338
A téma adoott, a mester írományai!
  • A tumi
    #298
    "Marseille" Csak nem az "AFRIKA CSILLAGA"(Hans-Joachim Marseille) után választottad a topik neved??? Ha igen gratula jó választás volt!!
  • A tumi
    #297
    Obersturmbannführer=Alezredes
    Úgy látom már csak a briliánsok hiányoztak a gyüjteményéből!!!

    Érdekességként:volt 1 katona aki annyi hősttettet vitt véghez,hogy már nem tudtak neki milyen kitüntetést adni,ezért megalapította neki a Führer az ARANY tölgyfalombokkal,kardokkal és briliánsokkal ékesített lovagkeresztet.
    Soha senki más nem kapta meg e legmagassabb kitüntetést!!!
    A pilóta neve:Hans-Ulrich Rudel

    Egyébként ajánlom nektek Gordon Williemson: A hűség a becsületem c. könyvét.
  • Tombi
    #296
    Lord Dragoner
  • Marseille
    #295
    Erről van szó. Ezért kell hiteles könyveket olvasni.
    Pl: Otto Weidinger visszaemlékezéseit. A 2. "Das Reich" Waffen-SS hadosztály "Der Führer" ezredének kiváló parancsnoka volt. Aki többek között kiérdememlte a Keleti fronton a Lovagkeresztet. Majd később megkapta a tölgylombok és kardok kiegészítést is hozzá.
    Több könyvet is írt. Kiemelendő a méltán híres Kameraden bis zum Ende (Bajtársak a végsőkig) című alkotása.

    Sven? :) Ki Ő? :)

    Otto Weidinger SS-Obersturmbannführer

  • Satufa
    #294
    Bocs, igaz.
    Csak már rég nem voltam fönn és csak átfutottam az addigi beszólásokat,és ez elkerülte a figyelmemet.



  • SunStrike
    #293
    Most igaza van tuminak...telleg o allt le es kert elnezest...
  • A tumi
    #292
    Már ne is haragudj de amint láthatod ÉN elnézést kértem a topic-lakóktól,de úgy veszem észre Ti ezt elfelejtettétek,ugye kettőn állt a vásár!!!
    És én vagyok a hülye na ne már...
    Láthatta mindenki ÉN hajlottam a béke felé.....
    Olyan vagy mint egy cigánygyerek kezében egy héber könyvel egy Skinhead gyülésen:
    csak fokozod,csak fokozod........
  • Satufa
    #291
    ,,Kedves" tumi
    Csak sajnálni tudom, hogy üzenetemből csak a ,,ne legyél már hülye!"
    mondat maradt meg, és figyelmen kívül hagytad az írás érdemi részét.

    Ugyanakkor nem érzed hogy ezzel a viselkedéseddel csak lejáratod azt az eszmét, amit képviselsz(legalábbis előttünk)?

    Na mindegy.
    Egyébként akár harcolt akár nem, én akkor is korunk egyik legjobb írójának tartom.
    Éljenek a veteránok!
  • Kovács legény
    #290
    Engem speciel az semérdekelne ha sosem járt volna afronton
    perszeazért remélem hogy igen:)
  • SunStrike
    #289
    Nem tudom tudjátok e ki az az Eric Haaest...(ő irt egy konyvet h Sven igazabol soha nem harcolt a keleti fronton)hat igen amikor elsonek meghallottam akkor azt gondoltam h csak egy gyoker ujsagiro aki sarba akar taposni egy sikeres irot....de azert eleg sok KONKRET adatot irt le...ami mondjunk nem mondhato el Hassel-ről...alig van roluk kep...az ami van az is olyan kicsi hogy senkit nem lehet igazan latni...en mindig is remeltem h vmennyi telleg elmeny amit leirt...de nagyon ugy nez ki h csak "kitalacio"....
  • A tumi
    #288
    Na mi az mindenki kidőlt én szedek itt egyedűl Béres cseppet????

    :P
  • A tumi
    #287
    "A 12-es villamoszörgött el az ablak alatt.A harckocsizó-katona és a lila kombinés lány újra eggyé vált,miközben Gerhard Stief egy trágyadomb mélyén rohadt."

