127
Mi a (legjobb) megoldás???
  • tibu75
    #127
    Sziasztok!
    Én most az új fejlesztésű Dandrene sampont használom, mert sok mindent kipróbálva , a korpa elleni samponok közül az amcsi Dandrene bizonyult a leghatásosabbnak a külföldi oldalak szerint.
    Rendeltem, bár nem olcsó ,gondoltam kipróbálom...
    A lényeg , hogy eszelős jó , merem ajánlani mindenkinek.
  • megmondtam
    #126
    Most hogy mondod erre még nem is gondoltam
  • Rubenvagyok
    #125
    Tudtad hogy a sampont a fejedre kell kenni és nem a szemedbe? Mivel ha a szemedbe kened akkor tényleg csípni fog!
  • berreg
    #124
    Ehhez nagyon nem tudok hozzászólni nem ismerem a samponoknak az illatát:) Amúgy a barátnőm Gliss Kur-t használ és annak nagyon nőises illata van.
  • megmondtam
    #123
    Úgylátom szelektíva látása egyeseknek a sörsamponnal kapcsolatban
    Annak a mentásnak tényleg jó illata van, de mikor én próbáltam nekem csípte a szemem, túl erős az aromája szerintem. Picit eltúlozták
  • angelacska17
    #122
    Szerintem az összes sampon közül ennek van a legjobb illata... és igazad van, nőknél is belefér tetszik a fény, amit ad a hajunknak:)
  • Rubenvagyok
    #121
    Vicces hogy ugyanazt használjátok a párotokkal:D De végülis belefér nincs olyan kirívóan női vagy férfi illata!
  • angelacska17
    #120
    Ő Head & Shoulders-el mos hajat, ha ott vagyok nála én is azzal szoktam:)
  • berreg
    #119
    Én egyszer kentem,elég is volt:) És ő mivel mos hajat?:)
  • angelacska17
    #118
    Fiúk,fiúk!:) nem is hiszem el, hogy sört öntenétek a hajatokra... az nem oda való. Meg különben is a barátnőitek mit szólnak hozzá?:D Én már a sör szagától is rosszul vagyok... Egy férfi haja igenis legyen finom illatú, férfias;) Az én páromnak menta illatú, nincs is annál jobb mint amikor érzem rajta azt az illatot, az ápoltság jele is egyben szerintem, ja és ő nem korpás:)
  • berreg
    #117
    Igen,a B2 vitamintól? Én azt hittem hogy az élesztőtől. De lehet hogy neked van igazad. Újdonság ez a sör sampon,ilyenről így még nem hallottam. Drágák? Amúgy ez a Nizoral sem olcsó...amikor gond volt a hajammal akkor néztem és majdnem 2000Ft.
  • Rubenvagyok
    #116
    Hát én sportolok hetente 3-4 szer és muszáj mosnom a hajam edzések után. Szóval ezt nem lehet kivédeni. De nekem nem szokott gyorsabban zsírosodni!
  • megmondtam
    #115
    Csak hogy felvilágosítsalak titeket... Nem sima sört kell a hajadra önteni és azzal hajat mosni hanem vannak speciálisan elkészített samponok amik sörből készülnek. Nem írok ide linket aki akar gugli a barátja találhat. Illata: egyáltalán nincs köze a sörhöz, legtöbbször citromos vagy ahhoz hasonló aromákhoz hasonlít. Abban tényleg igazatok van hogy nem korpára való, hanem fényesebb lesz tőle a haj. Viszont nem az élesztőtöl hanem a sörből származó B2 vitamintól. Ha korpásodás ellen keresel valamit: Nizoral, H&Sch. Üdv
  • berreg
    #114
    Tény hogy fényesebb lesz,de az illata valóbab nem a legjobb:) Én fiú létemre kipróbáltam mert nővérem nem hagyott békén...! Heti 2 hajmosás szerintem bőven elég,akkor nem szokik hozzá a fejbőröd és a szárítástól sem szárad ki.
  • Rubenvagyok
    #113
    Hát igen a sör inkább fényesíti a hajadat, kérdéses hogy mennyire is válik be... Nem hinném hogy nagyon. De legalább az illatod olyan lesz mint ha most jöttél volna egy buliból:P
  • berreg
    #112
    A sörről én is hallottam,állítólag a benne lévő élesztő jót tesz a hajnak de semmi kép sem a korpa ellen van:) Fénylőbb lesz tőle. De szerintem ez inkább a nőknek érdekes,én személy szerint annyira nem foglalkozom az ilyenekkel. Korpásodás ellen elérhető árban H&S a legjobb,de amúgy Neutrogena T-GEl!
