3392
  • wepapa
    #3392
    Szép napot nekem is van Pioneer 110 dvd író be rakom a lemezt írásra elíndul az írás és lefagy az egész gép olvasásnál is ugyan ezt csínálja.Tud valaki segítení ?
  • wepapa
    #3391
    Szép napot.Tudja valaki hogy itt nálunk hol lehet PIONEER dvd írót venni újat 20x vagy 110,,112,118.
  • Baelint
    #3390
    Sziasztok! Van egy LG L42 íróm, amivel "mindössze" egy bajom van: nem olvas eredeti lemezt. Sem játékot, sem filmet. Újságmelléklet is kilőve, minden. Írni gyönyörűen ír és az írtat is olvassa, de az eredetit nem hajlandó. Ez mi a bánat? Warez-drive? :D Ja és nem most kezdte, pár éves a drága, újkorában sem volt rá hajlandó.
  • senna75
    #3389
    Üdv.vettem egy Plextor 890Sa irot. Az lenne a bajom és kérdésem hogy nem tudok vele verbatim DL DVD-t 2.4X-en irni csak minimum 4X-es sebességgel engedi.Mi lehet a baj? Kaptam hozzá valami plextools szoftver lemezt,azzal kell valamit csinálni? Mi a megoldás?
  • pajti
    #3388
    Sziasztok! Ide írom így hirtelen.
    Van egy lemezem (dvd) amit nem olvas az írom, szeretném visszaállítani az adatokat. Milyen progit ajánlanátok erre? Fontos képeim vannak rajta.. :(
  • Sanyi123
    #3387
    hát kidobni nem szeretném mert eddig tökéletesen működött, szerintem szét lesz szedve lehet hogy csak poros, azért köszi
  • suba53
    #3386
    Kuka. De előtte még érdemes egy firmware-t frissíteni, hátha.

    Ha nem félsz a kotorászástól, szedd szét és nézd meg, van-e a fejegységen állítható potenciométer, amivel a lézeres olvasóegység munkapontját lehet tologatni. jelöld be az alaphelyzetet, és tekerd el különböző irányokba kisebb lépésekben és figyeld, hogy javul-e.

    Bár lehet, hogy a korszerűbb egységekben ezt már másként oldják meg.
  • Sanyi123
    #3385
    Helló! a dvd íróm Pioneer dvd-rw dvr-112d nem olvassa a lemezeket újratelepítettem a gépet, frissítettem a meghajtót de semmi változás, segítene valaki?
  • suba53
    #3384
    Sziasztok!

    Az utóbbi fél évre vetítve már a negyedik NEC-Optiarc DVD író produkálja ugyanazt a hibajelenséget: A gyári eredeti DVD lemezeket nem ismeri fel.

    Írott lemezt beolvas, ír rendesen, de a gyári DVD romokkal nem tud mit kezdeni.

    Találkoztatok hasonló jelenséggel? Az egységek más-más gépekben mondták fel a szolgálatot, tehát nem lokális környezeti probléma van.
    Talán szériahiba?
  • Szaszura
    #3383
    Bocsi de nem Samsung véletlenül az az LG???????????
  • Szaszura
    #3382
    Szia!!Tudom hogy közhely de talán firmware frissités segíthet!!!!
  • duke81
    #3381
    Sziasztok!
    Lenne egy olyan problémám, hogy van egy LG SH-S203P típusú DVD íróm. Nemrég vettem hozzá Philips DVD+RDL 8X-an írható lemezeket de teljesen meghülyíti az a hardveremet. Ha berakom, a Nero program kiírja a choose recorder mezőbe, hogy "D: ........." és írás elött kidobja a lemezt. Ezután csak a gép újrainditásásval áll vissza normálisra. A sima 4,7 G lemezekkel nincsen baja.
    Ha valaki tud létszi segítsen.
  • HoReSz1975
    #3380
    van valami öteletetek, hogy mit tudok tenni, ha a WIN 7 Ultimate CD meghajtónak ismeri fel a Plextor PX-L890SA -t Ezért nem is olvas és ír semmilyen DVD -t
  • musichunter
    #3379
    Nekem ilyen volt csak fekete.....hát 9 hónapot bírt ki pedig nem sokat írtam vele kb 150-200lemezt!most kicserélték NEC7242S-re

    Remélem ez többet bír!

