66
Angol tanulás
  • BredaD
    #66
    Sziasztok, engedjétek meg hogy ajánljam az oktass.hu magántanár keresőt. Ha Angolt tanárt kerestek itt jó eséllyel megtaláljátok.
  • Kepek
    #63
    English Club TV
  • bfbc2
    #62
    +fallout 4
  • sndoor
    #61
    Sziasztok! Én is azt javaslom, hogy minél több tevékenységet csináljunk "angolul". Keresztrejtvényfejtés, nézzünk filkmeket, olvassunk angol weboldalakat, angol nyelvű könyveket. Ezzel sikerélményeket és motivációt is szerezhetünk. Olcsón, több szintnek megfelelő, kezdőknek is való (gyerekek szövegértését fejlesztő) angol könyveket lehet találni a Betűleves.eu online könyváruházban.
  • Blacktom
    #60
    Sziaszok

    Nekem az a tippem hogy minél több tevékenységet angolul csináljuk, akár pihenés vagy szórakozásképpen. Olvashatunk cikkeket, feliratkozhatunk angol hírlevelekre, játszhatunk játékokat angolul (elsősorban kalandjátékok ahol sok szöveg és párbeszéd van, esetleg Sims ahol rengeteg tárgynak megvan a neve, leírása). Zenehallgatás is jó, de azzal vigyázni kell mert hasznos kifejezéseket, pláne nyelvtant nem fog megtanítani. A feliratos filmek és sorozatok a legjobbak talán. Aztán lehet angolul fórumozni, redditezni, csetelni, stb.

    Most találtam az Amazon Audible szolgáltatását, hangoskönyvet lehet hallgatni számítógépen, telefonon, bárhol, és ingyenesen kipróbálható, két könyvet ingyenesen le lehet tölteni. Úgyhogy csak ki kell választani a több tízezer könyvből melyik érdekel és be lehet kapcsolni a háttérben hogy hallgassuk.
    Link: http://goo.gl/3AQaWf
    Nagyon jó az Androidos progija, csak ajánlani tudom, nagyon okosan írták meg, abszolút felhasználóbarát

    Meg kell találni mi az ami érdekel és észre sem fogjuk venni hogy mennyi tanultunk. Lényeg hogy fordító és képkereső mindig be legyen izzítva.

    Nekem nagyon bejöttek az angol nyelvű Youtube csatornák, sokszor felirat is van hozzájuk amitől könnyebb megérteni, különböző ismeretterjesztő csatornák minden témában, bárki megtalálhatja a kedvencét:
    TestTube News - hírek - https://goo.gl/7VvPxS
    Vsauce - érdekességek - https://goo.gl/T3867Z
    Veritasium - tudomány érthetően - https://goo.gl/alwolv
    TED - előadások - https://goo.gl/GCtvNy
    Coldfusion - technológia - https://goo.gl/4DKrWZ
    Vsauce2 - technológia - https://goo.gl/alwolv
    és még sok...
  • gkasa
    #59
    Sziasztok!

    Mostanában nagyon belevetettem magam az angol tanulásba és keresem a különböző módszereket amivel fejleszthetném magamat. Olvasok több tanácsadó könyvet és az egyikből kaptam egy ötletet, hogy írjak idegennyelvű blogot (ő úgy nevezte, hogy nyelvi naplót). Arra szeretnélek kérni benneteket, hogy segítsetek a tanulásban és ha van kedvetek olvassátok a cikkeimet és javítsátok a hibáimat.

    Előre is köszönöm segítségetek.

    A blogom címe: http://myenglishwingbeat.wordpress.com/
  • Breki33
    #58
    én is oda járok melyik csoportba jársz?
  • arminho
    #57
    Sziasztok!
    A munkám során van szükségem az angolra, különösképpen a beszédre, ezért kezdtem el járni a Speak nyelviskolába. A nevéhez hűen itt a beszédre helyezik a hangsúlyt, rengeteget gyakoroljuk az órákon szóban a különböző nyelvtani szerkezeteket. Mindenkinek ajánlom aki angolul beszélni akar megtanulni.
  • dtommy79
    #56
    Sziasztok itt egy másik ingyenes angolos oldal, ahol lehet kérdéseket feltenni és online angol teszteket megoldani.
    Angol Kérdezz Felelek
  • kriszta50
    #55
    Szia!
    Én tudok egy jó otthoni nyelvtanulási lehetőséget! Mst indul egy 4 hetes angol kurzus online. Ingyenes. Itt meg tudod nézni!

    http://beszedkepzesfelsofokon.blogspot.hu/
  • bgmaster
    #54
    Szia!

