3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • Jano
    #1102
    Melyik verzió? Nekem mindig is ment azzal is a szmájlizás rendesen.
  • Jano
    #1101
    Így van, pont ilyen esetekre gondoltam.
  • Z
    #1100
    Hááát! Elég nehéz elhinni. Reklámokból él? Vagy dolgozik? Mert ha itt nyerni akar (egyetlen árva meccsecskét is), akkor azért keményen kell edzenie.

    Valami koncot odadobnak neki? És ha az is legyőzi? Szegény, nem tudom, hogy szánjam-e vagy csodáljam a kitartása miatt.
  • Z
    #1099
    JÉÉÉÉ! Tudok egyből smáljikat linkelni...MYIE2-ben csak úgy ment eddig, hogy jobb klikk az ikonra, tul-ok, ctrl+c, ide vissza, [kép], ctrl+v.
  • Z
    #1098
  • Z
    #1097
    Ez azért nem igazán jó példa, mert habár valóban többen szoktak belekötni valaki(k)be, de a harcművészetekben ha jól megfigyeled nem szokott egy ember több ellen harcolni. Utcán inkább verekedés van, mert olyan nincs, hogy ne találjanak el legalább egyszer. (ha többen vannak, és mondjuk elszántak is)

    Legjobb, ha ninjutsut tanulsz, és megtanulod a méregkeverést, és fegyvert is hordasz magadnál. Így van esélyed több fegyveres (mondjuk késes) támadó ellen is. Simán meg tudod ölni őket, és garantáltan felmentenek, mert önmagad testi épségét véded. Sőt ha találsz eléggé gyámoltalan embereket, akkor többükre is rátámadhatsz ha a megfelelő kétkezes harci technikákat elsajátítod, vagy meglepetésszerűen lesből tudsz támadni. Szal szerintem a ninja tudomány kell neked! Iratkozz fel a vévévé.ninja.jp-n, és egy szuperintezív két hetes tanfolyamon gyilkológépet csinálnak belőled! Nem lesz ellenfeled az utcán, vagy a ringben! Csak most, csak neked: 30.000.- forint/tanfolyam. És ab-flexet sem kell venned, mert a hasad lapos lesz, és 10 kilót fogsz fogyni két hét alatt! Ne hagyd ki ezt a szenzációs ajánlatot!

    Bocs, de fáradt vagyok...
  • hykao #1096
    Ja, erre elfelejtettem válaszolni: a vicc, hogy nem keres pénzt Akebono a K1-ben!
    Ugyanis az első pár bunyója után a színvonaltalansága miatt nem kívánták többet szerepeltetni, erre kijelentette, hogy ingyen is bunyózik...úgyhogy immáron ingyen püfölik pár meccs óta... :))
    Ráadásul legalább addig akar a K1-ben tevékenykedni, amíg nem nyer egy meccset...khm...szal nem tudom még meddig...a végén lehet, hogy kap ő is egy olcsó áldozati bárány románt, mint újabban a mi fiaink az RTL és TV2 féle boxesteken... :)))
  • hykao #1095
    Más: ha minden igaz, ma du.-este felkerül az FTP-re a most hétvégi K1 WORLD GP selejtező.
    Én leginkább az Ignashov és a Botha féle meccsekre leszek kíváncsi.
  • Zsoldos
    #1094
    Ha ezzel azt akarod kerdezni, milyen harcmodor a leghatekonyabb, hat nincs olyan. A sajat alkathoz kell kialakitani. Pl egy 160 centis emberbol valoszinuleg soha nem fogsz thaibox bajnokot faragni, de attol meg nagyon jo ju-jutsu -s lehet.

    Persze ez a dolog egyik fele, fontos, milyen az ellenfeled. 1-2 pelda: Egy nalad hosszabb karu boxoloval soha nem allsz le boxolni, egy judostol ha lehet tartod a tavolsagot, stb stb.

