8958
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • gstup
    #6917
    Nekem is az van fenn!:D
  • CptXecutor
    #6916
    Nyilván a 64 bites win-7-em túlságosan torkos. :)
  • gstup
    #6915
    Érdekes,nekem 2gb van csak és egyszerre 2 accom is fut + mellette firefox és cd írás is...
  • CptXecutor
    #6914
    És a játék mellett csak egy firefox ment...
  • CptXecutor
    #6913
    Nem semmi ram igénye van ennek a játéknak... 3 giga DDR2 mellett kidobott "system out of memory"-val
  • gstup
    #6912
    Nm ;). Nem,sokkal jobb az FT-vel.NO-val alapból nem is látsz minden kikötőt (auction)! Nem lehet máshol.Vagy ott veszed meg v gyártunk majd neked. :)
  • spcs
    #6911
    Először is köszönöm a meghívást a guild-be. Szrintetek érdemes vesződni NO-val a gazdasági résszel? Eddig csak civil új hajókat és a AH-ban láttam hajókat, máshol lehet venni vagy kapni új hajót? Igaz kaptam ingyen egy keerskedő hajót, de a kezdő fregattomba jobban bizom az mégiscsak katonai.
  • Fritz Von...
    #6910
    Pontosan arról beszélek én is. :)
  • gezmo
    #6909
    Ha patkány vagy akkor kenderkotél a nyakad köré és az egyik keresztárbócról szemlélheted majd az alant elterülő vizeket...
  • mkfdd
    #6908
    Captain club accountokat premiumnak érzékeli, premiun accountokat trialnak, free accountokat premiumnak ilyesmik (az ingyen 1 hónapos accountjaimnál legalábbis).
  • Jeffjohnson
    #6907
    Milyen bugok ezek? Nekem ami a legnagyobb fejfájást okozta ,hogy kifagytam zona töltés közben aztán jópár órára nem tudtam belépni a szerverre. Meg ami még furcsa ,hogy 15 perc afk után nem dob ki a szerver ezen változtathatnának mert ez is terhelés.
  • gstup
    #6906
    Én meg az account bugot...
  • Fritz Von...
    #6905
    Remélem, hogy megoldják ezt a zónázási bugot.
  • gstup
    #6904
    Szerver leállás:PST 1:30-4:00-ig.
  • Fritz Von...
    #6903
    Lera volt bent tegnap, adott is LosConq zászlókat, hogy osztogassam, akinek kell. Azt mondta, hogy még egyelőre nem tudja, hogy átjön-e, de ha mindenki itt lesz, sztem biztos jön.
  • Snipa
    #6902
    Tegnap nem voltam ma leszek, Leraekat meg nem is lattam :), ugyhogy nem tom mi lesz, de mehetnek a kozos pvp zesek!

    A navalom ott ragadt antiguan minden fontos cuccommal :( ticketeztem hatha valahogy vissza lehet konyorogni...
  • CptXecutor
    #6901
    Na igen, én is 2 napja játszom, eddig csak 2 szer voltam tengeren pár percet, a többiek meg kb csak annyit láthattak a karakteremből, hogy állok egy NPC előtt és olvasok mint a gép, próbálom megérteni, hogyan működik a világ. :) Kezdem kiismerni a lényeget, de még mindíg vannak vak foltok. Minden esetre baromire tetsziok ahogy megoldották a játékot, ez nem olyan mint az Age of Pirates, ami szinte véresen komoly és realisztikus, ez inkább kicsit meseszerű, humoros, mikor megláttam egy kalóz NPC-t, hogy viszi a nőt a vállán azon fél órát röhögtem. :D Programozóként tudom, hogy azaz NPC csak ezt csinálja, és mászkál fel alá a városban, de nagyon jópofa. :)
  • Fritz Von...
    #6900
    Snipa, mi a tervetek? Maradtok abban a guildben, vagy visszajöttök a LosConqba?
  • MarkBlade
    #6899
    Akkor viszont ma lerántom és köszönöm az infókat.Kezdek én is egy spanyol karaktert.
  • Jeffjohnson
    #6898
    (ne mondd el senkinek de már F2P a játék és lehet tölteni)
  • mkfdd
    #6897
    Roberts spanyol
  • MarkBlade
    #6896
    Melyik szerveren vagytok és milyen oldal? Hétfőn akkor meglesem én is :)
  • mkfdd
    #6895
    Azt mondták, megvárják, viszonylag hosszútávon hogyan alakul a forgalom (biztos majd lesznek páran akik idővel lekopnak, de szerintem többen fogak áramlani a napokban/hetekben, mint akik kilépnek). Ha nyitnak újs szervert, 2 lehetőség lesz:

    1 teljesen új szerver , ahol mindent elölről kell kezdeni
    2 régi szervert nyitnakmeg, és akkor lesz valószínűleg karakter transzfer is