    Eszméletlen ahogy ír ez az ember!!
    Hihetetlen jó stílusa van!!!
    PICI,PAPA,A LÉGIÓS,HEIDE,SVEN
  • SunStrike
    #286
    de mondjuk az lenne a legjobb ha kulturalt ember modjara tudnank vitatkozni egy ilyen forumon...keressuk meg Barcelonaban Svent es kerjuk meg h segitsen megoldani a problemat....:)
  • A tumi
    #285
    Elnézést kérek mindenkitől a bunkó,szemét viselkedésemért!!!
    Jobb a békesség!
  • blackmetal
    #284
    najó elég legyen már ebből tényleg nem erre való ez a fórum
  • A tumi
    #283
    Rám legalább emlékeznének de rád......szóra sem vagy érdemes.....
  • Kovács legény
    #282
    te tényleg nem olvastad el a könyveket,csak a hátlapot max
    #280 kérlek tedd meg minnél hamarabb ,szeretném ha már csak emlékezni kéne rád...
  • A tumi
    #281
    Inkább 1 Heide legyen mellettem az arcvonalba mint belőlletek 100!!!!!
    Mert ő az életét is feláldozná a bajtársakért,míg ti futnátok haza!!!!
  • A tumi
    #280
    Hát igen,inkább szétlőném a fejem és hősként emlékeznének rám az utókor,mint ilyen alázatos kis köpönyegforgató,frontlógós,hazaáruló lélekkel éljek mint ti!!!!!!
  • blackmetal
    #279
    jaja
  • SunStrike
    #278
    De meg visszaterve tumihoz :)....azert arra telleg kivancsi lennek meddig birna mint katona...hogy mennyi ido utan kapna idegosszeroppanast es lone szet a sajat agyat....
  • Kovács legény
    #277
    OK valóban semmi értelme beszélni hozzá
  • SunStrike
    #276
    Basszus Klegeny te is hagyd mar abba nem veszed eszre hogy semmi ertelme h magyarazol neki....telleg nem kell hogy a topic ilyen iranyba menjen el..
  • A tumi
    #275
    Te egy mocskoslelkű szarláda vagy!
    Dugd a fejed a seggedbe és amit ott látsz bent az mind te vagy!!!!
    Ha abba a korba születtél volna,te egy kibaszott hazaáruló,frontlógós lennél!!!!
    Annyit nem érdemelsz meg,hogy leköpjelek!!!!!!!
  • A tumi
    #274
    TE SEGG!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
  • A tumi
    #273
    Gyere térdelj le,hogy a szádba verhessem!!!!
  • Kovács legény
    #272
    lol tekis könyvtári majom menj a hátsó sorba és verdki a führeredre
  • A tumi
    #271
    Éljen soká a III.Birodalom SIEG HEIL!!!
  • A tumi
    #270
    Szánalmas vagy.............................
  • Kovács legény
    #269
    #245
    "Svenn Hassel abban a korban MEGHALT volna a Führerért és a hazáért!!!!"
    Ugyanitt, szerinted nem az igazságot irja hanem amit hallani akarnak az emberek.

    Most lehet hogy én nem tudok olvasni vagy neked van tudathasadásod?
    Én olvasatam a könyveit és jól tudom hogy mit gondolt a nácikról,de te viszont csak saját magadnak mondasz ellent

