254
Zippo
  • fradis
    #174
    Jahh és az előző vagyok naggyábol mikor gyárthatták?
  • fradis
    #173
    Sziasztok

    Ithon volt jo pár éve egy zippo eddig nem is törödtem vele de egyik nap megtaláltam és fel is töltöttem. Az első kérdésem az lenne hogy eredeti? Mert egy római nyolc as van rajta de betű nincs de rendesen rajta van hogy Bredford PA Made in usa linkelek pár képet.Emellet Rézből is van ami anyira nem gyakori egy csontba gravírozott hajó volt a mintája de az lekopott. A második kérdésem az lenne hogy az mitől lehet hogy a tűzkő rendesen meghuza a szikrát jó minőségű benzinnel fel is van töltve de nem gyullad be elsőre 4-5 húzás után belobban és utána hibátlanul ég.
  • ongyujtocom
    #172
    Szia!
    Én még nem találkoztam ilyen dologgal, ha garanciális a probléma akkor nem kell fizetned semmit sem.
    Üdv ongyujto.com
  • görögg
    #171
    Szia!
    köszi az infót, lehet hogy ha alkalmam nyílik rá, akkor beviszem hozzátok. Annyit szeretnék még kérdezni, hogy ha javítani kell, akkor kell fizetni(és ha igen kb mennyit).mintha azt olvastam volna valahol, hogy az "odaút" postaköltséget kell fizetni(mondjuk ez elég logikus) de a visszafelé a gyár állja a költségeket. mivel nem küldözgetek csomagot az USA-ba ezért fogalmam sincs, hogy ez mennyibe kerül.

    üdv
  • ongyujtocom
    #170
    Szia!
    Szerintem, magamból ki indulva bármelyik Zippo boltba ha beviszed elintézik neked a problémát. Ha nekünk hozod be mi is.
    Egy dologra azonban fel kell készüljél, ha nem cserés a probléma hanem javítandó akkor 3 hónap a javítás, ha garis a probléma ha nem , mert csak az anyavállaltnál javítják az USA-ban. ongyujto.com
  • A Koravén
    #169
    Nem, az a '63-as! A '64-esnek meg csak a bal oldalán van 1 pötty, aztán '65 no pötty.. :)
  • Match
    #168
    jaja, de a 65-ösöknek nem kéne lenni a zippo felirat két oldalán lenni 1-1 pöttynek?
  • A Koravén
    #167
    A sajátról nincs képem, de pont ilyen! Sehol nincs kód az alján, csak a felirat, '65 után meg már egyforma volt a normál Zippo és a slim alja..
  • A Koravén
    #166
  • Match
    #165
    amúgy olyan 50 és 100 dolcsi között osztogatják általában, de van 20-30-ért is.
  • Match
    #164
    Betennél egy képet az aljáról?
  • A Koravén
    #163
    Hali!

    Van egy 1965-ös Zippo-m, sztetek mennyit érhet?
    Mármint az eszmei értéke, mert nem adnám el, nagyapámé volt, 1970-ben hozták neki amcsiból! :)
  • görögg
    #162
    értem, köszi a segítséget!
  • Match
    #161
    Tudomásom szerint a mintaboltban tudod leadni szervízeltetni. A legegyszerűbb ha felhívod őket.
  • görögg
    #160
    Igazából már mindent próbáltam(vattákat tömötten/lazán betenni, szerintem elég benzint is töltök bele), szóval nem tudom.
    A zippo.hu -n egy mintabolt címe van megadva(Duna Pláza), itt lenne szervíz is?

    Mindenesetre köszi az eddig válaszolóknak.
  • Match
    #159
    Jah, és ha csöpög a benzintől, attól még nem gyullad meg könyebben :)
    Ellenben vicces amikor a kezeddel együtt lángol az egész :)
  • Match
    #158
    Nem lehet hogy rosszul van befűzve a kanóc?
    Vagy esetleg a vatta van szarul elhelyezve, és túl tömör...
    Persze leht ilyen ismeretlen hiba is, nekem is van egy ilyen gyújtóm, még nem próbáltam kicserélni mindent, de valszeg az kéne.

    A zippo szervíz címét megtalálod a www.zippo.hu -n, fejből most nem tudom (mom park, duna pláza, vagy ilyesmi).
  • LoDMaSt
    #157
    Elég benzint töltöttél bele? Addig tölts bele, amíg a kanócon már csöpög ki, más ötletem nincs :(
  • görögg
    #156
    Sziasztok! pár hónapja vettem egy zippo gyújtót és nemigazán akar működni. először szenesedett a kanóc meg rövidebb is lett, ezért szétszedtem, visszaraktam. aztán egyre nehezebben gyulladt meg. akkor próbálkoztam azzal, hogy levágok a kanócból, de az sem segített. jelenleg ott tart a dolog, hogy ha szétszedem és visszarakom a vattákat, akkor utánnna meggyullad, de ha áll valamennyit (kb 10 percet), utánna nem hajlandó meggyulladni. szikra van (követ is cseréltem), azóta másik kanócot is vettem, az se használt. eredeti zippo benzint használok, nem tudok nagyon mire gondolni, amit még nem próbáltam volna. ha esetleg ismerős valakinek ez a "tünet" és tudja hogyan lehet orvosolni, vagy egy szervízt mondani Budapesten, akkor megköszönném!
  • feketefarkas
    #155
    Sziasztok. Segítség kellene. Nekem is van szerencsém egy Zippo-hoz, de az istennek sem akar meggyulladni. Még sokadjára is alig. Tűzkő, kanóc cserélve, majdnem agyig anyaggal, de semmi. Mi lehet a gondom?
  • mate317
    #154
    én tegnap láttam az egyik tescoban Zippokat, lehet tényleg van mindben
  • vizesgabi
    #153
    helló, most akarok egy zippo gyújtót veni, de nemtudom h hol...nem akaork messzire menni érte, és a zippo.hun olvastam h a tesco üzletekben mindenhol tartanak...tényleg ígyvan? hozzám legközelebb a hatvani tescovan, most nyílt meg nemvoltam, és nemtudomhogy ott van-e, ha vki tud segítsen.....
  • orbanjanos91
    #152
    ELADÓ A ZIPPOM!!!!!! Új állapotban belül kicsikét kormos de az nem lényeg sztem. Gravírozott. Elejére van gravírozva a "ZIPPO" felirat" nagyon szép.
    Adok hozzá 6 darabos tűzkövet.
    4000 Ft-ért elvihetitek.
  • skate00
    #151
    de nem dohányzom csak ugy dísznek kéne

