4368
Szal...
  • Kamehame
    #3848
    másolni hogy kell? PS2-es játékokat?
  • Aramir
    #3847
    Jó tudni, bár nem használok TDKt.
  • öregharcsa
    #3846
    yes...hamisítják...G05 faca..arita szutyok mert 3.osztályú G05...
  • bordy
    #3845
    no, nem a lemezekkel van a gond, havernál az összes kifogástalanul ment.
    akkor nem tudom mi lehet a gondja vele viszont.
  • Aramir
    #3844
    A tdk-ra többen panaszkodtak már, lehet hamisítják, mert az egyik dvdárus oldal kihangsúlyozza, hogy ők eredetit árulnak, nem hamisítványt, hogy ez igaz-e, passz.
    Most lehet fújjolni fognak páran :D Próbáld ki a Ritek G05-öt, én pl a nyomtathatóra írok mindenféle probléma nélkül, 4X-en. A rózsaszin Arita szutykot azért kerüld, mert bár az is G05-ös middel rendelkezik, de ég és föld a kettő :D
  • bordy
    #3843
    milyen lemezt lenne érdmes használni Verabtin és TDK helyett?
    verbatint nem tudom meg írni (szar az írom hozzá valamiért) tdk-t meg alig akarja beolvasni, kb 10. inditásra sikerül neki és kedve szerint vagy akadoztatja a gamit vagy nem. fejjel tuti nincs baj mert az zsír új benne. eredeti hd-lemezt pöccül olvassa.(nem minden gami indul hdd-ről mielött belém kötnétek h akkor minek is lemez)
  • Kamehame
    #3842
    én meg nem is fogom koptatni
  • Street
    #3841
    Viszi a pc a ps1 gamékat , csak tv-n jobb játszani.Még régebben az 1ik oldalon találtam leírást hogy hogylehet dvdre ps1 et írni , csak már nincs fent azon az oldalon!
  • Aramir
    #3840
    Ahogy a cd-s ps2-es játékokat nem lehet olyan egyszerűen kiírni dvd-re, úgy szerintem a ps1-es játékokat sem. Meg írjál egy mai 52X-es cd-re 2X-en, aztán várd, hogy elindúljon :D Nyugodtan lehet írni 8X-an vagy 10X-en őket, bár én sem koptatnám ilyennel a ps2-met.
  • Kamehame
    #3839
    :d mivel nincs is XD ha PS1-ezni akarsz ott az emu, ha erős gépedvan megy, ha nincs veszel 10k-ért csippelt PS1-et :D
  • Street
    #3838
    hát izééé...de XD amúgy nemtudtok olyan progit amivel lehet dvd re írni a ps1 játékokat?
  • Kamehame
    #3837
    2x a legjobb de ha nincs más jó lesz a 4x-es is. de remélem nem CD-re irod mert akkor búcsúzhatsz a PS2-d től :D
  • Street
    #3836
    Hy!!! Az a helyzet , hogy a csipszelt ps2 -m nemmindeggyik írott ps1 játékot viszi. MEgtudná nekem valaki mondani , hogy hányszorosan írjam a ps1 játékokat és hogy mivel lenne a legjobb.
  • Kamehame
    #3835
    ImgBurn nagyon jó én csak azzal birtam kiirni
  • jaszy
    #3834
    Nem fej és nem lemezhiba. Fej pozición kell állítani. Tipikus jelenség !!!
    Ajánom egy konzolboltba nézesd meg 2-3 ezerért rendbeszedik. (ez itt a reklám helye) :)))
  • Aramir
    #3833
    Írd 4X-en, egy próbát megér, nem biztos, hogy a 2X-es sebességen fogod a legjobb minőséget kapni. Amúgy meg Philipset kerülném, és a TDK-val is volt itt valakinek gondja, nem szerette a gépe.
    A DaemonTools szerintem is felesleges, bár nemhiszem, hogy ez kihatna az írás minőségére.
  • PoisonChihuahua
    #3832
    "Daemon-Tools-al bemountolom a fájlt, és DVD másolással írom ki Neroban"
    Szerintem ezzel van itt a gond, ha a játék Standard Iso-ban van erre nincs szükséged, egyszer nekem is volt dolgom egy .nrg kiterjesztésű fájlal ami a Nero egy speciális képfájla és azzal az íróprogrammal amivel írni akartam nem támogatta ezt a fajtát, erre én átkonvertáltam .iso- ba, mondanom sem kell persze hogy nem indult el a játék (vagyis elindulni elindult, csak töltésnél lefagyott). Tudom ennek semmi köze ehhez, de a képfájlok "manipulálása" (szerkesztése, moutolása) nem egy szerencsés ötlet. Egyszóval, ha sima .iso-ban van a játék akkor egyszerűen írd ki. A FIFA 07-et ImgBurn-nel így írtad ki?
    Mert ha igen és nem megy akkor lehet, hogy a lemez a baj, de nem hiszem. Sokkal inkább a PS2 a gyanús, hogy miért azt nem tudom. Sajnos ez így szokott lenni, hogy meg kell találni a DVD író program, a DVD író, és a lemezek megfelelő kombinációját, amit a PS2-őd szeret. Én is anno minimum 10 lemezt elhasználtam erre, de végül megtaláltam a megfelelő dolgokat és azóta nincs gond a DVD írással.
  • coks
    #3831
    Hmmm... Imgburn, 2x-es írási sebesség FIFA 07 magyar. Már 10 perce várom, hogy betöltse a menüt... De kitartó leszek... Néha felpörög, aztán kattan, megint felpörög, kattan...

