3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • bigapó
    #3027
    ez Waffen SS egyenruha? :DDD
  • Jano
    #3026
    Jóska és Pista.
  • bens
    #3025
    fedor és alex. nem nehéz :)
  • hykao #3024
    Megismeritek-e őket? :)

  • Jano
    #3023
    :-|
  • Loál János #3022
    Az MMA annyit jelent, hogy vegyes harcstílus. Erre sok gála épül, (ex)Pride, UFC, HERO'S, stb. A K-1 alapvetően nem teljesértékű MMA volt a földharc hiánya miatt, de egyre többször van benne ilyen összecsapás is.
    Ebből az is következik, hogy a felsoroltak közül egyik sem küzdősport, hanem szervezetek, és gáláik. Az ezekben megjelenő harcosok mindenféle küzdősportokat űznek (brazil jitsu, bírkó, cselgáncs, karate, kempo, box, kickbox, thaibox, ami csak létezik), persze sokan többet is párhuzamosan, hogy minél sokoldalúbb küzdők legyenek.

    Én nem emelnék ki egyet sem, mindet csipázom.
  • ALANNN
    #3021
    Hello!

    Lenne egy kérdésem az MMA-al kapcsolatban.Mivel nem vagyok otthon ebben a témakörbe a kérdésem az lenne,hogy az MMA-nak vannak külön ilyen részei?K1,UFC stb?Ha igen,akkor ezek körül ha kilehetne emelni egyet,akkor a K1 az mennyire jo küzdősport?
  • hykao #3020
    Köszi! :)
  • Loál János #3019
    BSzN hykao.
  • antgecc
    #3018
    UFC 2009 Undisputed tréler
  • LordVenom
    #3017
    Éppen éjfélkor néztem ide,és pont a reklámra kapcsoltam át a tévét. Úgyhogy jó volt az időzítés,köszi,hogy szóltál!
  • hykao #3016
    Amúgy éjfélkor lesz az ismétlése a National Geographic-on annak dokumentumfilmnek, amiről a múltkor beszéltem: KATT
  • hykao #3015
    Több súlycsoport van. Jelenleg Rampage a félnehézsúlyú öv birtokosa.
  • trick daddy
    #3014
    ufc-ben most ki a KING ?? néztem egy ufc-s készülö videogame-t és ott a rampage jackson-t veszik föszerepbe
  • berto17
    #3013
    Itt az egyik kedvencem:http://www.youtube.com/watch?v=iq_8KfmSZrw

    Hector Lombard:)
  • juzosch
    #3012
    Eleinte énis ezt hittem. De aztán jobban megnéztem, és nem a többi a puha, hanem ő a kemény. Látszik rajta, h ő valójában képzett harcos. Profi mozgása van, ez főleg a ketrecben derült ki. Ahol még mindig jónak számít, és sztem meg fogja állni a helyét a nagyobbakkal szemben is.
    Lehet egy nagy buta állat, de külzdelemben okos.
    Bár a legutóbbi meccsét MÉG nem láttam:)
  • antgecc
    #3011
    Én általában azoknak szurkolok, akik vmi miatt szimpatikusak. Pl látok a szemeiben inteligenciát, nyugodt és hasonlók, mint mondjuk CroCop.

    Az utcai bunyói közül pedig elég kevés az olyan, ahol tényleg kemény gyerekek ellen küzd. Többnyire ilyen "puha gyerekeket" kapott el.
  • juzosch
    #3010
    És mit vársz tőle, nobel-díjat?:D
    Én csak azt h harcoljon keményen. Ezt teljesíti. Az utcán már láthattuk, h kemény gyerek:D
  • antgecc
    #3009
    Nekem valamiért tök nem szimpi ez a Kimbo. Az eddigi videókból, amit láttam az jött le, hogy egy nagy buta majom.
  • trick daddy
    #3008
    kimbó slice yeeee james kapot töle egy fülest hajrá kimbó XD
  • juzosch
    #3007
    Én boxoltam, most BJJ, de a kettőt MÉG nem raktam össze:)
  • juzosch
    #3006
    Úgyérted, h csinálja?:)
  • CSOCSO
    #3005
    meglestem.. erdekes volt

    kar hogy lefujtak.. szinte mar vege volt amugy is.

    viszont egyszer nagyon szepen atemelte maga felett james-t.. az durva volt.. nem nagyon lattam meg ilyet.


    ezek tenyeg ketszer lassabbak mint a kozepsulyu versenyzok vagy mivan?

    elso menet utan mar mindenki szinte lassitott felvetelben mozgott. tudom hogy rohadt faraszto...
  • CSOCSO
    #3004
    amugy vann itt valaki aki MMA-zik?
  • CSOCSO
    #3003
    en most toltom!!!

    aki usenetezik:

    http://v3.newzbin.com/browse/post/3074252/nzb

    ( aki nem usenetezik az feleslegesen kattint a linkre)
  • hykao #3002
    Akinek van rá módja, kukkantsa meg a tegnap esti EliteXC gálát, elég jó volt szerintem!

