153
ICO
  • Wakka
    #113
    A Shadow of Colossus nem az ICO folytatása, csak látványban nagyon hasonlít hozzá. De egy ICO 2-nek nagyon örülnék. A Shadow of the Colossus meg valami überkirály játék. Már a 12. kolosszusnál tartok.
  • GregMaui
    #112
    Hi SlickAdam!

    Látom ez a játék nem neked való,de nem gond,biztos megtalálod a számitásod
    egy másik játéknál,ajánlom a Resident Evil-t,vagy akár a Devil May Cry-t
    vagy tényleg a Doom-ot.
    Az ICO nem erről szól,ott egy kicsit el kell vonatkoztatni..
    "Az egész gémen keresztül ezt a fehér luvnyát kellesz hurcolnom, miközben a fekete alakokat csépelem?"
    Lehet hogy furcsa de nekem ez igy ebben a formában elég volt!

    ByE!
  • GregMaui
    #111
    Hi Everbody!

    Hmm..,most akkor ez a "A koloszus árnyéka" micsoda?
    Minek a folytatása?
    Mert olvastam hogy ez a ICO2..
    De ez hülyeségnek hangzik..
  • GregMaui
    #110
    Sziasztok!

    Csak most fedeztem fel ezt a topickot,király tudni hogy nem csak én vagyok
    oda ezért a "jatekért".
    Nekem a PAL verzió van meg,a "szpesöl edisön",kártyákkal,amiből belerakhattak
    volna vagy még ötvenet. :-)
    Most játszom másodszorra,de elakadtam,nem tudom miért,annál a résznél ahol
    ico-t fel kell "lőni" egy mozgó fahasábbal..
    Egyszerűen nem tudok vele felugrani,tiszta ideg vagyok,de majd sikerűl..
    Nekem a "fejtörőkkel" nem volt gondom,szerintem adják magukat.
    Yordába szerelmes vagyok.. :-)
    És jó lenne valami "REAL" folytatás,rögtön a tengerpartról egy kb 10perces
    magyarázat videóval az első részről.

  • Sir Quno Jedi
    #109
    Jáccál dúmot...
  • Vers
    #108
    hátigen ez a játék nem arrol szol hogy halomra löjjük az ellent
  • SlickAdam
    #107
    Lenne egy kérdésem a játékkal kapcsolatban. Az egész gémen keresztül ezt a fehér luvnyát kellesz hurcolnom, miközben a fekete alakokat (akikkel már így 1 óra játékidő után kivan a fa**om) csépelem? Azt írtátok, hogy jó játék, de nekem elég sivárnak tűnik. Most kezdtem el jáccani vele a Shadow Of The Colossus után, mivel ez annak a "folytatása".
  • Sliderx
    #106
    Nagy kaland. Ha más megoldás nincs meg kell oldani valahogy...
  • kiskami
    #105
    Annyi mintha tömörítve lett volna nekem... Oopsz, lebuktam.
  • Sliderx
    #104
    Ez a verzió amit én holnap kapok meg 480 mega összesen a cd-n.
  • kiskami
    #103
    Nekem PAL verzió van - 1 cd (sincs teljesen tele).
  • Sliderx
    #102
    Na úgy néz ki meglessz a játék! Egyik haver meg tudta szerezni, kíváncsi vagyok mi fog kisülni belőle.
  • Sliderx
    #101
    Kössz!
  • Neme.
    #100
    A PAL verzió 1 DVD.
  • Sliderx
    #99
    Ez ugye egy 1 cd-s játék? Vagy DVD-s?
  • Banyapapa
    #98
    ICO?

    osönben volt hétvégén 1-2 darabka jo 6ezer pinzirt:P (budaörsiben)

    No, persze sok, mer 3 vagy 4 honappal ezelött volt 4-ért a cdgalaxisban,ott vettem meg.
  • Neme.
    #97
    Ha jól tudom, februárban kapható lesz a Colossussal együtt.
  • Sliderx
    #96
    Na ja, az engem is érdekelne.
  • guardian hero
    #95
    Ha valaki tud egy eladó eredeti példányról, ne tartsa magában! (csak PAL játszik)
  • Sliderx
    #94
    Na hali!

