8958
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Snipa
    #6157
    attol mert mas society ventrin vagy ts en leraekkal ott vagyunk!
    es barki johet kerdezhet, kerhet es segitunk! ;-)

    nemcsak hajnalban buktunk csatat, campache-t is normal idoben vesztettuk el...

  • a.carkey
    #6156
    Volt ventri, meg minden, de az egyik srácnak fogalma nem volt semmiről, különösen amikor mondták neki, hogy gyere be fedezni, és a line nála azt jelentette, hogy kicsit később kanyarodik, mint kéne. Pedig sima ügy lett volna.

    A society az más. Van pár magyar, aki nem tud angolul, abbahagyja, ha nincs magyar. Ha őket is cserbenhagyja az ember, akkor maradsz te, és esetleg én, és kész. Ha ők is kiszállnak, akkor átmegyek, ha még leszek. Nagyon nem látom értelmét az egésznek. Fasznak fizessen az ember, ha ami felépül és megvédik nappal, az bukta hajnalban.

    De leírom újból: a franciáknak is lesz lyuk a védelmükben és akkor baszhatják és kezdhetik a sírást.
    Egy majom francia megpróbált felvilágosítani, hogy ők is sokáig light voltak és úgy is működött a dolog. Igen ám, de akkor mindenki light volt, amikor meg nem, akkor a britek "nightflipelték" őket keményen. :D
  • Snipa
    #6155
    anulu, ez az ara annak mikor egy random pvp groupba joinolsz! komunikacios (csak chat) lehetoseg nelkul!
    mikor mondtad hogy csak a pvp miatt nem erdemes atmenni egy masik societybe abszolut nem volt igazad! es ennek ez volt az ara!

    kizarolag a pvp miatt mentunk at mas societybe! semmi masert, es meg is van az eredmenye os pvp-n altalaban gyozunk barki ellen...
    megvan a jol bejaratott embereink egybol society chaten osszetoborozzuk egymast, join ventri es megbeszelve ki mit es hogyan...

    mig egy random teamben mindenki a sajat otlete alapjan harcol aminek semmi ertelme max egy hasonlo random team ellen van esely!

    mondtam tobbszor ne bohockodjatok egy 3 fos estenket 2 online emberkes societyben! abbol nem lesz 6 fos group abbol nem lesz osszeszokott pvp team etc...
  • Snipa
    #6154
    nem! abszolut nincs igazad... a "problema" ha ez egyaltalan problema, hogy az amerikai spanyolok folyamatosan vesztenek franciak ellen! nem problema az amerikai ido szerinti port csata mert havananal is 20-an voltak ameriaki spanyolok mig robertsen ilyenkor 0, tobb 2nd rates hajoval meg volt 1st rate is. Vesztettek, ahogy mi is vesztettunk eleg sokat robertsen agolok ellen. Ennyi a lenyeg!



  • a.carkey
    #6153
    A fantasyt sajna alapból nem szeretem. :(

    Talán majd a STO vagy a SGW. Nem tudom, de tuti, hogy nem vágok bele újba, max régibe. :)
  • Jockey
    #6152
    akkor gyere who-ni:p
    úgy is most lesz start 18án..:p
    persze csak ha szereted pvp-t,mert az arról szól semmi másról..
  • a.carkey
    #6151
    Próbáltam, de nem tudott megfogni az a világ. :(
  • Jockey
    #6150
    jah, eve az tipikisan jó játék lehet neki, kellően részletes összetett stb..:)
  • Torzonborz
    #6149
    sasold meg EVE-t szerintem ott is jól elszöszmöszölhetnél :D

  • a.carkey
    #6148
    Bár két napja még lelkes voltam, de tegnap eldöntöttem, miután barom csapattársak miatt szarok ellen csobbantunk, hogy ez a hónap és sanyi. Értelmetlen, mert így se a craftnak se semminek nincs értelme ha állandóan elveszítjük a kikötőinket. Aztán ha akarok egy új hajót SEM találni ...

