3389



MMA szoba az IRC-en!!! (channel: #hun-mma)...WebIRC:
KATT IDE!!!
  • ForzaInter
    #3349
    sonnen addig pofázott míg megint egy címmeccset kapott:D

    simán nyer jones, de legalább sonnen jól rommá oltja majd:D

    ők lesznek majd a tuf 17 edzői is. jajj szegény johnny fiú mit kap majd:D
  • Effe88
    #3348
    jones vs. sonnen 2013 apr. 27
    jó szar
  • Effe88
    #3347
    rampage mára egy bohóc lett
    az sima lesz
  • ForzaInter
    #3346
    Teixera-val azért még várjunk, eddig brutál jól nyomja, de mindkét ellenfele a középmezőnybe tartozott. Elvileg Rampage ellen lesz a következő meccse, akivel eredetileg bunyózott volna, na az már érdekesebb lesz. Remélem ad majd a nagypofájúnak.:)
  • Effe88
    #3345
    lehet az lesz

    de addig még lehet egy két komoly meccs

    Glover Teixera és spider Silva:)

    ezeket megnézném azért jones ellen
  • lord nihilus
    #3344
  • pett3rson
    #3343
    egyik krémet sem kell nagyon vastagon kenni, elég keveset, filmszerűen, hogy be tudd masszírozni, legfeljebb többször használod naponta - amúgy is ez a tanácsos ilyenkor.
  • Vaxi
    #3342
    én is olyat vettem :) mennyire kell azt vastagon kenni?
  • vation
    #3341
    Köszönöm szépen a kimerítő választ, már sokkal világosabb a dolog.

  • vation
    #3340
    Megvettem, be is kentem.
    Köszönöm

  • pett3rson
    #3339
    ja, kb ez van itthon. max illegális bunyókból tudnak megélni kicsit jobban, de ott lehet nem mindig van meg a megfelelő szabályrendszer. ezen kívül az alvilág szívesen alkalmazza őket verőlegényként..persze ez lehet városi legenda is ;) :D
  • pett3rson
    #3338
    Magyarországon minden kicsit más, de a profi az akkor is hivatásos sportoló. Le van szerződve valamilyen egyesülettel, csapattal és csak attól kap pénzt. Hogy az a szerződés mit tartalmaz az egy másik kérdés, de többnyire van egy fix + a prémium, ami általában mondjuk egy pénzdíjas versenyen nyert összeg. Az egyesület befizeti a nevezési díjat, aztán a szerződés szerinti arányban osztoznak - már ha nyer az illető.
    Összetett a dolog, de le lehet egyszerűsíteni ezt.

    Nagyon jó példa az Olimpia. Éppen a mostanin is felmerült ez a dolog, hogy tulajdonképpen ez anno úgy indult, hogy mindenki, de tényleg mindenki elindulhatott az olimpián, hogy megmutassa mit tud és legyőzze a nála jobbakat is, ha éppen úgy alakult. Na, mára ez már üzlet lett és az állam iszonyú pénzeket tol bele a különböző sportágakba, hogy ott maximálisan felkészítse az embereit a különféle versenyekre, hogy majd ott győzzenek és fényesítsék a haza nevét.
    Ha jól emlékszem az Ausztrál kajakosokról volt szó, akik pár éve még fasorba sem voltak, most meg talán meg is nyerték valamelyik számot. Az történt, hogy az addigi amatőr szinten élő és versenyző "sportolók" miután levadásztak 4 krokodilt, elmentek még kajakozni is, persze semmi látszatja nem volt, mert nem voltak olyan erősek, mint a profik. Na, az állam szépen beletolta a lóvét, azt mondták ne menjetek vadászni, csak kajakozzatok! Erre mi lett? Hát győztek sorban, mert baromi erősek lettek, hisz csak azt csinálták, edzettek de kajakra :)

    Hogy most aki adja a lóvét az egy állam vagy egy magáncég vagy akár egy darab ember aki milliomos, az tökmindegy. Neked csak az a dolgod reggel 8-tól délután 4-ig, hogy eddzél. Így lesz egy amatőrből profi. Professzionális, azaz - majdnem - tökéletes szinten műveli azt amivel foglalkozik.

    Box egy kicsit érdekesebb téma és talán az összes küzdősport az. Vegyük Cassius Clay-t, azaz Muhammad Ali-t vagy Kovács "KoKó" Istvánt. Amíg olimpián indultak addig amatőrök voltak, amint beléptek egy boxegyesületbe akik profi meccseket szerveztek profik lettek. Így megy ez.
  • asafderg
    #3337
    fekete nadálytő krém
  • vation
    #3336
    sziasztok,

    Tudtok nekem ajánlani valami krémet, ami a kisebb sérüléseket regenerálja?
    Kaptam pár combost, amitől most elégé bicegek, illetve a lábfejemmel is hasonló gondok vannak.
    Ti mit használtok ilyenre?