    Sokat ment az off a SOTC topicban ezért írok ide inkább.

    Végigolvastam a topicot és látom ment a vita rendesen.

    Szívesen várok infókat a játékról!
  • aabyssx
    #93
    A második végigvitelkor (ha folytattad az első végigvitelkor kapott mentést) vannak ott a parton (nálam legalábbis).
    Yorda felé (kb. félúton) a zöld rész végefelé vannak.

    BTW csak ezért futottam végig +1x az egészet (3 óra alatt volt az utolsó időm, pedig még akkor is nézelődtem egy kicsit és nem hagytam ki egy átvezetőt sem).
  • Janey
    #92
    A dinnyéket hol találom meg???, összerohangáltam a partot, de Yordán túl nem tudok menni, mert ha arrafelé érek akkor azonmód elkezdődik a második endsequence
  • UNREG
    #91
    Rá nem jöttem volna...
  • aabyssx
    #90
    Vízimalom (nem a szélmalom), előtti "katapultos" teremben lehet a középső falat eltolni. Erre nem nehéz rájönni, mivel más a színe, mint a többinek. A labda viszont a kinti fa tetején van. Ugyan én nem láttam (pedig sokat nézegetem a fa levelein csillogó fényt a madárcsicsergést hallgatva), de ha megütöm a fa tövét, akkor leesik valami kerek izé. Azt kell beledobni a benti kehely(?) szerű izébe. :)
    Ha először játszod, akkor buzogányt kapsz, ha másodszorra (az első végigjátszás utáni mentést folytatva), akkor fénykardot (legalábbis én ezt tapasztaltam).
  • UNREG
    #89
    Hol?
  • aabyssx
    #88
    Mit össze nem mászkáltam, mire véletlenül(!) megtaláltam a labdát. ;)
  • Janey
    #87
    a buzogány király fegyver, a fénykardért még futnom kell egy kört, mit össze nem kombóztam a gémpaddal mire rájöttem hogyan kell eldobni a labdát
    amúgy a játék ISTEN, maga a tökély, stb..stb..
  • aabyssx
    #86
    Amikor játszom mindíg eszembe jut, hogy ez a játék SZVSZ jogosan pályázhat a LEGSZEBB ending valaha címre. Egyszerűen gyönyörű!
  • aabyssx
    #85
    Hétvégén végigfutottam kettőször (újra). Gondoltam leírom (mert most én is kipróbáltam):
    - télleg' létezik a buzogány;
    - télleg' létezik a fénykard(!);
    - télleg' létezik a dinnye evős ending.


  • Sephi
    #83
    Jo de nekem akkor is tul zart minden.... Mar amikor ott az elejen is bezarult a nagy kapu tok ideg voltam mert ki akartam jutni a szabadba :)))
  • aabyssx
    #82
    BTW való igaz, egy gyereket bezárnak egy kő izébe, magára hagyják és egy lányt sötét szörnyek próbálják elrabolni(?). Nem túl vidám...

    A néha megjelenő kellemes napsütés és madár csicsergés ellenére az ICO-nak elég borongós és feszült hangulata van. De ezek a pillanatok pont emiatt esnek ilyen jól.


