3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • tajfun
    #1142
    "Ami az egesz vilag szamara nyilvanvalo(eszjatek a harcban), megcafolod."
    Az a baj hogy ennel tobb eszt elkepzelni se tucc, igy pedig nincs mihez viszonyitanod. Persze az is lehet hogy Arpi a jomunkasember is valojaban atomfizikus, csak jol titkolja...

    "Nyilvanvalo, hogy kb 2 napja foglalkozol a temaval, es siman leszolod azokat is akik ertenek hozza."
    Ugy latom itt magadrol beszelsz, hiszen kettonk kozul te vagy az aki nem kepes felfogni 1 poent, es meg napok mulva is ezen lovagol. Te kotozkodsz itt velem, nem forditva, nem tunt meg fel? Azt pl. hanyszor kell meg leirnom ide mire kepes vagy felfogni hogy KE'PEKrol volt szo, nem 1masrol. Netan te szerepelsz vmelyik kepen hogy ennyire eletcelod ez a vita?

    "Nemely ember be kepes latni, ha minden mas ember mas velemenyen van, mint o, akkor lehet, hogy nem az osszes tobbiben van a hiba."
    Es te miert nem?
  • tomsits
    #1141
    érdekes a beszélgetés iránya. mindenesetre kijelenthető, hogy aki nem gyakorol soha nem lesz képes megvédeni magát egy harcossal szemben (kivétel van, herére vagy gigára való támadás, de kevés ember ilyen bátor). hogy kinek mi a legmegfelelőbb? ez adottság kérdése. lsd crocop. neki nem erőssége a földharc. ő megtanulta hogy lehet kijönni belőle, vagy kivédeni az ilyen támadásokat. egy mozgékony és egy nagy darab ember számára megfelelő küzdőmodor még stílusokon belül is lehet homlok egyenest eltérő. Az meg hogy ki milyen okos... Hát az embert ne a lexikális tudás alapján itéljünk meg. voltak és vannak olyan tanáraim egyetemi szinten, hogy a szakterületükön belül a legnagyobb koponyák, de más emberhez való hozzáállása, toleranciája kimondottan kóros. úgy tapasztalom hogy ufc-ben is sok a kitűnő gátlás nélküli harcos, de ha megnézel egy riportot velük akkor látod, hogy inteligenciának nincs híjján egyik sem. Különben is már az ógörögök is megtanulták, hogy a legmegfelelőbb képzés a kombinált, test+szellem. ilyen pl sapp apánk, aki ha jól tudom több diplomával rendelkezik, de nem éppen a leggyengébb a társai között. Különben meg aki csak tanulással foglalkozik, annak van a legtöbb ideje a testével is foglalkozni (persze a vizsgaidőszak kivétel). Az egész csak hozzáállás kérdése. tehát a professzor/erős ember nem ellentéte egymásnak.
  • Zsoldos
    #1140
    Na egy kicsit osszefoglalva:

    1: Te vagy az elso ember, akit 'ismerek', aki egy kep alapjan is megmondja, ki milyen okos. Jelentkezhetnel a Vago musoraba, megsporolhatnad nekik az egesz musoridot, rogton ki lehetne osztani a penzt.
    2: Ami az egesz vilag szamara nyilvanvalo(eszjatek a harcban), megcafolod. Ezzel meg nem lenne baj, mindenkinek lehet velemenye, de nem eszerveid vannak, vagy tapasztalatod, vagy akar egy ilyen embert is ismernel, neem. Egyszeruen te elmeleti sikon ugy dontottel, hogy ez igy van. Ilyesmire pedig senki sem kivancsi. Professzorokat emlegetsz, de ez ovoda szint.
    3: Nyilvanvalo, hogy kb 2 napja foglalkozol a temaval, es siman leszolod azokat is akik ertenek hozza. Nemely ember be kepes latni, ha minden mas ember mas velemenyen van, mint o, akkor lehet, hogy nem az osszes tobbiben van a hiba.

    Velemeny: Amit itt mutatsz, azok alapjan megkerdojeleznem, hogy tulzottan pallerozott elmed lenne. Egy reszet persze lehet az egora fogni, de a logikai bukfenceket nem.

  • tajfun
    #1139
    A lenyeg ugyanaz. Megnezed az 1ik kepet (mongyuk ezt), aztan inkabb 1 szakmunkasnak tudod elkepzelni a rajta megjelenteket mint vmi ELTE professzornak.
  • tajfun
    #1138
    Nem kell 1 kerdeshez eletcel. 1szeruen csak kivancsi vagyok a sok karatebol melyiknek van ertelme is. Indokokat persze mindegyik megfogalmaz mint az nvidia meg az ati marketingesei, aztan a fele se igaz. Itt meg pont arrol szolnak az ilyen versenyek hogy osszeeresztenek mindenkit, aztan amelyik gyoz az jobb.

