3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • LordVenom
    #3069
    Azért a spoilert hanyagolhattad volna...basszus...
  • LordVenom
    #3066
    Van valamilyen csatorna,ami közvetíti élőben?
  • Flower
    #3065
    Holnap nagy nap lesz...
  • Jano
    #3064
    Megnéztem párszor, nem orrnyerges volt, hanem egy pofás, el is fordította az arcát jobbra az ereje. (1:44:35-től van a HD-verzióban.)
  • bens
    #3063
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    szerintem nem volt bunda. ha egy mérközést megpénzelnek akkor sosincs vége ilyen hamar. a mérkőzés előtt látszik a felvételen hogy kimbo nagyon rossz bőrben volt. az ütés amit indított így is elég erős lett volna egy ko-hoz akár, csak az volt a gáz h az ellenfelének nem a kezét figyelte, azzal volt elfoglalva h elsodorja a lábát és másik kézzel visszaüssön. az ütés amire nem figyelt pont orrnyergen találta. mivel jobb kézzel üt, kicsit balra hajol, az ellenfél ütésével pont ellentétes ívben találkozik. aki kapott már jópárat tudja h ilyenkor egy kis időre megszédül és ez alatt pont ki is lehet ütni kényelmesen. a karatés srácnak mázlija volt ennyi.
  • Flower
    #3062
  • hykao #3061
    Hátööö...
  • Flower
    #3060
    Aztán "majd" kiderül :)
  • Flower
    #3059
    Valószínűsíthető, hogy nyerni is fog :)
  • hykao #3058
    Holnap ismét ringbe száll Kimbo! :)
  • bigapó
    #3057
    tényleg a fene tudja... ;)

    érdemes megnézni a főmeccset. nekem régi nagy kedvencem Chuck, de mostanában nem tetszik a stílusa már, nemtom miért. abszolút nem látványos, nem olyan mint mondjuk a Coutere elleni meccseken.
  • juzosch
    #3056
    Antonio Rodrigo Nogueira vs. Frank Mir
    Randy Couture vs. Brock Lesnar
    Quinton Jackson vs. Wanderlei Silva
    Chuck Liddell vs. Dan Henderson

    Lesznek még idén szép csaták:P
  • juzosch
    #3055
    Nem láttam még meccsét.
  • Jano
    #3054
    Rich Franklint sem? Ejnye.
  • juzosch
    #3053
    Henderson és Liddel valszeg behúzza a meccsét, a többieket annyira még nem ismerem:)
  • hykao #3052
    1
    1
    2
    1
    1

    Aztán fene tudja...
  • Flower
    #3051
    UFC guruktól tippeket kérek!
    Ki nyer?

    Dan Henderson (USA) - Rousimar Palhares (BRA)
    Karo Parisyan (USA) - Yoshiyuki Yoshida (JPN)
    Martin Kampmann (DEN) - Nate Marquardt (USA)
    Chuck Liddel (USA) - Rashad Evans (USA)
    Rich Franklin (USA) - Matt Hamill (USA)
  • Flower
    #3050
    Ez a film nem csoda, hogy nem ment moziba.
    Kegyetlen szar.
    Randy jó nagy állat :)

    Szept. 27. K1 TOP 16
    http://www.k-1.co.jp/k-1gp/top869.htm

    Várom........
  • hykao #3049
    Nemsokára az is összejön talán...
  • juzosch
    #3048
    a Fedor vs Couture-beli alakításának jobban örülnék:D
  • hykao #3047
    Hát mit szóltok az öreg Randy Skorpiókirály2-beli alakításához? :)
  • juzosch
    #3046
    A zsírégető edzés hierarchiája