    Annyira felment a pumpa mikor egy köcsög francia off fórumon benyögte tegnap, hogy ez egy US szerver, minek jöttünk ide, ha nem tetszik, hogy Campecheben nem tudunk kiállítani max. squadot. Én meg visszanyögtem, hogy azért, mert a US playerek szétkúrták a játékunkat a Robertsen azért, de megnyugtattam, hogy nektek is lesz lyuk amit majd betömnek a britek és baszhatjátok az economic portjaitokat.

    De kb. jó a meglátásod. Az a baj, hogy nincs normális MMO jelenleg. Most is inkább a mercenariesal szórakozom, mint itt bohóckodjak a semmiért. Erősen gondolkodom az SWGn még egy hónapra, de megőrülök, ha látom mi lett belőle ... :(
  • Jockey
    #6147
    gyakorlatilag ha jól értem átmentetek egy us szerverre, ahol a fő gond továbbra is a lehetetlen időpontú pb-k..
    azaz adtatok egy a szarnak egy pofont, annyi kivétellel, hogy amiko vagytok legalább 6 fővel ki tudtok állni groupolni..
  • a.carkey
    #6146
    Viszont jó látni, hogy a franciák elvesztettek két 1st rateet Havanánál és ha jól vettem ki, a spanyol nem csobbant, megmenekült. :D

    Fogynak, fogynak. :D
  • a.carkey
    #6145
    "Ha megvan a 24, azonnal planning fázis, ahol 2 játékost ki lehet szavazni, ha pl. a baromja L11ként bejött egy Bermudaval (Voting kick)."
    * És persze a helyükre azonnal meg hívna a system két új játékost akinek van sansza hgoy bekerüljön, de azokat már nem lehetne kiszavazni.
  • a.carkey
    #6144
    Elfelejtenek egy dolgot: a játékban a spanyolok KEU idő szerint (CET) este 19-1 óráig csinálnak bármit is. Utána max ha van csata, befejezik. Az amerikaiak meg csak nézik, hogy kis számú francia pévépéer-társaság beteszi az economic portokat ...

    De minden csak látszólagos. Bármekkora a pofájuk is most a franciáknak, még egy hónap, és ugyanúgy fognak járni mint mi, csak majd a britek és a kalózok fogják őket lehetetlen időpontban basztatni. Akkor ők is kiszállnak és abbahagyják. Ja, és nem tudom honnan képzelik, hogy egy ilyen szarul kezelt játék helyett majd tőlük nem megy el a fele a Warhammerbe bohóckodni, csak a spanyoloktól ...

    Mondom, ha balanceot akarnak a hadjáratokban, akkor kérem az invitenak úgy kéne kinéznie, hogy:

    meghívunk a támadóktól 3 játékost, 3at a védőktől. Ha mindenki elfogadta, akkor a következő körben 4et-4et. Ha mindenki elfogadta akkor 3-3 a következő körben. Ha bárhol megszakad ez a lánc, nem töltik fel a playerekkel a helyeket, megáll az invite. Vsz előnyben lesz a támadó fél, ami így fair is, de nem lesz 24 vs 13as battle, ahol a védők nem igazán vállalnak be semmit. Mindezt 70 percel a csata előtt, hogy a várakozás miatt mindenki bekerüljön (3-4-3-4-3-4-3). Ha csak 5 percet is várunk, hogy valaki elfogadja is bőven kijön. Ha megvan a 24, azonnal planning fázis, ahol 2 játékost ki lehet szavazni, ha pl. a baromja L11ként bejött egy Bermudaval (Voting kick). Aztán innentől 10 perc és következhet a csata és kb. ki van balancolva a hadjárat rész. Senki sem jut előnyhöz egy light nation ellen és simán vállalható hosszútávon és kezelhető is ... (Ezt leírtam fórumon is a concept/pb invite résznél.)

