97841
QE4UCUtvAwMCUQgeEAVR


  • Zephyr Retiring
    #96957
    Konkrétan én semmire sem számítottam, mert marhára nem érdekel az egész politika.
    A kérdés is csak amiatt született meg, hogy hátha másokat legalább érdekel. De mint látjuk...

    Milyen autó szaladgál odahaza a család mindeneseként?
    (Mióta? Hogyan vált be? Van e kinézve már (a)utód?)
    Ha nincs, mikor lesz?
  • chhaya #96956
    Nem voltam, most már van. :D

    Voltál szavazni, s olyanok lettek az eredmények, mint amire számítottál?
  • Zephyr Retiring
    #96955
    Látom, megint egy fogós nehéz kérdés került terítékre..

    Akkor frissítsünk:

    Elmész szavazni az EU-s választásra? Van elképzelésed a végeredményről már?
  • Zephyr Retiring
    #96954
    Kiváló kérdés.

    Részemről a napfelkelte itthonról a legszebb, amikor kora hajnalban egy csésze friss forró kávéval a kezemben, álmosan kislattyogunk az asszonnyal az udvarra és letelepszünk a kerti hintaágyra.
    Ezt a hajnali békét, nem cserélném le semmivel sem. Viszont...

    Ami a napnyugtát illeti, szerintem nincs is annál jobb, mint ha azzal sétál az ember kézen fogva, akit a legjobban szeret, egy idegen helyen, egy idegen városban vagy országban, és megtekinti a napnyugtát.
    Szerencsés embernek tartom magam, mert volt már benne részem párszor..

    Havi átlagban mérve, milyen közlekedési módot használsz legtöbbet?
    (pl. tömegközlekedés, autó, motor, robogó, kerékpár, gyaloglás vagy egyéb opciók..)
  • Bebut
    #96953
    Konkrét éjszakás műszak nem volt, csak olyan hogy éjjel nappal dolgoztam. 3héten keresztül 15óra átlag, volt hogy két nap 41óra. Nem volt könnyű de megérte.

    Napfelkelte vagy napnyugta tetszik jobban?
  • Zephyr Retiring
    #96952
    Úgy 9 éve jártam valakivel, akivel természetesen csókolóztunk is, amikor megismerkedtünk a jelenlegi párommal.
    Az a kapcsolat lezárult és maradt ez :)

    Dolgoztál valaha éjszakás műszakban?
  • kamionosjoe
    #96951
    Minden nap megyek valamerre, otthon nem szoktam soha egész nap ülni.

    Mikor csókolóztál utoljára olyan emberrel aki nem a mostani párod?
  • Zephyr Retiring
    #96950
    Van, de nem lesz másik.
    Konkrétan nincs a háziállatokkal semmi bajom, tehát nem az van, hogy nem szeretem őket, hanem az, hogy miattuk nehéz több napra kimozdulni itthonról. Az etetésüket nem bízhatom folyton a szomszédokra, pedig ha rajtam múlna minden péntek délután irány valami szép város. Lehetőleg mindig másik, így egy idő után sem válna unalmassá, hogy ugyanazokat a tájakat és embereket "nézegetjük" folyton.

    Te inkább otthonülő vagy, vagy szívesebben utazgatsz valamerre, csak hogy otthon ne kelljen lenni állandóan?
  • Calver
    #96949
    van összesen 12 kilónyi jószágom, két maine coon-ra elosztva, egy gigantikus, lassan másfél éves kislány, és egy nagyon kalandvágyó, 10 hónapos fiú cica.

    ha van háziállatod: szeretnél mellé másikat is?
    ha nincs: szeretnél?
  • Bebut
    #96948
    Igen németre jarok, és az angolt fogom kezdeni.

    Van háziállatod?
  • Zephyr Retiring
    #96947
    Ez így nagyon széles opciót ölel át. Fogalmazzunk úgy: is is.
    Koncertekre, baráti összejövetelekre igen, politikai programokra nem.

