505
Szal vaaazz!!!!
  • magus
    #248
    nahat ezaz az amitnemtok. nem hinnem hogy draga csak nemtom hol lehet meg kapni,
  • magus
    #246
    Ezt talaltam rpg.hu-n:

    Kínál - Final Fantasy VII (Fantasy)
    Hirdetés száma: 1748
    Érvényes 2003.10.26 - tól 2003.11.25 -ig
    küldte : Pumesz - Bp. , Telefon : 06204138035

    Eladó a Final Fantasy VII nevezetű játék!
    Teljesen eredeti amerikából!
    Ár megeggyezés szerint!
    Ha valakit érdekel hívjon vagy írjon emailt:
    06204138035
    [email protected]


    Ha nem tud o segiteni akkor egyeztetunk a cd irassal ok?
  • Yuber 7
    #243
    Hali all!

    Közérdekű közlemény következik:

    "Üdvözöllek a Magyar Final Fantasy Levelező
    Listán!
    Ha bármilyen fokig megkedvelted a Final
    Fantasy-t, (már pedig kell, hogy közöd
    legyen hozzá, hiszen így jutott tudomásom az
    e-mail címedre) akkor szeretném, ha te is
    csatlakoznál ehhez a most induló levelező
    listához, amelyen megpróbálok egy közösséget
    összekovácsolni.
    A lista ötlete onnan jött, hogy én, Fedor
    Dániel már tagja vagyok egy másik levelező
    listának is itt a primlistán, és mivel sokan
    vagyunk, de szétszórva, kisebb fórumokon és
    nagyobbakon egyaránt, egyesek csak mircen,
    ircén és más egyéb tömeg-kommunikációra
    alkalmas internetes eszközökön, szükség
    lehet egy nagyobb szintű mindenkit magába
    olvasztó levelező listára.
    Úgy gondolom, hogy senki sem akarja
    otthagyni a saját fórumát, ahova akár már 3-
    4 éve is irogat. Így született meg az ötlet
    hogy legyen egy levelező lista.
    Használható fórumnak, újságnak, a chatként
    való használata azonban szigorúan TILOS.
    Adataidat külső emberek nem láthatják. Te
    viszont jogosult vagy a lista
    megtekintéséhez. Ha új tagot toboroztál,
    akkor írja a [email protected] -ra nekem
    vagy a listára a [email protected] -ra. Ha
    semmiképp sem szeretnél a lista tagja lenni,
    akkor jelezd ezt nekem, kérlek.
    Ha bárkinek bármi más kérdése lenne, az
    írjon a listára vagy nekem. A lista
    folyamatosan bővül, a 4 nagy fórum: az
    Index, a Gamestar, a PcDome, és Gamestar,
    valamint más egyébb, kevésbé látogatott
    fórumokból.

    http://forum.multiplay.hu/?p=messages&i=384 -
    a Multiplay fóruma (Final Fantasy Fan Club)
    http://www.pcformat.hu/forum/forum.php?
    action=ll&fid=10&tid=51 - a PC Format fóruma
    (Final Fantasy 8)
    http://www.sg.hu/listazas.php3?
    id=1064056792 - a SuperGamez fóruma (FFVII-2)
    http://www.sg.hu/listazas.php3?
    id=1030011832 - a SuperGamez fóruma (Final
    Fantasy X)
    http://www.gamestar.hu/forum/viewtopic.php?
    t=972 -a GameStar fóruma (Final Fantasy
    őrültek IDE!!!)
    http://forum.index.hu/forum.cgi?
    a=t&t=9007238&uq=6995 - az INDEX fóruma
    (Final Fantasy)
    http://www.576.hu/index.phtml?
    action=forum_hozzaszolasok&topik_id=49 - az
    576 fóruma (Final Fantasy)
    http://www.576.hu/index.phtml?
    action=forum_hozzaszolasok&topik_id=268 - az
    576 fóruma (Final Fantasy)
    http://forum.rpg.hu/index.php?
    act=ST&f=214&t=1912&s= - az RPG.hu fóruma
    (Final Fantasy VII)
    http://www.pcdome.hu/forum/forum.php?
    action=ll&fid=10&tid=270 - a Pcdome fóruma
    (Final Fantasy

    Üdvözlet: Cid (Zizz/Too Bad/Shuin/D.mon. és
    sok egyébb más nickem)

    A lista leirasa:
    A lista azért jött létre hogy egybe
    fogja a magyar final fantasy
    fanatikusokat nemtől, kortól és a
    fanatizmus fokától függetlenül."

