545
Railroad Tycoon III
  • scynetyc
    #231
    A "Caboose" az mit jelent. Ott találod ahol az étkezőkocsit is lehet pipálni.És a Caboose pipa alattit sem vágom mire jó.
  • Carlos
    #230
    Én így csinálom, profiknak nem ér röhögni:
    Kijelölöm az állomást a város mellett és megnézem, hogy a környező állomások közül melyiknél van a legtöbb plusszos szám, ha megvan a legjobb, megnézem azt, hogy onnan az első városba megérős-e. Ha ott is sok a plusszos szám, akkor a két vonal között már ingázhat is a vonat. Persze a sokcsillagos városok között is mennek vonatok, de álltalában a szomszédok között van a nagy cumó!!! Ingáznak oda vissza. Lehet, hogy az A-B között keresek 250K-t és B-A között meg csak 50K-t, de szerintem megéri.
    Van olyan helyem, ahol mindkettőből hozza a 250-300K-t. Az egy jó kis vonal... :)
  • antijedi
    #229
    első gamem aszem enis normlaban kezdtem, azota meg sokat nem jacotam :PPP
  • antijedi
    #228
    amugy emg kell nezni a tablazatban a sebesegeket es az alapjan el tudja dönteni az ember hogy hany vagon neki az optimális (szal hogy menyi az amivel a maxot tudod vini ugy hogy meg pont olyan idő alat viszed el hogy ne legyen kevesebb mintha kevesebet vinel gyorsabban, huh ez kcsiit zavaros volt, na de remelem erted :P)
  • scynetyc
    #227
    simán normálban kezdtem,nem mertem hardra nyomni előszőr.Viszont normál alá nem megyek :o)Inkább hisztizek :o)
  • antijedi
    #226
    amig fos vonatok vanak alap, ha meg már jobbak akkor maxot felnyomom 8ra
    esetleg ha nagyon sok penzem van proba cseresznye alapon inditok only exress vonatot etkezokocsival
  • antijedi
    #225
    proba cseresznye, amugy ne vedd kézpénznek amit irok, remélem valami okosabb kijavit, énis még csak kezdő vagyok... :P
  • scynetyc
    #224
    te, állitasz valamit a vagonok minimum ill. max számán?
  • Carlos
    #223
    Lehet, hogy nem experten kell kezdeni.
    Mi itt csirkék vagyunk és lúzer easy-ben nyomjuk.
    Amúgy nekem is ez az első ilyen játékom!!!
  • scynetyc
    #222
    köszike , neki durálom magam megint :o)
  • antijedi
    #221
    jah és szvsz nem baj ha kölcsönt vezs fel az ember, ha beinul a biznisz fel pill alat visza lehet fizetni
  • antijedi
    #220
    figy szeirntem ami hasznos:
    1. a városok felet a csilagok, nem kel variálni hogy mit vigyen, vigyen akármit csak vigyen sok csilagbol sokcs sillagba... :P
    2. jobb also ikon az ikon résznél aszem, ott iylen layer-es felületel meg lehet nézni mit hogyan vesznek/adnak
    zold helyeken kell eladni, pirosnál venni
  • scynetyc
    #219
    akkor velem lehet a baj. Biztos hozzászoktam a 2. részhez.
    Most mindent ugy akarok látni ahogy abban volt.
  • antijedi
    #218
    én meg RRT2-t nem is nyomtam soha és elsőre is nyereséges voltam, igaz nem nagyon de ahoz elégé hogy fenmaradjak :)
  • scynetyc
    #217
    Szerintem elkurták az egészet.Nagy élvezettel nyomtam a 2. részt,megvettem az eredetit is hogy a magyaritást fellehessen tenni.Ott legalább tudta az ember hol mit kinálnak-keresnek. Elkezdtem a küldetést csinálni ,de ló...t sem keresnek a vonatok.Kukoricaföldről tejet szállit az állatja,hát egyszerüen megáll az eszem.Presze a közelben sincs tejüzem sehol.Nem tudom hogy csinálja az aki nyereségesen nyomja,de csak gratulálni tudok neki.