    Tehat kerdesedre valaszolva, nincs olyan es nem is lesz, hogy legjobb harcmodor. (stilus meg vegkepp nem, aki harcban akar jutni valamire, altalaban tobbfelet tanul)

    Az, hogy az ufc meg pride versenyzok agytalan daralogepek lennenek.. Hat nem. A sakkos hasonlat vegulis megallja a helyet. Egy harcban nagyon durva miket kalkulalnak a versenyzok, figyelve az ellenfelet mire hogyan reagal, es jocskan elore tervezve keresik a pillanatot, mikor tudjak eladni azt a mozdulatot amivel nyerhetnek (amit elotte 10 evig gyakoroltak). Ettol fuggetlenul lehet, hogy barmi mashoz annyi agyuk van, mint egy marek lepkenek, de egy jo harcosnak nagyon okosnak kell lenni. Sakknal ugyanigy.
  • hykao #1093
    Csak erőltetsz valamit, aminek semmi értelme...
  • Loál János #1092
  • tajfun
    #1091
    Mongyuk nincsenek szabalyok, uccan vagyunk. Segedeszkoz (bicska, kezigranat, stb) nincs, csak 2 kez, 2 lab. Milyen stilusban celszeru ramozdulni a masikra ha gyozni akarok? Mongyuk legyen eletszeru a dolog, van 1 atlagos magyar polgarunk, akibe belekotnek az uccan ("mit ne'zo", b+?"). Ha nem vagyunk akkorak mint a kepeken lathato hegyomlasok, akkor a futas utan mi a 2. legcelravezetobb?
  • hykao #1090
    azért ez nem ilyen egyszerű, már ne haragudj meg, nem csak a méret a lényeg, hanem még kismillió dolog.
    pl: szabályrendszer, a két küzdő ütésbírása, a két küzdő jártassága a saját ágaikban, és az ellenfél ágának ismerete stb. stb. stb.
  • hykao #1089
    Ez a kérdés még mindig értelmezhetetlen számomra...de ha akarod, azt el tudom mondani, hogy jelenleg milyen stílusú küzdők állnak az élen az UFC-ben és a Pride-ban.
  • tajfun
    #1088
    Miert is? Ha 10bol 10szer mongyuk a thaiboxos szetveri a kungfust, akkor nyilvan a thaibox jobb. Tf. ugyanakkora meretu mind2, nem Stephen Hawking vs Hulk Hogan merkozesrol van szo.
  • tajfun
    #1087
    Na akkor foglalkozzunk inkabb a 2. felevel: jelen allas szerint most epp melyik harcmuveszet/verekedesi stulis/akarmi a legjobb?
  • hykao #1086
    Sértődésről szó nincs, ne nevettess már!

    A kérdésed - amennyiben tényleg komolynak szántad - számomra értelmezhetetlen...
  • tajfun
    #1085
    1szeruen csak kommentaltam a belinkelt izomagyu kepeket. Nekem ez jutott eszembe roluk. Baj?
  • Z
    #1084
    tajfun: tényleg "kicsit" szarkasztikus hangvételt lehetett kiérezni abból ahogyan írtad. :P
  • Z
    #1083
    Van, hogy 20 percig várnak egy lépéssel. Asszem fél óra a limit (ne vegye senki készpénznek!!!). :DDD
    De sok ídőt vesz igénybe, amíg az ember kitervel egy csapdát, ami nagy kockázattal és pl tisztáldozattal jár. Pontosan a sok variáció miatt, amit az ellenfél potenciálisan meghúzhat.

    "Ezen kívül egy jó sakkjátékos már előre lejátsza a számba vehető jópár lépéskombinációt magában...csakúgy, mint egy jó bunyós, mégha ő az edzésen teszi is meg ezt... :D" - na akkor úgy értem, hogy a sakk egy körökre oszott game, és a bunyó inkább RTS.

    Azért nem kapkodásra gondoltam az UFC-vel kapcsolatban. De szerintem ott egy helyzetfelismerésen, és az akkor való nagyon gyors cselekvésen nagyon sok múlhat. Míg a sakkban hiába lát meg az ember egy jó szituációt nem adódik lehetősége azonnal kihasználni, megtámadni a másikat.

    Azért mondtam inkább a katonai dolgot, mert abban is fejben hozzák a gyözelmet, viszont ott is hirtelen adódik a megoldandó probléma. És nincs ideje igazából nekiállni hosszú perceken keresztül tervezgetni egy-egy válaszlépést az embernek.

    Szvsz. :DD
  • tajfun
    #1082
    Tudod: akinek nem inge... Neked az? Mellesleg elarulhatnad hogy sikerult ebben kotekedest felfedezned...

    "Egyébként megsúgom neked, hogy egy jó UFC, vagy Pride meccs, olyan mint a sakk...bármilyen furcsa is ez számodra."
    Nemcsak szamomra, ez mindenki szamara. Mint erdekesseg engem is erdekel a dolog, de azert nem allitanam azt hogy egy atomfizikus intelligenciajat igenyli eldonteni hogy most jobbrol vagy balrol adja az ember a pofont. Eddig azt hitted hogy igen? Es most akkor meg kell sertodni? Nem epp ez a tema, de en pl. szeretek quakezni. Az se egy e'szjatek. Viszont munka utan hulla faradtan pont idealis, akkor mar ugyse akar az ember nagyon gondolkodni. Akkor en is sertodjek meg?