    és ez biztos hogy nem lehet rá gravírozni??

    mert a festés meg lekopik
  • orbanjanos91
    #150
    sztem a sima benyóval még bdösebb lesz xd ismerek egy gyökeret megvett a méregdrága zippót 15 ezerért és mit rak bele?
    fáradtolajat
    há mondom hülye vagy........
  • Match
    #149
    aki gondolja próbálja ki a sima benzint...csak vegyen mellé egy gázos gyújtót, mert nem fog meggyulladni.
  • macleod2005
    #148
    ötletem sincs, volt a gyári meg egy tartalék, aztán kész, Pesten kívül ilyet nem nagyon kapni.


    a sima benzinre meg azt mondom, hogy lehet spórolni a 2 deci 500 ft folyadékon, ha 1 liter benyát veszel 300 ért. viszont a fogász, az nem 200 ft
  • Match
    #147
    1. próbáld ki

    2. nem lehet gravíroztatni, lehelletvékony gyémántbevonat van a külsején, ettől nem lehet megkarcolni.

    u.i.: nem igaz hogy hetek óta hülyébbnél hülyébb kérdések vannak csak.
  • skate00
    #146
    Miért ha én Rendes benzint öntök bele mi történik?? pl 95 öst

    ja és még az hogy Én olyat veszek ami krómozot vagy olyasmi és hogy ara
    lehet e gravíroztatni??
  • bencesinka
    #145
    Ahha értem akkor köszi.Inkább nem próbálom ki.:D
  • Match
    #144
    Nem jó, kellemesen el lehet vele cseszni a gyújtót, nekem az egyik megszívta ezzel (piacos "zippo" benzin).
  • bencesinka
    #143
    Még anniy ha sima benzint teszek a zippomba az is jó?Vagy kell a zippo benzin?
  • orbanjanos91
    #142
    értem.
    és egy kanóc kb mennyibe kerül?
  • macleod2005
    #141
    elvileg az jobb ha marad magában a gyújtóban is 2-2,5 centinyi kanóc, nagyobb is a lángja, de használtam már úgy is hogy az egész volt 1,5 centi(de csak azért mert vidéken nem lehet kanócot kapni), de ha tudsz szerezni kanócot, akkor érdemes úgy tenni ahhogy a leírás mondja.
  • orbanjanos91
    #140
    nekem ez lenne a problámám: amikor meg vettem a zippimat a hátulján volt egy kis hasznáati utasítás. nah most azt írták benne hogyha a kanócot 2 vagy 3-szor többször levágják ki kell cserélni. nah most sztem ez hülyeség mert egyszer kicsit kijjebb akartam húzni és kijött az egyész. és elég hosszú volt. akkor vágtam le negyedszerre és sztem még mindig jó a kanócom. szerinted hány cm-töl kell kidobni és kicserélni??
  • macleod2005
    #139
    Ha már csöpög a kanócon a benzin akkor már sok, ha az alján a vatta fölött látod a folyadékot akkor is sok :), én olyan 3 nyomásnyit szoktam beletenni a benzinből.
    Első néhány alkalommal én is túltöltöttem párszor, szőnyeg majdnem megbánta. Ki kell tapasztalni hogy mennyi az az annyi. És ha kicsit kisebb a lángja akkor nem kell rögtön tölteni, nekem úgy bírt ki még 10 napot táborba, hogy azt hittem hogy csont üres már...
  • obe
    #138
    srácok..isten őrizz, nem akarok flémet gerjeszteni, csak egy rövid story..én is zippo-t használtam pár éven át, egyszer kérdi egy fogorvos hogy benzinkúton dolgozom-e?..azt mondja a benzingőz kinyirja a fogad, az íny visszahuzódik, és kilazul/kihullik a fogad idővel, azóta nem használom, igaz én 25-30 szál cigit toltam akkor, minden zippóval gyujtottam meg..persze ez lehet egyénfüggő is, de a benzin mocsok egy vegyület és az ilyen élettani hatások elég hihetőek az orvostudomány jelenlegi állásánal
  • bencesinka
    #137
    Szevasztok az lenne a kérdésem h egy zipporoll h toom eldönteni h tejjesen fel van e töltve,mennyit kell beletölteni?
    Választ előre thx!
  • orbanjanos91
    #136
    lw tudná valaki nekem írni részletesen hogy hogy kell kicserlni a kanócot?
  • orbanjanos91
    #135
    egyszóval nem rozsdamentes?