    Jelenleg van olyan tanfolyam amit tanulsz, vagy amit nemrégiben fejeztél be?
  • Bebut
    #96946
    Wernigerode munka miatt.

    Eljársz kulturális programokra?
  • kamionosjoe
    #96945
    Igen, de azt már nagyon régen ettem, jó hogy mondod.

    Hová utazol legközelebb? (100 kilométeren túl)
  • chhaya #96944
    Húsleves, tejszínes-szalonnás-sajtos csirkemell rizzsel és bulgurral, almáspite.

    Szereted a bulgurt?
  • kamionosjoe
    #96943
    Az még soká lesz.

    Mi az ebéd ma nálatok?
  • Zephyr Retiring
    #96942
    Konkrétan már a buszon. Aztán leszálltunk a végállomáson, hazakísértem és közben az utcán sétálva ismerkedtünk.
    Aztán úgy 1 évet jártunk. Túl fiatalok voltunk még..

    Tudod már, kitől mit kapsz karácsonyra? És te ki(k)nek mit ajándékozol idén?
  • chhaya #96941
    Olyan nincs, hogy túl sok macska.

    Próbáltak már utcán ismerkedni veled?
  • Calver
    #96940
    minden karácsonykor megeszek egy teljes ananászt. mondanám, hogy azért kezdődött, mert ez a lehető legkevésbé karácsonyi étel, de... igazából csak több éven keresztül ananászt akartam enni ilyentájt, aztán egyszer csak ráébredtem, hogy minta lett belőle.

    szerinted mi az egészséges macskamennyiség, mi a "crazy cat lady" határa?
  • chhaya #96939
    Sok mindent... Többek közt... A vásárlásközpontú szemléletet, ami már októbertől nyomatja az üzletekben a karácsonyi zenét és díszeket. Az undorító reklámokat, amik direkt az ünnepekre szabott kölcsönöket hirdetnek, mintha csak a pénzről és az ajándékok áráról szólna minden. A folyamatos nyomasztást, hogy mi mindent kellene venni-tenni és úgy amúgy megfelelni, hogy igazi legyen az a karácsony... (Ki szerint?!) Hogy sokan mennyire képmutatóvá válnak ilyenkor, és cipősdoboz akcióval meg tökömtudja mivel fotózkodnak fészbukra, mert mennyire menők, hogy fancy ajándékot készítenek egy idegen kisgyereknek, közben meg átlépnek a hajléktalanon, aki vagy megfagy a télen, vagy nem.

    Van megszokott karácsonyi menü nálatok?
    Utoljára szerkesztette: chhaya, 2018.12.09. 19:08:34
  • Zephyr Retiring
    #96938
    Évek óta mű. Miattam ne vágjanak ki egy fát se.
    Aki szerint meg élő fenyőt is fel lehet díszíteni, az szóljon nyugodtan, van hely a fenyőnk mellett az udvaron.
    Odaáll mellé s majd én feldíszítem élő ember-fenyőfának.

    Mit NEMszeretsz a karácsonyi ünnepek kapcsán?
  • Mirk
    #96937
    Igen, a kókuszos a kedvencem.

    Igazi, vagy műfenyő?
  • chhaya #96936
    Általában minden évben elmegyünk, hogy megállapítsuk: egyrészt nagyon drága, másrészt akkor se nagyon akarnék mit venni, ha pénztárcabarátabb lenne. Inkább csak a hangulat miatt szoktuk körbesétálni, de abból meg elég 10 perc.

    Szereted a szaloncukrot? Melyiket a legjobban?
  • Bebut
    #96935
    Elmegyek szabadságra 3hétre. Legutóbbi pedig, befejeztük a félszezont a bajnokságban.