    UI.az LG már7éve megy a régi gépemben (1000-1200lemezt írt eddig)
  • tomi04
    #3378
    Sziasztok mi a véleményetek erről az íróról:
    Samsung 22x oem SH-S223C/BEWE vagy BEBE

    válaszotokat előre is köszönöm:D
  • Justil
    #3377
    neten néztem, és semmi. valahogy kétlem, hogy ha személyesen szétnézek, más eredményre jutok, de én ugye csak sony optiarc-ra, ill. nec-re kerestem, ezért is köszi Merlinnek a tippet!
  • MerlinW
    #3376
    Nem nagyon van már, valóban. Alternatíva, ebben is NEC alkatrészek dolgoznak.
  • lo9in
    #3375
    nézz körül több boltban , kizárt hogy ne legyen patás nec , az nem létezik :D
  • Justil
    #3374
    bakker, ilyesmit már újonnan nem is kapni. patás van, nec is van, de ami patás és nec is egyben, az csak slim, 10+-ért ami gondolom notiba való. francba
  • Justil
    #3373
    értem, köszi a tippeket!
  • lo9in
    #3372
    szigorúan NEC , Sony Nec Optiarc teljes nevén , nem szabad mást csak az jó , sokféle márkával találkoztam volt amelyik egyszerűen csak átlagos volt és volt olyan ami totál életveszélyes , de a necre egyik se jellemző a nec az átlagon felüli csúcsminőség és még olcsó is
  • MerlinW
    #3371
    Bármelyik NEC. Ennyi:)
  • Justil
    #3370
    nos, senki nem tud egy jó IDE-s írót ajánlani? :)
  • Justil
    #3369
    udv!

    nekem most van egy AD-7243S-em, es maximalisan meg vagyok vele elegedve. eddig egy darab hibas lemezt nem produkalt, es olvasni is remekul olvas.

    de most egy ismerosomnek kell segitenem, kellene neki vennem egy odd-t, csak hogy egy regebbi gepbe kell, igy IDE-s kene. fogalmam sincs, hogy melyik a jo, de valami hasonloan megbizhato cucc kene, mint a sajatom :)

    koszi minden tanacsot elore is! udv!
  • MiMeleg
    #3368
    Helló!

    Kinéztem ezt a típust:
    SAMSUNG SH-S223L/RSMN Fekete+Ezüst (ipon.hu-n)
    Ezzel kapcsolatban kérdéseim:

    RSMN mit rövidít?
    Mit jelent a SATA csatlakozás? (csak egy-két szóban :))
    A Dual-layer DVD-ket ugyan úgy kell írni mint a simát, vagy van hozzá valami speckó program? (ehhez adnak Nero-t ezzel lehet írni dual-t?)

    Asszem ennyi, kösz előre is a válaszokat!
  • tgary
    #3367
    ja és satás
  • tgary
    #3366
    Sziasztok!Az lenne a problémám,hogy vettem egy LG dvd írót,szinte új.Öcsémnek szüksége volt rá ezért átraktuk az ő gépébe,ment is rendesen.Aztán visszaraktam az enyémbe és azóta se kép se hang.A kábelek rendesen rá lettek dúgva.mégse ismeri fel a gép.A bios se.Segítségeteket előre is köszönöm.
  • MaSzKa
    #3365
    nem csak, írtam neki, hogy tudja miért olcsó
  • Met
    #3364
    írta, hogy kell neki?
  • MaSzKa
    #3363
    LightScribe -ot nem tud
  • Met
    #3362
    Akkor ezt
  • piamania
    #3361
    www.cb2000.hu

    Itt néztem meg.Rendelni más városból nem akarok.Csak ez az egy nagy üzlet van kecskeméten.
    Amúgy van egy dobozos, de az már 7E forint.
  • MaSzKa
    #3360
    az gondolom a színe

    dobozos esetleg nincs e? BOX

    oem - azt jeleti egy zacskóban kapod meg
    LS - LightScribe

    a hivatalos samsung garancia papírt kérd el - ott vedd meg ahol adnak ilyet hozzá
  • piamania
    #3359
    Értem,akkor erről lemondok.Meg csak egy ezressel drágább az L-es.
    Mi a különbség az alábbi kettő közül?
    Samsung 22x oem SH-S223L/BEBE fekete belső LS SATA 2év DVD+/-RW
    Samsung 22x oem SH-S223L/BEWE belső LS SATA 2év DVD+/-RW

    Vagyis inkább azt kérdezném,hogy a BEBE-st vagy a BEWE-st vegyem meg?
  • MaSzKa
    #3358
    miért vennél régit?
  • piamania
    #3357
    Egész pontosan amit én kinéztem az az F-es.MEgéri megvenni?Tudtok róla valamit?köszi
  • MaSzKa
    #3356
    az L az változat száma
    az L típus a legújabb Sata típus

    http://www.samsung.com/hu/consumer/printers-monitors-peripherals/optical-disk-drives/optical-disk-drives/SH-S223L/BEBE/index.idx?pagetype=prd_detail&returnurl=
  • billywood
    #3355
    Köszi a tippet, megnézem. Azért lehet még licitálni ám :)
  • piamania
    #3354
    Szia!
    Én is egy ilyen Samsungot néztem ki, vagyis egészen pontosan az SH-S223-at. Csak 5E forint.Tudsz róla véleményt mondani vagy valaki más,hogy megérné-e?
  • MaSzKa
    #3353
    Samsung SH-S223L 2év hivatalos garanciával javaslom
    Box - dobozban előlapokkal
    +ingyenes Nero-val
    6300Ft