    Szóval akit érdekel ez a lista az írjon erre a címre [email protected] és hamarosan megkapja "ugyanezt" az üzenetet, de akkor már tud csatlakozni a jelenleg körűlbelűl 20 főt számláló csapathoz.

    Mindenkit szeretetteel várunk!
  • magus
    #242
    hát, pénzt azt nem kértem volna érte, csak egyszerűen gondoltam adhatnál cd-t amire kiirhatnam. Hát, nézz körbe külföldi hubokon, ha nem talalsz, akkor irj a mailemre, es akkor szoszmotolokegy kicsit a postan...
  • magus
    #241
    aaaaaahogyajokuuu*****megolommagamhogyalegvegsospehirothmegolegyutesre.amultkormaradtmindenkarakteremnek15eleteerreazabaromconfusolvalettesslashallalmegolteazosszeset.5-jereprobalommegolniaztasephirothotaminekaszarnyahelyettlabavaneskurvaeroooos.aaaaaa.
  • Unknow
    #239
    szedd le eMule fájlcserélővel!Másnak bejöt...mindenbizonnyal neked is befog:)
  • barret
    #235
    sajnos nem t'ok segiteni. egyebet nem tudok mondani! kérem kapcsojjja ki!
  • magus
    #234
    mailt most nem tok irni, de en leirom neked ha kell. Merrefele lax?
  • Unknow
    #230
    Hát akkor én most neki állok ezt a kettőt leszedni tőled:))))Remélem nem gond... :)
  • Sephi
    #229
    Mondasz te valamit! At kell irni a filokat :)))
  • Davidus
    #228
    Olyat kell megosztani ami nem kell senkinek:) Nekem az MGS2 van egészben megosztva meg és az NGE 2003 aminek egy része 350 mega. Még soha senki nem töltöt tőlem semmit:))
  • Sephi
    #226
    Ja ha akarod ugyse toltik le amit nem akarsz... de ha' akkor ott kene ulnod egesz nap a moncsi elott :)
  • barret
    #225
    mindegy mi van a könyvtárban.a méret a lényeg...
  • Sephi
    #224
    Hmm mondasz te valamit :)
  • magus
    #223
    korlatozd le a kimenot 8k-ra akkor maximummal tudsz tolteni...
  • Sephi
    #222
    A Dc++ az a baj hogy ha van is mit megosztani akkor letoltes kozbenm asok radcsatlakoznak es toled is toltenek szal megyen az upload is meg a download is egyszerre igy lalassul minden :(
  • Sephi
    #220
    Szerintem probald meg a DC++ on ott tuti fent lesz.
  • Sephi
    #218
    Neten :)))
  • magus
    #216
    www.ediosinteractive.com

    ott a suppportban keresd ki az ff7-et es ott lelehet tolteni minden patchet ami csak kellhet az xp patchen kivul.
  • Sephi
    #215
    De mekorra poen a kis imatkozos smiley :)))))
  • St@n
    #214
    ok, thanx!
  • Unknow
    #213
    Hehe a játéknak semmi baja SŐT még a fekete képernyővel sincs gond mert ha várnál kb. 4percet bejönne a játék mivel ez videó lejátszási probléma!Valahol itt már adtam címet amivel kilehet küszöbölni ezt a problémát amit ha nem haragszol most nem keresnék ki:)Te viszont megkeresheted és akkor játszhatsz:)
  • St@n
    #212
    Hali!

