21
  • Deus Ex
    #21
    Maradjon inkább az ötezer, az közelebb áll a valoosághoz. A V-2 nem robotrepcsi, hanem ballisztikus rakéta volt.
  • Cat #20
    jo az 500 km/hnak is :)
  • Bonewerkz
    #19
    nem en talaltam ki, lehet, hogy a dokfilmben tevedtek, a lenyeg az, hogy abban az idoben semmi nem letezett, ami megallithatott volna egy V2 raketat
  • gz8
    #18
    Biztos vagy abban az 5000 km/h-ban? %-)
  • Bonewerkz
    #16
    igaz, kosh...
    most nezek egy nemet dokfilmet a csodafegyverekrol....
    hat ugyebar a V2es raketa olyan 5000 km/h sebesseggel kozlekedett vala az egen valamikor 50 eve... es kisebb nagyobb valtoztatasokkal meg mindig azt a technologiat hasznaljuk...
    eges ellen...
  • Kosh
    #15
    Ha ilyen ütemben halad az űrkutatás sose jutok haza :)
  • Epikurosz
    #14
    Jó, jó, de én amolyan hétköznap ateista pap vagyok...
    Így se kellek? :-)
  • [NST]Cifu
    #13
    Miközben a Római birodalom hanyatlott, a Kínai birodalom éppen gyöngykorát élte, ahogy az Inka birodalom is.

    A jelenlegi állapotott nem lehet hasonlítani az ókori birodalmi történelmi időlánchoz, mivel az akkori nagy birodalmak egymásra való hatása nem volt jellemző (persze kivételek adódnak, lásd még Görög-Római).
  • [NST]Cifu
    #12
    Köszi, de a papokból én nem kérek :)

    Ahogy a bölcs cseh közmondás is tartja, a háborúk vagy a papok, vagy a nők miatt robbanak ki
  • Bonewerkz
    #11
    mindenesetre, ha az ECHELON-ba, gammasugarfegyverekbe, RIAA hadjaratokba, es egyeb naci finomsagkba fektetett eroforrast szepen okosan az urkutasba, es az energia iparba fektettek volna, akkor ma mar a tatuin homokjaban sutkerezhetnenk...
    de ahogy most elnezem, eppen az osszeomlo nagyhatalmak korat eljuk, akarcsak a romai birodalom utolso rugasait...
    es ezutan nem fejlodes szokott jonni, hanem hanyatlas.... na, lepek el kell ernem a fenyemet a K-paxra, majd 2217 ev mulva jovok, addigra talan eljuttok a Holdra, Foldlakok, esetleg meg a Marsra is...
  • Bonewerkz
    #10
    isten hozott a Tauri-n goa'uld kollega :)
  • Epikurosz
    #9
    Nos, épp emiatt, legközelebb szavazzatok rám, ill. a Tudomány Fejlesztéséért Harcoló Pártra.
    ***
    Egyébként rég gondolkodom azon, hogy restaurálom azokat az ókori civilizációkat, amelyekben a csillagász-papok vezették a népet, ők mondták meg, hogy mikor, hová, és hány piramist kell építeni, hány vonalat kell a földre rajzolni stb.
    Iránban a kollegák már atombombát is gyártanának, de az mégse nem az igazi teokrácia, mert üldözi a melegeket :-)
  • Bonewerkz
    #8
    petike: igaz.
  • Petike
    #6
    Miért van az hogy minden program csúszik? Nem tudnak semmit normálisan csinálni mert nincs lóvé.
    Az a szervíz út is csúszni fog szerintem.
  • Petike
    #5
    Nem kell elmenni a Pluto-Kuiper szondáig, elég csak arra gondolni, hogy nincs egy normális űrrepülőnk. Minden lóvé a fegyverkezésre megy el.
    Megin új gamma sugarú fegyver mi a f*sznak. Gyerekek ki ellen? A terrroristák ellen? Jó vicc.
    És mi a szarnak van reklám a szövegben!?
  • Petike
    #4
    Nem kell elmenni a Pluto-Kuiper szondáig, elég csak arra gondolni, hogy nincs egy normális űrrepülőnk. Minden lóvé a fegyverkezésre megy el.
    Megin új gamma sugarú fegyver mi a f*sznak. Gyerekek ki ellen? A terrroristák ellen? Jó vicc.
    És mi a szarnak van reklám a szövegben!?
  • [NST]Cifu
    #3
    A problémák okai itt is részben a politikusok és a bürokraták, mivel ők döntenek arról, hogy melyik program kapjon anyagi támogatást, és melyik ne.

    Lásd még Pluto-Kuiper szonda, amely valószinüleg szintén nem fog megvalósulni, pedig a következő Plutó "napközelitéséhez" csak olyan 270 évet kell várni...
  • Epikurosz
    #1
    Az ember azt hinné, hogy ezekben az űrkutatási programokban van valamiféle menetrend. Aztán lassan rájön, hogy nem különbek, mint a BKV járatok.