    Jársz karácsonyi vásárba?
  • Zephyr Retiring
    #96934
    Nekem max 1 nap, de ez gondolom ez (részben vagy teljesen) az én hibám.
    Ha már korán elindul a pechsorozat, valahogy megérzem, hogy na ez most egy sz@r nap lesz. Beletörődöm, s aznap történhet bármi én már meg sem lepődöm. Így leghosszabbat nem, esetleg csak a legrosszabbat tudnám felidézni :)

    Mi a legközelebbi terved, amibe hamarosan belevágsz? Ha nincs ilyen, mi volt a legutóbbi amit véghez vittél?
  • chhaya #96933
    December 21. az utolsó és január 2. az első. Viszont most szabin vagyok. :D

    Mi volt a leghosszabb pechszériád?
  • Zephyr Retiring
    #96932
    Persze. Több is. Pl. hiszek abban, hogy ha lottózom sosem lesz telitalálatom. S minél régebb óta lottózom, ez a babonám annál jobban erősödik. Ugyanakkor abban is hiszek, ha nem lottóznék, akkor sem lenne telitalálatom...
    Tehát egy kicsit Ockham borotvája is számomra a lottó. Továbbá nálam az a babona is működik, hogy ha reggel bármimet beütöm, vagy bármit leejtek, aznap pechszéria veszi kezdetét a nap végéig. Pl. defektet kapok, baleset ér, magamra haragítok olyan személyeket akiket nem akartam, bármihez nyúlok elromlik részlegesen vagy akár végleg is. A telóm lefagy, a pc kék halálra vált, a kilincs a kezembe marad, a kulcsomat elhagyom valahol s mindezt mind ugyanazon a napon.
    Másnapra meg mintha mi sem történt volna: minden újra a helyén, minden rendesen működik.
    Én emiatt hiszek a babonában.

    Idén mikorra várható az utolsó munkanapod és januárban mikor lesz az első?
  • chhaya #96931
    Nincs.

    Neked van?
  • Zephyr Retiring
    #96930
    Egy hétig nem jött válasz, frissítsük a kérdést..

    Van olyan babona, amiben hiszel? És miért?
  • Zephyr Retiring
    #96929
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Mint mondottam volt református vagyok. Igaz, nem gyakorlom a vallást. Amikor megkaptam keresztszüleimtől (akik katolikusak) a keresztnevem, a pap keresztvizet zuttyintott a kobakomra. Még fotó is készült eme neves eseményről, hogy Zef megkeresztelkedett..Méghozzá a pesterzsébeti katolikus templomban ugyanakkor pedig a XII. kerületi református templomban vagyok bejegyezve, mint református felekezeti tag. Lajstromszámot is kaptam. Fejből nem tudom, de csak egy ugrás és utánanézhetnék...
  • Musachy
    #96928
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Chessed meg, akkor katolikus vagy. Ne gondold már el, hogy katolikus templomban refkónak keresztelnek...
  • Zephyr Retiring
    #96927
    Ha nem vallásosak, akkor meg mi a francnak nekik vallási rituálé?
    Amúgy jó kérdés. Nekem is eszembe jutott róla egy másik...

    Hogyhogy meg lehet keresztelni akár egy reformátust is?
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Református vagyok, mégis megkereszteltek még csecsemőként. Pedig a reformátusoknál nincs kereszt szimbólum. Márpedig akkor vagy ez, vagy az. Slusszpoén: a reformátusoknál nincs keresztelő, így katolikus templomban lettem megkeresztelve. Kérdem én: ugyan minek?
  • Bebut
    #96926
    Gyűrűk Ura.

    Mit gondolsz a keresztelésről, olyqn gyerekeknél akiknek a szüleik nem vallásosak?
  • Zephyr Retiring
    #96925
    A szabadság ötven árnyalata.

    Kedvenc film trilógiád?
  • chhaya #96924
    Alapvetően ragaszkodok a jól bejáratott rutinomhoz és dolgaimhoz... de ha akad valami, ami minden szempontból jobb, akkor nincs ellenemre a váltás.

