3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • Loál János #2185
    Úgy van, igen durván fejelt. Persze többször is.
  • Szmötyi
    #2184
    Tudtommal LeBannernek fejeléstöl lett a "pukli". Ennyit Abidiröl...
  • atomanty
    #2183
    Sztem homlokon kesztyűvel elég nehéz ilyen hatalmas dudort produkálni,puszta kézzel sokkal inkább,de a legtöbb ilyen esetet sipcsont,vagy térdelés következtében láttam.(pl a pride 1. versenyén,nekem az eddig a best,de tavalyi K-1 döntön Mighty Mo is kapott 1 szép nagyot
  • bigapó
    #2182
    és mitől keletkezik? sima ütéstől is lehet? amolyan lecsúszott ütés/rúgás, nem az ütőfelülettel, hanem a kesztyű szélével érte el vagy ilyesmi? vagy fejelés/könyöklés miatt van?
  • tomsits
    #2181
    a dudor vérömleny. ami elégé durva, mert bevérezhetnek az alatta lévő idegek pl a szemé is. én hetekig jártam napi rendszerességgel kötözésre. szerencsére nem ott fenn volt. ;)

    atom thx!

    kakuda nyert már. sőt.. ő az egyik "vén ló" hiszen 93-94 körül már mecselt. de nem vmi erős, max csak annak tűnik. a japcsi üvermensségből van benne bőven.
  • LordVenom
    #2180
    Én láttam,tényleg jó volt. Briggs-nek meg marhára örültem,mert csíptem mint boxolót. Nagyon hamar lezúzta a csávót. De hogy mennyire ocsmányul elhízott...mint egy malac,pedig szét volt gyúrva.
    Most hallottam,hogy visszament boxolni,úgyhogy Briggs már nem meccsel itt...
  • Loál János #2179
    A meccsek.
  • Loál János #2178
    Briggs 2004 márciusban ütötte ki az első menetben Tom Erikson-t. Sajnos nem láttam azt a gálát, pedig jó meccsek voltak. :/
  • atomanty
    #2177
    annál gagyibb meccset nem sokat láttam,akebono csak azért nyert,mert gondolták a birok a ha nyer akkor "bizonyít" és hátha abahagyja,de nem jöt össze nekik,szegény Kakuda el sem tudta érni,csak püfölte a háját,uncsi 1 meccs volt.mikor volt meccse a Briggs-nek?és hol?hát nem tudom azért a boxolok 1 kicsit sikeresebbek mint a sumosok,most a tysont is csábítják újra,azt mondják nemi hogy egy egész tornát róla neveznek el :) hátha jön
  • Loál János #2176
    Az már egy más kérdés, hogy Akebono pont ellene nyert először K-1 pályafutása során. :)
  • Loál János #2175
    Shannon Briggs volt nehézsúlyú boxoló. Meccselt pl. Lennox Lewis-szal is.