    Nem mondom, hogy szentírás, de engem meggyőzött:) A cikkben megtalálhatóak a konkrét tudományos kutatások, amire alapoz.
  • bens
    #3045
    linket
  • juzosch
    #3044
    Nem kell, már bebizonyították helyettem mások. Le vagy maradva 5-10 évvel:) Az a nagy helyzet, h ez a tudomány mai állása. Aztán persze lehet, h 10 év múlva megint kitalálnak valamit, de most ez a legjobb...
  • bens
    #3043
    de ugye azt nem gondolod komolyan h a nagy súlyokkal való edzés több kalóriát éget mint az aerob edzések. ha bebizonyítod, minden bizonnyal nóbel díjat kapsz :)
  • juzosch
    #3042
    Neis. Inkább haladj a korral:)
  • bens
    #3041
    erre inkább, mint edző és sportoló, nem reagálnék.
  • antgecc
    #3040
  • juzosch
    #3039
    Pont az hogy gépekkel nem lehet utánozni, csak szabadsúlyokkal, komplex gyakorlatokkal. De több olyan gyakorlat is van, amit csak elég nehézkesen lehet füles súlyzót mellőzve végrehajtani.

    Egy keményebb kettlebellest azért nem cingároznék le. (Crossfit)
    Tény, hogy nem akkorák, mint a testépítők, de egy thaiboxos ne is akarjon akkora lenni. Erőben viszont közelít, erőállóképességben (küzdősportban a legfontosabb) pedig messze ver.
    Ha csak a kinézet számít, akkor persze gyúrás:)

    (mellékesen ez az a testkompozíció, ami leginkább bejön a csajoknak. Nem a sörpocak, és nem a hegy-bicepsz)
  • antgecc
    #3038
    Utánanéztem egy kicsit ennek a kettlebell-nek. Nekem nem nagyon tetszik. Nagyjából ugyan ezeket a gyakorlatokat meg lehet csinálni sima konditermes gépekkel is. Igaz ehhez konditerembe kell járnunk. Bár engem amúgy is jobban vonz a konditermes külső (diétával), mint ez a kettlebell-es cingárság.
  • antgecc
    #3037
    Sajnos nem állok úgy anyagilag, hogy mind2-t tudjam nyomni. Most a thai van soron. Majd idővel megpróbálom mind a 2-t tolni, csakhát vmikor pihenni is kéne.
  • Jano
    #3036
    Rocky Balboa is nyomta. :D
  • juzosch
    #3035
    Próbáld ki, és meglátod;)

    Még én is csak hallottam róla, konkrét tapasztalatom nincs, szal nem pofáznék bele, olvass utána. De amit én olvastam róla, az engem meggyőzött, hogy kezdetnek 1-2 hónapra átálljak rá, aztán vagy beválik vagy nem.

    De a küzdősportolók mostanában tömegesen kezdenek áttérni rá, szóval lehet benne valami:)

    Egyébként az erőállóképességet fejleszti nagyon, amire szimpla súlyzó csak nehezebben képes.
  • juzosch
    #3034
    Ez nem szted/sztem kérdése, hanem tudományos tény.
    Alapja pedig az, hogy nagy súlynál (kis ismétléssel is!!!) olyan terhelést kap a szervezet, hogy órákon keresztül magasabb fokozaton pörög, és égeti a kalóriát. Mégha maga a súly elemelése nem is használ annyi energiát.
    És kiszámolták, hogy napi szinten ez bizony összességében több kalória, mint egy aerob edzés.

    Sőt még az intervallumnál is, de itt már elég kicsi a különbség, szal már több dolog függvénye.
  • bens
    #3033
    a kettlebell és a súlyzózás közt mi a külömbség?
  • bens
    #3032
    a gyúrás nem éget zsírt sztem csak ha 15-20 ismétléseket csinálsz minimum
  • juzosch
    #3031
    Személy szerint amúgy nem tudnám eldönteni, h melyik hatásos, ugye nem bízunk vakon az ilyen kutatásokban:) De mind2-őt csinálnám (ill kb csinálom:D)

    Kettlebellt nagyon ajánlják amúgy, azt próbáld ki.
  • antgecc
    #3030
    Köszönöm.
  • juzosch
    #3029
    Thai-box az intervallum edzésnek felel talán meg. Az újabb kutatások szerint pedig hosszútávon a gyúrás az első, az intervallum a második.
  • antgecc
    #3028
    Tudom, hogy kicsit off, de hátha tudja valaki:

    1,5 óra gyúrás vagy 1,5 óra thaibox éget több zsírt?