    Aztán ha sok ideje van az FLSnek akkor megcsinálhatja bónusznak (nem nagy meló), hogy pl. tudsz jelentkezni a rebel agent/commander figuránál egy registryre, ahol felkerül a neved, klasszod és a szinted. Amikor jönnek az inviteok, innen hív mondjuk két embert és egyet kintről hogy legyen sansza annak is, aki pl. nincs feliratkozva, mert elfelejtette, vagy nem tudta, hogy hazaér-e csatára. Ezt csak a nationöd látja. Így kb. lehetne tudni kik azok akik állandóan mennének csatába adott időpontba és lehetne látni mennyi ember várható online egy-egy csatára. Leszarni, hogy esetleg egy full guild, annál jobb, mert itt a játék túléléséről van szó.

    Aztán sokan sírnak, hogy pl. PBbe nem tudnak low levelként jönni. Nos, olyan városok, mint Bartica, Campeche, Sisal, Nassau, Grenville stbbe lenne egy hajó méret limit, hogy pl. ezekbe a PBkbe csak large hajókkal lehetne jönni. Ez vonatkozna Guayana, New Spain és Florida összes kikötőjére (Cayot simán áttenném az Antillákra ahol a bétában is volt ...). Ezekben a "kezdő városokban" lévő csatákba, minden 2. alkalomal csak L21 és L40 közötti játékosokat engednék be. A többi részen ami nem az Antillák, ott max huge lehetne a hajómértet (New Granade, Louisiana, stb, és az Antillákon meg ami belefér. Kurvára meg lenne az RvR balance és mindenki tényleg szórakozhatna. (Na ezt is megpróbáltam leírni, de a köcsög winfos közbeszólt - simán befagyott -, szóval ezt mégegyszer be kéne tenni javaslatnak, de én mégegyszer ezt át nem írom angolra.)

    És persze az is alap, hogy 6vs6 lehessen a max. Az tökéletes volt, szóval vissza ez az új buta ötlet.

    Aztán ha nem akarná az FLS, hogy ennyi legyen a felesleges grind a pontokért, akkor valahogy át kéne alakítani egy kicsit a kikötők körüli pontszerzést is.

    És persze meg kéne szüntetni a nagyhajókért való farmot (JOMT és társai), így én simán visszahozatnám a bétában tökéletes 2500 db/kereskedelmi és kalózhajó, 1500 db/navy pénz dropot + ugye a loot megerősítve, vagy kivenném a gecibe a bundlekat, bár az inkább maradjon, nehogy 1 hónapos vérpistike is Invinciblevel furikázzon. De nekem az is megfelel, hogy inkább több idő legyen összerakni, mint amennyi pénzbe kerül. Legyen 1 milla, de 3-4 hónap ténylegesen, míg megépül egy. Kb. reális is lenne. Szóval mindenképpen megszüntetném, hogy ha vki fellép, akkor az 1 óra alatt se őrüljön bele a pénzszerzésbe és ezzel menjen el a napi 3-4 óra játékidejéből 1.5 óra. Kb.

  • Snipa
    #6143
    hehe :) mint mindig! ;-)

    olvastam egy hozzazsolast egy franciatol, RL el kapcsolatban...
    Hogy nemcsak a 6v6 os pvp-t kene tolni 1000L hanem a nemzetet gyozelemhez segiteni.

    Ez egy eleg eros kritika volt... :)
  • Burca
    #6142
    Mostmar csak 1 dologra kell figyelni! Hogy utolsok legyunk :)
  • Snipa
    #6141
    Havana is! ;)
  • a.carkey
    #6140
    Campeche is kék, most teszik be a gecik Cartagenát.
  • Burca
    #6139
    hat mikor leorditja a legenyseged es lelassit es elkap 10 csomonal...:P
  • Snipa
    #6138
    majd ventrin mesélj! ;)
  • Snipa
    #6137
    menj mar ezt nem hiszem el! mindenkit lenyomtak boardban bazeg???

