
    Sziasztok! Én a hatodik könyvét olvasom zsinórban, egyszerűen nem tudom letenni őket! Ahogy elolvastam az egyiket már veszem kézbe a következőt! Lehet hogy vannak benne kitalációk, de szerintem ezek is kellenek ahhoz, hogy ilyen jók legyenek a könyvek! Üdvözlet minden Sven Hassel rajongónak!
  • fistin
    #221
    olvastam a lánctalpakat.. már csak közel 30 oldal van hátra.. vannak benne olyan történetek, hogy néha felugrottam az ágyamról.. nagyon tetszik a könyv, de ugyanakkor hogy 3 tigris megy vissza, találkoznak egy kisebb t34es csordával, kilövik az uccsót, akkor az egyikl emberre ráhajtanak, és végül megmenekülnek..
    na ez a történet egy kicsit "hülyén" van leírva, no meg elég irreális.. :(
    vannak még ilyen történetek, hogy nem lehet kiigazodni rajtuk, az biztos hogy kitaláció! amiket szépen leírt, érthetően, némi bölcseletekkel a végén az tuti megtörtént!
    az volt még érdekes, mikor a csajszikám szült.. hát nemtom elképzelhető hogy igaz, de nem vok benne biztos
    aztán mikor egy egész ezred közé behajtottak tigrissel az is érdekes..

    szegény plútó :(
  • blackmetal
    #220
    nincs időrend, mert a történetek fele kitaláció, hogy izgalmasabb legyen
  • SirArcheer
    #219
    Most olvasom a Bajtársakat. Meg olvastam tőle pár könyvet:
    Gestapo, Monte Cassnio, Fagyhalál, Pokoljárás.
    Megtudná vki írni, hogy időrendbe hogy jön az összes könyv, mert eléggé zavaros. Köszi!