    "Azt sem értem, hogy miért érdekes, és fontos szerinted, hogy melyik embernek - jelen esetben küzdőnek - mekkora az IQ-ja stb..."
    Nem nekem fontos, en a topic kepeirol kisugarzo "intelligenciat" emlitettem meg, aztan ti magyarazzatok mindenfele, pedig nem kell mogotte semmi olyat keresni ami nincs ott.
  • hykao #1137
    Te összekevered, egybemosod az IQ-t a tudásanyaggal.
    Az ugyan kétségtelen, hogy egy intelligensebb ember könnyebben bővíti az ismereteit, az viszont már kétséges, hogy egy szorgalmas, tudásra éhes, de kevésbé intelligens ember tudásgyűjtés útján növelné az IQ szintjét...szal...
  • hykao #1136
    Kezdünk nagyon eltérni a topik témájától.

    Ezen kívül nem értem, hogy mi a célod az általad keresett "legütősebb küzdősport" megtalálásának.
    Ennyi erővel az aranycsinálás tudományát is firtathatnád, kb. ugyanennyi sikerrel... :)))
    Azt sem értem, hogy miért érdekes, és fontos szerinted, hogy melyik embernek - jelen esetben küzdőnek - mekkora az IQ-ja stb...
  • tajfun
    #1135
    Nalunk is van programozo aki 15 eve karatezik, de azert nem ez az atlag. :) Az emberek tobbsegenek hacsak nem 1szerre a hobbija a tanulas es a gyurmazas, akkor vagy eros lesz vagy okos. Mind2re idot kell szanni, tobbet mint ami rendelkezesre all (felteszem az ember a gyurmagepeken es tankonyveken kivul mast is akar csinalni, mongyuk no"zes, mozi). Ez 1 teny, nem kell bizonygatni az ellenkezojet, a professzor se fog neked eroskodni hogy o milyen k. eros, mert neki meg az hianyzik.
  • hykao #1134
    A jobb minőségűeket, amiket érdekesnek találsz, és amik még nincsenek fent teljesben sem, feldobhatod, ha lesz még elég hely.
  • tajfun
    #1133
    "Ja es attol, mert valaki kiepiti a testet, nem biztos, hogy agya sincsen."
    Senki se mondta rajtad kivul, de hat ugye nem is errol volt szo. Olvasd el pontosan amit cafolni probalsz.

    "Folyton eszrol beszelsz, az pedig valahol ott kezdodik, hogy ha valamihez nem ertesz, kikered nehany tapasztaltabb ember velemenyet es az alapjan kialakitod a sajat gondolataidat."
    Ahhoz se artana orvos & gyocceresz velemenyet kikerni hogy elkepzelheto-e magasabb iq mint a "szetbaszomaszadatmer80asabicepszem". :) Mellesleg nemtom miert kell itt bizonygatni hogy a harc az eszrol szol. Mert nem. Emellett persze lehet az illetonek az is, de osszefugges a 2 kozt annyi mint a bicikli es a nyaloka kozt. Mielott ujabb lehetosegeket is bevonnal a jatekba, felideznem hogy az egesz a belinkelt kepekrol szol(t).
  • Z
    #1132
    Ja! És ez vice versa! Attól, hogy valaki szellemi munkát végez, még nem biztos, hogy nem veri laposra a "kötekedőket", vagy nem jó harcművész.
  • Z
    #1131
    huu! pörög a topik! Volt jó kis Fight Club a juroszporton!

    Van valakinek Sport2? Ott adnak ilyesmit?
  • Zsoldos
    #1130
    Sosem harcoltal meg, miert nem hallgatsz egy harcosra? De nem kell idaig sem elmenni, egy box drukker is pontosan tudja mi folyik 'odabent' egy sportolo fejeben meccs alatt. Folyton eszrol beszelsz, az pedig valahol ott kezdodik, hogy ha valamihez nem ertesz, kikered nehany tapasztaltabb ember velemenyet es az alapjan kialakitod a sajat gondolataidat. Folyton jossz az atomfizikaval, meg hasonlo ide nem illo temakkal. A technikai tudas mellett a szakteruleteikrol, a sportrol altalaban tobbet tudnak, mint akar legjobb orvosok, mivel ez az eletuk.