  • Burca
    #6136
    aha :P

    Diego you can't be serious ... :P
  • Snipa
    #6135
    ez most mit takar pontosan?
    boardban lenyomtak mindenkit vagy mi? :)
  • a.carkey
    #6134
    Lenyomtam, egyedül. Küldinként 25-25 perc volt, de meglett. :) Már csak Caracas van hátra. :D
  • a.carkey
    #6133
    Ha hosszú ideig nem változik a széljárás, álljatok be abba az irányba, amerre mennétek és írjátok be a chatbe, hogy /changewind x2. Ha csak ti vagytok egyedül a környéken, no player, pár sec és vált. a szélirány. Kb. 4x jött be ma. .D
  • a.carkey
    #6132
    Meg egy amit MOVért lehet venni. :D
  • Burca
    #6131
    Ja meg van egy 14.25os kek cucc is es mind2 felmegy
  • a.carkey
    #6130
    Apropó, a Professor Cray's Astrolab megszerzését kurvára ajánlom mindenkinek aki szállít, mert 9.75% + OS speedet ad ...
  • a.carkey
    #6129
    "asszem kicsit formaba kell hoznom a kardozasom meg kene Fortelanza gear :)"

    Do missions! :D

    Ha nyomjátok a Fortalezzat vagy Caracast, és onlány vagyok, szóljatok pls, mert pl. ez eddig kimaradt.

    Viszont van egy jó kis Royal Consort titlem, mint Fülöp hercegnek. :D
  • a.carkey
    #6128
    Végül is elbukták?
  • Burca
    #6127
    Hat elbuktak majdnem 4 1st ratet 6 2nd ratet riddingnel :P Amugy nemtom sztem abbahagyjak meg hulyek meg minden bajuk van :)

    Amugy megutkoztunk OMGvel miutan elmentel, eloszor kilottunk 3at aztan masodjara sajna csak 2ot ok meg rageboardoltak minket... asszem kicsit formaba kell hoznom a kardozasom meg kene Fortelanza gear :)
  • Snipa
    #6126
    Egyebkent lera, szerintem tegnap jobban jartunk volna ha greenvillet felnyomjuk!
    eloszor is, mikor elkezdtunk pvp zni Renegade Legioval akkor 1800 ponton volt meg greenville, ami azt jelenti ket 8 v. 12 francia npc flottat elkapva felnyomtuk volna 3000 fole! innentol kezdve ott nyomhattuk volna pvp-t franciak elln!
    fun is meglett volna meg hasznos is lett volna a spanyoloknak!

    most vazeg betettek havanat! mit csinalnak az amerikai spanyolok???
  • a.carkey
    #6125
    Igen. Ez az, igazad van.
    Jó kis skill ...
  • a.carkey
    #6124
    De toggle. Na mindegy. Ritka faszság, hogy ugyanaz a jele. (De megjegyzem, hogy mi van akkor, ha a kalózok egy bug folytán az advanced crew skilleket tudják használni a nem advanced skillekkel együtt, pl.: a gunnery sima, de a sails advanced crew skill és nem veszi nekik figyelembe?)
  • Burca
    #6123
    Az valami egyeb speedbuff aminek ugyanaz az ikonja. Nezd meg fent a buffokat.
  • a.carkey
    #6122
    Alsó sor, balról a 2.
  • Burca
    #6121
    Én itt csak gunneryt látok.
  • a.carkey
    #6120
    Nem tudja vki, hogy a kalózok ezt most bugból, vagy alapból tudják? (Mármint hogy a sailing és a gunnery is be van nyomva egyszerre ...)
  • a.carkey
    #6119
    Sajna a szokásos, hogy nem tudok este lenni, és tk. marad a kora du, de akkor annyira nincs semmi. Ebbe néha beleőrülök. :(

    Viszont azért Maracaiboban van két küldi, ami nyomasztó: egyedül boardolj be 8 hajót. :D
  • Pluskast
    #6118
    Kema ha vagy gyere msn-re légyszi!!