68
Mi van a városban?
  • Galy
    #20
    ez a terv. erre majd tapsolok!

    hihetetlen....
  • Cat #19
    ha nem tudnád, szmogriadó esetén budapesten is ez a terv, felváltva mehetnek a páros és a páratlan rendszámuak
  • Punker
    #18
    lol
  • LPJ
    #17
    Ostoba vagy.
  • [HUN]PAStheLoD
    #16
    szerintem ennél jobb kéne!
    hétfő a négyzetszámosok mehetnek be
    kedd a 3-al oszthatók
    szerda a prímszámosok
    csütörtök a duplások akiknek van 00 vagy 11 vagy ilyesmi a rendszámában de ezek közül is csak azok amelyek a megfelelő órában jönnek ... 22 től felfele sorry :)
    péntek: itt szabad a vásár de csak az mehet be akinek a kocsija nem idősebb mint a jogsija de ezek közül is csak akkor ha a 2 szám külömbségének reciproka a 3^x-ikenbe szerepel ha csak 2esével lehet rajta pontokat nézni :)

    szombat akinek a rendszáma SZO vagy MBA vagy AT[O] betűkkel rendelkezik

    vasárnap: mindenki mennyen haza és pihenyen.. semmi szükség hogy még egy hülyeséget kitaláljak pihenőnapra is

    :)
  • Dzsini
    #15
    amint politizálásba kezdtek ebben a topicban áthajítom a politikába...

    Londonban meg merték csinálni, hogy a belvárosba olyan kemény parkolási díjakat tűztek ki, hogy csak azok merészkednek be akiknek tényleg nagyon fontos... mi lenne itt a reakció egy óránként 8 fontnak megfelelő (2500 forint legalább) parkolási díjra? .......
    először szerintem - amit terveznek is jövő nyárra - a páros-páratlan autórendet kellene kipróbálni (rendszám szerint adott napokon csak a páros vagy páratlan számúak közlekedhetnek, olaszországban és franciaországban néhány túlzsúfolt városon segített)
  • Buddy
    #14
    ezt mind a demszkinek köszönhetitek, és aki van olyan marha, hogy újra megszavazta, az megérdemli és az ne merjen hőzöngeni.....ezt választotta

    be lehetett volna látni, hogy több, mint tíz év alatt sem csinált ezzel a kérdéskörrel semmit
  • Cat #13
    én meg kb. a nagyköruttól befelé pár nagyobb út kivételével ugy ahogy van szinte mindent lezárnék, teljesen felesleges a legkisebb utcába is autoval menni (kivétel persze az üzletek, boltok áruval ellátásához szükséges gépjármuvek, illetve az ott lakók autói)
    a terület olyan kicsi, hogy max. 10 perc gyaloglással elérhető bármi, aki meg nem akar gyalogolni az szálljon trollira, kisföldalattira, villamosra...
  • Dzsini
    #12
    a vicc: a nagykörúton NINCS biciklisáv... ha máshova nem a gyalogjáró egy részét le lehetne csapni... kérdés a gyalogosok elhinnék-e, hogy az ott NEM nekik van... sajna jelenleg az az állapot, hogy:
    ha gyalogos vagy akkor szidod a bicikliseket és félsz a motoroktól meg az autóktól...
    ha biciklis vagy akkor szidod a gyalogosokat meg a motorosokat és félsz az autóktól
    ha motoros vagy ... asszem innentől egyértelmű :(
    majd amikor lesz közlekedési kultúra, akkor működni fog az ami pl. koppenhágában, hogy az úton van 1 autósáv, 1 villamos-sáv, 1 busz-sáv, 1 biciklis-sáv, és a gyalogjárda... és mindenki CSAK ott közlekedik ami neki ki van jelölve... és csodák csodájára működik. itt nem fog. még sokáig.

    itt a városba lendületből kellene 6, de inkább 7 metrójárat, profi elővárosi vasútrendszer, és a hungáriakörúton belül minden 4. utcába kb villamos vagy troli... plusz olyan szintű durva közlekedési szigorítások, hogy NE álljanak 2-3 vonalban egymás mellett megállásjelzővel az autók...

    na mind1, erről ennyit, morogni lehet de nem érdemes, attól még semmi nem javult meg :) én maradok a bkv-nél meg a biciklinél :))
  • seAke
    #11
    Ez viszont igaz!Nagy veszélynek van kitéve mindenki aki csak bringára ül!
  • mikike
    #10
    viszont a buszsávból leválaszthatnának egy kis részt a bringások számára
  • Lteebee
    #9
    Örülök, hogy így le tudod egyszerűsíteni a dolgot.
    Ha én is csak egy villamost, vagy esetleg egyéb kötöttpályást vennék igénybe, tömegközlekednék és szagolnám a többi valszeg hasonlóan rosszindulatút.

    De 60-70km-nyi mászkálást tömegközlekedéssel ma 5 óránál kevesebb idő alatt nem lehet megoldani.

    Nekem ennyi nincs.
  • Cat #8
    szopjanak csak az autosok, én mindig röhögök amikor a 4-6oson ülök, és 10 perc alatt akkora utat teszek meg mint az autosok félora alatt
    örülök, hogy lezárják hétvégenként az andrássy utat a hősők terétől, és a jövőben a lánchidat is le fogják zárni
    egyre több buszsávot alakítanak ki, és egyre több helyre kerül a járdán parkolást akadályozó korlát - igy legalább lehet rendesen közlekedni a járdán
    emeljék csak a parkolási dijakat is, igy legalább rádöbbennek az autosok hogy az 5ik kerületbe nem autoval kell bejönni...
  • mikike
    #7
    ingyen smartot mindenkinek!
  • Crokin
    #6
    Szerintem így is eléggé zsúfolt a bkv, mi lenne ha még az autósok is azzal járnának? Katasztrófa.
    Egyébként meg amin sokan kiakadnak az az, hogy minden autóban csak 1 ember ül.
  • Lteebee
    #4
    Indokokat én is tudok:

    -Igénytelen, mocskos és tömött járatok.
    -Idő hiánya
  • Galy
    #3
    SUXXX!

  • Dzsini
    #2
    amint lesz 1 millió autós aki otthon hajlandó hagyni a kocsiját hogy legálisan, fizetve tömegközlekedjen, meg van oldva a helyzet. addig max morogni lehet, azt meg minek? :))
    (indokot mindenki könnyen talál hogy Ő pont miért száll kocsiba)
  • seAke
    #1
    Homok a gépezetben?
    Megbénult a város?
    Miért nme tesznek ellene semmit?