153
ICO
  • Ramza
    #72
    Annak ellenére, hogy nyilvánvalóan nekem szól a "kritika", nem kivánok vitába bonyolódni, de két megjegyzsét azért engedj meg:
    1. Nézz ki az ablakon tiszta időben, pl. ma. Kb. meddig látsz el? hol kezdenek el mosódni az épületek, tárgyak, emberek körvonalai?
    2. Most rakd be a játékot. Ott hol kezdenek elmosódni, ködösödni a dolgok? Fél méterre??? Ugyanolyan ködös, homályos a fél méterre lévő dolog, mint a fél kilométerre? Akkor ezek szerint nem a távolság érzékeltetése volt a cél mégsem.

    Amúgy én kiszállok ebből a topikból, mert egész egyszerűen nem látom értelmét ennek a "vitának" - és ebben ugyanannyira hibás vagyok én is, akárcsak más.
    Mindenki legyárthatja a maga elméletét a dologról, magánügy. Én elkövettem azt a hibát, hogy egy általam rossznak érzett dologról kimondtam hogy rossz, és ez ütközött a többség véleményével. Sajnálom, ez van.
  • hzx
    #69
    Ami nekem nagyon nem jött be az ICO-ban, az a szenvedés volt a szörnyekkel. Iszonyat feeling, atmoszféra, de untam a fél órás csatákat, csak mert egy bottal kellett püfölni az árnyékokat meg Yorda-t kihúzogatni a fekete lyukból. Btw, miért volt probléma a mentés? A kézikönyv első oldalain ott van, hogy csak a kanapéknál lehet menteni.
  • Neme.
    #68
    Bírom, mikor leszólják a ködösítő, homályosító effekteket, mikor jelenleg még nem igazán elterjedtek széleskörben a virtual reality eszközök (vagy csak én vagyok lemaradva?), így a jelenlegi legjobb módja a távolság érzékeltetésének a ködösítés és homályosítás.
  • Sir Quno Jedi
    #67
    Nabazz ! Elmondanám, hogy én így vezetek a V6-osommal, szal. ezután kétszer is nézz körül mielőtt kilépsz az utcára ! Megtorlás RULEZ ! :DDD
  • Ramza
    #66
    Nagyon rossz poénként az jutott az eszembe, hogy neked tudnám ajánlani a szem update-et szem 2.0-ra, az élesebb :)
    (bocs...:)
  • Sir Quno Jedi
    #65
    Homály RULEZ ! Vesszenek az éleslátók ! Én úgyis rövidlátó vagyok, szal. nekem tök reális az ICO mer' hétköznap simán így látok mindenféle effektezés nélkül is, most akkor nekem is gyengus a hardverem ?!!!
  • Neme.
    #64
    Részemről ez volt az egyik tényező, ami megfogott - mondj bármit. Azelőtt nem láttam még ahhoz hasonlót és kész.
  • Ramza
    #63
    Jól tetted. Üdv a paradicsomban :)
  • Ramza
    #61
    Egyébként hogy valami kulturáltat is hozzászóljak a mai nap folyamán a kérdéshez:
    valóban van olyan elmosás-effekt, ami baromira tetszik.
    Ilyen pl. a Fatal frame első fél órája, amikor ha jól emlékszem minden mocskos-szürke, színek szinte nincsenek is, valamint ilyen a SH3 noise-effektje.
    Ezek szerintem tényleg jól néznek ki, és valóban hozzájárulnak a hangulat-teremtéshez. Ugyanakkor az Ico-nál ezt inkább zavarónak éreztem :(
  • aabyssx
    #60
    BTW ilyen elmosást sajnos elég kevés játékban alkalmaznak. Pedig nem túl erőforrás igényes... :(
  • aabyssx
    #59
    Bizony, a hangok nagyon sokat dobnak rajta!
  • aabyssx
    #58
    Külön extra módszerek léteznek a még jobb atmoszférát teremtő elmosásra.
    Pl. amikor egy bizonyos világosság fölötti pixeleket kigyűjtik egy külön képre, összemossák a környezetükkel és hozzáadják az eredeti képhez.