    Utóbbi jobb lenne, mert akkor akik Antiguán ragadtak, át tudnának jönni hozzánk (már persze ha akarnak) :)
  • Jeffjohnson
    #6894
    Nem utolsó sorban ha spanyol nemzetet választod a neved mellett a magyarhoz "nagyon" hasonló zászló lesz
  • Fritz Von...
    #6893
    :)

    Ez egy nagyon jó játék, és örülök, hogy free lett. Sztem lassan kezdenek filózni a szerverek ismételt megnyitásán, mert brutál forgalom van.
  • Tomy Lee
    #6892
    Igen eltakarta a fejfedője,thx:-)
    Most a szárazföldi küldiket marsh kikötőben megcsinálgattam és nekiálltam a hajós küldiknek.
    Azthiszem ma nem alszok:D
  • mkfdd
    #6891
    Ha elakadtok valamiben, ne aggódjatok majd segítünk. A gazdaság először elég káosz volt nekem is kellett egy kis idő (meg ronggyá olvastam a potbs wikit), mire eligazodtam rajta.

    Ezt az oldalt használjátok előszeretettel elég hasznos:
    http://potbs.wikia.com/wiki/Main_Page

    (ezek majd 50en lesznek hasznosak)
    PvP guide:
    http://www.thedarkknights.com/POTBS/WarManual101.pdf
    Port battle guide:
    http://www.rockpiraten.dk/potbs_end/manuals/pb_manual.html

    the war of junkanoo:
    Ebben a küldiben középen a doboló ürgével kell beszélni legelőször (ott a felkiáltójel vagy a kérdőjel a feje felett csak a maskarája eltakarja kicsit). A többit már megoldod szerintem.
  • mkfdd
    #6890
    "Burning sea note" ilyeneket lehet venni pénzért, és ezeket lehet átalakítani burnig sea pontokká. Ezeket a note-okat lehet majd árulni AH-ban, de én még nem láttam egyet se. Túl nagy a káosz. Nyilván az első játékosok azok lesznek akik vesznek ilyeneket, akik eddig is már előfizetők voltak, de mivel hatalmas káosz van az accountokkal, ilyenekkel gondolom még nem üzemel senki. Az előfizetőknél van kedvezmény a játékon belüüli shopban, de az előfizetők acountjait (captain club member) simán premium account-nak érzékeli.

    Idővel biztos megjelennek ilyen cuccok az AH-ban, de légy türelemmel. Jelenleg túl nagy a káosz és a bug ezen dolgok körül.
  • spcs
    #6889
    Ma délután elindítottam az első karakteremer a Roberts-en a spanyol oldalon vagyok mint Naval Officer, Csaba Malkores néven. Még nagyon az elején járok, de már igy is nagyon tetszik a játék. A másik akrakterem szerintem egy FT lesz. Mondjuk a Craft Trainig küldetésnél elakadtam az aukciós házban, de majd csak rájövök mit kell csinálnom ott.
  • Fritz Von...
    #6888
    Akkor olvass utána, hogy a spanyol hajóhad és Spanyolország a világ legerősebb országa volt a XIV-XVI. századig. És az tény, hogy végül az angolok verték le őket, de addig nem volt ellenfelük.
  • Tomy Lee
    #6887
    ok köszi.
    Nawal Thabar néven találsz de most beragadtam egy low lvl missio-ba nem tudom merre mit kell csinálni a "the war of junkanoo" kisebb francia npc csoport bulizik a parton feljutok a várba ahol sok ágyu van de semmi.Elhagyni se tudom:Ss
  • Hunor1
    #6886
    gondolom valamilyen fasza küldetés teljesítése után.

    Mi a neved Tommy a játékban.Fölveszlek a friend listáre...később akár üzletelhetünk is
  • Tomy Lee
    #6885
    Papagáj vagy a majom pet-t hol tudom beszerezni?:)
  • Hunor1
    #6884
    frászt! :)) Minden rats csobbanni fog! :)))
  • Hunor1
    #6883
    értem. köszi.Van egy lista hogy mennyi pénzért mennyi Bs pontot lehet venni? Vagy egyszerűbb a prémium memberre egyszeri pénzt kifizetni?
  • Tomy Lee
    #6882
    Na azért ha összehozunk 1 magyar kalóz társaságot akkor azt nektek nem lesz illő betámadni mint nekünk sem persze,remélem az ilyet elkerüljük!
  • Tomy Lee
    #6881
    Hát én meg nem fogok a Spanyol Grande Armada-ként résztvenni egyrészt mert sose voltam oda Spanyolokért másrészt meg a történelmi mivoltuk alapján is gyengék voltak.
    Brittek és kalózok mellett kellett döntenem..
  • Torzonborz
    #6880
    vaaagy

    /split

    de ez persze nem személyeskedés
  • Jockey
    #6879
    szuper meg1 kaloz, azt szeressuk sullyeszteni, mi a neved, csak hogy elotte integethessunk.:)
  • Fritz Von...
    #6878
    Sehogy. Pont erre találták ki a rendszert. Ha kellenek a slotok, kell a hajó hely, kell akármi más, akkor fizess. Ez a f2p rendszer lényege.