    és csak mosolyogni tudok azon hogy egyedül abba tudsz belekötni hogy egykét szót egybeirok,és nem azért mert nemtudom hogy hogy kell, kishülye
  • SunStrike
    #268
    JO mar telleg sokat beszelunk errol....az egesz vita onnan indult ki h Sven miert harcolt...Hitlerert vagy az eleteert...most igen tumi belemehetunk itt a zsido kerdesbe...de se a tudasunk nincs meg hogy ezt igazan at tudjuk beszelni es semmi ertelme sincs...es hogy telleg a kulturalt beszelgetes mellett maradjunk megkerdeznelek hogy te melyik reszbol vetted ki azt hogy Sven Fuhrerert harcolt...Marseille:Sven sosem volt nemet hazafi..talan mert dan...a bajtarsairol nem hiszem hogy sok rosszat irt...szubjektiv?igen az mert a sajat emlekeit es elmenyeit irja le (ha elhisszuk h sven telleg harcolt a 27-eseknel)es azt eleg nehez objektivan leirni...de kivancsi vagyok azokra az irokra akiket irtal..nem tod honna lehet megszerezni azokat a konyveket?
  • A tumi
    #267
    Komolyan ember te beteg vagy!!!!!!!!!!!
    Ki mondta,hogy hazug és köpönyegforgató????
    Olvass már vissza haver.....
    Ha ismernéd a könyveit akkor kiderülne számodra,hogy egy büntetőezredben harcolt, szerinted ide azok az emberek kerültek akik teljes mértékben eggyetértettek a III.Birodalom eszméivel???
    Ha írsz legalább helyesen tennéd..........
    (Szerintedundorító)
  • Kovács legény
    #266
    én meg téged nemértelek, egy szerinted undorito köpönyegforgató hazug stb ember az egyik kedvenc íród????
    Szerintedundorító amit ír és hazugság ,akkor minek olvasod??? és hogyhogy tetszik???
  • A tumi
    #265
    Csak még annyit,hogy miért kell az embereket egyből leköpni,megalázni hogyha másképpen gondolkodnak, mint ti?Nem sértegettem senkit ti ugrottatok nekem!
    Egyébként meg eszméletlenűl tetszik a Svenn írásai,ő az eggyik kedvencem(a másik Leslie L. Lawrence bár ő teljesen más témában ír,de jól).
  • A tumi
    #264
    TETSZIK!!!!!!!
  • Kovács legény
    #263
    mi nem kiokitani akarunk,csak annyit mondtunk hogy hülye vagy

    amugymeg ha nemtetszik a könyv akkor ne olvasd ennyi
  • A tumi
    #262
    Már megint szóba kerültek a zsidók vajon miért???
    Én 1 szóval sem tértem ki rájuk.......
    Érdekes és én lennék antiszemita hmmmmmmmmmmm
    Igen szerintem is tévedett az a 900.000 katona(3 hadseregcsoportra osztva A hadseregcsoport Wilhelm Ritter von Leeb tábornagy B hadseregcsoport Fedor von Bock tábornagy C hadseregcsoport Gerd von Rundstedt tábornagy vezetésével) aki felsorakozott 41'június 22 03.15 perckor hogy elinditsa a szent keresztes harcát a bolsevizmus ellen,aminek elvesztése lásd 40 év ruszki megszállás!!!!!
    13 éves vagyok mi..........
    Nézzétek meg a hobbimat az adatlapomon az nem csak úgy van ott!!
    Emberek szerintem én többet tudok a II.VH német oldalról mint itt ti mindannyian!!!
    És ti próbáltok engem kioktatni erről a témáról na ne már.....
    13 éves........LOL
  • Marseille
    #261
    Svent nem tartom német hazafinak. Könyveiben sokszor becsmérli saját katona bajtársait. Bajtársakról vagy jót vagy semmit. Persze jó üzletet csinált ezekkel az igénytelen írásokkal, amelyek tele vannak csúsztatásokkal és abszolút szubjektív véleményekkel. Szánalmas.
    Az igazi és hiteles visszaemlékezéseket németül vagy maximum angolul adják ki jóval kevesebb példányszámban. PL: Otto Weidinger: Kameraden bis zum ende (Bajtársak a végsőkig), Otto Weidinger :Tulle und Oredour, Fritz Wilhelm Schütter: Wir Woll'n das wort nich brechen (Nem szegjük meg szavunkat), Hans Stöber: Die Strumflut und das ende (Az özönvíz és a vég) stb...
    Nem véletlen, hogy nem adják ki ezeket nagy példányszámban és sok nyelvre lefordítva.
  • SunStrike
    #260
    Most nem tudom miert szidjatok tumit...legalabb felelesztette a topicot...:))tumi:hogy sven miert ir errol...azert h az olyan embereket megprobalja elriasztani a haborutol mint te.tudod:"egy fecske nem csinal nyarat,de egy fecske felnevel 3 fiokat,a harom kilencet...."(SS tabornok hatulja)
  • blackmetal
    #259
    az írásaidból ítélve kb 13 éves lehetsz, én is kb akkor voltam ekkora seggfej :D
    azt hiszed hogy Sven és a többiek naponta hálaimákat mondtak hogy meghalhatnak
    a "nagy német árja birodalomért"? ha olvastad volna a többi könyvét akkor
    tudnád hogy mit gondoltak akkoriban az emberek hitlerről és kedves barátjáról
    sztálinról, vagy szerinted ezt is csak a nagy zsidó összeesküvés része? :D
    ne nevettesd már ki magad