    Van egy eredeti játékom: Formula one 2004, az nagyon szépen megy.
    Gyanítom, hogy a lemez nem frankó.
  • coks
    #3830
    Daemon-Tools-al bemountolom a fájlt, és DVD másolással írom ki Neroban, bár most hogy így átgondolom teljesen fölösleges... :)
    Kipróbálom ImgBurn-el, és megírom a tapasztalatokat.
    Köszönöm a tippeket!
  • PoisonChihuahua
    #3829
    Hú, most megfogtál. Egyébként Daemon Tools minek? Nem hiszem hogy a lemez a hibás, akadás, szaggatás, fagyás töltéskor a lézer típikus hibái, viszont írtad, hogy tisztítattad úgyhogy valószínüleg a lemezekkel van a gond (nem a lemezek minőségével, hanem írási hiba vagy karcos a lemez). Próbáld meg ImgBurn-nel, 2x-es ssebességgel kiírni valamilyen játékot, írás utáni adatellenőrzéssel. Egyébként érdemes berakni egy eredeti lemezt, hogy azzal hogy megy, mert ha azzal is szaggat, lefagy akkor logikusan következtetve a gép a hunyó (vagyis a lézer).
  • coks
    #3828
    Sziasztok!

    Van egy kis gondom. Van egy chip-elt PS2-őm (50004-es), ami néhány játékban beakad, vagy be se tölti. Pl: FIFA 2007 HUN (ezt be se tölti, vagy türelmetlen vagyok), Tiger Woods PGA (itt a menüben megakad a zene, a játékban ha elütök, és a labda földet ér, megint megakad pár mp-re). A lemezek amiket használok: TDK -R, Philips -R, írásra Nero+Daemon Tools, sebesség: 4x. Most tisztíttattam a fejet, úgyhogy nem hiszem, hogy az lenne a probléma. A tisztitás előtt akadt pl a PES 6 is, tisztitás óta rendesen megy. Nekem ott is a menü zenéje akadt meg.
    Én a lemezre gyanakszom, mindkettő márka hengeres.

    Mik a tapasztalatok, milyen DVD lemezre érdemes írni? Sokan mondják pl Verbatimot.
  • PoisonChihuahua
    #3827
    Szívesen, ha bármi gond van írj!
  • varga peti
    #3826
    Köszönöm a segítséget.Így biztosan sikerülni fog, ezt még eltéveszteni sem lehet.
  • PoisonChihuahua
    #3825
    Játékok sokszorosítása (akár eredeti, akár másolt lemezről) Nero programmal:

    Megjegyzés: működő, tesztelt, kipróbált, karcmentes lemezről készítsük a másolatot. Gondoskodjun üres helyről a merevlemezen, akár 4.7 GB-ra is szükségünk lehet.

    1. Töltsük le, telepítsük a Nerot.
    2. Rakjuk be a másolandó lemezt.
    3. Nyissuk meg a Nero StartSmartot, majd Mentés fül DVD Másolás.
    4. A megnyíló ablakban állítsuk be az Írási sebességet (max. 4x, ajánlott a 2x), a másolatok számát majd azt, hogy akarunk-e adatellenőrzést, végül a lemezképfájl mentési helyét. Ezután nyomjuk meg a Másolás gombot.
    5. Ha végzett a lemezképfájlal, kérni fogja, hogy rakjunk be egy üres lemezt (DVD-R), tegyük meg, majd hagyjuk tovább dolgozni. Ha elkészült majd értesít bennünket.
    6. Készen vagyunk.
  • PoisonChihuahua
    #3824
    Játékok sokszorosítása (akár eredeti, akár másolt lemezről) ImgBurn programmal:

    Megjegyzés: működő, tesztelt, kipróbált, karcmentes lemezről készítsük a másolatot. Gondoskodjun üres helyről a merevlemezen, akár 4.7 GB-ra is szükségünk lehet.