    Fgy, nem tudja valaki, miért van az, hogy nem tudom elindítani a FF7-et? XP-m van, fent is van az xp patch és semmi. Elindul, fekete képernyő, nyomkodok kicsit, ekkor bejön a főmenü (NEW GAME/CONTINUE), ekkor new game és feketeség. A program fut, fagyás nincs, de nem történik semmi. 5let? Amúgy Radeon 8500LE van, ha számít.
    Help me please!
    Előre is nagyon Thanx!
  • Sephi
    #211
    Nos en is valahogy igy csinaltam meg anno de nem igazan emlekszem a lopos jelenetekre :) Az tuti hogy annyit mentettem meg loadoltam hogy mar fot a memoria kartyam :)

    De vegulis meglett :)
  • barret
    #210
    A Chocobo tenyésztéshez rengeteg pénzre, időre, szerencsére és természetesen türelemre lesz szükséged. Mindezekért cserébe olyan madarakhoz juthatsz hozzá, amelyek megmásszák a hegyeket, átkelnek a folyókon vagy akár az óceánon is, így olyan helyekre juthatsz el, ahová más járművel képtelen lennél elérni.

    Itt az elkövetkező részen találod az instrukciókat a megfelelő állat kifejlesztéséhez. Viszont felhívnám a figyelmedet arra, hogy a Chocobo tenyésztésben az eredmény véletlenszerűen alakul (legalább is a PSX-es verziónál nagyobb a visszatöltés után az esélye annak, hogy más eredményt kapunk), így néha csak a sokadik próbálkozásra jön össze a kívánt eredmény. Ekkor természetesen, talán mondanom sem kéne, azonnal mentsd el az állást, hátha a következő próbálkozásnál nem leszel szerencsés. Valamint megemlíteném, hogy a sikeres tenyésztéshez elengedhetetlen a megfelelő alapanyag, így a elsősorban csak a Choco Billy által legalább Good-nak nevezett példányokkal érdemes foglalkozni, a többit el lehet engedni (a legjobb a Wonderfull).

    Akkor következzenek az instrukciók:
    Miután megszerezted a Highwind-et a második lemezen, térj vissza a Chocobo Farm-ra. Itt Choco Bill-től bérelhetsz karámokat a madarak számára. A bérleti díj 10000 gil/db, legalább négy karámra lesz szükséged (összesen hatot vehetsz ki). Tehát amelyik Chocobo-ra már nincs szükséged, azt nyugodt szívvel engedd szabadon, hogy legyen hely a többi számára.

    Ahhoz, hogy elkezdhessük a tenyésztést természetesen Chocobo-kra van szükségünk, meg a megfelelő tápra a csirkék számára. Először is fordítsd figyelmedet a plusz dolgokra. Repülj Bone Villagehez vagy a Chocob Sage házához. Ezeken a helyeken bocsátkozhatsz csatába a Vlakoradus-nak nevezett ellenféllel, akitől Carob Nut-ot kell lopnod a harc folyamán (ehhez a Steal matériát kell az egyik karakterednek használnia). Ezt a műveletet ismételd meg háromszor. Ezután repülj át a Goblin Island-re vagy a Round Island-re, ahol is Zeio Nut-ot kell ellopnod az itt honos Goblin-októl. Majd vásárolj a Chocobo Sage-től 40 db Sylkis Green-t (akkor is megteheted, amikor arra jársz).

    Szereld fel a Chocobo Lure matériát, majd repülj el a Gold Saucer közelében található (a part környékén van) Chocobo csapáshoz (lábnyomok jelzik a földön), és fogj el itt egy állatot. Ha elkaptad szállj le róla, ekkor válaszd azt az opciót, amellyel visszaküldheted a Chocobo Farmra. Erről a helyről 2 madárra lesz szükséged (a másikat ráérsz később is elfogni, ha most nincs kedved annyit szöszmötölni vele).

    Most a Mideel melletti csapás következik. Itt is fogj el egyet, amit szintén küldj vissza a Farmra.

    FONTOS: A Chocobo-k neme véletlenszerűen alakul (az elnevezésük előtt tudod meg), ezért fontos, hogy mentsd el a játékot még mielőtt túl késő lenne. Így, ha nem a megfelelőek elég gyorsan vissza lehet tölteni az állást, és nem kell ismét az elkapásukkal bajlódnod. Aludj egyet és nézd meg, hogy hátha ezúttal szerencséd van.

