8958
10632911461528009486.jpg




WikiRedditGun Guide Sailing GuidesHomepageGun Guide 2.0Térkép

HOLLAND oldalon PVP szerveren vannak a magyar játékosok. A klán pedig a KURUC névre hallgat.
Discord link: https://discord.gg/96xkpq8egZ
  • Hunor1
    #6997
    Olyan már nincs hogy a kikötöben lévő hajót ha megvan a dura akkor visszalakítani Deeddé?Azt hiszem régen lehetett
  • Hunor1
    #6996
    höhö az elég vicces lehet:)))

    De azért talán kipróbálom ezt a TS-t.Tudtok linket vagy elnevezést hogy keressem a progit?
  • CptXecutor
    #6995
    Az lehet a legizgalmasabb amikor kevés angol tudással megáldott spanyolok, franciák, magyarok beszabadulnak egy szobába és próbálnak kommunikálni. :D
  • Torzonborz
    #6994
    saját TS3 ( LC ) van ezek után ratyi ventri nem kell :P
  • Burca
    #6993
    Btw, van Robertsen a spanyol oldalnak közös ventriloja. Nem is tudom kit kéne keresni ezügyben, talán Ice Ola-t és akár nektek is lehet saját szobátok ott. Portcsatához meg ugye kötelező.
  • Fritz Von...
    #6992
    Volt régen tervben, hogy lesz Hollandia is, de egyelőre ez még nincs meg. Addig is ott van Oranjestad, mehetsz körülnézni. :)
  • CptXecutor
    #6991
    Lehet, de kalóz lelkületű vagyok. :) Amit még kicsit furának tartok az az, hogy a Holland oldal nem játszható a játékban, pedig ebben az időben azért övék volt Curaco, meg még egy két város.
  • CptXecutor
    #6990
    Hát igen, de én olvastam sokat a guid-okat, pl a port battle-t is végignyálaztam, és ott volt olyan opció, ha jól emlékszem, hogy 2 percel a csata kezdete előtt aki kilép a ready room-ból, az helyett besorsol mást, szóval ahogy megfigyeltem a játék összességében nagyon jól össze van rakva, a fejlesztők nagyon értik a dolgukat. Hál istennek úgy tűnik sikerült megoldaniuk azt is, hogy ne faggyon be a login. Majd kialakul minden. Annak is örülök, hogy kezdenek kiegyenlítődni az erőviszonyok. Tegnap 4-en group-ban (16,16,16,24) aprítottuk az 50-es NPC-ket nagy buli volt. :D NPC-ellen könnyebb, mert hülye ahhoz hogy irányt váltson, ha a mi ágyúink száma összesen több az övénél, és jól taktikázunk, simán kicsináljuk :)
  • mkfdd
    #6989
    3 év alatt talán 2x nyertek a kalózok Robertsen? Gondolom pár soc unatkozott a többi oldalon és kipróbálták milyen kalóznak lenni egy térkép erejéig. Ha szeretnél élvezetes PB-kben részt venni a közeljövőben, akkor rossz oldalt választottál.
  • Fritz Von...
    #6988
    Nem baj, jó lesz ez. Remélem, hogy kitart így a létszám, mert ingyen ez egy nagyon jó kis játék!
  • Jockey
    #6987
    hát kell kis idő míg páran képbe jönnek, ez teljesen normális f2p esetén.
    Sokan azt se tudják mi hogy működik, de hamar meg lehet tanulni, vagy ha nem, akkor a nemzet majd kikényszeríti, mert ugyebár nemzeten belül is lehet büntetni játékosokat, ha traitor-k jelzed..
    de sztem ez még korai, egy dolgot fel kell fogni, pb az az 50es játéka, és értelemsz szerűen itt majd megint megnő a society-k jelentősége, ahol ezt a leaderkenk kell betartatniuk az embereikkel, ki menjen ki ne..
    de ehhez sztem kell legalább 2-3 hét mire beáll
    egy biztos, aki olvassa ezt a fórumot, az próbálja az ilyen helyzeteket elkerülni pls, amig nem 50es és ha 50es is lowbie hajóval nem megyünk pb-re..
  • Fritz Von...
    #6986
    Várunk szeretettel. Sokan vagyunk már, normális társaság, jókat szórakozunk. És sztem ha te is itt leszel, akkor Snipa és tsai is visszacsatlakoznak, azzal 20-25 fős online állomány lehet ismét. :)
  • Bandras DaSilva #6985
    Régebben ezt úgy oldottuk meg, hogy egy-egy nagyobb szövetség támadott városokat és a csata előtt ment a spammelés, hogy csak lvl 50 es ilyen-olyan hajóval fogadjon el invitokat. Mivel a legtöbb pontot az adott szövetségből szerezték az emberek, ezért elég nagy eséllyel jutottunk be, ahol volt egy fleet commander aki mindent szépen irányított. Nyertünk így sok csatát..meg persze vesztettünk is.