    *SPOILER*

    Hirtelen eszembe jutott az a pillanat, amikor Ico-nak letört a szarva (az első)...
    ...csak úgy eszembe jutott. ;)
  • Sir Quno Jedi
    #81
    Ez a lényeg, szerinted a főszereplők mit éreznek ?!!!
  • Sephi
    #80
    De varjal mar en nem akarok kotekedni veled ezt most leszogezem. De nekem azert van par rosz benyomasom a jetekrol mert ennel van mas ezzerszer jobb jatek is. Most igen bevallom gyonyoru a grafika csak nekem mar elvbol nem megy az hogy egyfeszt egy varban kell maszkalni mert engem speciel zavar a sok zart terulet. en mindig is imadtama nyitott erdo vagy mezo helyszineket es kisseb falukat. en igen lehangolt leszek ha jaccok ICO-t mert elvezem de idegesitt a folytonos bezartsag :(
  • Sir Quno Jedi
    #79
    A legdurvább henteket is pár perc agymunka után könnyedén meg lehet csinálni, ugyanis megvan a módja mind1iknek ! Ha nem ment, azt sajnálhatod, mert így sok jóból kimaradtál...
  • Neme.
    #78
    Ámen.
  • Ramza
    #77
    Szerintem egyébként folyamatosan elbeszélünk egymás mellett. Ahányan hozzászólnak a kérdéshez, mindenki számára mást jelent a ködösítés, elmosás, stb.
    Emellett ráadásul rendesen túl is lett tárgyalva a kérdés (-> szar pofozása), szerintem kattanjunk le róla, mert nincs értelme. Az ICO ettől még marad az, ami, minden idők egyik legművészibb alkotása a játékok között, pont.
  • hzx
    #76
    Mondjuk az a rész, ahol a kanapé a lépcsősor tetjén van, alul temető, és egy kapu, amit úgy lehet kinyitni, hogy Ico az egyik kapcsolón áll, Yorda meg a másikon. Lemegyek a lépcsőn, rámzúdul vagy 6 nagy szörny meg vagy 10 kicsi. Hint: álljak a fekete lyukhoz közel. Ja, csak abból most éppen 2 van, egy alul egy meg felül. Akkor be a sarokba. Bemegyek, Yorda hátul, jönnek a buznyákok. 2-t csapok, erre ők a földre küldenek, viszik a csajszit, lehet futni kihúzni. Sarokba vissza, és így tovább. 3x -i 15 perces próbálkozás után játék ki, boltba el, csere másra.
  • Neme.
    #75
    Nem teljesen értem a gondolatmeneted. A két pontba szedett kérdést akár én is feltehettem volna. Ugye a valóságban sokkal kevésbé halványodnak a távoli tárgyak, mint a játékokban. Mégis nagyon jól érzékeljük, hogy melyik milyen távolságbann van, mivel az agyunk térbeli képet rak össze. Képzeld el ugyanezt egy két dimenziós játékban, ahol nincs ködösítő effekt. Ugyanúgy meg tudod határozni a két tárgy egymáshoz viszonyított távolságát? És egy köd effektet használó játékban?
  • Ramza
    #74
    Csak muszáj írnom :)
    Amit írsz, az oké. De - szigorúan szerintem - az ICO-ban egy harmadik technika is van (illetve a második is benne van, de az engem nem is zavar!).
  • aabyssx
    #73
    Tegyünk különbséget az elmosás és a köd között!

    Tehát fogd a mutatóújjadat és tedd pontosan a monitor és a szemed közé! Majd csukjad be az egyik szemedet - így olyan, mintha egy kamerával vennének valamit. Fókuszálj az újjadra és könnyen megállapíthatod, hogy a képernyő állati elmosott lesz, pedig csak fél méter van közöttetek. Ha pedig a képernyőt nézed, akkor az újjad homályos. Ez a fókusz (vagy depth of field) effekt.

    De az ICO-ban erről szó sincs, viszont ez az elmosás. Megint más dolog amit ködnek (fog effect) szoktak nevezni, valójában a rajztáv (drawing distance) csökkentésére jó technika, amikor egy bizonyos távolság után folyamatosan átmossák az objektumokat "levegő" színűre. Ez van az ICO-ban is és ez semmilyen játékban nem valós (de szükséges). Kivéve akkor lehet igazán értelme, ha olyan helyet "szimulálnak", amikor nagyon rövid a látótáv (pl. SH3), vagy ha nagyon sűrű ködben, felhőben játszódik az esemény.