    Menj vissza a Chocobo Farmra, majd beszélj Choco Billy-vel. Nevezd el a Chocobo-kat (ezzel automatikusan a karámba is rakod őket). Ahhoz, hogy érdemben el tudd kezdeni a tenyésztést, szükséged lesz egy hím, valamint egy nőnemű egyedre, természetesen nem ugyanarról a helyről származókra (pl.: hím Gold Saucer mellől és nőstény Mideel mellől, vagy fordítva).

    Tehát, most legalább két ellentétes nemű Chocobo-val rendelkezel, ha nem, akkor próbálkozz addig, amíg az előbb említett felállások valamelyikét el nem éred (elfogsz újakat, vagy visszatöltöd az állást).

    Eljött az ideje, hogy pároztasd őket. Beszélj Choco Billy-vel és mondd azt neki, hogy Carob Nut-tal szeretnéd megetetni őket. Csodák-csodájára, a következő reggelre egy színes Chocobo-val lettél gazdagabb (legalábbis reményeink szerint). Most egy zöld vagy egy kék Chocobo-t kellett kapnod, ha nem akkor ismét az isteni reset következik, majd a Load Game. Ezt ismételgesd, míg meg nem kapod valamelyik színes madarat, amelyiknek jól jegyezd meg a nemét, mert ez nagyon fontos lesz a közeljövőben.

    FONTOS 2: A tenyésztés folyamán nagy szükséged lesz arra, hogy a Chocobo-id megfelelő szintűek legyenek, hiszen minél magasabb a szintjük, annál könnyebben éred el a kívánt eredményt a pároztatás során. A Chocobo-k szintjét Gold Saucer-ben tudod növelni a Chocobo versenyek megnyerésével. A madaraid tulajdonságait a különféle Green-ekkel tudod növelni (addig folytasd az etetésüket, míg már nincs rájuk a továbbiakban hatással „No improvement...”, így egy picit könnyebben veheted a versenyeket. Mindez természetesen NEM kötelező, CSAK erősen ajánlott.

    Most, ha nem fogtál el több Chocobo-t (nincs egy másik pár), akkor el kell valamivel ütnöd egy kevés időt, hiszen a nemrég született és a nemrég pároztatott Chocobo-ka nem ereszthetőek azonnal össze. Tehát a legyorsabban akkor juthatsz előre, hogyha elfogtál egy másik párat is (a felállás itt is ugyanaz, mint az előző esetben). Most is Carob Nut-ot használj.

    Tehát ennél a párzásnál a fő feladat egy másik színű Chocobo cilágra segítése (ha az előző zöld volt, akkor ez kék legyen, ha kék volt, akkor pedig zöld). Ez persze korántsem elég, hiszen a kék és a zöld Chocobo-nknak ellentétes neműeknek is kell lenniük, hogy pároztatni tudjuk majd őket. Ha nem sikerülne, akkor ismét folyamodjunk a Load Game opcióhoz, bár remélem azt már nem kell hangoztatnom, hogy minden sikeres lépés megtétele után mentés. Így egy picit könnyebben boldogulhatunk.

    Ha megszületett a kék és a zöld madár, akkor növeld maximálisra a tulajdonságaikat (erre a legjobb a Sylkis Green, mivel ez minden fontosabb értékét növeli). Majd irány a versenypálya.

    Tehát szállj be a Highwind-be és menj Gold Saucer-be, még mindig a North Corel-i kötélpályán át juthatsz be :). Menj a Chocobo Square-hez, és beszélj Ester-rel. Mondd meg neki, hogy versenyezni szeretnél, ekkor ki kell választanod, hogy melyik csirkét viszed. A célod az, hogy elérd legalább az „A” szintet. Három győzelem után lép szintet (C,B,A és S). A verseny alatt az elvesztett staminát a PgUp és a PgDn (R1+R2) nyomva tartásával lehet pótolni. Miután elérted legalább az „A” rangot, az egész procedúrát ismételd meg a másik Chocobo-ddal is.

    Miután mindkét Chocobo-d elérte az „A” szintet, térj vissza a Farm-ra, ahol ha már elég idő eltelt (sajnos a versenyek csak a te idődből mennek el, azok alatt a Chocobo-k nem öregszenek), akkor akár össze is eresztheted őket. Ez az egyesülés az utolsó (harmadik) Carob Nut-od segítségével történjen. Ha minden összejött, akkor a következő reggel egy fekete Chocobo-t kell találnod a karámban.