  • annittaa
    #111
    hát igen, a sör az ital! :) nem sampon. Egyébként tényleg nem tudom mi bajotok van a férfi samponok illatával... Nekem tetszenek...
  • röfinaator
    #110
    sztem egyedül is meg fogod találni nem kell az eladót megkérdezni.
    a sört pedig inni kell, ne pazaroljuk ilyen értelmetlen dolgokra..;)
    egyébként nekem is bevált az említett sampon csakhogy vmit a témában is írjak
  • beababy20
    #109
    a sör is ér vmit, de korpa ellen mást kell bevetni! az én barátom már próbálta a férfi h&s sampont, rosszat nem mondott róla, igazándiból jót sem, de használja! és jó az illata!
  • kicsikacsa23
    #108
    JA, akkor még hülyeségeket is beszélek, fantasztikus:D Viszont a head & shouldersből ezt hogy hívják? Nem akarlak töketlenkedni az eladók előtt, menjek már oda határozottan... És nincsen illatozó rét szaga? Mert azt nem bírnám elviselni, viszont szükségem van vmire...
  • annittaa
    #107
    a sör az nem a korpára való hanem hogy fényes legyen a hajad, a h&s volt eredetileg kifejlesztve korpa ellen!
  • kicsikacsa23
    #106
    JA és még valami, ajánlották a sört is, h kenjem a hajamra, mert az is jót tesz... Nyilván nem ugyanaz mondta, mint az előbbit, de azért rákérdezek, h az sztetek ér-e vmit?
  • kicsikacsa23
    #105
    Hát azért nem ez az egyetlen megoldás. Nekem pl. az új head &shoulders-t ajánlották, az kifejezetten férfiaknak van,. de nem próbáltam... Vélemény?
  • röfinaator
    #104
    egyet értek klicskóval,az ég világon tök mindegy milyen sampont használsz.. nekem 2centis a hajam és láss csodát nem töredezik,nem korpás,nem festett meg nem mittudomén, ennyi, lányok gyerünk vágassátok le ti is!!:D
  • beababy20
    #103
    ha nem akarod hideg levegővel fújkálni akkor csináld úgy hogy langyossal kezded és ha már nem olyan vizes akkor jobban bírja a hidegebb levegőt és akkor tudod felváltva csinálni, langyos-hideg, langyos-hideg! szerintem így értelme is van, mert ha elkezdenéd hideggel szárítani akkor szerintem eltartana pár óráig! bár nem tudom mennyire hosszú a hajad! ha meg nagyon nem bírod a hideg levegőt és folyton csak meleggel szárítod a hajad nagyon kiszárad majd, elkezd töredezni és mindemellett még korpás is leszel!
  • milu00
    #102
    igazad van, szerintem is van különbség az egy márkán belüli samponok között!

    nekem van olyan funkcióm a hajszárítón, hogy hideg levegő, de azt nem szeretem, mert amúgy is vizes a hajam és fázik és akkor még fújkáljam hideg levegővel? na azt már nem
  • Bogyo5
    #101
    sztem sampon és sampon között ÓRIÁSI a különbség , ahogy a trabant és Mercedes között is ÓRIÁSI a különbség ,pedig mind2 autó...
    Használtam már elég rossz olcsó sampont , azok és a H&S között is Óriási a különbség...(trabant Mercedes...)
  • klicskaw
    #100
    jó kérdés, mármint ha tegyük fel egyszerre töredezett,korpás,zsíros és igénybevett a hajam és még festem is akkor mindenre külön sampont kéne vennem? mivel másabbak az egy márkából való samponok? sztem semmivel az ég világon.. sampon és sampon között is alig van különbség nemhogy egy márkán belül..:/

    ami hajszárítást illeti,erre is van tuti tippem:) szóval ha van olyan funkció a hajszárítón akkor hideg levegővel kell szárítani,ha nincs akkor tartsd távolabb és a leggyengébb fokozaton,mert a nagyon meleg szinte ugyanugy károsítja mint pl. a hajvasaló! nyílván is kicsit lassabban szárad ám aki figyel a hajára annak ezt tudom ajánalni.