    Ja es attol, mert valaki kiepiti a testet, nem biztos, hogy agya sincsen.
  • Jano
    #1129
    Kérlek, értsd meg, hogy NEM LEHET kijelenteni, hogy melyik stílus a jobb. Nincsenek egyforma emberek, nincs egy stílusban sem olyan ember, aki tökéletesen műveli azt (ezen a kijelentésen is lehet vitatkozni).
    Vannak próbálkozások új ágak fejlesztésére, amik ötvözik a régi ágak legjobbnak mondott tulajdonságait, de MINDENKI VERHETŐ, ismétlem, NEM LEHET egyik stílusra rámondani, hogy "Na, az a legjobb, ha azt csinálod, mindenkit legyőzöl.". Mindenhol vannak előnyök, és hátrányok a másik stílussal szemben.
    Egyébként tényleg próbálj ki legalább egyet, hogy résztvevőként láss egy küzdelemet, nézz MMA meccseket, keresd, és találd meg azt a stílust, ami neked legjobban tetszik.
  • tomsits
    #1128
    jogos a kérdés. de nem a harc tudás, hanem a psziché dönt. mennyire vagy gátlástalan.
    én valszeg 10 év kyo, sikeres versenyek és több mint 100kg után sem fogom a földön ütni. nekem nincs pofám ehhez. eddig minden ilyen utcai helyzetet kidumáltam, akkor is ha 20-an voltak mögöttem 3 ellenében. vannak olyan topicok ahol segítenek (de csak megmondják hova menj edzeni). fórumról nem fogod tudni magad megvédeni.
  • tajfun
    #1127
    Jo, hat ennyi erovel mindenre ra lehet mondani hogy sok esz kell hozza, pl. ha ehes vagy akkor kajat egyel ne a keritest, de azert teny hogy a kepeken lathato arcok nem egy atomfizika versenyrol jottek. :)
  • tajfun
    #1126
    Mar miert is? Vmelyik nap beleolvastam itt vmi karates topicba, ha igy ut a csavo akkor a masik fele karates igy veri le, ha ugy ut, akkor meg amugy. Szal igenis jogos a kerdes hogy azon kivul hogy szepen balettozik az ember a mindenfele formamutatvanyokkal, melyik harcmodor er 1altalan valamit a valosagban. A tipikus eset ugye az hogy 1 nalad nagyobb darab ember akar leutni, a gyengebb az nyilvan nem fog probalkozni, szal valamivel kompenzalnod kell a masik erofolenyet. Persze mindegyik harcmuveszet azt allitja magarol hogy epp erre talaltak ki, de a kerdesem lenyege hogy a gyakorlat mit mutat.
  • hykao #1125
    Én F5-öt használok... :DDD

    Amúgy a banner jobb felső sarkában a sárga csillagra kattintva bekerül a fórum főoldalra a topik (Kedvencek közé), így a kedvencek között jelzi, hogy mennyi az új üzenet a topikba nézés óta.
  • tomsits
    #1124
    belehet állítani hogy rendszeressen frissítsen? pl percenként.
  • tomsits
    #1123
    http://www.ufc.tv/articles/news/articleFull.asp?articleMainID=202
  • tomsits
    #1122
    :) okokokokkkk...
  • hykao #1121
    ÖNNEK PRIVÁTÜZENETE ÉRKEZETT!!! :D
  • hykao #1120
    WinMX-ről szedtem annó.
  • hykao #1119
    Az mi? Ultimate Knockouts 3?
  • tomsits
    #1118
    csak a poén és a gyűjtő szenvedély miatt kellene.
  • tomsits
    #1117
    régóta az vagyok. csak vagy egy éve nem voltam.
  • hykao #1116
    ááá! ezeknek a kamubunyoknak nem sok értelmét látom!
  • tomsits
    #1115
    hykao mailt olvastad? ha marad hely kell az ufc ko3?
  • hykao #1114
    Amúgy nem is tudtam, hogy már 2001 óta SG-s vagy!
    Ha lehet, ezentúl mail helyett inkább itt dobj egy privit, mert itt sokkal többet vagyok, mint a postafiókomban... :)
  • tomsits
    #1113
    meg van még?
  • hykao #1112
    Hehe, volt egy Bob Sapp vs. Great Mutta kamubunyó...hamar le is röpült...
  • tomsits
    #1111
    szerintem az. de kiváncsi vagyok rá. megvan belőle vagy 65kB :) sux. vagy nem?
  • hykao #1110
    Ez a Pro Wrestling, ez nem ilyen pankráció szerű kamubunyó???
  • tomsits
    #1109
    de az k-1. mikor megverte sapp hoostot utánna volt egymás ellen vmi wrestligjük, amit hoost nyert. nekem az kell
  • Jano
    #1108
    Az 5. fájl az én listámon.
  • tomsits
    #1107
    ha meg van vkinek akkor ezt felnyomhatnátok: Pro Wrestling - Bob Sapp vs Ernest Hoost.mpg
    dc hetek óta nem kapok hozzá slotot. :(
    tom
  • Jano
    #1106
  • Z
    #1105
    Há nemtom miért...
  • hykao #1104
    Hááát, ha ma felér a K1, akkor lehet, hogy marad még pont párszáz mega...
    Sajnos a tárhely szűkössége miatt kb. 1/3-a van fenn az FTP-n az összes anyagnak, és pont a kisebb, különálló meccsek ritkulnak egyre, ahogy a legújabb gálák kerülnek felfele.
    Mik vannak? Nyomd már be légyszi! Hátha van valamid, ami esetleg érdekes lehet. Ha nem akarsz írogatni, akkor csinálj screenshoot-ot, és azt rakd be, mint ahogy én is korábban.
  • Jano
    #1103
    A minap végre felnéztem az ftp-re. Nagyon ász!
    Nekem inkább csak kis, különálló meccseim vannak, abból sem túl sok, kb. 500 megányi, ilyen-olyan minőségben. Viszont, ha ezek is elférnek, és kellenek, akkor feltolom valamikor.