    Én a http://nyelvipercek.hu/-t ajánlanám neked.
    Nemrég fizettem elő rá és megérte.....magántanárhoz is járok és ezzel egészítem ki a tudásom. Rengeteget fejlődtem tőle itthon, tanárom meg is lepődött.
    ( heti 2x1 órát járok magántanárhoz)
    Amit veszünk abban az 1 órában azt egészítem ki ezzel és nagyon bevált.

    Tényleg jól le van írva minden, példákkal demonstrálva .
    Egy szóval tanár nélkül is tanulható, de magántanárral könnyebb :) .

    GO! alap csomag 24.000 Ft de ha használod az én kupon kódomat akkor csak 14.500 Ft a csomag !! (kezdőtől a felsőfokig)

    Ajánlókódod: 65328
    Törzsvevő kód: ajanlas14500

    Szerintem a nyelv nagyon fontos a mai világban. Egy jó nyelvtudással , több pénzt is lehet keresni......szóval 14.500 Ft csomag nem is olyan rossz befektetés !!

    Egy kis leírás mi is vana csomagban:

    -Az egészen kezdőtől a felsőfokig
    140 profi tanári videómagyarázattal
    -Minden fejezethez magyar nyelvű írásbeli magyarázat, illetve magyar nyelvű tanári oktató videó
    -Minden feladathoz és szöveghez anyanyelvi angol hanganyag
    -Minden fejezethez automatikus javítású feladatok tartoznak, többféle feladattípusból
    -Személyre szabott kérdezési lehetőség a tanárok felé
    -Összességében: több, mint 100 egyéni órányi tananyag, 3 cédényi hanganyag, 2 nyelvkönyvre való feladat és írásbeli magyarázat, konzultáció a tanárokkal – mindez most egy munkafüzet áráért
    -A GO! tanfolyamodat profi kiegészítő tanfolyamokkal teheted még teljesebbé: élő szöveges, beszéd- és szókincsfejlesztő tanfolyamok vásárolhatóak a csomag mellé

    Mindez 14.500 Ft-ért !!
  • Miklós24
    #53
    Angol társalgási kézikönyv
  • Human74
    #52
    Tanulj kényelmesen az ágyadból angolt!:) 3000 (hangos) mondat segítségével a szintednek megfelelően.
    Adott idő alatt a programot korlátlanul használhatod és bármikor.
    3 lecke ingyenes kipróbálása itt: www.szinesnyelv.hu
  • lakiferi
    #51
    semmi reakció ??? :D:D :D:D valaki csak tud valamit......
  • lakiferi
    #50
    sziasztok

    egy baleset miatt otthoni nyelvtanulási lehetőségeket keresek, van valakinek valami ötlete-javaslata?
  • Japep
    #49

    Hello.
    Látom, pont alattam mutatnak egy oldalt, néztem is, tetszik, köszönöm. :)

    De nincsenek még hasonló oldalak, ahol kezdők tudnak olvasni pl? Vagy hallgatni angol szöveget? Olyan szövegre gondolok, amiben még nem a legbonyolultabb nyelvtan van, én úgymond még alap szavak. :)

    Valamint nem ismertek valami olyan chat-félét, ahol lehet beszélni angolul emberekkel (lehet jobb lenne olyan, ahol más angolul tanulók vannak, de az anyanyelviek is jók lehetnek)?