    1. Töltsük le az ingyenes ImgBurn program legújabb verzióját a www.imgburn.com oldalról.
    2. Telepítés után nyissuk meg a programot, helyezzük be a sokszorosítani kívánt lemezt, azután állítsuk be az ImgBurn-ben: Mode > Read.
    3. Ha akarjuk, beállíthatjuk az olvasás sebességét egy általunk kívánt értékre, olvasásí hibák elkerülése végett érdemes alacsony sebességet választani igaz ekkor tovább tart majd az olvasási folyamat. Ezt a Tools > Settings , Read fül alatt tudjuk megtenni (Set read speed kipipál, majd a legördülő sávon kiválasztjuk a sebességet).
    4. A "főképernyőn" Destination alatt kiválasztjuk a másolandó lemezről készítendő képfálj helyét, majd nyomjuk meg a lemzről lemezképfájlba ikont.
    5. Ha végzett, vegyük ki a lemezt rakjunk be egy üreset (jó minőségű DVD-R) és állítsuk át: Mode > Write. Adjuk meg a lemezképfájlunk helyét(Source, Please select a file..., nagyítós mappa ikon), ezután állítsuk be az írási sebességet (4x-nél ne legyen gyorsabb,ajánlott a 2x), a másolatok darabszámát (Copies), végül pipáljuk ki a Verify-t ha szeretnénk írás utáni adatellenőrzést (ilyenkor az írás végeztével kinyitja majd becsukja a lemeztálcát hogy ellenőrizhessen, értelemszerűen ekkor ne vegyük ki a lemezt). Ha mindennel végeztünk nyomjuk meg a lemezképfájlról lemezre ikont.
    6. Ha minden jól sikerült a végén kiírja: Operation Successfully Completed!
  • jaszy
    #3823
    Nero CD copy. Nekem mindig megy !
  • varga peti
    #3822
    Sziasztok! Másolt ps2 dvd-ről szeretnék játékot írni mi lehet ennek a módja.Már próbáltam a néróval de nem olvasta a chippelt gép. Ha valaki ért hozzá kérem írja meg lépésről lépésre a módját. Előre is köszönöm.
    © Dloc
  • Kamehame
    #3821
    bocs az OFF/Spam ért most ImgBurn-al irom ki, azon nincs mit elrontani mert nagyon 1szerű, ha nemjó akkor leszedem megint:(
  • Kamehame
    #3820
    ja bocs rájöttem
  • Kamehame
    #3819
    okos vagy, leirod mivel szereted de azt nem hogy azzal hogy kell
    bocs ideges vagyok
  • Kamehame
    #3818
    okos vagy, leirod mivel szereted de azt nem hogy azzal hogy kell
    bocs ideges vagyok
  • Kamehame
    #3817
    csá all segitene valaki nem jó
  • varga peti
    #3816
    Sziasztok! Másolt ps2 dvd-ről szeretnék játékot írni mi lehet ennek a módja.Már próbáltam a néróval de nem olvasta a chippelt gép. Ha valaki ért hozzá kérem írja meg lépésről lépésre a módját. Előre is köszönöm.
  • Dloc
    #3815
    Kösz a segítséget.Mindenkinek!
  • Kamehame
    #3814
    4x-esem fogom
  • Kamehame
    #3813
    ok, iso lesz már 1x leszedtem a játékot csak véletlenűl letöröltem
  • Aramir
    #3812
    Igen, de azért ne 16X-an írd a lemezt, meg ne gagyi lemezre írj.
  • Aramir
    #3811
    Tökmindegy milyen géped van, nem attól függ a dvd kiírás menete. Ha sima iso, akkor mindegy mivel írod ki. Amúgy ja, NeroBurningRommal így kell, Nero Smartstart használatát meg elöttem leírták.
  • Kamehame
    #3810
    ez a modszer műkődik 1 PS2 Slim SCPH-77004-es modelnél is?
  • Kamehame
    #3809
    amúgy kiderűlt hogy holnap 4re meglesz,
    #3807 ennyi? "oszt jónapot" ezt megcsinálom ahogy leirtad már játszhatok is?