3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • Punker
    #2627
    hát ez az első meccs nem a legjobb
  • hykao #2626
    Opál van újfent pedig... :)
  • hykao #2625
    Ja, ő volt az lol, de már anno a Sárkány közbelép c. Bruce Lee filmben is ő volt az egyik gonosz fickó...
  • Punker
    #2624
    kezdődik
  • Z
    #2623
    Az volt a főfőfőfőgonosz? :D

    Aki az ALGOPYRIN-t beleszórta a főjó szemébe? :D
  • misirulez
    #2622


    Ez meccs megvan valakinek?
  • hykao #2621
    Kiváncsi leszek az RTL mennyire nyírbálja meg az anyagot...mert szinte tutira veszem, hogy nem adják le az egészet...

    Amúgy Japánban meg már javában zajlanak a Pride 31 mérkőzései.
  • Jano
    #2620
    Tomsits, és Atomanty úr voltak a gálán?
    Nehogy lelőjenek valami poént. :)
  • tomsits
    #2619
    ok. de nem az opál, hanem a tumbászlesz a kommentátor infoim szerint. ;)
  • Punker
    #2618
    1-2 pofont azért abban is kiosztanak :)
  • BADE
    #2617
    gyökér egy népség,ők szponzorálják,de nem tudják élőben leadni helyette leadják azt a Harry Kóklert,amit már mindenki látott + utána egy 35 éves filmet.
  • tomsits
    #2616
    vasnap retekklub
  • neménvoltam
    #2615
    Helló! A mai K-1 Európai selejtezőt közvetíti vmelyik tv csatorna?
  • bens
    #2614
    látjátok...!

    el lehet ezt intézni így is!! :-DDDDDDDDDDDDDDD
  • bigapó
    #2613
    egyébként tudom, hogy hol hibáztál Hykao:)) ott, hogy egy olyan topikba linkeltél be egy (fantasztikus) videó-összeállítást, ahova az nem való:) "ezeknek" a gyenge-idegzetű emberkéknek nem való az a fajta szórakozás:))

    érdekes dolog ez különben, mert mikor első egy-néhány mma-s videjómat nézegettem, akkor kicsit forogni kezdett a gyomorkám és igazából nem tudtam végignézni sem némelyiket, például Wanderlei bunyóit. ez pár évvel ezelőtt volt, ám azóta nagyot fordult a világ körülöttem:) mondhatni egyik kedvenc sportolóm - igen sportoló, hiszen a testét használja arra, hogy legyőzze ellenfelét és egyben önmagát is - , szóval Wanderlei Silva lett az egyik kedvencem, persze szigorúan az "isten" Bob Sapp mögött:))

    Csocsó, már ha elolvasod majd ezt, akkor neked csak annyit mondanék, hogy ez azért nem "kocsmai verekedés a sarki késdobálóba". Itt nagyon komoly szabályrendszerek vannak, némelyikben benne van a földharc is. ott sem lehet mindent csinálni, de vannak elég tág értelemben vett szabályok is. nem vagyok egy szakértő, ne értsetek félre, csak a szemem által tapasztaltakat mondom. ha valaki vét ezek ellen, nagyon gyorsan kizárják a további küzdelmekből. lásd akár "szegény" Heath Herring-et, akit ugye picit megsértettek egy korábbi meccse elején, mire Ő benyomott az ellennek egy akkorát, hogy egyből K.O. lett belőle. persze ebben lehetett kamu is, mindegy. de lehet beszélni Bob Sapp néhány korai K-1-es illetve Pride-os fellépéséről, ahol is elfelejtették vele közölni (vagy csak simán Ő felejtette el:)) a szabályokat és ezek megszegéséért ki is zárták annak rendje és módja szerint. satöbbi...

    nem akarom én itt osztani az észt, csak furcsa volt olvasni egy másik topikban erről eléggé sok hüleséget. többet nem is foglalom a helyet, a félig off-nak vége:)
  • Loál János #2612
    Új ablakba a linket, és F5.
  • hykao #2611
    Na igen, itt poénra lett véve a dolog, de ezek ketten ismerték egymást, jóban voltak...nem úgy, mint Nakao koma Herringgel... :)))
  • tomsolo
    #2610
    kérsz egy pofont naffiú?