  • atomanty
    #2174
    persze a 25 meccsből csak 13mat nyert,szoval annyira nem volt sikeres,bár ilyen alkattal ez dicső eredmény,és így 44 évesen többet tud bizonygatni mint a nagy akebono
  • atomanty
    #2173
    nah de kiaza Shannon Briggs? szégyellem de még sosem hallottam róla,Kakuda már nagyon régi mototros a K-1 mezőnyében legalább 25 meccse volt,s még Andy Huggal is meccselt több mint 10 éve,azt gondolom abbahagyta,hogy bíro lehessen,de most visszatért hogy "bizonyíthasson",de remélem ettől az 1ütéses KOtól nem bizza el magát annyira,sztem jobb bírónak
  • LordVenom
    #2172
    Hát én Kakuda meccsén csodálkoztam egyet. Minden tiszteletem az övé azért a szép ütésért.
    Egyébként volt már neki megnyert meccse ezen kívül?
    És a másik kérdésem: Shannon Briggs-nek egy K1-es meccse volt eddig? Mit tudtok róla?
  • atomanty
    #2171
    Nekem azért tetszett,mert végre a régi Lebannert láthattam,aki ha kell 5 menetet simán kibír,pedig már nem mai gyerek,megérdemelné már azta babérkoszorút a fejére.Amugy a Párizs GPről tök jó cikket irt tomsits a fight-hu-n grat neki,remélem több ilyen is lesz,eléggé feldobta az oldalt
  • Loál János #2170
    Szerintem meg rohadtul izgalmas volt Abidi betonfeje miatt. :) Én nem is nagyon láttam még olyan meccsét, ahol igazi harcosként küzdött volna...
    A pukli egy óriási fejelésnek köszönhető, amikor meg már szépen cseperedett, Abidi még rábólintott néhányat. :D
  • bigapó
    #2169
    ez az abidi vs. lebanner meccs nem egy nagy durranás. abidi elég passzív volt, eleinte úgy tűnt, hogy nem tudja mit is keres itt. szerintem akkor ébresztették fel és még nem kapta meg a kávéját...
    gyatra volt végig, viszont tényleg bírja az ütéseket. lebanner fejsebe viszont nem tudom, hogy ütéstől vagy fejeléstől keletkezett? az a pukli mitől van? víztől dagad meg vagy vérömleny keletkezik? már attól féltem, hogy abidi pont ott találja el, erre az felszakad és spriccel a vééér:)))
  • tomsits
    #2168
    jah.. jún 24 KOTC
  • tomsits
    #2167
    de termékenyek voltatok ma. :) nincs türelmem végig olvasni. de biztos igazatok van ;)
  • LordVenom
    #2166
    Köszi szépen!
  • Loál János #2165
    A bíró adott Abidinek egy sárgát, ami után szerintem indokolatlanul hamar adott egy piros lapot is. Ezután Lebanner (sokadjára) lenyomott neki egy elég nagyot, amitől megint megroggyant (de kibírta volna állva, ahogy az összes többi ütést), aztán Lebanner kőkeményen FELLÖKTE, és a bíró ekkor beszüntette a meccset. Hangsúlyozom, hogy Abidi nem ütéstől ért földet ekkor. Ja, és kb. 20 másodperc volt az 5. menet végéig.
    Szerintem a bíró a végén hibát hibára halmozott. Nem Abidit védem, ő sem kedvencem, ahogy Lebanner sem (bár le a kalappal előtte, visszanyerte a régi formáját a sérülése után, sőt...), de a meccs vége nagyon tré volt.
  • hykao #2164
    Nos, ahogy már atomanty is mondta, a Vale Tudo kb. annyit tesz, hogy: "mindent szabad", "nincsenek szabályok". Ez egy amolyan gyűjtőneve-jelzője az efféle bajnokságoknak, mert a dolog Dél-Amerikából ered. (amúgy volt-van konkrétan ilyen nevű bajnokság is)
    Az MMA kifejezés a '90-es évek elejétől kezdett elterjedtté válni. Ekkorra datálódik a K-1 és az UFC bajnokságok létrejötte is. A Pancrase (a '90-es évek közepéig - míg a Pride létre nem jött - ez volt a legszínvonalasabb, legismertebb japán bajnokság, azóta a szabályai jócskán megváltoztak, s sok nagy név kiöregesett...pl: Bas Rutten) és a Pride FC bajnokságok csak kicsivel később alakultak meg, a '90-es évek közepe tájékán.
    Ezek a legismertebb bajnokságok, de mára már a világ minden táján létrejöttek ezekhez hasonló ilyen-olyan bajnokságok.


    Szabályokról - ha tudsz angolul - mindegyik bajnokság hivatalos oldalán hosszasan olvashatsz. Nagy vonalakban a különbség az UFC és a Pride között: előbbiben a küzdő felek nyolcszögletű ketrecben, míg utóbbi esetében ringben küzdenek. UFC-ben 3x5 perces (címmeccs esetén 5x5 perces) menetek vannak. A Pride-ban 1. menet 10 perces, 2.-3. menetek 5 percesek. Nem címmecs esetén nem ritkák a speciális szabályrendszerek és a speciális menet-idők. A Pride-ban semmilyen formában nem lehet igénybevenni a ringet határoló köteleket, se kapaszkodni, se lendületet venni, stb. Az UFC-ben viszont egy bizonyos fokig ki lehet használni a ketrec nyújtotta lehetőségeket, pl: neki lehet szorítani az ellenfelet, stb.
    Az utóbbi UFC gálákból nekem amúgy úgy tűnt, mintha már ot is engedélyezett lenne a fejtaposás.