    Persze egy ilyen dolgot elég nehéz összeszervezni és az sem árt ha van egy közös ventri vagy ts szerver. Meg persze az is kell, hogy kis szintűek ne ugráljanak be csak mert szeretnék megnézni, hogy milyen a csata. Régebben még voltak nagyon nagy hajók így azok ellen kis hajókkal kb semmi eséklyed sem volt. Gondolom most sem nagyon van egy jól felszerelt akármi ellen.

    Gondolom most, hogy f2p lett elég sok ember jött vissza, kezdi el az egészet újra, és a tömegekben nagyobb arányban vannak a hülyék is, így gondolom elég nehéz lehet egy-egy port battlet levezényelni.

    Itt ugye az a gond, hogy ha belép pár olyan aki nem veszi komolyan el tudja rontani a többiek mókáját/munkáját. Nekünk is violt rengeteg gondunk a spanyolokkal ( spanyolokkkal, akik spanyol oldalon játszottak), nem egyszer ugrottak ki csatákból mert szerintük nem volt jó ez vagy az.

    Szóval csak azt akarom kinyögni, hogy egy-egy győzelemhez elég nagy szervezés szükséges. Meg egy jó fleet commander. mi láttunk nagyon jót, meg teljesen hülyét is. Gondolom mostanra azért beérett egy-két tehetség, de lehet, nincs egy sem.

    Más: ígértem, hogy hétvégén visszajövök, de nem nagyon sikerült,...kicsit elfoglalt voltam, de próbálom a héten megoldani.

  • Fritz Von...
    #6984
    Ami jó, hogy a Roberts fennállása óta a legnagyobb létszámmal üzemel, tegnap óta a franciák is heavy-ben vannak. Így most aránylag kiegyenlített erőviszonyok (heavy - very heavy - heavy - heavy), folyamatos harcok vannak. A pénz ömlik befelé, gyakorlatilag folyamatosan lehet tolni a csatákat. :)
  • Fritz Von...
    #6983
    Hát igen. Ez az új játékosok intelligenciájának a fokmérője. Én se mentem be port csatába szar hajóval, vagy kezdőként, ugyanis a saját választott nemzetemmel szúrok ki.
  • CptXecutor
    #6982
    Nassau port battle elég vicces volt tegnap...Nem gondoltam volna, hogy be fog sorsolni, kemény 180 pontal, de betett. A gond csak az volt, hogy mivel azok közül sorsol, akik ott pontokat szereztek, és a közelben van a kalózok kezdővárosa, elég sok low leveles kalóz bekerült, mint pl én a kemény 16 - ommal, viszont a franciák közül csak 50-esek voltak, mivel ők mertek csak oda menni pontokat szedni. Nálunk csak 6 db 50-es volt, és egyetlen ágyúdörrenés nélkül nyertek a franciák...Ez így elég gáz, tulajdonképpen soha az életben nem fogják tudni így a kalózok elfoglalni azt a várost, mert mindíg ez lesz. Esetleg legközelebb majd meg kell kérni a low lvl eseket akiket besorsol, hogy lépjenek ki, adjanak helyet a nagyoknak, különben esély sincsen...Jó a rendszer, ahogyan ki van találva, hogy bárkinek van esélye részt venni, de ha bele gondolunk, logikus, hogy 50-esek vegyenek részt benne.
  • Fritz Von...
    #6981
    Dehogy is. De Hunor más néven Frank Zappa, aki egyedül nem jön fel soha TSre. :)
  • Jockey
    #6980
    semmi gond, csinálj belőle egy wendent nekem:-p
  • gstup
    #6979
    Na most buktad a Couronne galleont!
  • Fritz Von...
    #6978
    OK, akkor ezentúl a te dolgod lesz gépelni a society chaten. :)
  • gstup
    #6977
    Kérdezd a kalóz playereket,sajna én ilyenben nem tudok segíteni.Hunor keress meg ingame,ha benne vagy a magyar soc-ban (Los Conq),akkor írj rám ha fenn vagyok,ha meg nem akkor írj privátot hajó ügyben.De ha szólsz akkor segítünk húzni is.Szerintem nem érdemes hajógyártással foglalkozni ilyen alacsony szinten.Vedd meg ah-ban és fejlődj gyorsan.

