127
Mi a (legjobb) megoldás???
  • morleone
    #87
    Köszi! Nem estem kétségbe csak nagyon fusztrált hogy ilyen helyzetben voltam. Viszont akkor ha már ennyire dicséritek kipróbálom a H&S-t remélem használ! A fejleményeket majd megírom!
  • idamaria
    #86
    30 nap helyett akár 2 nap is lehet, ez azért elég keményen hangzik. bobo22: szerintem meg tudják ők is, de ez csak tipp...
  • bobo22
    #85
    klicskaw látom te igazi korpaszakértő vagy és amúgy mi van azokkal akik örökölték az állandóan korpás fejbőrt? ők meg tudják szüntetni?
  • klicskaw
    #84
    "A bőr felső hámrétege állandóan megújul, a sejtek lassan a felszín felé nyomódnak, végül elszarusodnak és leválnak. A legtöbb embernél ezek a kis elhalt bőrdarabok láthatatlanul aprók. Bizonyos tényezők azonban a bőrsejteknek, különösen a fejbőr sejtjeinek ezt az újratermelődési folyamatát felgyorsítják. A korpás fejbőrű emberek bőrsejtjei 2-7 nap alatt megérnek és leválnak, míg az egészséges fejbőrnél ez az érték 30 nap körül van"
    ezt csak azért írtam be,hogy bárkivel előfordulhat és kialakulhat, szóval nem kell pánikba esni:)

  • morleone
    #83
    Hát nem tudom hogy ezt korpába hogy mérik de eléggé az! De gyerekkoromban meg régebben sosem volt ilyen problémám.
  • idamaria
    #82
    Mondom, nekem bejött, kb 2 éve használom, és nem tervezem, hogy lecserélem. Persze hajtípustól is függhet, hogy kinek mi válik be. Van sokféle H&S-ből is, próbáld ki valamelyiket, aztán úgyis meglátod, hogy jó -e.
  • klicskaw
    #81
    nekem bevált,mondjuk még csak egyszer használtam hosszabb ideig akkor viszonylag elmúlt a korpa..
    az illatára mindenesetre egy szavatok se lehet :)
    mennyire vészes nálad a helyzet?
  • morleone
    #80
    Attól hogy még optimista vagyok attól nem múlik el a korpám! Head&Shoulders tényleg ennyire jó? Mert nagyon sok helyen olvastam már hogy sokaknak használt.
  • bobo22
    #79
    hát szerintem nem lesz büdös ha jól kiöblíted, nah az meg jó kérdés hogy hatása lesz e! talán lesz :) nem vagyok benne biztos, de legyetek optimisták!
  • morleone
    #78
    És akkor biztos nem lesz büdös? Na meg hatásos lesz egyáltalán az első sampon?
  • bobo22
    #77
    mindenkinek a H&S vált be eddig? érdekes! de ha a patikában váltasz ki vmi büdös hajravaló löttyöt mert azt kell használnod, az se baj! csináljátok úgy hogy megmossátok vele a hajatokat és utána még rendes illatos samponnal megmossátok vagy balzsamot tesztek rá! egyszerű! és máris nem lehet érezni a büdös patikában vett sampon "illatát"
  • idamaria
    #76
    Nekem is a Head&Shoulders vált be leginkább, a többi amit próbáltam vagy nem ért semmit, vagy működött (igaz nem túl hamar), de büdös volt, vagy működött, de nem tartott sokáig a hatása...
  • gibbone
    #75
    Jah, tipikus ilyen gyógynövényillata volt az összesnek. Nem birtam azokat elviselni
  • Rubenvagyok
    #74
    Értem köszi! Majdnem vettem. Nálam is voltak olyanok amiket patikában kellett kiváltani és egyszerűen az illatuk borzasztó volt!
  • gibbone
    #73
    Hát én Nizoralt is próbáltam de az volt vele a gondom hogy leglaább 2 hét kellett mig a korpa eltünt és ha abbahagytam újra elő is jött. Plusz az illata is nagyon rossz volt
  • kicsikacsa23
    #72
    Aha. Hát abban a témában nem tudok segíteni
  • Rubenvagyok
    #71
    Bocsi elírtam! Nizorálra gondoltam ha így már érthetőbb!
  • kicsikacsa23
    #70
    Nizorla? Ez egy sampon? Én csak ilyen mainstream samponokat ismerek, mint Swartzkopf, H&S, etc
  • Rubenvagyok
    #69
    A nizorlat is kipróbáltad mert nekem azt javasolták! Az mennyire hatásos?
  • gibbone
    #68
    Hát nekem régebben nagyon korpás volt a hajam. Anyu vett nekem midnent, de tényleg kipróbáltunk mindent és semmi se volt jó. Egyedül a head&schoulders segített. A mai napig is ha elöjön egy kicsit 2 hajmosás és már el is tünt. Szerintem az a legjobb
  • kicsikacsa23
    #67