    Az ilyen (majdnem) mindent szabad versenyek meg pont azert vannak hogy ossze lehessen hasonlitani a kulonbozo verekedesi technikakat, szal az erre iranyulo kerdesem is jogos.
  • hykao #1081
    Nono! Egy sakk-meccsen sem ücsörögnek általában, hosszasan gondolkodva, illetve az UFC-ben (vagy Pride-ban, vagy ilyesmikben) sem a legcélravezetőbb a "gyors történés"!

    Ezen kívül egy jó sakkjátékos már előre lejátsza a számba vehető jópár lépéskombinációt magában...csakúgy, mint egy jó bunyós, mégha ő az edzésen teszi is meg ezt... :D

    Én tartom, sztem egy intelligens bunyós, sakkozik a ringben (vagy ketrecben)! :)
  • Z
    #1080
    Én csak loáltam rajta. Szerintem csak szimplán vicces. Bár nem igazán értem, hogy MIT AKART tajfun ezzel a gúnyos hsz-szel.

    Az UFC-sakk analógia viszont nem biztos, hogy megállja a helyét. Mert itt sokkal gyorsabban jönnek az események, nincs mindig annyi ideje gondolkodni a taktikán az embernek, mint pl sakkban. Bár mindkettő harc. Inkább egy kommandós bevetéshez hasonlítanám. Ott is van taktika, gyorsan kell kigondolni a teendőt, és utána még gyorsabban kell cselekedni.


    Láttam egy K-1 meccset Musashi, és egy régi box világbajnok között. Nagyon érdekes meccs volt. Azért szívesen megnéznék más - még ma is aktív - boxolókat K-1-ben. Mert az öreg fazon jó volt nagyon kézzel. Csak hát a lábtechnika ellen védekezni sem igazán tudott. Mindössze annyit tudott csinálni, hogy elkapta Musashi lábát, és földrevitte. De az szabálytalanság. Kíváncsi lennék, hogy pl Roy Jones, vagy Tarver, vagy Lewis, Klitschko (így írják? hehe) vagy más neves nehézsúlyú mit tudna kezdeni a K-1-ben.

    Szép álom, amíg nem lesznek olyan fizuk, mint a boxolóknál... :(
  • hykao #1079
    Na, azt hiszem már tudom mire gondolt Loál, amikor azt mondta: kell ide egy házigazda-moderátor!
    Nos én nem törlöm ki, hanem itt hagyom negatív példának.

    A hozzászólásod, kedves barátom, bár nagyon okos akart lenni...mégis roppant primitívre sikeredett!!!

    Bár más topikokból ismerem az ilyenfajta unalom szülte kötekedő hozzászólásaidat...de nem látom értelmét, hogy miért kell egy olyan topikba beírnod, aminek a témájával köszönőviszonyban sem vagy.

    Egyébként megsúgom neked, hogy egy jó UFC, vagy Pride meccs, olyan mint a sakk...bármilyen furcsa is ez számodra.
  • tajfun
    #1078
    Ugy ranezesre ezek a hegyomlasok IQban osszesen nem adnak ki egy Leko Petit. :)

    Amugy megbeszeltek mar 1massal hogy vegulis melyik a legjobb usd-vagd harc"muveszet"? Vegulis az a cel, nem?
  • Z
    #1077
    "Alexey Ignashov vs. Kaoklai Kaennorsing
    győztes: Kaoklai / Pontozás - extra menet / (9-10, 10-9, 10-9)"

    Azért erre is kíváncsi lennél. Nem lehet ügyetlen ez a furcsa nevű (svéd-új zélandi?).
  • Z
    #1076
    Akebono mit keres K-1-ben? Talán pénzt?? :DDDD

    Hihetetlen hogy Botha kizúzta a Löbannert. Bár Le Banner néha megy előre fejetlenül, talán belenézett valami csúnyába. :D
  • Z
    #1075
    "A japán szervezők kiadták a K-1 World Grand Prix decemberi döntőjének párosítását, ami mindenki vágyát felülmúlja, hiszen a tavalyi bajnok Remy Bonjansky-t végre összehozták a 4-szeres Champion, Ernesto Hoost-tal."

    Jó lesz!
  • hykao #1074
    Hétvégi K1 eredmények: KATT.