    Arrol ne is beszéljek,hogy elég gyökér lett az a rész is mikor meg akarja nézni az ember hol talál pl.szenet és vasat az acélgyárhoz. Sokkal átláthatobb volt az RRT2. Ugy ahogy van megkellett volna hagyni és csak a 3d-s kinézetet kellett volna megcsinálni.Pár napja az RRT2 -őt feltettem hogy gyakoroljak,mielőtt meg lesz a 3. rész. Hardban is pár ora alatt 40 millát összeszedtem,amellet hogy gyárakat és részvényeket is vásáróltam. Most vagy 3 órája szenvedek de nem hogy hasznot szednék ,minuszba haladok.
  • antijedi
    #216
    1szer 200k a fentartásra és utáéna többi már tiszta haszon :)
  • Carlos
    #215
    Énis!!! :)
  • antijedi
    #214
    de ha nem ez a feladat ako igyse éri meg nem?
    legalábis én szvsz a 200K-t hozo vonatomra szavazok :P
  • Carlos
    #213
    Uccsó kérdés:
    mi az a Net Worth??? Csakmert az első scenarióhoz kell 15 misi, nekem van 8, és hogy tudnám feltornázni???
  • Carlos
    #212
    Másik lámer kérdés:
    Gyár, megveszem oksa. Teszek mellé egy állomást.
    De honnan tudom, hogy honnan kell szállítani bele nyersanyagot??? Ezt hol írja???
  • Carlos
    #211
    Köszönöm!!!
    No, akkor ezt itt kontrolcézem!!! :)
    Akkor már csak pár kérdés van és asszem értem naggyából!!!
    Azért jó venni saját részvényt (Saját logó mellett Buy), hogy én lehessek a "cégvezető"???
    Másoknál meg azért jó venni, mert akkor be tudom kebelezni majd az ő cégét???
  • Carlos
    #209
    Vélemény:
    Mivel nekem ez az első ilyen játék az életemben ezért én azt mondom, hogy nekem még az easy szint is kicsit nehéz eleinte. Nagyon jó a játék, de a gazdasági része (ez a részvény téma) nekem egy kicsit bonyolult.
    A játék nagyon tetszik, most pihiként az első scenariot csinálom és a bronz megvan, gyúrok az ezüstre... :)
    Szóval nekem nagyon nagyon tetszik a játék.
    Mégjobban fog, ha valaki felvilágosít a lenti kérdésekben!!!
  • antijedi
    #208
    hát ez abbol számit hogy nem te vagy a cég hanem te is csak részvényes vagy + a vezető, hogy ez mért jo hogy neked több van vagy kevesebb gondlom azert mert ha gyüjtesz maganvagyont fel tod vásárolni enemy-t...
  • Carlos
    #207
    Tud valaki a kérdéseimre válaszolni, nagyon fontos lenne!!!
    Valami szakértő!!!
    LÉCCI!!!
  • radical
    #206
    Kézikönyv van valahol?
  • Hmuda
    #205
    np :-)
  • Hmuda
    #204
    Nekem csak a küldetés miatt kellett. 10milliós ipari bevételt kellett produkálnom az arany szinthez, de sajna későn jöttem rá és emiatt csak ezüst lett.
  • scynetyc
    #202
    köszi!
  • Carlos
    #201
    Amúgy 200... :)
    Másik kérdés!!!
    Vannak a cégek a kis logókkal egymás alatt. Mindegyik mellett van egy Buy, Sell, View gomb.
    Hogy az én cégemnek jó legyen mit kell csinálnom??? Egyáltalán ez mi??? Miért jó az, ha veszek a saját részvényeimből??? Nem inkább a másik cégéből kéne venni???
    Ezt a részt valaki magyarázza el, mert a tutorialt nem igazán értettem!
    NAGYON KÖSZÖNÖM!!!!!!!!!!!!!!!!
  • Carlos
    #200
    Miért jó megvenni az üzemeket???
    Ezt nagyon nem értem. Megveszem 500, hogy hozzon 40K-t évente??? Hol éri ez meg? Ez kábé 11-12 év, mire behozza az árát! Szóval, miért is jó megvenni az üzemeket?
  • Hmuda
    #199
    1: ajánlott olyan kocsikat berakni, hogy az éppen szükséges dolgokat szállítsák. Asszem ez az alapbeállítás.
    2: alapbeállításnál olyan vagonokat rak a mozdony mögé, amire szükség van (gondolom ha sok várakozik az állomáson, és az egyik célvárosban van rá kereslet, akkor olyan vagont fog rárakni).
    3: úgy vettem észre igen. A 2. küldiben St. Louis kisebb volt atz elején mint a végén (én legalábbis úgy vettem észre).