    Korpára egyértelműen a Blue Selsun, nem egy híres valami, de sokkal hatásosabb mint a többi, ráadásul az érzékeny bőrre is kiváló. Legalábbis számomra ;)
  • AbaEdus
    #66
    Tehát ha valakinek nagyon korpás a haja, akkor NAGYON próbálja ki,de ha valakinek csak kicsit, akkor ő KICSIT próbálja ki? ;)
  • karribi
    #65
    én pl most találtam meg a fórumot azért nem írtam..:)
    a lényeg,nekem egy head&shoulders segített, nem tudom már melyik,talán a citromfüves de nem is ez a lényeg
    akinek gáz a korpa nagyon próbálja ki!
  • Tincsi
    #64
    Korpásodás ellen hatékony megoldás a DR. IMMUN Hajápoló olaj! Fontos tudni a termékől, hogy hajmosás utá nem marad zsíros hatású tőle a haj!
    Miért hatékony? Erről a következő cikkben olvashattok:
    www.hairwellness.hu
  • Szasza79
    #63
    érdekelne, hogy azért nem írtok már, mert meguntátok, vagy kifogytatok a lehetőségekből és tanácsokból?????

    Üdv mindekinek, és szép napot!

    Szasza
  • Szasza79
    #62
    Szia mojito!

    Ezzel most azt akartad mondani, hogy ez jó, próbáljuk ki, vagy, hogy nem ér semmit ez sem?

    Üdv!
  • mojito10
    #61
    bánfi hajszesz+sampon
  • Szasza79
    #60
    Sziasztok, még mindig kitartóan várom az okos öteleteket, hogy lehetne szabadülni ettől a nyavajától!

    Köszi mindenkinek!
  • Szasza79
    #59
    Akkor kitartóan várjuk a nyarat, azért ha valakinek van még ötlete szívesen várom!
  • Bandew
    #58
    Ez teljesen egyéntől függ. Egyébként a napi mosás sem túl szerencsés, mert ez a későbbiekben nagyon gázos lehet.

    Igazság szerint nekem semmi nem segített, egyszer csak elmúlt. De azt észrevettem, hogy minél több oxigén és napsütés éri a kobakodat annál jobb.
  • Braveheart
    #57
    Ilyen f@szságot mint a korpa... már bocs. Én fiú létemre majdnem minden nap mosok hajat és nem is csodaszerekkel, 21 vagyok és soha életemben nem voltam korpás.
    Amúgy ez egy egyéni feltevés, de lehet hogy vkinek a "csodaszerek" sem segítenek, mert pl épp az a lötyi irritálja a fejbőrét...
  • Szasza79
    #56
    Sziasztok!

    Biztosan sokszor tették már fel nektek ezeket a kérdéseket, azért én nagyon megköszönném, ha valaki tudna nekem jó tanáccsal szolgálni! A párom feje korpásodik nagyon, és minden szert kipróbáltunk már, de nem segytett semmi! Igazából olyan mint ha hámlana! Ha valaki tud valami jó módszert az kérem segytsen, mert ez a probléma igen kellemetlen!
  • Bandew
    #55
    Szerencsére már nem. :-D
  • maozedong
    #54
    még mindég korpázs?
  • gonosz
    #53
    egy sima korpasodas elleni head&shoulderst hasznalj, siman jo az is. a lenyeg hogy ne azonnal varj eredmenyt, 1 honap folyamatos hasznalat mellett fejti ki a hatasat, es onnantol nem lesznek gondjaid.

    amugy ha biztosra akarsz menni borgyogyasszal nezesd meg mert lehet hogy nem sima korpa hanem lehet pl seborrhea, psoriasis stb., azok meg kezelhetok.
  • Bandew
    #52
    Az a gáz ezzel a hajszesszel, hogy alig bírom bekenni fele a fejbőrőm a hoszú hajam miatt. Lehet, hogy egy sampont is nyomatok melléje.
    Ráadásúl most elkezdődőtt a suli, tehát bejárni minden nap Pestre, folyamatosan szennyeződik a haj, stressz növelődik, és lehányják a fejem a részeg csövesek. :D
    Állítólag jó ellene az Antistreeter's. :DDD
  • Bandew
    #51
    Nem. Már megszenvedtem vele. :D
  • The Garrett
    #49
    énis :)
  • Taranov
    #48
    az igaz, de valóban hatásos.
  • Bandew
    #47
    Asszem a 8.-kat már jó rég elhagytam. :D