    Botha végre nyert, azaz megszerezte első K1 győzelmét, és nem is akárki felett...Akebono viszont hozta a szokásos vereséget...tényleg nem értem, mit keres ő a K1-ben?!
  • Z
    #1073
    Az volt, a K-1 Beast.

    RTL Klubon ilyen? Szép álom... :DDDD

    A Magyar K-1 nagydíjról is csak összefoglalót adtak.
  • hykao #1072
    Ja, akkor ez ilyen összefoglaló szerűség volt mi?
    Sefo ellen asszem a 6.26-ai K1 Beast-en bunyózott Sapp...

    Hát igen, ez a max. banyek! K1 összefoglaló a többhónappal ezelőtti dolgokról az EUROSPORTON!

    Be szép is lenne egy élő Pride vagy UFC gála közvetítés mondjuk az RTL Klub-on...
  • Z
    #1071
    Azt hiszem mondani sem kell, hogy Sefo elleni meccsén is szabálytalankodással nyitott Bob.... :DDDDDD

    De Sefo legalább nem hagyta magát, gyorsan tökön rúgta... :DDDDDDD
  • Zsoldos
    #1070
    Egy osszefoglalo videoban lattam az esetet, hogy mar a biro reg elhuzta sappet es meg a japcsi utananyul. De ezek szerint valami sapp szimpatizans vagta ossze :)
  • Z
    #1069
    Fájt kláb megy a juroszporton!
  • Z
    #1068
    Sefo elintézte Sappet! :DDDDD
  • Z
    #1067
    Valóban, görög van a falóban...ezt el is felejtettem!
  • Jano
    #1066
    Remy Bonjasky-t is úgy fejbeb***ta a földön, hogy agyrázkódása lett, néha nem bír magával. :/
  • Z
    #1065
    Kicsit úgy érzem, mintha védeni akarnád Sapp-et.

    Gondolom a Tsuyoshi Nakasako elleni meccsére gondolsz...ha arra, akkor szvsz nem jól írtad. Azért nézd meg azokat az előzményeket:

    hogy Bob Sapp könyökkel üti tarkón az elején,
    amikor a srác folytatni tudja, és beesik a sarokba, akkor Bob Sapp a megroggyant ellenfelét még üti...mindez nem a menet lefújása után történt, hanem az első menet 20. és 30. másodpercei között. Ekkor a bíró elküldi Sappet, és integet, hogy vége. De a japán gyerek felkel, és utánamegy Sappnek. Megütni persze nem tudja... :)
    Elszabadul a pokol, és lekongatják a meccset. Ekkor a japán gyerek kettős fedezékben "várja a segítséget", ami meg is érkezik, kicsit késve...addig persze Sapp kicsit megveri, és megtapossa. Szerintem a meccset megnézve mindenképp Sapp az ellenszenvesebb sportoló a kettő közül.

    Bob Sapp pedig a Cyril Abidi elleni meccsen is szabálytalankodott.
  • Zsoldos
    #1064
    A Sapp fele foldonrugdosasnak mondjuk volt elozmenye. A menet lefujasa utan miutan hatat forditott neki, az ellenfele nekitamadt hatulrol, amire eleg sokan bepoccentek volna. Osszessegeben szerintem jo arc, es vicces a videoklippje is :)
  • Z
    #1063
    Hello!

    Én sem értem, hogy honnan a Cro Cop féle ellenszenv.

    Bob Sapp-et nem csipázom egyedül. De őt is csak a számos szabálytalansága miatt. Pár K1 meccsén is könyökkel ütött, illetve fekvő, térdelő ellenfelét támadta.

    Korábban nem kamáztam még a Vanderlei Silvát sem, de a Tito Ortiz ellen elveszett meccsét, és a Cro Cop elleni döntetlent megnézve megváltozott a véleményem. Korábban azt mondtam erre, hogy idegbeteg állat. Most inkább azt, hogy vad harcos.

    És a Cro Cop-ban pont azt bírom, hogy (dacára annak, hogy elég kötöttnek tűnik az izomzata) nagyon jól tud rúgni. Szerintem majdnem olyan jó a rúgótechnikája, mint a Ernesto Hóóstóónak. Ezen kívül nem csak megy előre, mint egy cséphadaró, hanem higgadtan meccsel. De meg fogom nézni azt, amikor elkenik a száját.

    Plusz szvsz itt majdnem igaz az, hogy bárki laposra verhet bárkit. Azok után, hogy Tito-t, Silvát is verték már el csúnyán egy-két vereség nem a világ vége.