    Gold/Silver/Bronz/Iron Marten
  • Kiado
    #6976
    Hali, lvl 7 buccaneer pirate lettem.
    Hajót mikor érdemes venni és melyiket, lvl 7 vagyok.
  • Hunor1
    #6975
    Köszi, bár az események olyan gyorsan haladnak a játékban hogy mire megbeszélnék ilyeneket már meg is tudom venni.Van vagy 150K-m és csak pár százXp hiányzik.Két missziót megcsinálok még Maracaibóban és 27 a level. Nem is tudom hogy érdemes-e a gyártással bíbelődni, pedig a bétában szerettem.Még az is lehet hogy egy NO karit fogok elkezdeni előröl.... Ebben az esetben Lehet hogy most meg kéne vennem még deedet, és majd valakinek átadom, aki majd visszaadja az NO karimnak.
  • Shion
    #6974
    Ugyan már elkezdtem az Economy-t a játékban, de én még csak harvestelek (Raw Materials-t gyűjtögetek ezerrel). Így hajót még nem tudnék neked készíteni. De a nagyok talán tudnak gyártani egyet.

    Ha jól emlékszem, a level 27-es Stralsund Frigate 35k-ért, míg a level 33-as Stralsund Mastercraft Frigate 75k-ért volt kitéve a hétvégén az AH-ban (Sisal). Én utóbbit megvettem, mivel nem volt türelmem megvárni, mire legyártanak nekem egyet :) Bár úgy rémlik, hogy MC verzió esetén 30-40k az összköltség akkor is, ha valaki legyártja neked és nem az AH-ban veszed meg.
  • Hunor1
    #6973
    Stralsundot nem gyárt valaki? A mai nap már 27 leszek.
  • Jockey
    #6972
    100dbért megveszem:-p
  • Fritz Von...
    #6971
    Tedd ki Havanában a brókerhez! :)
  • gstup
    #6970
    Király!:D Black,jelentkezhetsz a HMC-ért,kész van.
  • Fritz Von...
    #6969
    NNa. Tettem manit a kártyámra, ma indul a két másik accountom.. :)
  • Fritz Von...
    #6968
    És könyörögve kérem, hogy szokjatok le a "nation", "area" és egyéb publikus csatornák magyarul történő spammeléséről. Ennél gusztustalanabb dolog nem sok van.
  • mkfdd
    #6967
    "Tutorial: claim prize" nevű küldetés adja rögtön a kezdő kikötőben
  • gezmo
    #6966
    Felhívás!
    Spanyol--->nemzet Roberts server itt gyülekeznek a magyarok ,ha nem tudod hol kezdjed el a játékot lehet ez segíthet.
  • twi452
    #6965
    Értem köszi akkor ezek szerint én túl korán próbáltam mert nekem nem engedett új nemzetet választani :)
  • hNeo
    #6964
    Freetraderként kaptam egy olyan skillt, amit ha rányomok egy halott hajóra, akkor eltűnik és még egyszer kapok loot -ot.
    Most átmentem Roberts szerverre, de nem találom hogy ezt hol tudom megszerezni! HELP :O
  • Fritz Von...
    #6963
    Ha csináltál egy francia karit, akkor francia leszel azon a szerveren egészen addig, amíg valaki meg nem nyeri a harcot. Akkor reset van, jutalmak osztogatása, és akkor választhatsz másik nemzetet is.
  • Tomy Lee
    #6962
    Ha minden karaktert törölsz akkor kezdhetsz új nemzetet ugyanaz acc-al.Ez mindenhol így működik
  • twi452
    #6961
    Az igaz, hogy ha csináltál egy karaktert egy nemzetnél akkor onnan már nincs visszaút? Szóval hiába törlök mindenkit akkor sem kezdhetem újra más nemzettel csak egy másik account-tal ugye? :)
  • hNeo
    #6960
    óh elkezdtem egy karit Testbed serveren. rosszul tettem? kezdhetem előröl Robertsen? (vagy Antiguán?)
  • El Deloro
    #6959
    Köszönöm, elnézést kérek a 2. kommentért csak nem jelenítette meg nekem.
  • El Deloro
    #6958
    Pénz nélkül élvezhető a játék?