  • bigapó
    #2609
    én nem látok csak piros X-et:((
  • Loál János #2608
    Szűzanyám, mi volt itt (+Humorosaranyosban). :|

    Respektálás Hykao-nak, hogy ilyen türelmesen próbálta terelgetni a birkákat. :D
  • CSOCSO
    #2607



    ezen mennyire kesz lettem most:D:D:D:D:D:D
  • tomsits
    #2606
    az mma nem arról szól hogy üssük, míg érjük. természetesen nem egy olyanmecs van ahol ez a vége, de előtte mindig van vmilyen érdekfeszítő, beavatottak számára etalonnak tekinthető mozzanat. pl ahogy crocop fedor ellen védekezett, liddell vs coutur 3-on a pattanásig feszült hanghulat, amivel 2 meneten keresztül kergették egymást, goodridge ahogy az első ufc mecsén befogta az ellen kezeit és könyökkel megdolgozta, vagy egy feszítés, folytás...
    ez a szép az mma-ban. minden más csak bulvár (halálig menő küzdelem, vér, vágóhíd stb) ez már mind show hatalmas pénzekkel. a show tulajdonosainak sem érdeke hogy a hatalmas pénzeket érő emberei ne legyenek harcképesek.
    Itt minden harcos más harcművészeti alappal rendelkezik. ez meglátszik a küzdelmeken. aki oda megy vállalja, hogy más kp-ből hozott technikák is részei a küzdelmekben. és eza szép. a kyosok is mennek pl az ichigekiben más stílusok ellen, vagy ott van a kyo vs. sanda is. igazi objektív mérőszám. ;)
  • bigapó
    #2605
    olvasva a hsz-eket, szerintem az MMA azért az ami, mert a különböző küzdősportokat egyesíti(!) ezt pedig úgy értelemezem, hogy van egy "erősebb" stílusod, amiben nagyon jó vagy, például a Kung-fu és ehhez tanulsz még különböző más stílusú elemeket és ha ezt "mesteri" szinten űzöd, akkor elindulsz egy ilyen rendezvényen. persze vannak kivételek, mint például Bob "a Szörny" Sapp, akinek tulajdonképpen nincs is stílusa, de az utóbbi időben kezdi valamelyik küzdősport elemeit felvillantani, nem kis sikerrel:)))
  • CSOCSO
    #2604
    nah ez a baj:D:D:D:D ez igy nem zsan klod bimbann film stilus:)
  • Anotino
    #2603
    persze a kungfus altalaban nem all be a lecsapo szocske titkos allasba mert lerugjak rogton. :)
  • Anotino
    #2602
    Miert mit varsz ember ember elleni kuzdelem helyett? ember vs robot vagy mi? :) vannak kungfusok ufc-n meg prideon + szinte minden stilus kepviseli magat.
  • hykao #2601
    No de nyilván mindenki azt próbálja erőltetni a küzdelem során, ami az erőssége, tehát nemigen van különbség, csak max. realitásban, amiket írtam. :)
  • hykao #2600
    Ezek szerint nem gondoltad volna... :)))
  • CSOCSO
    #2599
    jo de itt ezt ember ember elleni kuzdelem.. nem kung fu vs ufc.. ha erted mire gondolok... nem teljesen ugyan az...
    amugy ulyen mma hol van?
  • CSOCSO
    #2598
    :)
  • Anotino
    #2597
    Biza.. :)
  • hykao #2596
    Na Csocsókám ebben a mondatodban végre rávilágítottál, hogy miért is nézzük, szeretjük mi az MMA-t...
  • tomsolo
    #2595
    szerinted miért nézik az K1-t ufc-t, pride-t stbt?
  • tomsolo
    #2594
    "(OFF: gondoltátok volna, hogy Bolo már majdnem 70 éves, és a Bloodsport forgatásakor is már 50 éves volt?)"

  • CSOCSO
    #2593
    nem az tetszene ahogy osszeverik egymast hanem az hogy ki hogy tudja hasznalni a sajat kuzdosportjaban megtanult dolgokat.... erted?
    hogy a kung fu a kick box ellen meg a thai box az ufc ellen..
  • hykao #2592
    Van kommandós a Prideban: Mirko CroCop a neve...de van orosz katona is: Kharitonov (utóbbi bunyóján sztem érződik is a katonai behatás :D)

    Ha jól emlékszem még Bas Rutten is emlegette Kharitonov kapcsán, amikor az épp valamiféle guillotine fojtást alkalmazott, hogy ez egy tipikus katonai fogás.
  • [Walaki]D`Lair
    #2591
    ez az mma
  • hykao #2590
    Hát gong lehet, hogy van, és sokszor különböző stílusú ellenfelek küzdenek, úgyhogy veheted úgy, hogy van ilyen...csak nem úgy, mint a van Damme filmekben...itt nemigen vannak sumák csalások, nagy feléledések, feltámadások, meg gonosz Bolo Yeung-ok...

    (OFF: gondoltátok volna, hogy Bolo már majdnem 70 éves, és a Bloodsport forgatásakor is már 50 éves volt?)
  • tomsolo
    #2589
    az előbb mondtad hogy szted beteg aki ilyet akar nézni...
    [nemért]
  • CSOCSO
    #2588
    szivesen megneznem hogy mit muvelne egymassal egy ilyen ufc-s meg ez a egy kezzel a foldreteritelek izraeli terroristaelharito csavo:D