    Köszönöm előre is. :)
  • openwings
    #48
    Ha valaki teljesen kezdő, akkor szívesen várjuk új aloldalunkon:

    Kezdő angol

    Akik már beszélnek valamilyen szinten angolul, azoknak marad az:

    OpenWingsEnglish

    Jó angolozást mindenkinek!
  • openwings
    #47
    Sziasztok!

    Otthoni önálló nyelvtanuláshoz mindenképpen érdemes ide ellátogatni:

    http://www.openwingsenglish.hu

    Van itt minden ami az angol tanuláshoz kell: reading feladatok, listening gyakorlások, nyelvvizsga leírások, online szótár, nyelvtan magyarázatok , teszt stb.

    Természetesen minden ingyenes.

    Jó angolozást!
  • dregnarr1 #46
    grat!:)
  • Muttley
    #45
    elismerést kaptam... :)
  • Muttley
    #44
    Guys, let me share my great joy with you which happened to me this morning.

    Brit érdekeltségű multinál dolgozom 1.5 éve. Kellett az angol, de nem volt sürgős. Szeptemberben kaptunk egy új főnököt, akinek hirtelen ASAP lett, h ne csak gagyogjak. Rólam tudni kell, h 9. éve próbálkozom az angollal, több mint 3 millió Ft-ot vertem bele a legkülönbözőbb nyelviskoláknál, magántanároknál és... No Comment.

    Ma az az öröm ért, hogy kint volt a brit nagyfőnök és válthattam vele személyesen is szót. Rohadtul zavarban voltam, mert utána a nagy meetingen, HIDEGZUHANYKÉNT ÉRT, h kihívott magához az emelvényre. Nem vagyok izgulós típus, de a torkomban dobogott ezúttal a ketyegő. Meglepi volt, hogy azt mondta: ÍGY KELL angolul beszélni, mint ŐŐ és mutat rám. (Na, vazze :) pont én.) Azzal kezet ráztunk és ennyi. Miután nem rég fejezödött be, kifelé jövet a főnököm mutatta, hogy . Holnap vár az irodájában. Most vagy kirúgnak vagy elismerést kapok... (na, melyik valószínű? :)

    Szóval szeptember közepén még ANGOL NYÖKÖGÉS, MAKOGÁS, GÁZOS NYELVTAN, ERŐSEN MAGYAROS KIEJTÉSSEL "felvértezve" a főnököm unszolására pánikszerű search for: "IGAZI angol tanulási lehetőség" és ismerőstől kaptam az infot, hogy...

    MA 3 hónappal később 70%-ban értem a BBC-t, CNN-t is és MA EL TUDTAM BESZÉLGETNI a brit nagyfőnökünkkel, aki NATIVE SPEAKER!! :D

    Mindenki vonja le a saját következtetését.
    Az én megoldásom: az English-EVO
    Korábban én sem hittem el, viszont most már belátom:
    nagyon (!) sok múlik 1) a felkészítő tanáron 2) alkalmazott módszerén
    Neten nem lehet megtanulni angolul: nekem elhihetitek. Kis millió szöveg hallgatásával - ezen is túl vagyok - csak a hallás utáni értésem fejlődött, de továbbra is makogtam.
    Az English-EVO totál szakít minden tradicionális módszerrel.
    Arra megy rá, hogy autentikusan, folyékonyan tudjak beszélni, és megértsem az autentikus szöveget szóban és írásban.
    Mellébeszélés, halogatás és ígérgetés nélkül.

    NEM REKLÁM - a személyes örömömet osztottam meg veletek.

    Valaki közületek próbálta már az English-EVO módszert?
    Sikerült vele valamelyikőtöknek hozzám hasonlóan közel 1 évtizedes angol tanulmányokat mindössze néhány hónap alatt felülírni?
  • TothLaci
    #43
    Tudom, hogy hülyén hangzik, de olyan tanfolyam lenne a számomra jó, ami nem kerül pénzbe, vagy tényleg nagyon kevésbe. Amit olvasgattam az 2-3e forint 45 perc, és sokszor 90 percben folyik le.