    Köszi
  • ForzaInter
    #3335
    1-2 év és nehézsúly. nem fog tudni befogyasztani majd később.. 110 kg elvileg az alapsúlya, onnét fogyaszt le 93 kg-ra..
  • Effe88
    #3334
    jaja
    mindig olyan érzésem van mikor nézem a meccseit, hogy egy nagy csoportos küzd a kiscsoportosok ellen:D:D

    szedjen magára egy 10kg-t aztán mehet keménykedni jds-ék ellen
  • ForzaInter
    #3333
    odvaló..

    egyszerűen nincsenek egy súlycsoportba vele az ellenfelei. méretben és súlyban is nehézsúlyú, ott kéne keménykednie..
  • Effe88
    #3332
    jones már kinőtte a súlycsoportját van egy olyan érzésem
    fel kéne mennie nehézsúlyba
  • vation
    #3331
    igen, ennek van valami értelme, ha valaki nyer több amatőr meccset akkor meghívást kap a profik közé, de ez még mindig nem azt jelenti, hogy valaki ebből fog élni.
    Itt tényleg max annyi, hogy komolyabb meccsekre lesz licensze ..
  • ForzaInter
    #3330
    itt nálunk mielőtt profi lesz valaki szerintem több amatőr meccset lenyom. ha pedig tehetséges és jó a rekordja akkor nyilván majd kap meghívást profi gálákra is.

    az a helyzet, hogy az itthon az mma-ból lehetetlen megélni. legtöbben csak másodállásban csinálják ezt. az itthoni profik kb az amcsiban bunyózó amatőrök szintjén vannak. nem azért mert nem tehetségesek, ha nem mert nincsenek szponzorok, nem tudnak ebből megélni, és nincs annyi idejük edzeni.
  • ForzaInter
    #3329
    egy amatőr az amatőrök között fog verekedni, nem a profik közt..
  • vation
    #3328
    akkor ezek szerint ha én agyon vágok mindenkit, de nem ebből élek, hanem valami másból, akkor én amatőr vagyok? Azaz az amatőr megveri a profikat és marad amatőr?

    fura dolog ez :)
  • Takezó
    #3327
    pett3rson definíciója pedig jó volt, szerintem csak a konferanszé nem ismerte a szó jelentését: )
  • vation
    #3326
    Ebben biztos van valami igazság, de akikről én beszéltem biztos, hogy nem ebből tartják el magukat.
    Itt volt rengeteg fiatal 20 év körüli srác is, akit profiként haragoztak be.
    Én inkább arra gyanakszom, hogy valami sport egyesületben "harcos", akik több ilyen és ehhez hasonló versenyen indítják. Bár biztos, hogy nem ettől lesz valaki profi, de valami ilyesmiről szól szerintem.
    Amit te mondasz, abban is van valami, de ez inkább a nagy harcosokra jellemző inkább sztem.

  • pett3rson
    #3325
    Eddigi információim szerint profi sportoló az aki abból tartja el magát amit csinál, legyen az bármilyen sport.

    Átfedések lehetnek, legalábbis szerintem és főleg itthon, kis hazánkban ;)
    Alapvetően akiket látsz nagy meccseken verekedni, legyen az K-1, UFC, Pride, többnyire profik, naponta edzenek, egy amatőr akinek el kell mennie reggel 8-tól, délután 4-ig dolgoznia mondjuk ácsként és aztán megy le edzeni, nem tudja felvenni velük a versenyt, hacsak nem isteni adottságai vannak..de ez ritka, nem nagyon hallottam ilyenről.

    A lényeg, hogy a profinak a hivatása a sport.
  • vation
    #3324
    Hello mindenki,

    Hétvégén voltam Dunaharasztiban a Küzdelmek éjszakája versenyen.
    Itt volt amatőr, illetve profi küzdelem is.
    Kérdésem az lenne, hogy mi alapján lesz valaki profi ??
    Ilyen vagy ehhez hasonló versenyt kell megnyerni? Vagy teljesen rossz nyomon járok ?

    Üdv
  • Bogdogege
    #3323
    22eFt
  • Tyler1
    #3322
    Jól néz ki! Mennyibe fájt szállítással együtt?
  • Bogdogege
    #3321
    m
  • Bogdogege
    #3320
    Megjött Angliából a hayabusa pólóm 1 hét alatt , nem szarakodtak az angolok nekik kellet a pénzen .


  • ForzaInter
    #3319
    1. sor: ?, ?, Shogun, Stitch, Rashad, Greg Jackson
    2. sor: Herb Dean, Mask, Griffin, Kimbo, Arianny, Rogan, Nogueira, Severn, Buffer
    3. sor: Machida, Dana White, Cro Cop, Dos Santos, Carwin, Royce Gracie, Edgar, Jackson
    4. sor: Tank Abbott, Velasquez, ?, Aldo, Big John, Arlovski, Jones, Jardine, valamlelyik ring girl:D
    5. sor: Ortiz, Wandy, Liddel, Couture, Lesnar, A. Silva, St. Pierre, Hughes, BJ Penn
  • Tyler1
    #3318
    Thx az infót, valszínű akkor ezért nem hallottam Maskról :) És valóban a vonyító figura lesz Rampage, én láncot keresetem :D
  • pett3rson
    #3317
    Szerintem jobb oldalt a táblás csajnál Ő van, az úgy csinál mint aki vonyít :) Neki meg ez a bevonulós heppje :)

    A kalapos fickó pedig a Mask névre hallgat és a Tapout céget Ő alapította - talán még ezt a dizájnt is Ő ötlötte ki -, 2009-ben halt meg autóbalesetben. Még ilyen emléktorna is volt tartva vagy csak megemlékeztek róla az egyik UFC meccsen? valami ilyesmi...
  • Tyler1
    #3316
    Faber is lemaradt!
  • Tyler1
    #3315
    Rampage hiányzik róla, a zöld kalapos meg fingom nincs ki :D
  • Effe88
    #3314
    Felismertek mindenkit rajta??:D
  • Bogdogege
    #3313
    sziasztok érdeklődnék ,hogy nem tudja valaki , itthon lehet-e kapni valahol Hayabusa polókat? Köszi
  • ForzaInter
    #3312
    Megélhetési bunyós már régóta, ezért ilyen szar a recordja. Fénykorában nem volt rossz, Couture-t is megverte.
  • Tyler1
    #3311
    Hát akkor ezért nem lehet tudni róla :D
  • Effe88
    #3310
    ja valentijn:D:D:D
    bár ő kevésbé sikeres 32-30as mma mérlegD::D:D