    OFF

    Ha rajtam múlna, akkor minden játék majdnem szürke lenne (egyedül a vér volna élénk piros ;).
  • Ramza
    #57
    Ha az utolsó rész tényleg igaz, akkor a saját érdekedben javaslom, hogy regisztráljál, mert durva dolgok tudnak összejönni, ha az a sportos három ember, aki _valóban_ napi 50 néven irogat, "megtalálja" a nickedet, és olyan dolgot ír a nevedben, amivel Te nem értesz egyet :(
  • Ramza
    #56
    Na jól van na, bocs ha valakit megbántottam!
    Nem akartám ám én sem flémet ebből a dologból, szvsz tipikus példája annak, amikor két ember egymással szemben kommunikálva fél perc alatt megbeszélné az adott kérdést, a neten ugyanakkor összeakadnak valamiért :D
    Na majd egyszer a video-fórum :))))
    Itt tényleg mindenki egy oldalon áll, ne baszogassuk egymást (én is visszaveszek offkorsz), maradjunk annyiban hogy az egy oldalon állás is okozhat apró véleménykülönbségeket :)

    Amúgy a végére egy önvallomás: nem tagadom, egy icipicit provokatív szándékkal jöttem ma ide, mert reméltem felpezsdít egy kicsit egy szolid flém :) Múlt hét hétfő óta megállás nélkül dolgozom (mármint alvás azért volt :), és már egy kicsit kivoltam :(

    Na akkor béka!
  • CHEAPBOY_GA
    #54
    itt nezem tokre jo hogy flém lett az ico topicbol:DDD

    GO RAMZA GO!!:)
  • CHEAPBOY_GA
    #53
    Nekem elsore csapott, mint a 2,5 deci palinka:D
  • cenobite
    #50
    "Csak szánalmasnak tartom, amikor egy adott gép tulajai a hátrányt is előnyként állítják be"

    Nem azafajta játékos vagyok, aki foggal-körömmel bizonygatja konzolja kitűnőségét. Ps2-m és Pc-m van, de ugyanúgy bejön nagyon sok x-box, és GC játék is, csakhát dönteni kellett és én a ps2-t választottam. Erre a gépre is van szép számmal fostalicska játék ugyanúgy mint kitűnő. Szóval mondókám lényege nem a "védjük meg a ps2-t" volt, egyszerűen csak nem kezeltem hátrányként azt a fránya homályt, sőt még tetszett is. Nem nagyon érdekel, hogy ki melyik gépet isteníti. A JÁTÉK számít. Peace!
  • Rincewind
    #49
    NWN egy okádék! Márha a Neverwinter Nights-ra gondolsz? :)
  • cenobite
    #47
    Ezzel nem igazán értek egyet... Ezexerint rosszul fogalmaztam... Van ez a "homály" dolog, ami engem NEM zavar. Nem kezelem akkora negatívumként. Számomra nem von le a játék értékéből. És igenis nekem tetszik így. ;)
    A babámnak pedig megvan minden foga! :D
  • Ramza
    #46
    Túllihegés = elmondtam a saját véleményemet?
    Nézd nekem nem lesznek álmatlan éjszakáim attól, hogyha itt mindenki leírja, hogy ez így jó vagy akár csak "nem zavaró". Legyen. Nem tehetek arról, hogy én másként gondolom.
    Mi alapján "döntődik" el valakiről, hogy
    1. elmondja a véleményét
    vagy
    2. okoskodik?

    Gyanítom, hogy az alapján, hogy egyezik-e az adott vélemény a tiéddel :)
  • Ramza
    #45
    Ha bejeletkeztél, folytathajuk.
    Addig én kiszállok a témából.
  • Ramza
    #43
    Hát persze, loál.
    Gratulálok a konzolos magyar ember 2-nek :)
    Oké, nyugodj meg:
    1. a ps2 a legtökéletesebb gép
    2. ha van hibája, akkor az az előnye valójában
    3. természetesen én csak egy okoskodó kis köcög vagyok, míg Te az igazság képviselője