    Repülj az északi kontinensre (a havas), és keresd a Chocobo csapást a kontinens nyugati széle felé. Itt landolj, és fogj el egy újabbat vagy akár többet is. Majd térj vissza a Chocobo Farm-hoz. Nevezd el őket, persze csak az a jó, amelyik a feketével ellentétes nemű.

    Most ismét következhet a móka! Ezeket is versenyeztesd egészen az „A” rangig. (Mondtam, hogy hosszú lesz!) Természetesen ezek tulajdonságait is Sylkis Green segítségével növeld a maximálisra. Ha elérted mindegyikkel a szükséges rangot, akkor gyerünk vissza a Farm-ra, ahol már csak a legutolsó lépést kell megtenned az Arany Chocobo felé.

    Tehát. Beszélj Choco Billy-vel, és mondd azt neki, hogy pároztatni szeretnéd őket, de ezúttal Zeio Nut-ot adj nekik. Egy kis szerencsével a következő reggelre egy Arany Chocobo büszke gazdája lehetsz.

    A vad Chocobo-kkal ellentétben amelyeket elnevezted, azok hűségesek hozzád, így ezek nem szladnak el, ha leszállsz róluk a világtérkép bármely pontján, türelmesen várakoznak, míg vissza nem mész értük. Ezekkel akár a Highwin-be is beszállhatsz, így a világ bármely pontjára elviheted őket.

    SÁRGA CHOCOBO: Bárhova eljuthatsz vele, ahová normálisan gyalog is eljutnál. Az egyetlen előnye, hogy jóval gyorsabb, mintha gyalogolnál.

    KÉK CHOCOBO: Át tud kelni a folyókon, de a vízeséseken már nem. A sekély vízben is mozoghat, akárcsak Cid repülője a Tiny Bronco.

    ZÖLD CHOCOBO: Átmászhat a hegyeken, még a Nibelheim közelében lévőkön is, valamint átugorhat a legtöbb szikla és mélyedés fölött.

    FEKETE CHOCOBO: Mind a kék, mind a zöld Chocobo tulajdonságait egyesíti magában azok megkötési nélkül. Tehát átkelhet a folyókon, a sekély vizeken, a vízeséseseken, valamint megmászhatja a hegyeket és átugorhat minden sziklát és hasadékot. Bemehetsz vele az Ancient City-t övező kanyonba, vagy átvághatsz vele a jégerdőn (itt kellett Snowboard-oznod a második lemezen)

    ARANY CHOCOBO: Mindent megtehetsz vele, amit csak a fekete tudott, plusz ez képes átszelni az óceánokat is, ami a legtökéletesebb szállítóeszközzé teszi. Nincs olyan helye a világtérképnek, ahova ne juthatnál el a segítségével (csak egy arany Chocobo-val tudod megszerezni a Knights Of Round summon matériát).

  • Sephi
    #209
    Ahh szerintem nem kell ahoz leiras... a lenyeg hogy ki kell tesztelni hogy milyen kaja kell es mikor es kiket parositani kivel... igaz kicsit hoszu mese de ha legyozod az oszes Weapont aszem kapsz egy arany Chocobot is nem ?:)

    nos a KOTR materiat azt csakis Arany Chocobozal lehet elerni mert egy szigeten van... a Mime mar nem is tudom hol lehet talalni.
  • barret
    #208
    KOTR-hoz chochobo kell,amit a chochobo farmon lehet tenyészteni.bérelt boxban,jó alapanyagból.leirás nélkül el se kezdd!
  • magus
    #207
    KOTR és MIME. ezeket hol lehet megszerezni?