  • hykao #3001
    Az ilyen műsorokat nem "beavatottak" számára készítik. Az átlagember mit sem tud ezekről a dolgokról. Ismeretterjesztésnek tökéletes, a tévhitek eloszlatására stb. Nem akar több lenni, ez a feladata.
  • bens
    #3000
    nem értem miért kellett ahhoz egy műsort csinálni, h rájöjjünk h egy profi mma-s nagyobbat rúg, mint egy kick-boxos. valszeg ezért lett profi mma-s nem?
    amúgy ha valakinek van egy csöpp tapasztalata, az azt is tudja h az ütő-rúgó erő nem attól függ h mit edz valaki. kb úgy néz ki a dolog h 90% genetika és max 10%-ot tudsz hozzáadni edzéssel. ezek az
    "állatok" nem azért lettek profi mma-sok, mert mma-t edzenek, hanem azért mert erősebbek mint az átlag. valszeg ha olyan erős lennék mint rutten, én is mma világbajnok lennék, de mivel nem vagyok, így csak kick-box bajnok vagyok. na akkor most milyen meglepő h valszeg rutten erősebbet rúg nálam.
    persze, ha kick-box edzésen rúgod a zsákot akkor kisebbet rúgsz, mintha mma edzésen rúgnád nem? hülyeség...
  • Loál János #2999
    [ÜL, ÉS VÁRJA A HÉTVÉGÉT]
  • hykao #2998
    Ez volt az a műsor amúgy: KATT

    Itt pedig megnézheted angolul, 5 részre bontva: KATT
  • hykao #2997
    Olyat néztek például, hogy mekkora az ütőerejük profibokszolókhoz képest (Bas Ruttené pl.), illetve rugóerejük egy thai box (vagy kick-box) világbajnokhoz képest. Mérték, hogy állásból vagy ellenfélen "ülés"-ből üt-e nagyobbat pl. Randy Couture, valamint megvizsgálták, hogy a tejsav szint hogyan változik egy fárasztó bírkózó fogás következtében (ezt szintén Randy Couture-nél nézték). Dean Lister különböző brazil jiu-jitsu technikák kapcsán jött a képbe, és orvos és gépek ellenőrzése mellett megvizsgálták, hogy hátsó fojtásnál tényleg elájul-e egy önként jelentkező, és ha igen, miért. :)
    Vizsgálták még azt is, hogy a különböző ütések és rugások milyen hatással vannak a testre, és, hogy az átlagembernél miért bírják jobban ezeket a kiemelkedőbb MMA-sok.
    stb. stb.

    Az eredmények pedig: ütőerő kb. megegyezik a profibokszolókéval, rugóerő jobb volt, mint a thai-box vagy kick-box világbajnoké. Ellenfélen ülésből (amikor az ellenfelet ledöntik és a földön püfölik) sokkal nagyobb erővel megy be az ütés, mint állásból. Randy Couture tejsavszintje pedig pont ellentétesen változott, mint az elvárható lett volna (növekednie kellett volna, neki ehelyett csökkent !!!)
    Dean Lister hátsó fojtása következtében az önként jelentkező elájult, és kimutatták, hogy a nyaki ütőereket zárja el a fojtás, nem a légcsövet. Levegőt tudott venni a mókus, viszont az oxigén már nem jutott el az agyhoz az erek elszorítása következtében. :)
    Viszonylag új lehetett a műsor, egyes bunyó jelenetekből ítélve (pl. mutatták a Cro-Cop-ot az UFC londoni gáláján "megsemmisítő" fejrugást)
  • juzosch
    #2996
    És mire jutottak, miben különbözik az ő fizikaiképességük a többiekétől?
    Bocs, de nincs TV-m:)
  • hykao #2995
    Tegnap éjjel volt egy egész érdekes műsor a National Geographic-on. 4 MMA-s (Randy Couture, Tito Ortiz, Bas Rutten és Dean Lister) fizikai képességeit mérték össze néhány küzdősport legjobbjainak fizikai képességeivel. Bár volt egy-két érdekes magyar fordítás, illetve kivülállók számára nem egyértelműsítik, hogy az UFC-re fókuszál a műsor, mint MMA (vagy ketrecharc - ahogy a magyar szövegben volt), de azért elég érdekes volt, sok "robbantott-ábra" szerű animációval fűszerezve.

    Egyébként megismétlik valamikor júniusban.
  • bens
    #2994
    ha most összeraknák őket, és zambidis össze tudná szedni magát, meg tudná verni, talán padlóra is tudná küldeni. buakaw nagyon szívós, de zambidis belharcban veszélyes, és buakaw pont belharcban nem az igazi.
  • LordVenom
    #2993


    Buakaw nagyon jó,de abban van valami,hogy mostanában kicsit túl arcoskodja a meccseit. Néha,ha nem érezné magát kiskirálynak sokkal rövidebb idő alatt tudna nyerni,mert a tudás az megvan hozzá. Csak a tisztelet hiányzik mostanság...
  • juzosch
    #2992
    III. Open Professional Submission Grappling Hungary
  • juzosch
    #2991
    Na ne erőltesd. Ha én jó formában vagyok, zambidis meg épp alszik, én őt is megverem.
    Most akkor vagy mind2 legyen jó formában, vagy mind2 rosszban, ha már fikciózunk.
  • bens
    #2990
    buakaw mostanában elég lazára veszi ahogy láttam. nem biztos h ha zambidist jó formában találná elbánna vele.
  • juzosch
    #2989
    Azért Buakawa jobb nála:)
  • biomage
    #2988
    aha
    azt olvastam az ucso mecsén kikapot, de azért az valami hogy ösz visz 12x vesztet és 139x nyert :)és 84x ko lett a vége