    Amúgy tévedsz, az unreg-ségnek semmi köze nincs az anyázáshoz. Egész egyszerűen arról van szó, hogy ha az ember beszélget valakivel egy közösségben, akkor valamiért szereti tudni, hogy akivel éppen kommunikál, az kicsoda, milyen hozzászólásai, véleményei vannak - ilyen szempontból kissé idegesítő, hogyha valaki naponta ötven néven ír. Nem vall túl egyenes jellemre.
  • Ramza
    #41
    Szerintem nagyon nem érted mit akarok mondani, de mindegy...
  • Ramza
    #40
    Amúgy én biztosan nem görcsölök.
    Engem aztán nem zavar - végigvittem kétszer, az első végén majd sírva fakadtam, a mai napig a kedvenc játékaim között van.
    Csak szánalmasnak tartom, amikor egy adott gép tulajai a hátrányt is előnyként állítják be (ugye emlékszünk erre a bombasztikus érvre: nagyon jó a kevés poligon a NWN-ban, mert így szép lehet a textúra!)
  • Ramza
    #38
    Jól van, a célomat csak sikerült elérni, és megjött az (egy) unreg okoskodó :)
  • Rincewind
    #36
    Namost speciel az elmosás nekem se hátrány, sőt igazából fel se tűnt, annyira helyénvalónak éreztem...
  • Ramza
    #35
    10 perc után megfogott.
  • Ramza
    #34
    Szerintem most magadat csapod be.
    Van két tény, semmi közük egymáshoz:
    1. Kurva hangulatos a játék, minden helyén van, magával ragadó
    2. Picit csúf elmosások vannak benne.
    Erre kijelented, hogy neked bejön az elmosás. Ez kb. olyan, mint amikor van egy (szinte) 100%-ig tökéletes nőd, minden a helyén van, csak éppen elöl hiányzik egy foga. Baráti társaságban te elkezded bizonygatni, hogy neked bejön a hiányzó fog.

    Azt gondolom, hogy ne essünk át a ló másik oldalára.
    Az ICO zseniális játék, de azért talán az egyetlen (és így legnagyobb) problémáját ne próbáljuk erényként kezelni.
  • Rincewind
    #33
    Kérdés:
    Nektek rögtön elsőre bejött a játék, vagy kellett vele játszanotok x időt, hogy elkapjon a hangulata? Csakmert játszogatok vele már egy ideje, de nekem még mindig nem igazán jön b... :)
  • cenobite
    #32
    Nekem bejön ez a homály. Leszarom, ha "csak ennyit" tudtak kihozni belőle. Az egyik leghangulatosabb játék amivel valaha játszottam. Egyedi darab.
  • Ramza
    #31
  • Ramza
    #30
    El sem hiszem, hogy egy óra alatt senki nem flémelte le a 28-at
  • Ramza
    #29
    Helyesbítek: nem ennyit tud (mert ugye SH3, Primal, stb.), hanem az ICO-ban ennyit tudtak kihozni.
    Valamit valamiért: vagy gyönyörű, hatalmas, művészi terek, helyszínek, vagy éles kép. A kettő egyszerre még nem nagyon megy.
    (Ha már itt tartunk: jó választás volt szvsz az elsőre tenni a voksot)
  • Ramza
    #28
    Én nem ködösnek nevezném, hanem elmosottnak.
    Ennyit bír a ps2.
    Persze lehet azt mondani, hogy hangulatteremtő, meg hogy enélkül nem lenne olyan jó, de ez szerintem bullshit.

    Ettől eltekintve istencsászár játék természetesen, nálam is nagy kedvenc.
  • Sephi
    #27
    Megprobalom leirni. Az a hely az ahol eloszor fel kell masznom hogy egy nagy kocka alaku kotombot letojak es van egy kapu ahol balra es jobra is van egy egy melyedes a foldben. Oda kell toltni a kocskat es kinylik az ajto. amjd beviszem a kicsajt oda es ott felmaszok magasra majd nekiugrok egy lancnak ami levisz es kozben egy oltar valik lathatova. Az a baj hogy ha leugrok a lancrol sehogy sem tudok felmaszni az oltarhoz! Gondoltam ra hogy talan tarzanozni kene ott es aztan felhuzni a kicsajt?
  • Rincewind
    #26
    De írjátok elé, hogy SPOILER(!!!), mert magamtól szeretném végigvinni, úgyhogy nem akarom óvatlanul elolvasni!
  • Rincewind
    #25
    Igen észrevettem, de attól még hót idiótán néz ki a kiskölök. :)
  • CHEAPBOY_GA
    #23
    + melle a madarcsicserges a tenger morajlasa ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁh kegyetlen jo game , ma vegig is futok rajta:)
  • CHEAPBOY_GA
    #22
    kiraly game:)
  • Neme.
    #21