  • TúróRudolf
    #99
    Nem kell minden hajtípusra valót használnod! Ha a tied pl. száraz elég ha abból veszel! Most elkezdtem nézelődni és találtam a H&S-nél olyan sampont ami hatásos száraz hajra és egyben a korpát is eltünteti! Nekem ez kecsegtetően hat!
  • Bogyo5
    #98
    nem vagyok szakértő , csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani...
    nekem a legjobb az , hogy ha van rá időm akkor megszárítom ,egyébként meg csak H&S használok...
  • milu00
    #97
    de már szinte lehetetlen követni a jó tanácsokat, mert én olyat is hallottam, hogy jobb ha nem szárítjuk a hajunkat, mert ha igen attól ilyen és ilyen baja lesz, ha ezt betartjuk akkor korpásak leszünk! akkor mi jó a hajnak? vagy kell otthon tartani minden hajtípusra vmi sampont meg balzsamot?
  • TúróRudolf
    #96
    Én se szoktam megszárítani akkor lehet hogy itt kell keresni a problémát! Azért kipróbálom a H&S-t annyian dicsérik.
  • Bogyo5
    #95
    hello,hát én bőrgyógyászhoz meg dokihoz nem mentem de a fodrászomat megkérdeztem , hogy szerinte miért korpás a hajam és , erre azt kérdezte , hogy meg szoktam e szárítani a hajamat , vagy vizes hajjal szoktam maradni mosás vagy akármi...után,és mondtam , hogy sosem szárítom meg ,és mondta , hogy ez a baj ,és ahogy megfigyeltem tényleg így van , szóval szerintem milu00 ,de azt hozzátenném , hogy télen-nyáron megfázhat a fejbőr ha vizes...amúgy én Head&Shoulderst szoktam használni , nekem az segít...
  • TúróRudolf
    #94
    Hát lehet benne valami! Én is valami hasonló következtetésre jutottam! Csak akkor most minden samponnál így lesz?
  • milu00
    #93
    nem tudom miért lehet...talán már megszokta a korpa a sampont és hiába mostad vele a hajadat ellenállt mindennek és nem szűnt meg! de ez csak az én véleményem nem biztos hogy igaz is
  • klicskaw
    #92
    látom nem értetek egyet,de nem is baj:)

    megfázik a fejbőr?ilyen dolgot sztem nem ismer az orvostudomány a mai állás szerint:D hidd el hogy gombák álltak a háttérben, de akár el is mehetsz bőrgyógyászhoz ő is el fogja neked mondani..
    a sapka télen mindenesetre nem hülyeség
  • TúróRudolf
    #91
    Érdekes nekem nem így szokott előjönni van mikor nyáron is elkezd korpásodni a fejbőröm! WU2-t használtam és az hatott az elején de max 1-2 hétig utána ugyanúgy visszajött és már nem használt a sampon. Ez miért lehet?
  • milu00
    #90
    nekem nem a gomba volt a felelős, hanem amit bobo22 írt, hogy ha megfázik a fejbőr akkor is lehet korpás vki! és én télen nem nagyon húzok sapkát, egy idő után feltűnt, hogy tiszta korpa a fejem! :S hát azért ezt sem olyan egyszerű megszüntetni, a korpa az korpa és mindegy, hogy mitől alakul ki!
  • bobo22
    #89
    persze,hogy általában a gombák felelősek a korpásodásért, de sztem vannak olyan hormonok amelyeket örökölsz és amelyek felelősek a fejbőr betegségéért! de korpája akkor is lehet vkinek ha megfázik a fejbőre vagy a fokozott stessztől is lehet! de ezeket bizonyára egyszerűbb megszüntetni mint azt akinek vmilyen hormon indította be a korpásodást!
  • klicskaw
    #88
    ez nem örökölhető véleményem szerint, mármint általában a gombák felelősek az alul már leírt folyamatért amit nehéz azért örökölni..
    nyílván vannak akik már gyerek koruk óta szenvednek ezzel, de nekik akkor a gyógyszertári samponokat ajánlanám,bár nem vagyok szakértő,talám csak egy kicsit
    mindenki másnak a bolti, jól bevált samponok mehetnek,azokból meg azt amelyiknek legjobb a reklámja;)