    És a másik nagy probléma, hogy 400-500 nap múlva már beszélnem kell az angolt egyszerűbb kommunikáció szinten. :/

    Amit tanácsoltál nekem, azért azt meg fogom tenni.
  • Nyulanna
    #42
    Szia Laci! Én is hasonló SOS helyzetbe kerültem, azt tanácsolom, hogy menj be 1-2 főiskolába és olvasd végig az üzenőfalakat, sok hirdetést szoktam látni, én is így csíptem el egyet!
  • TothLaci
    #41
    Sziasztok! Angolul szeretnék megtanulni SOS-ben, nem elég az ingyenes weboldalakat, leckék kellenének, de akár külföld is szóba jöhet.
  • knightbali
    #40
    Sziasztok.

    Tud valaki olyan weboldalt, ahonnan olyan hanganyagokat lehetne letölteni, amellyel a szókincset lehet fejleszteni? Ezt úgy értem, hogy az anyagon vannak megtanulandó szavak, amelyeket különböző példamondatokon és angolul körülírva magyaráznak el.
    pl: "bath - when you want to wash all your body, you sit in a bath full of water..."
  • rallyeati
    #39
    Vlaki ismeri ezt az usawork.org-t?
    Esetleg volt kinnt vele? Vagy ismerőse?
    Mert nem igazán találok olyan oldalt, ahol írkálnának olyanok, akik voltak kinnt ezen keresztül.
  • imi78
    #38
    SZÓKINCSFEJLESZTÉS GYORSAN, HATÉKONYAN ÉS HELYESEN!

    A megoldást egy teljesen új szoftver nyújtja, a neve: English Learner. A tanulás HALLÁS útján történik: a megtanulni kívánt szavakat illetve kifejezéseket egyszerűen csak be kell gépelni, majd a program automatikusan LETÖLTI ÉS ELTÁROLJA AZOK HELYES KIEJTÉSÉT!!! A szavakat a gép ki is kérdezi, tetszés szerint magyarról angolra és viszont! A lehetőség, melyet a program kínál az az, hogy a tanulók a megtanulandó szavakat egy hagyományos szótárfüzet helyett ide írhatják be, így mindjárt hallhatják is a helyes kiejtéstüket!!! A bevitelt egy beépített szótár is segíti, amely több mint 67000 angol és 99000 magyar címszót tartalmaz!

    Az English Learner lényege: Az audiovizuális tanulásnak köszönhetően a tanulás folyamatát sokkal könnyebbé és gyorsabbá teszi, továbbá a szavak is jobban rögzülnek. A sikerélmény garantált, mely által a nyelvtanulás folyamata örömtelibbé is válik!

    Bővebb részletek a honlapon: http://www.englishlearner.hu/
  • imi78
    #37
    MODERN SZÓTÁRFÜZET ÉS SZÓTÁR EGYBEN, ANYANYELVŰ KIEJTÉSSEL!

    A megtanulni kívánt kifejezéseket egyszerűen csak be kell gépelni, majd a program egy online elérhető adatbázisból automatikusan letölti azok helyes kiejtését és beírja fonetikus megfelelőjét! A program helyesen tanítja meg a kifejezéseket azáltal, hogy kimondja őket és a gyakorlásnál írásban kéri a helyes választ. A szavak bevitelét egy beépített szótár is segíti, amely több mint 67000 angol és 99000 magyar címszót tartalmaz.

    Az English Learner lényege: Az audiovizuális tanulásnak köszönhetően a tanulás folyamatát sokkal könnyebbé és gyorsabbá teszi, továbbá a szavak is jobban rögzülnek.

    http://www.englishlearner.hu
  • Csanjedi
    #36
    Szükséged van az angolra? Vizsgázni kell? Vagy csak használni szeretnéd a nyelvet? Segítek. Angol nyelvvizsgára, érettségire, egyéb célra szükséges célspecifikus nyelvtudás fejlesztését, illetve korrepetálást, nyelvfejlesztést vállalok kezdő és haladó szinten. Legyen szó akár egyéni igényekről vagy kiscsoportos foglalkozásról, házifeladatban való gondokon való feülkerekedésen, bátan állunk neki a munkának és a tanulásnak. Lehet hozott tankönyv alapján haladni, de igény szerint alakítani tudjuk a tanmenetet is, amennyiben erre igény van. Budapest egész területén kimegyek házhoz, ennek költsége alkalmanként 500 forint, XI.-ik kerületben ingyenes. Ha szeretnél hatékonyan fejlődni, vagy csak egy kicsit csiszolni a tudásodon, írj bátran---
  • szalaygergely
    #35
    Sziasztok!