    Gyakorlásnak a sandbox a legjobb, ott ki lehet tapasztalni, hogy miként lehet építkezni, stb.
  • Hmuda
    #198
    Szeretem sorban megenni az ebédem is. :DDD
  • scynetyc
    #197
    Sziasztok!
    Nem álltam neki a küldiknek, gondoltam szabadban gyakorlok előtte.
    1.Csakhogy nem igazodom el azon,hogy egy adott városnak mire van szüksége és miaz ami onnan szállitható.Segitsen valaki lécci!
    2.Az RRT2 ben olyan vagont tettem a vonat után amilyet megkivánt az állomás.Jol veszem észre,hogy itt ha személyt szállitok akkor árúvagont nem lehet utána tenni?
    Remélem csak én bénázok.
    3.Az idő folyamán ha felfejlesztek egy várost akkor épülnek új házak?
    A tutoriált végignyomtam,nekem nem segitett.

  • antijedi
    #196
    hmm, ako csak énvagyok balfasz szvsz hogy nem az elsővel kezdem, nah mind1 ;P
  • Hmuda
    #195
    Kipróbáltam és nekem nagyon tetszik. Rögtön az első pálya aranyra sikerült, de a második már csak ezüstre, mert későn jöttem, rá, hogy egyszerűbb megvenni az üzemeket, mint magadnak építeni. :-)
  • Hustler_hu
    #194
    felvasarlod , tobb fele kepp lehet ezt elerni de a legalapvetobb uzleti hostile takeover szabaly : szerezz nala tobbsegi reszvenyt (minnel tobbet annal jobb) majd ATEMPT MERGER (ott talalod ahol a reszvenyeket tudod kibocsatani a tozsdere) es ha jo reszvenyarat ajanlasz es megszavazzak akkor a tied a ceg !
  • BYpsilon
    #193
    sehol nincs leirva hogy meg kellene semmisiteni oket
  • Carlos
    #192
    Kérdés!!!
    Az aranyhoz kell ugye, hogy kicsináld az ellent.
    Hogyan kell 100%-osan megsemmisíteni az ellent, hogy csak én legyek jelen a piacon/térképen???
  • BYpsilon
    #191
    easy-ben megneztem a jatekot ez elso palyan, jatszi konnyedseggel sikerult termeszetesen

    utana elinditottam normalban es csak neztem hogy ua beallitasok mellett nem akarnak kozlekedni vonatok
    egyszeruen lasabban teltek meg a vagonok

    a masik naon jo poen, ami eddig tetszik, hogy be lehet kotni mas vasuttarsasagok halozaba es hasznalni azokat megfelelo dijjazas elleneben
    bar az erem masik oldala, hogy amikor rajonnek, hogy ossze vagytok kapcsolodva, akkor idovel ok is hasznalni kezdik a tied

    a masodik palya is kellemes, foleg a teljesitesi feltetelek
    az ezust es arany-hoz ipari profitott kell teljesiteni meg pedig nem is kicsit
    ezusthoz pld !!!5millio$-s ipari profit!!! - ami ha azt vesszuk, hogy egy nagyobb profitot hozo gyar tobb millioba kerul es csak novekszik az ara az idok folyaman
  • Carlos
    #190
    Szintén zenész.
    Eleinte én new york éls a környező falvakban nyomtam, minden településre egy állomás és megnéztem, hogy az épp aktuális megálló hova vihet legjobban cuccot. Arra a vonalra benyomtam egy vonatot (álltalában 2-3 min, 5-max, és ha sok az utas, akkor egy etető meg a másik kocsi).
    Aztán elértem bostonig. Utánna a folyó mellett elmentem falunként Buffalo-ig!!! És kész is. 40-ben kezdtem 48-ra odaértem. Igaz, easy-n, mert csirke vagyok... :)

    KÉRDÉS: Hogyan lehet TELJESEN (100%) tönkretenni az ellenfelet???