    Ja, és világositson már fel vki hogy a picsaba lehet chocobot nevelni...
  • barret
    #206
    azok gyönge lófaszok! emerald és ruby már keményebb dió...
  • Gábor
    #205
    Így emléxem:
    Mikor Sephirothot Cloud bedobta a Lifestreambe, akkor Hojo, hogy a tökéletes katonát pótolja, elkezdte klónozni, és menet közben még Cloudunkba is belepiszkált, hogy tökéletesítse. Aztán megszülettek a nagyon vacak klónok, amik Sephiroth "asztráltestének" megjelenésére vándorlásba kezdtek oda, ahova a Lifestream sodorta a fizikai valóját. Ja, a Lifestreamtől Sephiroth,mondanom sem kell, sokkal erősebb lett mind fizikailag,mind mentálisan, ezért a kivetülése is erős.
  • Unknow
    #204
    Én meg ezt nem értem hiszen a valódi Sepritoth az mako mérgezést szenvedett és ezenkívül Hojo is csinált pár klónt.Akkor most mi van?:)
  • Unknow
    #203
    a matériákat bárkinek odaadhatod:)tehát ez nem számít.Viszont Cloud negyedik limitje erős meghát ugye amúgy se veheted ki a csapatból.Viszent 4.limitje és Cid 4. limitje szintén bika.Ezenkívül talán ők a legerősebbek is:)
  • Sephi
    #202
    Jo a vegen mar nem a clonnal verekedsz az is tuti.

    De lenyeg az hogy en szerintem a Cloud Vincent Cid paros a legjobb... en veluk vittem vegig mert Cloud KOTR magiaja utanan Cid-el Mime es Vincent Heal szal tok siman megoltem Sephiroth-ot es Jenova-t is :))
  • Gábor
    #201
    "Cloud egészen addig Sepritoth klón ként fog "élni" amíg nem derül ki,hogy mi történt valóban nibelihemben.Egyébként a játékban egész végig akit látsz mint Sepritothot az csak egy klón és nem több"

    Ezzel nem értek egyet, úgy emlékszem, h akit mi látunk, az Sephiroth akaratának kivetülése a Lifestreamből, nem pedig egy klón!
  • Unknow
    #200
    Látod látod...én már előtte csináltam arany chocobot és már volt KOTR is nálam:)Javallom előbb a karjaival végezz és csak aztán a testel. Tegyél egybe egy Restore + All matériát is egy karakternek ,hogy az mindig tudjon gyógyítani. Asszem ekkora már meglehet szerezni a Phoenixet ami szintén nagy segítség lehet.
  • magus
    #199
    puff annyi egy oraja probalom megolni azt a robotot aminek van 2 karja. Junonban Reno szabaditja ram, es nemtom megolni egyszeruen.
  • Unknow
    #198
    Majd kifejlődik a többi is.Sztem Red XIII-t nem éri meg mert gyengék a limitjei meg úgy magában nem is egy erős karakter sztem.Én is így voltam Tifával...szívem szerint őt játszattam volna de maradt a Cloud - Barett - Vincent trio néha Cidel felcserélve.Néha persze elhúztam Mideelhez felfejleszteni a többieket is meg a matériákat így nagyjából szinten tudtam tartani mindegyiket:)
  • magus
    #197
    nem éri meg RED XIII-t használni akkor? Csakmert ot nagyon birom. Cloud Vincent és RED volt eddig. Csak a abaj hogy CIDnek egy darab limitje van csak meg...
  • Unknow
    #196
    Kb. a 2CD felénél vagy. Egyébként sztem használd Vincentet és Cidet alapban mert mindkettőjük nagyon erős.(Főleg a limiteik) RedXIII-at akkor használd ha már Vincent és Cid aránytalanul magasabb szinten van mint ő.

    Cloud egészen addig Sepritoth klón ként fog "élni" amíg nem derül ki,hogy mi történt valóban nibelihemben.Egyébként a játékban egész végig akit látsz mint Sepritothot az csak egy klón és nem több.
  • magus
    #195
    hajjaj, kicsit beszivott a jatek. egesz heten csak ma volt idom jatszani, du. 3 ota jatszom, kicsit szarul erzem magam, hogy cloudot nem hasznalhatom, es nemtom hogy dontsek mert 4 karaktert imadok, cloud, red XIII, Vincent, es cid, de csak 3 embert hasznalhatok. tenyleg milyen messze vagyok a 3as cd-tol ha ott tartok hogy megyek corelbe huge materiaert?

    ja es amugy ki is a cloud addig ahol most vagyok? szal egy sephirot klon akit csinaltak miutan meghalt cloud regen? akkor ki volt az a fekete haju csavo niebenhelmben? es ki az a sephirot aki a pajzs mogott van?