    Azért írok, mert talán más is van ezen a fóruom, aki hozzám hasonlóan az angol beszédet szeretné gyakorolni. Ezért arra gondoltam, hogy egy viszonylag régi módszert lehetne új köntösbe öltöztetni angol gyakorlás céljából. Az ötlet a következő:

    Néhány ember összeszervezünk, pl. "angol könyvklub" néven. A résztvevőknek minden hétre el kell olvasni egy könyvet/könyv fejezetet/cikket, amit az adott héten soros delikvens aztán összefoglal a többieknek, és utána megvitatjuk a hallottakat/olvasottakat. Nyilván személyesen lenne a legjobb, de ezt, mivel gondolom az oldalnak az ország minden tájáról vannak olvasói nehéz lenne megoldani, de szerintem Skype-on keresztül is működhetne. (És így már félig új ötlet :-) )

    Ha valakit érdekelne egy ilyen klub, akkor kérem írjon nekem. (Nevét, hogy mikor lenne neki alkalmas, melyik városban lakik <hátha néha majd mégis megy személyesen>, esetleg ötletet a klub nevéhez, profiljához <milyen témájú cikkeket olvassunk>).

    És természetesen az ismerősöket, barátokat, barátnőket, ellenségeket ... is kérem értesíteni. Mert ha elég sokan összejönnénk, akkor akár több témában több kisebb alklubot/szobát is lehetne indítani.

    Email cím: [email protected]


    Üdvözlettel,

    Szalay Gergely
  • Airbus A380
    #34
    ingyenes oldalak sokaknak hasznára lehetnek


    angol nyelvtan

    szintén nyelvtan

    ingyen angol

    angol tanulás

    ingyenes angol tesztek

    ingyenes onlinetanfolyam kezdőknek.

    free english

    szintén ingyenes tesztek
  • Airbus A380
    #33
    nonstop english nagyon hasznos kezdőknek is.

  • Airbus A380
    #32
    De itt is szétnézhetsz.
  • Airbus A380
    #31
    Hidd el a tanuláshoz is épp elég türelem kell :)
  • Magoo
    #30
    Ismerősöm megkért, hogy tanítsam Angolra...de sajna nincs hozzá türelmem :D Tudnátok segíteni, hogy melyik a legjobb (lehetőleg interaktív) nyelvtanuló program? Valami computerre feldobható dolgot keresek, amiben esetleg szöveg visszamondási lehetőség is van kiejtés elemzéssel.
    Előre is köszi a segítőkész emberek jelentkezését! :)
  • Airbus A380
    #29
    everyday-english-traine mobilra!
  • Airbus A380
    #28
    Mármint ő mondta hogy ez elvileg "elvisz" középfokig
  • Airbus A380
    #27
    Hali a Realaxa cuccok sztem marha jók. Van könyv is hanganyag is egészen közép fokig. (angol tanár legalábbis ezt mondta aki ajánlotta nekem) A könyvbe minden benne van szóról szóra magyar/angol. A kazetta is érthető szerintem.


    Aki érdekel irjon privit és megadom a letöltés helyét.



    Ide nem fogom berfakni ne is kérjéte
  • mate317
    #26
    Hi! Én TAXUS Learninget használok, nagyon nagyon bevált.
  • Agunesu
    #25
    Ez igaz. Egyszer, mikor beszélgettem egy amerikai lánnyal, meséltem neki, hogy utáltam, hogy be kellett magolni az összes rendhagyó igét, mikor anno angolul tanultam. Erre visszakérdezett, hogy mi az a rendhegyó ige. Elmondtam neki. Meglepődött. Nem is tudta, hogy vannak rendhagyó igéik. :)))