    Bővebben, mint említettem a hivatalos oldalakon. Ahol hosszasan taglalják, részletezik a teljes szabályrendszereket.
  • atomanty
    #2163
    hogy érted azt hogy a befejezést kivéve?én már régen leléptettem volna,rohadt szabálytalan volt már,és amikor előszőr padlózott;rászámoltak,aztán lebannert megnézették az orvossal,most,hogy van ez?idióta volt aza bíró
  • atomanty
    #2162
    prideban van 1 olyan nevü emer hogy silva ő 240cm-es,és hidd el nekem hogy hozzá hasonlítva choit jóképűnek is mondhatnánk,én azért várom az ő tündöklését,de az ilyen nagyon magas emberkéknek abszolút lófeje van,de sapp elleni mecs télleg jó lenne,én nem nagyon szeretem bob-ot(pl a crocop elleni meccse miatt)de amint fel lesz idegesítve(lásd k-1 heros:) )életveszélyes bárki ellen,tisztára mint 1 sebzett bivaly
  • atomanty
    #2161
    MMA=mixed martial arts,ez gyüjtőfogalom nem? vale tudo jelentése asszem mindent szabad,azért itt is vanak szabályok gondolom,ufc és pride pedig a két legismertebb mma-s rendezvénysorozat,keress szabálykönyvet,kesztyű ott is kötelező már,de régen nem volt,és a ketrec pedig nyolcszögletű sztem,ott lehet könyökölni,de fekvő ember fejét taposni nem asszem.prideba k-1es ring van,és pont fordítva,de biztos van még pár különbség
  • LordVenom
    #2160
    Ha összehoznak egy Choi - Bob Sapp meccset,én mindenképp Sapp-nek szurkolok. Amennyit fejlődött az első meccsei óta az mindenképpen tiszteletre méltó. Már nem fárad el 10 mp után,és elég szépeket rúg is. Ami nem könnyű feladat egy ekköra kötött izomtömegnek.
    Choi meg nekem iszonyat unszimpatikus...ostoba feje van,meg ostoba haja...ennyi.
  • LordVenom
    #2159
    Ja,valaki elmagyarázza pontosan,hogy mi a külömbség az MMA,UFC,Pride és a Vale Tudo között? Mert a K1-et még tudom,meg annyit sejtek,hogy az UFC-ben nem kell kesztyűt sem használni,és asszem ott hatszögletű a ring,illetve a ketrec.
    De még valami?
  • Loál János #2158
    Én is azt mondom, le a kalappal.
  • Loál János #2157
    A párizsi superfight (Abidi vs. Lebanner) rendkívül szórakoztató volt (a befejezést kivéve).
    Megint ledöbbentem, hogy Abidit mennyire nem lehet leütni, hihetetlen adottság az övé. Csak a lelkével van baj, ezért verik meg gyakran.
    Lebanner feje meg igencsak szépen nézett ki. :-o
  • LordVenom
    #2156
    Én az Akebono-t tisztelők közé tartozom,de nem a K1 miatt. Egy színes foltja a K1-nek,de nem kellett volna egy ekkora tekintélynek így leírnia magát. Nem tudom hogy vagytok vele,de nekem rossz látni egy nagy világbajnokot a földön fetrengeni. Ehh...sajnálom,de abba kellene hagynia,bár már mindegy,eléggé leégett így is.
    Ettől függetlenül minden elismerésem a sumo-ban elért eredményeiért,és az itteni kitartásért...
  • LordVenom
    #2155
    Hát ez kész ez az ötlet!
  • Loál János #2154
    Na, akkor azt meghesszelem majd.
  • atomanty
    #2153
    hát épp most néztem a Hirosima GP eredményeit :O,és csak ámulok bámulok,hogy mik vannak?kiváncsi vagyok már rá nagyon,hogy hogy történhetett ilyen,Choi is bemutatkozott a nagyok között
  • atomanty
    #2152
    sőt lehetne szervezni ilyen k-1 turizmust a bizonyítani akaróknak,még fizetnének is érte sztem csomóan :)
  • atomanty
    #2151
    Hát tisztelhetik :) ennyi erőből én is szivesen kiállnék bárki ellen,mert bebizonyítom magamnak,hogy semmi esélyem sincs senki ellen sem,szóval ha bárki aki ezt olvassa,és szervez valami nagy k-1 gp-t szivesen kiállnék a lebannerrel,talán meguszom 1 nyolcnapossal,és mindezért árva buznyákot sem kérek
  • Jano
    #2150
    Jaj, sorry, nem ide. :)
  • Jano
    #2149
    Eüh, nem megy az ftp átmenetileg?
  • Jano
    #2148
    "valamiből meg kell élnie"

    A vesztett meccseiért egy petákot sem kapott, mondta is, hogy nem érdekli, nem a pénzért játszik, hanem magának akar bizonyítani.
    Talán ezért tisztelik annyira.
  • atomanty
    #2147
    Hát nem tudom azért,hogy lehet tisztelni vkit,lúzerkedik,de "nem adja fel",ő csak 1 bohóc,de hát gondolom valamiből meg kell élnie,végülis a verés meg sem kottyan neki,de sztem soha senki ellen nem fog nyerni kiütéssel,az az 1 győzelme is olyan volt hogy "nyerjen már egyet" gondolták a bírók
  • atomanty
    #2146
    nekem szimpi aza kék hajú óriás,bár igaz hogy szöulban nem volt ellenfele,de én azért nem irnám le ennyire,sokkal képzettebb mint az ilyen Bob Sapp féle sómágusok,meg most ő is aktiv résztvevő lesz,mert a pöttöm koreaiak is szeretik annyira a K-1-et mint a japánok.Akebono 8ból 1 győzelem,az is a pöttöm bíró ellen,akinek legmélyebb tiszteletemet adom,mert nagyon zorall 1 emberke,és a párizsi gp-n bizonyított,nem is akárhogy :)
    Choi - Sapp meccset várom tuti összehozzák őket jó hamar.