    Milyen filmet néztél utoljára?
  • Zephyr Retiring
    #96923
    A reggel legjobb része számomra mindig a felébredés fázisa. Akkor is, ha macskajajos vagyok..
    Vegyük példának a mai napot...illetve estét..

    Éjfél alig múlt, pár perce értem haza. Ma este pár haverral "kanbuliztunk". Szeretem az ilyen estéket (bár elég ritkán van rá alkalom) amikor iszunk amit és annyit amennyi jólesik. Volt pálesz, sör és unikum is. Sorrendre és mennyiségre nem emlékszem, de nem is érdekel különösebben. Azt látom a környezetemben (és magam is úgy vélem) kellenek az ilyen esték. Az ember megossza örömét-bánatát olyanokkal, akik meghallgatják. És viszont. Hall az ember olyasmiket, hogy csak pislog..de minden éjszaka után eljő a reggel. S reggel az emberfia felébred. Elébe néz egy újabb napnak, tele kihívással, örömmel és bánattal, vagy épp csak lazulással. Nem tudni még, hogy mi minden fog aznap ránk várni.
    De talán pont emiatt is ez a reggel egyik legjobb része :)

    Ragaszkodsz a megszokott dolgaidhoz, vagy szívesen változtatsz is rajtuk ha úgy adódik?

  • turbojk
    #96922
    Megjelent egy érdekes cikk a Portfólión: Quittner Pétertől és Várhegyi Judittól ami az infláció és a munkanélküliség kapcsolatának vizsgálatát a korábbi közgazdasági logikán túl kiegészíti a demográfiai tényezőkkel (népességszám változása, korösszetétel, várható életkor emelkedése).

    Vagy ott van például: Csereklei Gábor és File Szabolcs írása, ami a várakozások hatásával foglalkozik a munkanélküliség és az infláció kapcsolatára. A Valóság nevű újságban jelent meg.

    Aztán van egy Mandiner cikk, ami éppen a Phillips görbe elmélet kritikája, ez egy Economist tanulmányra hivatkozik, és amellett érvel, hogy lehet, hogy a korábban elfogadott összefüggés megdőlni látszik.

    Hivatkozások:

    Quittner Péter: https://www.portfolio.hu/gazdasag/ahogy-oregszik-a-tarsadalom-ugy-tunik-el-az-inflacio.292860.html

    Csereklei Gábor: http://www.valosagonline.hu/index.php?oldal=cikk&cazon=909&lap=0

    Mandiner: http://makronom.mandiner.hu/cikk/20171113_a_phillips_gorbe_kilapult

    Economist: https://www.economist.com/graphic-detail/2017/11/01/the-phillips-curve-may-be-broken-for-good?fsrc=scn/tw/te/bl/ed/&utm_source=mandiner&utm_medium=link&utm_campaign=mandiner_makronom_201811

    Kérdés: mi a reggel legjobb része?
  • graffib
    #96921
    Igen, a kedvenc szavam a "köszönöm". Szeretem, mert ha ezt mondja nekem valaki, akkor általában elégedett valamivel, amit csináltam és ha én mondom másnak, akkor pedig valami jó történt velem,

    Kösz a Phillips görbés linket, de a sima definíciónál több kellene, inkább konkrétabb szakmai (makrós) cikkek érdekelnének.

  • Zephyr Retiring
    #96920
    Hirtelen a Phillips görbe (katt) ugrik be.
    Bár feltételezem ezt már ismered...

    Van kedvenc szavad?
  • graffib
    #96919
    Kedvencem a nappali szoba nagy tévével és kényelmes kanapéval.

    Munkanélküliség és infláció kapcsolatáról keresek rövid szakmai cikkeket. Inkább gazdasági elmélet érdekelne, de nem tankönyv, hanem pár oldalas írás a témában.
  • Bebut
    #96918
    Igen szoktam zuhanyozni. ;)

    Melyik a kedvenc helyiséged a lakásban?